Ziņas | Latvija | Sabiedrība, drošība


Aicina pieteikties dalībai Rīgas domes Konsultatīvajā padomē sabiedrības integrācijas jautājumos

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludina konkursu nevalstisko organizāciju pārstāvjiem dalībai Rīgas domes Konsultatīvajā padomē sabiedrības integrācijas jautājumos.

Mazina atsevišķus Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus

No 17. augusta, ievērojot piesardzību, pasākumos varēs pulcēties lielāks skaits cilvēku, kā arī sabiedriskās ēdināšanas vietas varēs atsākt strādāt līdz plkst. 2.00 naktī. Vienlaikus palielinās katra paša atbildība, izvērtējot riskus savai un tuvinieku veselībai.

Apstiprina jaunus pilnvarotos pārstāvjus uz Latvijas robežas

Otrdien, 11. augustā, Ministru kabinets apstiprināja jaunus pilnvarotos pārstāvjus uz Latvijas robežas. Lai īstenotu Latvijas Republikai paredzētās funkcijas, kas noteiktas saskaņā ar starptautiskajiem līgumiem, kuri noslēgti ar kaimiņvalstīm, konkrētos valsts robežas posmos no robežsargu vidus ieceļ Latvijas Republikas pilnvarotos robežas pārstāvjus un viņu vietniekus.

Latvijas pilsonībā uzņemtas 59 personas

Otrdien, 11. augustā, Ministru kabinets izdeva rīkojumu uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 59 personas, tajā skaitā 7 viņu nepilngadīgos bērnus.

Valmiera sadarbībā ar CSP publicējusi pilsētas apkaimju robežas

Atsaucoties Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aicinājumam, Valmieras pašvaldība ir noteikusi pilsētas teritoriālo dalījumu un ir otrā Latvijas pašvaldība aiz Rīgas, kas ir publicējusi apkaimju jeb iekšpilsētas teritoriju robežas. Pateicoties Valmieras pašvaldības iniciatīvai un sadarbībai ar CSP, iedzīvotāju statistika par valmieriešiem tagad pieejama arī pilsētas teritoriju līmenī*.

Pasažieru skaitam pieaugot, lidosta "Rīga" jūlijā sasniedz 20% no pērnā gada apjoma

Pakāpeniski pieaugot ceļotāju un lidojumu skaitam, apkalpoto pasažieru skaits lidostā "Rīga" jūlijā sasniedzis 23% no pagājušā gada apjoma, liecina operatīvie dati par lidostas darbības rezultātiem šā gada septiņos mēnešos.

CSP aptauju par ceļojumiem varēs atbildēt, izmantojot atpakaļsūtīšanas iespēju

Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) iedzīvotāju aptaujā par atpūtas un darījuma ceļojumiem varēs atbildēt arī, izmantojot CSP uzaicinājuma vēstulē klāt pievienoto aptaujas anketu ar atpakaļsūtīšanas iespēju. Šī aptauja martā pēc ārkārtas situācijas izsludināšanas tika apturēta un tiek atsākta augustā, papildus atbilžu sniegšanai internetā vai pa telefonu piedāvājot vēl vienu atbildēšanas veidu.

Kvalitatīvi dati – veiksmīgas politikas sākums

2020. gada pirmajos septiņos mēnešos Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aptaujās piedalījušies 25 tūkstoši iedzīvotāju. Līdz ar COVID-19 radītajiem ierobežojumiem klātienes aptaujas, intervētājiem apmeklējot respondentu dzīvesvietā, ir pārtrauktas, kā rezultātā samazinājies aptaujāto iedzīvotāju skaits –, piemēram, ikgadējā apsekojumā par iedzīvotāju ienākumiem un dzīves apstākļiem dalībnieku skaits samazinājies par 10 %.

VID uzlabos pārrobežu noziegumu novēršanu un apkarošanu

Šī gada 27. jūlijā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme un Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Ingūna Aire parakstīja līgumus par divu nozīmīgu projektu - "Ekonomisko noziegumu novēršana un apkarošana robežšķērsošanas vietā "Terehova"" un "Tiesībsargājošo iestāžu sadarbības veicināšana ekonomisko noziegumu novēršanā un apkarošanā Latvijā" – īstenošanu.

Balto apkaklīšu noziegumi

Jēdziens "balto apkaklīšu noziegumi" (angl. white collar crimes) pirmo reizi tika lietots ASV 1939. gadā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums