Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Aicina daugavpiliešus piedalīties radi!2018 dizaina domāšanas praktiskajā seminārā

Nākamceturtdien, 31. maijā, Radošās darbības nedēļas radi!2018 ietvaros LIAA Daugavpils biznesa inkubatorā norisināsies dizaina domāšanas praktiskais seminārs "No radošās kopienas uz radošo kvartālu?", kā ietvaros vietējie iedzīvotāji kopā ar ekspertiem dienas gaitā ģenerēs un prezentēs idejas radošā potenciāla attīstības vietas izveidei savā pilsētā. Daugavpils seminārs ir pirmais no četru radi!2018 reģionālo pasākumu kopuma, un tajā bez maksas ir aicināti piedalīties pilsētas un reģiona jaunieši, uzņēmēji, pašvaldības un nevalstiskā sektora pārstāvji, kā arī citi interesenti.

Uzmanies no viltus AS "Latvijas Gāze" darbiniekiem!

Jau agrāk laiku pa laikam Valsts policija ir reģistrējusi gadījumus, kad viltvārži, uzdodoties par dažādu iestāžu un uzņēmumu, visbiežāk - akciju sabiedrības "Latvijas Gāze" darbiniekiem, iekļuvuši privātīpašumos un izdarījuši zādzības vai laupīšanas. Arī šā gada maijā ir reģistrēti līdzīgi gadījumi. Valsts policija kopā ar akciju sabiedrību "Latvijas Gāze" ir apkopojusi ieteikumus, kas palīdzētu iedzīvotājiem izvairīties no kļūšanas par noziedznieku upuriem.

Pētījums: vairums Latvijas iedzīvotāju jeb 83% ikdienā patērē maizi

Iedzīvotāju maizes lietošanas paradumi un jaunākās maizes patēriņa tendences liecina, ka 79% respondentu ir svarīgi, lai maize ir ražota Latvijā, savukārt 71% atzīst, ka svarīgs ir arī tās sastāvs, secināts "Latvijas Maiznieks" veiktajā pētījumā. Analizējot ēst gatavošanas paradumus, noskaidrots, ka 55% respondentu izmēģina jaunas ēdienu receptes vismaz reizi mēnesī, iedvesmu meklējot internetā.

Ieteikumi drošai videi. Jāzina ikvienam senioram!

Lielu daļu no traumām, kuras savās mājās gūst seniori, ir iespējams novērst, pārskatot mājokļa iekārtojumu un cilvēka ieradumus. Par to, kādi drošības pasākumi jāievēro gados vecākiem cilvēkiem un kā tuvinieki var viņiem palīdzēt, pieredzē dalās viena no Veselīga Dzīvesveida dienas lektorēm, ergoterapeite Kristīne Tiškus.

Līdz 1.jūnijam daļai iedzīvotāju obligāti jāiesniedz Gada ienākumu deklarācija

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka līdz šī gada 1. jūnijam ieskaitot vairākām iedzīvotāju kategorijām obligāti jāiesniedz gada ienākumu deklarācija par 2017.gadā gūtajiem ienākumiem.

Ziepniekkalnā iesildīs Sarunu festivālu LAMPA

Līdz Sarunu festivālam LAMPA atlicis pusotrs mēnesis, bet jau 26. maijā daudzdzīvokļu mājas pagalmā Ziepniekkalnā, Ozolciema ielā 22 k-2, notiks festivāla iesildošais pasākums. Ar sarunām un diskusijām, uzticēšanās "sēšanu", spēlēm un darbnīcām bērniem, mantu labotavu un Rūdolfa Kugrēna stāvizrādi ierasti draudzīgā atmosfērā Rīgā iesildīsies jau ceturtā LAMPA. Ikviens aicināts pasākumam pievienoties visas dienas garumā, sākot no pulksten 12.00. Ieeja – bez maksas.

"Baltic International Bank Latvijas barometrs": iedzīvotāji ar augstāko izglītību optimistiskāki darba meklējumos

Jaunākais "Baltic International Bank Latvijas barometra" pētījums liecina, ka iespējas Latvijā atrast labu darbu un adekvāti nopelnīt ir sliktas, līdz ar to pasliktinās cilvēku finansiālā situācija, - tā uzskata vairums jeb 53% aptaujāto iedzīvotāju, tāpēc aizvien biežāk cilvēki dodas darba meklējumos citās valstīs. Tiesa gan, iedzīvotāji, kuriem ir augstāks izglītības līmenis, šajos jautājumos ir optimistiskāki nekā tie, kuri ieguvuši pamatizglītību vai vidējo izglītību.

Fanošanas paradumi mainās: katrs trešais seko līdzi hokeja aktualitātēm mobilajās ierīcēs

Mobilo tehnoloģiju ietekmē būtiski mainās ne vien cilvēku ikdienas komunikācija, bet arī hokeja spēļu skatīšanās paradumi – 30% līdzjutēju atzīst, ka seko līdzi hokeja aktualitātēm, tostarp Latvijas hokeja izlases spēlēm Pasaules čempionātā hokejā, izmantojot mobilās ierīces, piemēram, viedtālruņus un planšetes, liecina mobilo sakaru operatora BITE, kas ir Latvijas hokeja valstsvienību lielfans, un Latvijas Hokeja federācijas (LHF) veiktās aptaujas dati.

Kas un kā mainīsies pensionāru dzīvē?

Aprīlī Saeima veica grozījumus Pensiju likumā, turklāt no šī gada 1. jūlija daļai pensionāru tiks paaugstināts piemaksas apmērs. Arī pensiju indeksācija 1. oktobrī daļai pensionāru būs lielāka, jo tiks ņemts vērā viņu darba stāžs. Visi šie jauninājumi ir izraisījuši palielinātu senioru interesi un jautājumus.

Aptauja: 93% sveic savu mammu Māmiņdienā

Saskaņā ar interneta veikala 220.lv veikto aptauju*, 93% aptaujāto Māmiņdienā sveic savas mammas. Populārākās Māmiņdienas svinēšanas tradīcijas ģimenes lokā ir mammas apdāvināšana un īpaša lutināšana (56%), kopīga svētku maltīte visai ģimenei (41%), kā arī došanās ģimenes brīvdienu izbraukumā (17%).

Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi