Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Jo vairāk iedzīvotāju izmantos e-pakalpojumus, jo kvalitatīvāki tie kļūs

E-pakalpojumu popularitāte iedzīvotāju vidū pieaug, atklāj 2018. gada e-indeksa rezultāti. 2017. gadā gandrīz puse (40,2%) labprātāk izvēlas pakalpojumus saņemt elektroniski, kamēr klātienē vien 18,9%, bet vēl retāk tiek izmantoti tādi kanāli kā pasts vai telefons. Līdz ar to iestādes vairāk uzmanības pievērš e-pakalpojumu kvalitātei un ērtībai. Aktīvāk uzmanība pievērsta arī komunikācijai ar sabiedrību, izmantojot sociālo tīklu platformas – šobrīd divas trešdaļas no iestādēm ir pārstāvētas Facebook, kur veic regulāru komunikāciju.

Mērķis sasniegts: par 172 vietām un mirkļiem skaistāka Latvija!

Autobusa pieturvieta kā Hobitu namiņš, koka velosipēdu parks, zaļie dzelzceļi, ratiņu pastaigu trase jaunajām māmiņām, ēku izdaiļošana ar mākslas grafiti, dižkoku alejas un jauni meži, krāšņi mākslas soliņi un 100 rožu dārzs – tie ir tikai daži no 172 vides labiekārtošanas, izdaiļošanas un vides izglītības darbiem, ko paveikuši Latvijas cilvēki un kas pieteikti Latvijas simtgadei veltītajā vides iniciatīvā "100 darbi Latvijai".

5 mīti un patiesības par tālruņa uzlādi

Viedtālruņa akumulators vienmēr ir pilnībā jāizlādē pirms katras uzlādes un telefonu nevajadzētu atstāt pie lādētāja visu nakti – mēs visi esam dzirdējuši šos un citus padomus, ko parasti iesaka saistībā ar tālruņa uzlādi. Taču kas no tā visa ir patiesība un kas ir tikai mīts? Piecus plaši izplatītus mītus par telefona uzlādi izskaidro tālruņu ražotājs Huawei, kura flagmaņa Mate 20 Pro ietilpīgais 4200 mAh akumulators lauž aizspriedumus, ka viedtālrunis bez uzlādes nevar darboties ilgāk par vienu dienu.

JAS Latvijas valsts simtgades svinībās vizinās ar retro autobusu

Atzīmējot 60 gadu jubileju, kas tiks svinēta 20. novembrī, SIA "Jūrmalas autobusu satiksme" (JAS), dāvās unikālu iespēju jūrmalniekiem – Latvijas valsts simtgades brīvdienās, izbaudīt ekskluzīvu braucienu ar retro autobusu, kas pirms 60 gadiem, sāka kursēt Jūrmalas pilsētas maršrutos.

Ja ieilgušas rudens skumjas

Dienas rūk arvien īsākas, bet tumšie vakari stiepjas garāki un garāki. No rītiem grūti tikt laukā no gultas, māc grūtsirdība, zūd dzīvesprieks un arvien retāk gribas tikties ar draugiem. Kā saprast, vai tās ir tikai rudens skumjas, kuras ar laiku izklīdīs, vai sezonālie garastāvokļa traucējumi?

Labdarības akcijā dzīvnieku patversmes atbalstam piedalījās vairāk nekā 4 000 cilvēku

Digitālās bankas Bigbank Latvija un Juglas dzīvnieku patversmes Labās mājas akcija #laiBigbankZiedo ir noslēgusies. Šogad akciju varēja atbalstīt gan tie, kam ir savs dzīvnieks, gan arī tie, kam tie rūp. Nedēļas laikā vairāk nekā 4 000 cilvēku sniedza savu atbalstu patversmei. Noslēguma pasākumā patversme Labās mājas no bankas Bigbank Latvija saņēma ziedojumu – 4 000 EUR. Akcijas laikā arī tika meklētas mājas vairākiem patversmes iemītniekiem, kas jau ilgstoši atrodas patversmē.

Konkursa izstādes "JĀ/NEatkarība-2018" atklāšana

13. novembrī plkst. 18.00 Jūrmalas pilsētas muzeja filiālē Bulduru Izstāžu namā (iepriekš Jūrmalas Mākslinieku nams) tiks atklāta konkursa izstāde "JĀ/NEatkarība-2018" un paziņoti konkursa laureāti, kuri iegūs naudas prēmijas, kā arī sveikti atzinības ieguvušie autori. Konkursa izstādes balvu fonds ir 1800 Eur.

Kā ar kibermobingu cīnās Markus Riva, Toms Grēviņš un Lelde Ceriņa?

No kibermobinga jeb emocionālās pazemošanas internetā nav pasargāts neviens, arī sabiedrībā zināmas personības –naidīgi komentāri, pazemojošas ziņas, viltus sociālo mediju profili u.c. kibermobinga izpausmes ir viņu ikdiena. Mobilo sakaru operators BITE iniciatīvas "Iekod pirkstā!" ietvaros ir apkopojis iniciatīvas vēstnešu jeb kibersargu – mūziķa Markusa Rivas, TV personības Leldes Ceriņas, radio ētera personības un dīdžeja Toma Grēviņa – pieredzes stāstus un padomus, kā neļauties kibermobinga ietekmei.

6 tipiskas kļūdas, dedzinot sveces, kas var aizsākt ugunsgrēku

Sācies aktīvais sveču dedzināšanas laiks - daudzi sveces mājās iedegs 11. novembrī, drīz pēc tam sāksies arī Adventes laiks. If Apdrošināšana speciālisti iepazīstina ar situācijām, kad neuzmanīga apiešanās ar svecēm var aizsākt ugunsgrēku.

Rīgas domes apmeklētāju pieņemšanas centros bez maksas var saņemt sarkanbaltsarkanās lentītes

Arī šogad, valsts svētku laikā, Rīgas dome turpina tradīciju un piedāvā iedzīvotājiem bez maksas saņemt sarkanbaltsarkanās lentītes, kuras piespraust pie apģērba.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  Аренда автобусов в Мюнхене  vannu restaurācija