Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


1. martā sākas Gada ienākumu deklarācijas iesniegšana

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka rīt, šī gada 1.martā, sākas Gada ienākumu deklarācijas iesniegšana gan tiem nodokļu maksātājiem, kam tas jādara obligāti, gan tiem, kuri to vēlas darīt brīvprātīgi, lai saņemtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem[1]. Šis ir pirmais gads, kad tie nodokļu maksātāji, kuru gada apliekamo ienākumu kopējais apmērs 2016.gadā nepārsniedz 12 000 eiro, no 1.marta var iesniegt gada ienākumu deklarāciju, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas izveidosies, piemērojot gada diferencēto neapliekamo minimumu

"BENU Aptieka": februārī aktīvi pirkti līdzekļi pret saaukstēšanos

Šī gada februāra aukstums nav bijis saudzīgs pret cilvēku veselību. Kā atklāj "BENU Aptieka" apkopotie dati, šomēnes strauju pieaugumu piedzīvoja pieprasījums pēc līdzekļiem dažāda veida saaukstēšanās simptomu ārstēšanai.

CSP turpinās aptaujāt iedzīvotājus par ienākumiem un dzīves apstākļiem

Rīga, 22.02.2017.
No marta sākuma līdz jūnija beigām Centrālā statistikas pārvalde (CSP) turpinās aptaujāt iedzīvotājus par ienākumiem un dzīves apstākļiem. Tiks uzdoti jautājumi par mājsaimniecības sastāvu un tās locekļu sociālekonomisko raksturojumu, mājokļa apstākļiem, ienākumiem, veselības stāvokļa pašvērtējumu, materiālās nenodrošinātības rādītājiem, kā arī par pieaugušo un bērnu veselību.

"ZIEMA RĪGĀ" – ANNAS KENNES FOTOIZSTĀDE UN CITI NOTIKUMI

Līdz 12. martam kafejnīcā un klubā "Buberts", Dzirnavu ielā 15, katru dienu no plkst. 8.00 līdz 23.00 (izņemot svētdienas) var apskatīt mākslinieces Annas Kennes gleznu izstādi. Tās atvēršana kļuva par jauniešu ar īpašām vajadzībām un viņu draugu dienas nometnes "Ziema Rīgā" trešdienas programmas pamatnotikumu.

Pārventas iedzīvotājiem top moderns trenažieru komplekss!

Arvien vairāk ventspilnieku pievērš uzmanību veselīgam dzīves veidam, apmeklē sporta pasākumus un izmanto Ventspils piedāvātās sporta iespējas. Sporta dzīve Ventspilī norit aktīvi un to daudzējādā ziņā nodrošina Olimpiskais centrs "Ventspils", kas ir viens no lielākajiem un modernākajiem sporta kompleksiem Latvijā.

Pērn Latvijā dzīvības apdrošināšanas segments audzis par 8%

Pētījuma rezultāti liecina, ka tikai aptuveni katrs trešais aptaujātais Latvijas iedzīvotājs ir pārliecināts, ka dzīvības apdrošināšana būtu nepieciešama cilvēkiem ar lielām kredītsaistībām. Vienlaikus DNB bankas un apdrošināšanas sabiedrības ERGO statistika rāda, ka kopš 2010. gada ir bijuši jau gandrīz 20 negadījumu, kad ģimene ar hipotekārajā kredītā iegādātu mājokli ir palikusi bez viena no ģimenes apgādniekiem, taču apdrošināšana palīdzējusi atrisināt atlikušās finanšu saistības un nereti glābusi no mājokļa zaudēšanas.

Mainīgo laikapstākļu ietekmē palielinās negadījumu skaits uz ceļa radušos bedru dēļ

Ar nelīdzenu ceļa segumu ir saskāries teju katrs. Tā kvalitāte būtiski pasliktinās ziemas un pavasara mēnešos, kad sastopamies ar nelabvēlīgiem laika apstākļiem – salu, lietu un atkusni. Šim periodam raksturīgas straujas temperatūras svārstības, kā rezultātā veidojas arvien jaunas bedres. Apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) pieredze liecina – bedru izraisītie automašīnu bojājumi spēkratu īpašniekiem var radīt iespaidīgus finansiālos zaudējumus. Šogad nepilnos divos mēnešos saņemti jau 59 atlīdzību pieteikumi nekvalitatīva ceļa seguma dēļ, un zaudējumu segšanai rezervēti vairāk nekā 20 tūkstoši eiro.

Sadarbībā ar entuziastiem apkopos ceļotājiem visērtākās mobilās lietotnes

Ikviens interesents aicināts pieteikt savu dalību konkursā "Ceļojuma experts", kura mērķis ir apvienot dažādu ceļotāju pieredzi un viņu mobilo lietotņu izmantošanas paradumus, apkopojot visnoderīgākos rīkus. Dalībniekus aicina dalīties ar izmantoto ceļošanas lietotņu aprakstu, kā arī savos ceļojumos pieredzēto, un labāko darbu autoriem tiks piešķirtas vērtīgas balvas.

Nav nepieciešams īpašs pieprasījums PVN pārmaksas atmaksai

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka jau kopš 2010. gada nav nepieciešams īpašs pieprasījums, lai saņemtu pievienotās vērtības nodokļa pārmaksas atmaksu vai arī novirzītu to citu nodokļu parādu samaksai.

Sākas Lielās Talkas 2017 plānošana Latvijā un Eiropā

No šodienas ikviens Latvijas iedzīvotājs var sākt pieteikt pamanītās piesārņotās vietas mājaslapā www.talkas.lv, kuras būtu nepieciešams sakopt šī gada Lielās Talkas laikā 22.aprīlī. Savukārt Latvijas diasporas organizācijas Eiropā no šodienas Eiropas Latviešu apvienībā (ELA) var pieteikt talkas savās mītnes zemēs.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lēti ceļojumi  santehniķis  metāla durvis  maksātnespēja