Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Izstāde-akcija-loterija "GADA NEDARBS – 2019". Nolikums.

Jau septīto gadu, joku mēnesī, aprīlī Bulduru Izstāžu nams kopā ar biedrību RAD-DAR aicina autorus dzīt jokus, radīt jaunus NeDarbus un atrādīt savus iepriekšējā gadā (gados) tapušos NeDarbus gadskārtējā izstādē-akcijā-loterijā "GADA NEDARBS – 2019". Pirmajā izstādē, 2014. gadā, autori par piedalīšanos saņēma "Žagarus", 2015. gadā autori publiski tik apmācīti "Spraust dakšas", 2016. gadā autori "Saņēma sukas" un arī sertifikātu par suku saņemšanu. 2017. gadā visiem dalībniekiem bija iespēja "Turēties rāmjos". Bet 2018. gads bija no tiesas devīgs, jo visi NeDarba izstādes akcijas-loterijas autori tika pie "Lielākajām aplokšņu algām Latvijā", ko apliecināja ar savu parakstu. 2019. gadā autoriem tika dota iespēja "Iet pupās".

Trīs ieteikumi kā taupīt pilsētā

Transports, izdevumi pārtikai un mājsaimniecības precēm, komunālie un īres maksājumi – tās ir dažas izmaksu kategorijas, kuras pilsētniekiem sagādā lielākās rūpes un tēriņus. Kā lai atļaujas ceļojumus, izklaidi un veidot iekrājumus? Arī dzīvojot pilsētā, ir iespējams tērēt pārdomāti, lai nauda paliktu savu sapņu un mērķu īstenošanai. "Maxima Latvija" sākusi kustību "Taupīt ir stilīgi", aicinot ikvienu sekot līdzi savām finansēm un izvēlēties izdevīgākos piedāvājumus. Veikalu tīkls "Maxima Latvija", auto koplietošanas uzņēmums "CityBee" un kopstrādes vietas uzņēmums "People Work" apskata jaunākās pilsētnieku dzīves tendences un populārākos produktus un pakalpojumus, par kuriem var tērēt mazāk.

78% Latvijas iedzīvotāju atliek mobilo ierīču operētājsistēmu atjauninājumus

Regulāra mobilo ierīču operētājsistēmu atjaunināšana pasargā tās no kiberriskiem, piemēram, viedtālruņa uzlaušanas, tomēr, kā liecina mobilo sakaru operatora BITE un pētījuma aģentūras "Norstat" veiktās aptaujas dati*, 78% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju atliek mobilo ierīču operētājsistēmu atjaunināšanu. Visbiežāk cilvēki tā rīkojas, jo nevēlas palikt uz kādu laiku bez sakariem vai arī ierīces akumulatora līmenis ir ļoti zems. Vēl jo vairāk - 5% no aptaujātajiem atjauninājumus neinstalē vispār.

Valsts policija, reaģējot uz iedzīvotāju sūdzībām, pastiprināti uzrauga ceļa posmu pie Vārves

No pagājušā gada uz Ventspils – Kuldīgas šosejas notiek remontdarbi un šī iemesla dēļ vairāki ceļa posmi tika regulēti ar luksoforiem. Pēdējā laikā par notiekošajiem pārkāpumiem ceļa posmā, pie apdzīvotas vietas "Vārve" Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē ir saņemtas iedzīvotāju sūdzības.

Labklājības ministre Ramona Petraviča pieprasījusi informāciju no pašvaldībām par klātienē veiktajām pārbaudēm ....

Labklājības ministre Ramona Petraviča pieprasījusi informāciju no pašvaldībām par klātienē veiktajām pārbaudēm sociālo pakalpojumu sniedzēju institūcijās pagājušajā gadā

Ņemot vērā to, ka Labklājības ministrija (LM) regulāri saņem iedzīvotāju sūdzības par pašvaldību sniegto sociālo pakalpojumu nepietiekamo kvalitāti, labklājības ministre Ramona Petraviča vērsusies pie Latvijas pašvaldību vadītājiem ar informācijas pieprasījumu par klātienē veiktajām pārbaudēm sociālo pakalpojumu sniedzēju institūcijās pagājušajā gadā.

Diskusija: Vienots sabiedriskais medijs ir apdraudējums uzraudzības funkcijām

Sabiedriskā radio, ziņu portāla un televīzijas apvienošana nopietni apdraudēs mediju būtiskāko funkciju - demokrātiskas valsts sargsuņa pienākumus. Vienotam medijam būs viens vadītājs un, ņemot vērā Latvijas sabiedrības tikumus, strauji pieaugs ietekmēšanas iespējas, diskusijā "Vai 4. varai pieder vara?" norādīja mediju eksperti.

Noskaidroti konkursa "Labākais sociālais darbinieks Latvijā 2019" uzvarētāji

Ievērojot tradīcijas, jau septīto gadu Labklājības ministrija rīkoja konkursu "Labākais sociālais darbinieks Latvijā 2019". Konkursa mērķis bija apzināt sociālos darbiniekus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē (sociālajos dienestos, to struktūrvienībās, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās, nevalstiskajās organizācijās u.c. sociālo pakalpojumu sniedzēju institūcijās, kā arī citās institūcijās, kur tiek nodrošināts sociālā darba pakalpojums), sniedz profesionālu atbalstu iedzīvotājiem dažādu sociālo problēmu risināšanā un novēršanā; pagodināt visprofesionālākos un atsaucīgākos sociālos darbiniekus; popularizēt un veicināt sociālā darba attīstību, profesijas prestižu un labo praksi.

Latvijas demogrāfiskie rādītāji janvārī

Respektējot datu lietotāju vēlmes, Centrālā statistikas pārvalde (CSP) sagatavojusi provizoriskos janvāra dzimtsarakstu iestādēs reģistrētos dabiskās kustības rādītājus, papildinot ar notikumu reģistrācijas laikrindu, sākot ar 2000. gadu. Infografiku par ikmēneša demogrāfiskajiem rādītājiem skatīt CSP tīmekļa vietnē sadaļā "Preses relīzes".

Kad no otras pusītes šķir simtiem kilometru: pāru terapeits Valdis Briedis stāsta, kā saglabāt romantiku....

Kad no otras pusītes šķir simtiem kilometru: pāru terapeits Valdis Briedis stāsta, kā saglabāt romantiku attāluma attiecībās

Mūsdienās aizvien biežāk starp cilvēkiem veidojas attāluma attiecības, kad katrs dzīvo citā pilsētā, valstī vai pat kontinentā. Šāda tendence rodas, jo attiecības plašo saziņas iespēju dēļ nereti veidojas interneta vidē, savukārt ceļošanas iespējas kļuvušas teju neierobežotas, sniedzot iespēju cilvēkiem iepazīt citu tautu un kultūru pārstāvjus vēl vieglāk. Lai gan lielākoties dzīve attāluma attiecībās ir cilvēku pašu izvēle, tā saistās ar gariem posmiem šķirti vienam no otra, ilgošanos un, visbiežāk, regulāru saziņu, lai uzturētu komunikāciju mīļoto starpā. Par attāluma attiecībām, to lielākajiem izaicinājumiem un romantikas uzturēšanu attāluma attiecībās stāsta pāru terapeits Valdis Briedis.

Aicina Ogres novada iedzīvotājus paust viedokli par SIA "MS siltums" gaidāmo siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu

Aicina Ogres novada iedzīvotājus paust viedokli par SIA "MS siltums" gaidāmo siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu Ogres novadā

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) aicina iedzīvotājus paust viedokli par SIA "MS siltums" iesniegto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu Madlienas, Suntažu, Lauberes un Ķeipenes pagastiem, Ogres novadā. Lai uzklausītu iedzīvotāju viedokli, SPRK piektdien, 21.februārī, plkst. 12.00 Madlienas Kultūras namā, Ogres novadā organizē uzklausīšanas sanāksmi.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli