Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Iedzīvotāju vientulības un sociālās atstumtības izjūtas palielinās, pieaugot vecumam

Rīga, 24.05.2019.
2018. gadā 17 % iedzīvotāju vecumā no 75 gadiem atzīmējuši, ka pēdējā mēneša laikā ir jutušies vientuļi visu laiku vai lielākoties, savukārt gados jaunāki cilvēki (25–34 gadu vecumā) šādu atbildi sniedza desmit reizes retāk (1,6 %), liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie ienākumu un dzīves apstākļu aptaujas dati.

Gjensidige Latvija: Autovadītāju lielākās raizes pie stūres - slikti laikapstākļi un risks iekļūt avārijā

Braukšanas laikā lielākās bažas autobraucējiem rada slikti laika apstākļi (36%) un iekļūšana nelaimes gadījumos (31%), liecina Gjensidige Latvija veiktā pētījuma dati. Gjensidige Latvija Transportlīdzekļu atlīdzības grupas vadītājs Dāvids Lēvalds atzīst, ka visbiežāk autovadītāju negadījumi saistīti ar laikapstākļiem un situācijai neatbilstoša ātruma izvēli, kā arī CSN neievērošanu un uzmanības trūkumu. Pētījums arī ļauj secināt, ka atrodoties pie stūres, autovadītāji sliecas vairāk uztraukties par mantisko zaudējumu nekā iespējamo kaitējumu veselībai un dzīvībai.

Seniori ļoti atbildīgi pieņem lēmumus, veicot lielākus pirkumus, liecina aptauja

Cilvēki savus ikdienas tēriņus veido atbilstoši saviem ieņēmumiem. Bet ir situācijas, kad nepieciešama lielāka summa kādam svarīgam pirkumam, medicīnas izdevumiem vai nepietiek līdzekļu sen kārotam ceļojumam. Vecāka gada gājuma cilvēki ir gatavi situācijām, kad neplānoti jāapmaksā lielāks rēķins, liecina PNB Bankas veiktā aptauja. Seniori regulāri atliek daļu no saviem ienākumiem tieši šādiem mērķiem – tā norādīja 44% no aptaujas dalībniekiem vecumā virs 60 gadiem. Taču gandrīz trešdaļa, jeb 29% aptaujāto situācijās, lai varētu apmaksāt iepriekš neieplānotus rēķinus, naudu aizņemas.

No šodienas vadītājiem var nebūt līdzi reģistrācijas apliecība un vadītāja apliecība

23. maijā stājušies spēkā grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas paredz, ka vadītājiem turpmāk var nebūt līdzi transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība un vadītāja apliecība, ja ir līdzi personu apliecinošs dokuments.

59% mājsaimniecību veido uzkrājumus

Vairāk kā puse jeb 59% Latvijas iedzīvotāju veido uzkrājumus, liecina nozares apskata "Maxima mazumtirdzniecības kompass" aptaujas dati. Visvairāk respondentu (59,4%), neatkarīgi no vecuma grupas, uzkrājumus veido neparedzētu izdevumu segšanai (+4,5% pieaugums pret iepriekšējo gadu).

Akcijā "Pērc, ziedo, pabaro" aicina atbalstīt Latvijas dzīvnieku patversmju iemītniekus

Rūpējoties par mūsu četrkājainajiem draugiem, kam šobrīd nav savu māju, Rimi Latvia sadarbībā ar Mars Latvia no 21. maija līdz 17. jūnijam jau ceturto reizi rīko labdarības akciju "Pērc, ziedo, pabaro". Tās ietvaros ikviens iedzīvotājs ir aicināts atbalstīt patversmēs mītošos dzīvniekus, iegādājoties un ziedojot dzīvnieku barību un citus mājdzīvniekiem piemērotus produktus Rimi veikalos visā Latvijā.

Norisinājās jau otrais grandiozais sieviešu izaugsmes un iedvesmas pasākums Forums "LĪDERE": 3. daļa

14. maijā VEF Kultūras pilī norisinājās jau otrais sieviešu izaugsmes un iedvesmas pasākumā Forums "LĪDERE". Vairāk nekā 20 iedvesmojoši un sirds gudri lektori dalījās savās pārdomās un viedoklī, iedvesmojot skatītājas sapņot drošāk un sasniegt vairāk. Foruma programma tika sadalīta trīs atšķirīgās sesijās, apskatot un izrunājot būtiskāko sievietes profesionālajā un personiskajā izaugsmē, kā arī attiecību un ģimenes jomā.

Veselības indekss: Katrs desmitais jaunietis Latvijā atkarīgs no filmu un seriālu skatīšanās

Katrs desmitais (10%) jaunietis Latvijā ikdienā pārmērīgi aizraujas ar filmu un seriālu skatīšanos, liecina jaunākais "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss". Eksperti norāda, ka atkarība no filmām un seriāliem negatīvi ietekmē gan mentālo, gan fizisko veselību, taču pats bīstamākais šajā vecuma posmā ir atkarības radītā sociālā trauksme – cilvēks zaudē sociālās prasmes, kļūst noslēgts, savukārt tas rada problēmas veidot karjeru un ģimeni.

VALKĀ NOTIKS DISKUSIJA PAR DROŠĪBAS ASPEKTIEM MŪSDIENU EIROPĀ

Lai veicinātu iedzīvotāju izpratni par pārrobežu sadarbību dažādos drošības aspektos, Eiropas Komisija (EK) īsteno informatīvo kampaņu "#EUprotects/ ES – sargājam kopā."

Pētījums: gadu gaitā Latvijas iedzīvotājus arvien vairāk uztrauc, vai iesaiņojumā nav bīstamu vielu un vai tas...


Pētījums: gadu gaitā Latvijas iedzīvotājus arvien vairāk uztrauc, vai iesaiņojumā nav bīstamu vielu un vai tas ir ekoloģisks

Izvēloties pārtikas produktus, 71 %* jauniešu 18 līdz 25 gadu vecumā dod priekšroku pēc iespējas ērtākam iesaiņojumam — tas ir pats galvenais kritērijs, ja pārējie apstākļi ir vienādi. Lai gan iesaiņojuma ērtums ir pirmajā vietā visām Latvijas iedzīvotāju paaudzēm, ar gadiem mūs arvien vairāk uztrauc, vai iesaiņojumā nav kaitīgu vielu un vai tas ir draudzīgs dabai. Salīdzinājumam: 26–35 gadus veciem Latvijas iedzīvotājiem vispār ir vienalga, vai iesaiņojuma sastāvā ir veselībai kaitīgi komponenti. Savukārt 40 % Latvijas iedzīvotāju 36–45 gadu vecumā šo faktoru nosauca par trešo svarīgāko kritēriju, izvēloties iesaiņojumu, un tālāk šis rādītājs turpina palielināties.
mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli