Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Ventspils pilsētas domes darbu pozitīvi vērtē 88% ventspilnieku

Saskaņā ar Sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS šī gada augustā veiktās telefonaptaujas rezultātiem 88% aptaujāto Ventspils iedzīvotāju atzinīgi vērtē Ventspils domes darbību, tajā skaitā 10% aptaujāto norādījuši, ka domes darbību vērtē ļoti pozitīvi.

Sastrēgumstundās visvairāk apdraudēta automašīnās sēdošo veselība

Eiropā nepilnās divās desmitgadēs par vērienīgu tradīciju kļuvusī akcija «Diena bez auto», kas 22.septembrī norisināsies arī vairākās Latvijas pilsētās, ir lieliska iespēja autovadītājiem izmēģināt alternatīvus pārvietošanās veidus, tādējādi ne vien samazinot gaisa piesārņojumu, bet arī glābjot veselību. Daudzi automobiļu īpašnieki pat neiedomājas, ka ikdienas pilsētas sastrēgumos no gaisa piesārņojuma visvairāk cieš nevis velobraucēji un kājāmgājēji, bet gan automašīnu pasažieri, jo īpaši aizmugurējā sēdeklī sēdošie.

Daugavpils novada dienās tirgosies, baudīs kultūras programmu un degustēs lauku gardumus

22. septembrī ar plašu kultūras programmu un citām aktivitātēm apmeklētājus aicinās Daugavpils novada dienu gadatirgus, kas norisināsies no plkst. 09.00 līdz 14.30 Rīgas ielā 2, Daugavpilī. Svētki sāksies ar svinīgu gājienu "Pagasti ienāk pilsētā!" no Vienības laukuma.

Būtiski atšķiras graudaugu lietošanas paradumi starp dažādām paaudzēm

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju (98%) kopumā uzturā lieto graudaugus un to produktus, taču būtiski atšķiras graudaugu lietošanas paradumi starp dažādām vecuma grupām – tā noskaidrots "Maxima mazumtirdzniecības kompass" veiktajā aptaujā.

Mūsdienu rokaspulkstenis – statusa apliecinājums vai ikdienas viedpalīgs?

Jau izsenis rokaspulkstenis ir kalpojis ne tikai kā laikrādis, bet arī liecinājis par tā nēsātāja statusu sabiedrībā. Ja sievietes savu statusu lielākoties demonstrēja ar rotaslietām, tad vīriešu galvenā rota bija pulkstenis. Kopš laika, kad turīgāko kungu prestiža lieta bija spīdīgs kabatas pulkstenis, ir pagājis gadsimts un mainījusies ir arī pulksteņa loma.

"Maxima" aicina pieteikt sava dārza lielākos ķirbjus čempionātam

"Maxima Latvija" aicina ikvienu, kas dārzā ir izaudzējis ievērojama izmēra ķirbji, pieteikt savu pretendentu ikgadējam "Latvijas lielākā ķirbja čempionātam" līdz 11. oktobrim. Desmit finālistus jau trīspadsmito reizi Rīgas Zooloģiskajā dārzā uz svariem liks spēkavīri, lai noskaidrotu šī gada rekordistu.

Aicina pieteikties Nakts peldējumam

Par godu Latvijas simtgadei notiks arī mēģinājums pārspēt Ginesa rekordu 100x100 metru peldējumā

29. septembra vakarā vienlaicīgi Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē un Ventspilī ikviens aicināts piedalīties Eiropas Sporta nedēļas Nakts peldējumā, kas risināsies īpašā atmosfērā – mūzikas pavadījumā un īpašā apgaismojumā. Pirms tam – Rīgā, Ķīpsalas peldbaseinā, par godu Latvijas simtgadei notiks mēģinājums pārspēt Ginesa rekordu 100 x 100 metru peldējumā, kam varēs sekot līdzi Facebook live tiešajā translācijā Latvijas Sporta federāciju padomes Facebook mājaslapā. Pasākumu organizē Latvijas Peldēšanas federācija sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi.

Swedbank laiž klajā jaunu lietotni "Swedbank 2019" un mobilos bezkontakta maksājumus

No šodienas Swedbank piedāvā jaunu mobilo lietotni "Swedbank 2019" ar īpaši izstrādātu dizainu un lietošanas pieredzi – sākumā Android lietotājiem, bet drīzumā arī iOS. Turklāt Android lietotāji šajā lietotnē var izmantot jau pirmo jauno funkciju: mobilos bezkontakta maksājumus. Tādējādi Swedbank ievieš norēķinus ar mobilo tālruni vienlaikus visā Baltijā, un līdz ar to maksājumi ar mobilo telefonu tagad kļūs pieejami arī ievērojamai daļai Latvijas iedzīvotāju.

Aicina pieteikt pretendentus Gada balvai interešu izglītībā

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina pieteikt pretendentus Gada balvai interešu izglītībā.

Riteņbraucēju skaits Rīgā pieaudzis par 40%

Riteņbraucēju skaits četru gadu laikā, kā liecina uz Rīgas tiltiem iegūtie dati, pieaudzis par 40%. Apvienības "Pilsēta cilvēkiem" 14. septembrī veiktā velosipēdistu skaitīšana uzrāda, ka Vanšu tiltu stundā šķērso gandrīz 600 riteņbraucēju, kas ir teju piecas reizes vairāk nekā pirms 10 gadiem.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  kasko  kasko apdrošināšana