Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


VSAA aicina PNB bankas klientus pasteigties ar iesniegumiem

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) informē, ka lai nodrošinātu iespēju PNB bankas klientiem, pensijas vai pabalstu saņēmējiem iesniegt iesniegumus konta maiņai, sestdien, 24.augustā, no plkst. 10:00 līdz plkst. 14:00 strādās VSAA klientu apkalpošanas centrs Daugavpilī, Ģimnāzijas ielā 10, jo tur ir vislielākais cilvēku pieplūdums.

Aicinām čeku loterijas laimētājus pieteikties balvām!

Kopš šī gada 11.augusta ir zināmi pirmās čeku loterijas izlozes rezultāti. Atgādinām, ka tiem čeku loterijas dalībniekiem, kuri saņēma īsziņu, ka viņu reģistrētais čeks tiek virzīts gada izlozei, 14 dienu laikā jeb līdz 25.augustam (ieskaitot) ir jāpiesakās VID klātienē vai elektroniski un jāiesniedz laimīgais čeks. Savukārt, tiem, kuru reģistrētais čeks ir laimējis kādu no mēneša naudas balvām vai Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku balvām, ir jāpiesakās VID klātienē vai elektroniski 30 dienu laikā no izlozes rezultātu publicēšanas dienas, tas ir, līdz 10. septembrim (ieskaitot).

Kontakti, foto un video, vēsture sarakstēs – kādus datus iedzīvotāji pazaudējuši visbiežāk?

Pārceļot datus no vienas mobilās ierīces uz citu, Latvijas iedzīvotāji visbiežāk ir pazaudējuši kontaktus, foto un video failus, kā arī vēsturi dažādās sarakstēs, liecina mobilo sakaru operatora BITE veiktās aptaujas dati*. Lai arī aptaujātie visbiežāk datus uzglabā digitālajās datu krātuvēs un pārkopē tos, piemēram, datorā vai ārējā datu nesējā, tā izvairoties no to pazušanas pārcelšanas laikā, liela daļa datus saglabā tikai mobilās ierīces SIM kartē, uzskatot, ka tas ir pietiekami droši un, ieliekot karti jaunā ierīcē, tie vienmēr būs atkal pieejami.

Meža veltes – sēnes: cik daudz un kādas likt grozā?

Ne velti sēņošanu dēvē par latviešu nacionālo sporta veidu – tik daudz kaislību izraisa reti kura cita brīvā laika nodarbe. Kur ir labākās sēņu vietas? Vai grozā tikusi arī kāda milzu beka? Cik burciņas sagatavotas ziemai? Tomēr ne mazāk svarīgi ir arī jautājumi, kuras Latvijā sastopamās sēnes ir īpaši vērtīgas, kā tās pagatavot un cik daudz sēņu ēst ir veselīgi. Stāsta Rimi Labākai dzīvei veselīgas ēšanas eksperte, sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina.

PNB banka klienti aktīvi atver jaunus kontus Swedbank, esošajiem Swedbank klientiem tiek nodrošināta prioritāra ...

PNB banka klienti aktīvi atver jaunus kontus Swedbank, esošajiem Swedbank klientiem tiek nodrošināta prioritāra apkalpošana


Kopš Finanšu un kapitāla tirgus komisijas lēmuma 15.augustā apturēt PNB banka darbību, Swedbank filiālēs un Klientu apkalpošanas centros vērojams PNB banka klientu pieplūdums. Swedbank darbinieki jau atvēruši vairāk nekā 2000 jaunu kontu. PNB banka klientu pieplūdums atsevišķās Swedbank filiālēs izveidojis rindas, tāpēc Swedbank aicina savus klientus pēc iespējas vairāk izmantot attālinātos bankas pakalpojumus, bet, ja nepieciešama ierašanās filiālē, tad izmantot iespēju rezervēt laiku konsultācijai iepriekš. Esošajiem Swedbank klientiem ir noteikta prioritāra apkalpošana.

Rīgas Sociālais dienests sniedz nepieciešamo palīdzību PNB bankas klientiem

Rīgas Sociālais dienests (RSD) jau no piektdienas, 16. augusta, sniedz nepieciešamo palīdzību rīdziniekiem, kuriem ir konti AS "PNB Banka" un kuri nevar piekļūt saviem naudas līdzekļiem. Par to otrdien, 20. augustā, Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteju informēja Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāvji.

58 antisanitāros apstākļos turēto suņu saimniecei piespriež maksimālo naudas sodu 350 eiro apmērā

Otrdien, 20. jūnijā, Rīgas domes Administratīvā komisija nolēma piespriest maksimālo, 350 eiro, naudas sodu un dzīvnieku konfiskāciju 58 suņu saimniecei, kura dzīvniekus bija turējusi kādā dzīvoklī Pārdaugavā antisanitāros apstākļos.

27. septembrī ar konferenci "Glābējsilīte Latvijā: 2009-2019" atzīmēs projekta desmito gadadienu

Atzīmējot Glābējsilītes 10 gadu pastāvēšanu Latvijā, 2019.gada 27. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks konference "Glābējsilīte Latvijā: 2009-2019". Glābējsilīte jeb BabyBox ir traģiska nozieguma profilakses projekts, kas 10 gadu darbības laikā Latvijā ir izglābis 46 jaundzimušo dzīvības. Lielākā daļa atstāto bērnu ir atraduši savu vietu mīlošās ģimenēs, un divi no bērniem ir atgriezušies savās bioloģiskajās ģimenēs.

Noskaidrots pirmais "Tīrīga" klientu loterijas uzvarētājs – balvā elektroskūteris

Gatavojoties atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanai Rīgā no šī gada 15.septembra, AS "Tīrīga" aicina iedzīvotājus nekavēties ar līgumu pārslēgšanu. Visi privātmāju īpašnieki, kas līdz augusta beigām noslēgs līgumu ar "Tīrīga" automātiski piedalās loterijā, kurā tiks izlozēti trīs elektroskūteri. Pirmā izlozes uzvarētājs ir Mārtiņš Stepiņš, kas līgumu ar "Tīrīga" pārslēdzis 15.augustā - viņš savā īpašumā iegūst elektrisko skūteri Xiaomi. Nākamās izlozes notiks 23. un 30 augustā.

77% iedzīvotāju atvaļinājuma laikā atļaujas lielākus tēriņus nekā plānots

Saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) nebanku kreditēšanas nozares pārskata datiem, pērn augustā bija novērojams lielākais iedzīvotāju pieprasījums pēc nebanku kredītiem, kad kopējais jaunu kredītu izsniegšanas apjoms sasniedza 57,22 miljonus eiro. PTAC lēš, ka nebanku kredītu apjoma pieaugums augustā varētu būt saistīts ar atvaļinājuma laiku un gatavošanos jaunajam mācību gadam. To apliecina arī PTAC veiktās iedzīvotāju aptaujas rezultāti - 77% iedzīvotāju atvaļinājuma laikā atļaujas lielākus tēriņus nekā plānots, bet 34% atzīst, ka pēc atvaļinājuma saskaras ar finanšu grūtībām.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli