Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Galactico Labdarības siena palīdz gan grūtībās nonākušiem cilvēkiem, gan dzīvnieku aprūpei un aizsardzībai

Galactico ziedojumu projektā Labdarības siena – Palīdzēsim kopā! tirdzniecības centru apmeklētāji 2017. gadā kopumā saziedojuši 11 914 eiro, kas novirzīti smagi slimu bērnu ārstēšanai, vecāku uzturēšanās apstākļu uzlabošanai Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, bērnu ar īpašām vajadzībām vecāku atbalstam, dzīvnieku patversmes iemītnieku veterinārajai aprūpei un video tiešraidēm no aizsargājamo putnu ligzdām. Taču trīs gadu laikā kopš projekta atklāšanas tirdzniecības centru apmeklētāji saziedojuši vairāk nekā 30 tūkstošus eiro.

Noderīgas lietas, kas lietotājam jāzina par mākslīgo intelektu telefonā

Šobrīd aktuālākais temats viedtālruņu ražotāju starpā viennozīmīgi ir mākslīgais intelekts. Vairums cilvēku apšauba mākslīgā intelekta nepieciešamību telefonos, jo uzskata, ka tīri labi ir iztikuši arī bez tā. Taču realitātē tieši pateicoties mākslīgajam intelektam cilvēku ikdiena kļūst vieglāka, tālruņi spēj strādāt labāk un apmierināt vairāk vēlmju. Turpmāk rakstā uzskaitītas tikai dažas no mākslīgā intelekta algoritmu iespējām, kas spēj uzlabot cilvēku tālruņa lietošanas pieredzi.

Divās nedēļās savākts jau trīs tūkst. balsu par CSDD ierosināto WAZE atgādinājumu "Laiks atpūtai!"

Divu nedēļu laikā par Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) ierosinājumu navigācijas lietotnē "Waze" ieviest brīdinājumu "Laiks atpūtai!" saņemts trīs tūkst. balsu. Balsojums joprojām turpinās, tāpēc ikviens tiek aicināts iesaistīties, lai ierosinājums tiktu īstenots.

BTA aicina nesteigties ar vasaras riepu uzstādīšanu

Nedēļas otrajā pusē atgriežoties salam, autovadītājiem rītos atkal jārēķinās ar februāra pastāvīgajā aukstumā piemirstu parādību – «melno ledu». AAS "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk BTA) aicina autovadītājus «neiekrist» uz vizuāli mānīgi tīro asfalta segumu un nesteigties ar vasaras riepu uzstādīšanu. Apdrošinātāja apkoptā statistika rāda, ka «melnais ledus» ir tikpat bīstams, kā pirmais sniegs, un tā dēļ automašīnu apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits pieaug vismaz par desmito daļu.

Nielsen: Pircēju paradumus ietekmē veselīga dzīvesveida tendences

Baltijas valstīs Latvijas pircēji visaktīvāk pārņem veselīga uztura paradumus. 93 % pircēju apgalvo, ka viņi iegādājas veselīgus produktus, kas ir visaugstākais rādītājs Baltijas valstīs (86 % ‒ Igaunijā un 76 % ‒ Lietuvā). Pēc starptautiskā tirgus izpētes uzņēmuma Nielsen apkopotajiem datiem visaktīvāk savu izvēli maina mājsaimniecības ar bērniem.

Iedzīvotājiem nav jāsedz ēkas kopējā ūdensskaitītāja izmaksas

Lai iedzīvotāji par ūdenssaimniecības pakalpojumiem - ūdensapgādi un kanalizāciju maksātu atbilstoši faktiski izmantotajam apjomam, ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzējiem jāveic ēkas kopējā ūdens patēriņa uzskaites mērierīču uzstādīšana. Savukārt ēku īpašniekiem ir jānodrošina speciāla vieta vai telpa ūdenssaimniecības pakalpojumu mērierīces uzstādīšanai, piemēram, ēkas pagrabā vai tai piederošajā teritorijā. Izdevumi par šīs ierīces uzstādīšanu un nomaiņu jāsedz ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzējam.

Pētījums: 64% sabiedrības valsts un pašvaldību pakalpojumus labprāt saņemtu elektroniski

Vairāk nekā puse (64%) no tiem iedzīvotājiem, kuri līdz šim ir pieteikuši kādu no valsts vai pašvaldības iestāžu pakalpojumiem, tos turpmāk vēlētos saņemt neklātienē jeb elektroniski, liecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) aptaujas "Integrēts Publisko pakalpojumu sniegšanas un gala lietotāju vajadzību monitorings" rezultāti.

Aizsaulē aizgājušās VID ģenerāldirektores izvadīšana 15.martā

Aizsaulē aizgājušās VID ģenerāldirektores izvadīšana 15.martā

Telefona lietošana pie stūres gadā izraisa vairākus simtus avāriju

Valsts policijas plāns pastiprināti kontrolēt autovadītājus, kuri pie stūres lieto mobilo tālruni, ir apsveicams un nepieciešams solis ceļu satiksmes negadījumu skaita samazināšanai. Apdrošināšanas akciju sabiedrības "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk - BTA) apkopotie dati rāda, ka šoferu bezatbildīgā rīcība citiem satiksmes dalībniekiem ik gadu nodara desmitos tūkstošu eiro mērāmus zaudējumus.

Rīgā darbu uzsāk Mobilly Automatic – inovatīvs autostāvvietu apmaksas pakalpojums

Sperot inovatīvu un nozīmīgu soli autostāvvietu automātiskās apmaksas jomā, un aicinot izmantot tehnoloģiju radītās priekšrocības ērtākai ikdienai, no februāra vidus uzņēmums Mobilly saviem klientiem piedāvā jaunu pakalpojumu – Mobilly Automatic jeb iespēju autostāvvietu Rīgas centrā apmaksāt automātiski. Pirmā Mobilly Automatic stāvvieta darbu sākusi pašā Rīgas centrā – t/c "Galleria Riga".

Aktuālās ziņas