Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Rezervēti teju 95% no daudzdzīvokļu māju atjaunošanai paredzētajiem līdzekļiem

Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas valsts atbalsta programmā visā Latvijā kopš programmas sākuma 2016. gada martā jau ir iesniegti 662 projektu pieteikumi par provizorisko summu 155,2 miljoni eiro, kas ir 95% no kopējā grantos (dāvinājumā) piešķiramā apjoma. Šobrīd ir vērojama paaugstināta iedzīvotāju interese atjaunot un siltināt savus mājokļus, jo ik nedēļu tiek saņemti vidēji 10 pieteikumi.

Labdarības koncertā tiks vākti ziedojumi metatstātiskās melanomas pacientu ārstēšanai

2019. gada 3. decembrī pl. 19.00 Lielajā ģildē Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra fonds organizē labdarības koncertu "Es nākšu, lai Tu dzīvotu", ar mērķi vākt līdzekļus savulaik ilggadējas LNSO mārketinga vadītājas Sondras Zaļupes un citu metastātiskās melanomas pacientu ārstēšanai.

Akcijā "Pērc, ziedo, pabaro" aicina atbalstīt Latvijas dzīvnieku patversmju iemītniekus

Rūpējoties par mūsu četrkājainajiem draugiem, kam šobrīd nav savu māju, Rimi Latvia sadarbībā ar Mars Inc. no 19. novembra līdz 16. decembrim jau piekto reizi rīko labdarības akciju "Pērc, ziedo, pabaro". Tās ietvaros ikviens iedzīvotājs ir aicināts atbalstīt patversmēs mītošos dzīvniekus, iegādājoties un ziedojot dzīvnieku barību un citus mājdzīvniekiem piemērotus produktus Rimi veikalos visā Latvijā.

Labdarības akcijā priekšlaikus dzimušiem bērniņiem saziedo vairāk kā 23 000 speciālo autiņbiksīšu

Labdarības akcijā priekšlaikus dzimušu bērniņu atbalstam saziedoti vairāk kā 23 000 speciālo, izmērā pusi no plaukstas lieluma autiņbiksīšu, kas tiks nogādātas Latvijas slimnīcām, kur tiek veikta jaundzimušo aprūpe. Šodien īpašās autiņbiksītes svinīgi tika pasniegtas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai (BKUS).

Swedbank: iedzīvotāji kā lielākos draudus mājokļa drošībai saskata uguns nelaimes, zādzības un ūdens noplūdes

Domājot par sava mājokļa drošību, Latvijas iedzīvotāji kā lielākos draudus saskata uguns nelaimes (62% salīdzinājumā ar 52% 2016.gadā), ielaušanās un zādzības (51%), kā arī ūdens noplūdes varbūtību (50%), liecina Swedbank veiktā aptauja*. Saskaņā ar Swedbank P&C Insurance AS Latvijas filiāles apdrošināšanas datiem*, uguns nelaimes, lai arī viens no postošākajiem nelaimes gadījumiem, ir visretākais (vien 4% apdrošināšanas gadījumu), taču to rezultātā klientiem radīto zaudējumu apmērs ir vidēji no 5 000 līdz pat vairākiem desmitiem tūkstošu eiro. Arī zādzību skaits kopumā ir neliels (7% no apdrošināšanas gadījumiem), un radīto zaudējumu apmērs ir vidēji 830 eiro. Savukārt tieši cauruļvadu plīsumi un to rezultātā radušās noplūdes visbiežāk (55% no apdrošināšanas gadījumiem) rada ievērojamus bojājumus mājoklim, vidējai zaudējuma summai sasniedzot teju 1000 eiro.

Instrukcija: kā izvēlēties, uzstādīt un pārbaudīt dūmu detektoru

No 2020. gada 1. janvāra katrā dzīvoklī jābūt uzstādītam vismaz vienam ugunsgrēka autonomajam detektoram jeb, kā tos sauc tautā – dūmu detektoram. Savukārt privātmājās katrā stāvā jābūt uzstādītam vienam dūmu detektoram un vienam ugunsdzēšamajam aparātam. Portāls riga.lv piedāvā nelielu instrukciju par to, kā izvietot un pārbaudīt dūmu detektorus, nejauši nepārkāpjot noteikumus.

101. dzimšanas dienu nosvinēja Latvijas vienaudze - rīdziniece Ņina Ignatjeva

Rīgas domes priekšsēdētājs pirmdien, 18. novembrī, apciemoja un 101. gada jubilejā sveica Latvijas vienaudzi – 1918. gada 18. novembrī dzimušo Ņinu Ignatjevu, kura daudzus no sava mūža gadiem pavadījusi Rīgā.

Tūkstošiem liepājnieku un Liepājas viesu atzīmē Latvijas Neatkarības proklamēšanas 101. gadadienu

Tūkstošiem liepājnieku un Liepājas viesu atzīmē Latvijas Neatkarības proklamēšanas 101. gadadienu

Suns sabiedriskajā transportā!

Suņa pārvadāšana sabiedriskajā transportā nav retums. Reizēm arī īss brauciens ar sabiedrisko transportu var pārvērsties īstā pārdzīvojumā gan saimniekam, gan sunim, kluba Rimi Mājdzīvniekiem suņu dzīves eksperte un kinoloģe Ļena Valdmane stāsta par svarīgāko, lai nokļūšana galamērķī sagādātu prieku, nevis raizes.

Aicina uz satikšanos priekšlaikus dzimušus bērnus ar vecākiem

Atzīmējot Pasaules priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienu, 17. novembrī Rīgas Lutera draudzes centrā (Torņakalna ielā 5) no pl. 15.00 – līdz 18.00 norisināsies "Satikšanās svētki". Uz pasākumu aicināta ikviena ģimene, kurā aug priekšlaikus dzimis bērniņš. Tā ir iespēja ne vien satikt citus bērnus un vecākus ar līdzīgu pieredzi, bet arī aprunāties ar speciālistiem. Pasākumu organizē priekšlaikus dzimušo bērnu vecāku biedrība "Esmu klāt". Dalība ir bez maksas.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli