Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Ziemassvētki, kino, līderība un pašizaugsme, dejas un sportošana, inovācijas un tradīcijas....

Ziemassvētki, kino, līderība un pašizaugsme, dejas un sportošana, inovācijas un tradīcijas. Vecumnieku novada norisinājusies kārtējā "Es redzu" iekļaujošā nometne
No 2017. gada 26. decembra līdz 2018. gada 5. janvārim Vecumnieku novada Bārbeles skolā norisinājās kārtējā Biedrības "Es redzu" jauniešu ar invaliditāti un viņu draugu iekļaujošā nometne "Pasaule visiem Latvijā. Ziemas kino". To atbalstījuši ABLV Charitable Foundation un Vecumnieku novada dome. Starp aktīvā dzīvesveida un sabiedriskās integrācijas veicināšanas pasākumiem notika arī ziemas sportošana un svētku svinēšana, kā arī diskusijas ar vietējo novadu, jauniešu un personu ar invaliditāti NVO pārstāvjiem par iekļaujošās izglītības principu un prakses ieviešanu.

Sestdien Jumpravā notiks Barikāžu laika atceres sarīkojums

Sestdien, 20. janvārī, pulksten 17.00 Jumpravas kultūras nama pagalmā notiks Barikāžu laika atceres sarīkojums, kurā atmiņu stāstos un dziesmās dalīsies dziesminieki Uldis Ozols un Haralds Sīmanis, Vides aizsardzības kluba dibinātājs un dzejnieks Arvīds Ulme, kā arī vēstures skolotāja Ina Mārcēna. Savukārt pulksten 19.00 kultūras namā interesenti aicināti skatīt dokumentālo filmu "Vēsture aiz kadra".

Mūziķi gandarīti par iespēju piedalīties labdarības koncertā "Mūzika & dzīvība. Vienoti par iespēju"

Jau informējām, ka 30.janvārī "Arēnā Rīga" notiks daudzu populāru mūziķu, "Ziedot.lv" un Latvijas televīzijas kopīgi veidotais vērienīgais labdarības koncerts "Mūzika & dzīvība. Vienoti par iespēju!", kura laikā tiks vākti līdzekļi 30 onkoloģijas slimniekiem.

Katra astotā auto avārija krustojumos ir smaga

Lai arī pērn ceļu satiksmes drošībā gūts ievērojams progress, sasniedzot zemāko avārijās bojāgājušo skaitu kopš neatkarības atjaunošanas, krustojumos joprojām notiek smagas avārijas. Apdrošināšanas akciju sabiedrības "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk - BTA) apkopotie dati rāda, ka aptuveni katrā astotajā pērn notikušajā sadursmē krustojumos automašīnas cietušas tik pamatīgi, ka remontā bija nepieciešams ieguldīt vairāk nekā tūkstoti eiro. Zīmīgi, ka lielākā daļa smago avāriju notikušas pilsētās, kur lielākoties maksimālais atļautais braukšanas ātrums 50 km/h.

Forumā Tukuma novada jaunieši un politiķi diskutēs par jaunatnes jomas prioritātēm

Šā gada 18.janvārī, plkst.11.30, Tukuma Ledus hallē biedrība "Creative minds for culture" sadarbībā ar Tukuma novada Izglītības pārvaldi un Tukuma novada Multifunkcionālo jaunatnes iniciatīvu centru organizē Strukturētā dialoga forumu "Jauniešu un politikas veidotāju dialogs Tukuma novadā".

Seši mazliet jocīgi jautājumi par cilvēkiem un cilvēci

Laikā, kad šķiet, ka globālie notikumi mūs sanaido un sadala nesamierināmās nometnēs - "mēs" un "viņi", aizvien biežāk tiek uzdots jautājums – vai ir kādi spēki, uzskati, idejas, kas var vienot visu cilvēci?

Betsafe: Kādi notikumi gaidāmi 2018. gadā?

Aiz muguras ir 2017.gads un pirmās divas 2018.gada nedēļas, kuras gluži kā viss iepriekšējais gads, bijušas notikumiem bagātas. Pirmās divas šī gada nedēļas iezīmējušas visa gada tendences, jo šogad, papildus ierastajiem kultūras un sporta pasākumiem, norisināsies Ziemas Olimpiskās spēles, XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, Saeimas vēlēšanas un Latvijas simtgades svinības. Tādēļ "Betsafe" bukmeikeri nesēž malā un ir izteikuši arī savas prognozes šim gadam.

Pieci padomi, kā atsvaidzināt savas braukšanas iemaņas

Svarīga dzīves vēlme ir autovadītāja apliecības iegūšana. Lielākā daļa iedzīvotāju to nokārto, sasniedzot 18 gadu vecumu, tomēr ne visi pēc apliecības saņemšanas iegūtās zināšanas turpina nostiprināt. Drošas braukšanas skolas (DBS) Autoskola un Circle K aicina iepazīties ar pieciem padomiem, kas palīdzēs saprast tālākos soļus, lai no jauna nostiprinātu savas braukšanas iemaņas kopējā satiksmē un atgūtu psiholoģisku pārliecību par savām spējām.

Kabatzaglis savu upuri neizvēlas nejauši

Ģērbies biezā ziemas jakā, uzvilcis kapuci un austiņās klausoties mūziku, pasažieris iekāpj sabiedriskajā transportā un pat nejūt, ka viņa kabatā jau paviesojies zaglis. Kabatzagļi savus upurus neizvēlas nejauši, bet gan iepriekš rūpīgi noskata no neuzmanīgo vidus. Rudenī un ziemā kabatzagļa palīgs ir arī potenciālā upura biezais apģērbs. Tāpēc Valsts policija vērš iedzīvotāju uzmanību uz vairākiem faktoriem, kas jāņem vērā, lai gada pirmais mēnesis nebūtu jāuzsāk ar vilšanos.

Iekšlietu ministrijas darbinieku ziedotās asisnis palīdzēs 207 cilvēkiem

Trešdien, 10. janvārī Iekšlietu ministrijā notika asinsdonoru diena, kurā piedalījās 69 iekšlietu nozares darbinieki un kopumā saziedoja 31,05 litrus asiņu.

Aktuālās ziņas