Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Bonus Malus palielinājusies vairāk nekā 350 tūkstošiem, samazinājusies – gandrīz 200 tūkstošiem vadītāju

Saskaņā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk - LTAB) datiem pēc ikgadējās apdrošināšanas risku izvērtēšanas sistēmas Bonus – malus (turpmāk – BM) klašu pārrēķina, kas ik gadu notiek 15.septembrī, šogad BM klase palielinājusies 359399, bet samazinājusies – 195387 autovadītājiem.

"Baltic International Bank Latvijas barometrs": mazinājies iedzīvotāju optimisms par Latvijas kopējās situācijas attīstī

Sākoties rudenim, optimisms iedzīvotāju noskaņojumā ir jūtami mazinājies, liecina jaunākais "Baltic Internatioanal Bank Latvijas barometra" pētījums. Aptaujātie kritiski vērtējuši gan Latvijas kopējās situācijas attīstību (-6 punkti), gan Latvijas ekonomikas stāvokļa izmaiņas (-4 punkti). Savukārt ģimenes materiālās prognozes, darba izredžu un valdības darba novērtējums palicis nemainīgs.

Uz ceļiem vairāk lapsu, stirnu un briežu; pieteikto apdrošināšanas atlīdzību skaits palielinājies par 7%

Šogad līdz augustam apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) atlīdzībās par sadursmēs ar dzīvniekiem bojātiem transportlīdzekļiem jau izmaksājusi teju 0,9 miljonus eiro. Visbiežāk – 51% gadījumu – atlīdzības tiek pieteiktas par sadursmēm ar stirnām, kas ir par 12% vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā.

Samaksājot nodokļu pamatparādu, iespējams atbrīvoties no nokavējuma un soda naudas

Lai nodokļu maksātājiem atvieglotu radušos nodokļu parāda slogu, laikā no 2017. gada 1. oktobra līdz 2018.gada 2.janvārim aicinām ikvienu, kam izveidojies nodokļu parāds, pieteikties VID uz atbalsta pasākumu. Tas paredz nokavējuma un soda naudas pilnīgu dzēšanu ar nosacījumu, ka ne vēlāk kā līdz 2019.gada 31.decembrim tiek samaksāts nodokļu pamatparāds. Atbalsta pasākuma var pieteikties gan privātpersonas, gan komersanti. Tas atteicas uz visiem nodokļu veidiem, izņemot nekustamā īpašuma nodokli un solidaritātes nodokli, neatkarīgi no tā, par cik senu laika posmu nodokļu parāds izveidojies.

Rīgā sesto reizi norisināsies Stila skola visu vecumu sievietēm!

"Katras meitenes dzīvē pienāk brīdis, kad viņa vairs nav pārliecināta par savu ārējo tēlu, izskatu, vēlas vērsties pie profesionāļa," stāstā Anna Bagdasarjana (Anúsh), modes stiliste. "Dažkārt meitenes iet uz stila konsultācijām, dažkārt – vēlās tikt galā ar savu figūru un stilu patstāvīgi, kā arī reizi pār visām reizēm sakārtot garderobi."

Padomi dodoties mežā pēc rudens labumiem.

Tuvojoties rudens sezonai, iedzīvotāji aktīvāk dodas mežā pakaļ gardajām sēnēm vai ogām pusdienu maltītei, krājumiem ziemas periodam vai vienkārši labas atpūtas pavadīšanai. Diemžēl pēdējā laikā aizvien vairāk sēņotājiem un ogotājiem gadās apmaldīties un ar grūtībām atrast izeju no meža masīva. Tāpēc Valsts policija atkārtoti atgādina iedzīvotājiem, dodoties sēņot un ogot, būt gudriem un prātīgiem, un nodrošināties ar pašu nepieciešamāko, lai pēc iespējas ātrāk un veiksmīgāk varētu atgriezties siltajās mājās.

VAIKĀK KĀ 136 000 DALĪBNIEKU PIEDALĪSES "OLIMPISKĀS DIENAS 2017" PASĀKUMOS

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā "Olimpiskā diena 2017" notiks jau piektdien, 22.septembrī 563 norises vietās un kopā pulcēs pasākuma dalībnieku rekordskaitu – 136 704 dalībniekus no 97 Latvijas novadiem un pilsētām.

Par līdzekļiem no Jūlija Krūmiņa grāmatas pārdošanas Rīgas Valdorfskolā atklāj vingrošanas staciju

Par līdzekļiem, kas iegūti no uzņēmēja Jūlija Krūmiņa grāmatas "Iļģuciema pašpuikas stāsti" pārdošanas, Rīgas Valdorfskolas – ēkas, kurā bērnībā mācījās pats uzņēmējs – teritorijā izbūvēta āra funkcionālās vingrošanas stacija, kas šonedēļ tika svinīgi atklāta.

Balso par atsaucīgu valsts pārvaldes darbinieku!

Ar īpašu pasākumu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Rīgas 1.nodaļā ceturtdien, 14. septembrī, tika atklāta laba servisa kustības kampaņa valsts pārvaldē. Tās laikā ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iespēja balsot par atsaucīgiem un laipniem valsts pārvaldes darbiniekiem un novērtēt labākos no labākajiem.

20 gados apdrošinātāji OCTA atlīdzībās izmaksājuši vairāk nekā pusmiljardu eiro

1997.gada 1.septembrī Latvijā sāka darboties OCTA sistēma. 20 gadu laikā (01.09.1997. – 01.09.2017.) apdrošināšanas sabiedrības un LTAB kopā atlīdzībās izmaksājušas vairāk nekā 556 miljonus EUR.

Aktuālās ziņas