Ziņas | Latvija | Sabiedrība, drošība


Kā atpazīt viltotu preci no oriģinālas?

Patentu valde sadarbībā ar Tieslietu ministriju, Valsts Ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldi, Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldi un Patērētāju tiesību aizsardzības centru realizē izglītojošu kampaņu "Viltotā realitāte… joprojām realitāte".

Sarunu festivāla LAMPA notikumi pieejami videoarhīvā

Ikvienam, kurš nepaguva noskatīties interesējošās diskusijas festivāla laikā, vēlas atkārtoti dzirdēt kādu vērtīgu sarunu vai atsaukt atmiņā sevišķi asprātīgu citātu, ir iespēja to izdarīt videoarhīvā LAMPAS mājaslapā. 220 festivāla notikumu ieraksti bez maksas pieejami ikvienam interesentam.

Swedbank pētījums: nelaimes gadījumā ģimenes Latvijā ir finansiāli visneaizsargātākās starp Baltijas valstīm

Vairāk nekā pusei (52%)[1] cilvēku Latvijā ir kāds tuvinieks vai vairāki tuvinieki, kuri ir atkarīgi no viņa ienākumiem, liecina Swedbank veikts pētījums Baltijas valstīs. Vienlaikus ir gana liels cilvēku skaits, kuriem nav nekādu uzkrājumu un nav arī dzīvības apdrošināšanas, kas nelaimes gadījumā ļautu vismaz daļēji atvieglot ikdienu ģimenei un tuvajiem cilvēkiem. Latvijā šādā situācijā ir teju katrs trešais iedzīvotājs jeb 29%, kamēr Igaunijā 24%, bet Lietuvā tikai 17% cilvēku, liecina pētījuma dati.

Šonedēļ Latvijā beigsies vasaras laiks; 25.oktobrī pulksteņa rādītājus jāpagriež vienu stundu atpakaļ

Latvijā pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks šā gada 25. oktobrī plkst.04:00 (naktī no sestdienas uz svētdienu), pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu atpakaļ.

Aptauja: 89% iedzīvotāju ir svarīgi, lai bērni skolās un bērnudārzos ēd kvalitatīvus vietējos produktus

89% iedzīvotāju ir svarīgi, lai bērni skolās un bērnudārzos tiktu ēdināti ar kvalitatīviem vietējiem pārtikas produktiem, liecina Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) veiktā sabiedriskās domas aptauja. Jo mazāki bērni ir ģimenē vai zemāki vecāku ienākumi, jo šim aspektam tiek piešķirta lielāka nozīme.

Kad slapjš, tad slidens; Valsts policija aicina autovadītājus būt īpaši piesardzīgiem!

Lai gan aizvien termometra stabiņš rāda vairākus grādus virs nulles, sinoptiķi sola, ka tuvākajās naktīs vairākās vietās Latvijas teritorijā, temperatūra var nokristies zem nulles radītāja. Šādi laikapstākļi var būt īpaši bīstami agrās rīta stundās satiksmes dalībniekiem, jo uz ceļiem var veidoties apledojums, jeb tā saucamais "melnais ledus". Tādēļ Valsts policija aicina autovadītājus būt īpaši piesardzīgiem un izvērtēt jau laicīgi nepieciešamību, aprīkot savu spēkratu ar ziemas riepām.

Jaunie Covid-19 drošības pasākumi attiecas arī uz izglītību un sportu

Ierobežojumu mērķis ir mazināt sociālo "burbuļu" sastapšanos, lai bremzētu saslimstības pieaugumu, atstājot pēc iespējas mazākas sekas uz nodarbinātību un valsts ekonomiku.

Neparastie emociju dziednieki – suņi-terapeiti

Pepija ir topošā suņu feja, kas dzimusi februārī un tiek gatavota ļoti atbildīgai profesijai – kļūt par suni-terapeitu. Viņa ir branga auguma Pireneju kalnu suņu meitene, taču raksturā – enerģiska, rotaļīga un, pats galvenais, labsirdīga. Tā ir suņu-terapeitu galvenā rakstura īpašība, jo šo suņu ikdienas darbs ir uzlabot pašsajūtu vientuļiem, noskumušiem un slimiem cilvēkiem. Līdz 8. novembrim "Narvesen" sadarbībā ar biedrību "Suns ar misiju" aicina ziedot suņu terapijas atbalstam.

Ja esi kopā ar citiem vienā transporta līdzeklī jeb Lai transportā droši!

Apzinoties, ka kopīgā pārbraukšana no vienas vietas uz otru rada bažas par inficēšanās risku un raisa diskusijas par drošības jautājumiem, "Mēness aptiekas" farmaceits Vadims Brižaņs skaidro, kā salāgot iespējami augstāku drošības līmeni ar vajadzību doties uz darbu vai vēlmi izbraukt pie dabas brīvdienās.

LIKTA aicina pievērst uzmanību kiberuzbrukumiem un naudas izspiešanas mēģinājumiem

Pēdējo nedēļu laikā vairākās Eiropas valstīs, tostarp Latvijā, fiksēti naudas izspiešanas mēģinājumi, draudot apturēt uzņēmuma mājaslapu vai citus uzņēmuma darbībai svarīgus resursus.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums