Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Latvijas jaunieši vērtē: tradicionālā televīzija pret tiešsaistes saturu

Samsung Electronics Baltics veiktajā aptaujā* noskaidrojis, ka ievērojami turpina pieaugt Latvijas jauniešu tendence skatīties tiešsaistes jeb interneta saturu, nevis tradicionālās televīzijas piedāvāto. Pētījuma dati norāda, ka 35% jauniešu vecumā no 15 līdz 24 gadiem arvien vairāk attālinās no lineārā jeb tradicionālā televīzijas satura, tā vietā izvēloties tiešsaistē pieejamo un iespēju to skatīties uz televizora ekrāna. Savukārt, vairāk nekā puse jeb 60% aptaujāto krievvalodīgo dod priekšroku internetā pieejamajām filmām un seriāliem krievu valodā.

2017. gadā par 1 140 dzimušajiem mazāk nekā pirms gada

Rīga, 19.07.2018.
Kopš 2016. gada dzimušo skaits Latvijā atkal samazinās – 2017. gadā piedzima par 1 140 bērniem mazāk nekā 2016. gadā. Arī 2018. gada pirmajos sešos mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits (9 664 bērni) ir par 664 mazuļiem mazāks nekā 2017. gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskie dati.

Kā aizsargāt velosipēdistus un gājējus pilsētas satiksmē

Bojā gājušo skaits ceļu satiksmes negadījumos, kuros iesaistīti smagie kravas transportlīdzekļi, samazinās. Tomēr Volvo Trucks pētījumi liecina, ka šis samazinājums nav novērojams negadījumos, kuros iesaistīti velosipēdisti un gājēji.
Tādēļ ir nepieciešami pasākumi, lai mazinātu šo negadījumu skaitu. Jaunākās tehnoloģijas apvienojumā ar likumdošanas izmaiņām, labāku infrastruktūru, dziļāku izpratni par drošību un uzlabotu redzamību var padarīt satiksmi mūsu pilsētās drošāku.

Esi piesardzīgs, ne pārdrošs atpūšoties ūdens tuvumā

Vakar, termometra stabiņš daudzviet visā Latvijā pārsniedza +30 grādu robežu. Lai arī šogad laiks lutina jau no maija, tik liela svelme nav bijusi kopš pagājušās vasaras. Sinoptiķi brīdina, ka lielais karstuma vilnis turpināsies līdz pat augusta sākumam. Apdrošināšanas akciju sabiedrība "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk - BTA) aicina ikvienu ievērot piesardzību savās ikdienas gaitās un aktivitātēs, lai šādos laika apstākļos pasargātu organismu no pārkaršanas, saules dūriena, kā arī būt uzmanīgiem pie ūdeņiem!

3 padomi kā senioram izvēlēties viedtālruni

Sabiedrībā ir radies priekšstats, ka vecāki cilvēki nereti joprojām dod priekšroku tā sauktajiem "podziņu telefoniem", jo no viedtālruņa iegādes viņus attur gan to cena, gan sajūta, ka ierīce ir sarežģīta lietošanai. Savukārt pircēju iepirkšanās paradumi norāda, ka seniori, lai gan sākumā ir skeptiski, bet arvien vairāk saprot, cik nozīmīgu lomu viedtālrunis var ieņemt ikdienā un, piemēram, viņu saziņā ar ģimeni. Tālruņu ražotājs Huawei kopā ar mobilo operatoru LMT sniedz vērtīgus padomus, kā izvēlēties piemērotāko tālruni senioram.

Kā pieprasīt dzīvokļa pabalstu?

Dzīvokļa pabalsts ir Rīgas domes pašvaldības palīdzība, kas tiek piešķirta saskaņā ar Rīgas domes 2013. gada 15. janvārī saistošie noteikumi Nr. 202 ‘"Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu vai maznodrošinātu un sociālajiem pabalstiem Rīgas pilsētas pašvaldībā‘’.

Kurš labdarības fonds sniedz atbalstu pēc ugunsgrēka, katastrofām?

Karstajā gada laikā ugunsgrēki vienmēr gadās biežāk. Protams, labāk no traģēdijas ir izvairīties. Bet, ja tā ir notikusi, uzziniet, kur meklēt palīdzību.

Simtgades zaļumballes notiks arī Daugavpils novadā!

Jau senlaikos latvieši ir pratuši rast laiku, lai pulcētos zaļumos uz deju vakaru. Kaimiņš uzrunājis kaimiņu, dodoties kopīgā pāris kilometru garā pastaigā uz lampiņām izgaismoto estrādi, dziedādami un priecādamies par satikšanos. Mēs šo tradīciju esam kopuši ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Visur, kur pulcējāmies, skanējušas ziņģes un dažādos laikos atļautas un aizliegtas dziesmas, kas izdejotas mājas ballītēs un kopīgās satikšanās reizēs.

18,5 % Latvijas iedzīvotāju ir bērni

Rīga, 31.07.2018.
2018. gada sākumā 18,5 % (358,8 tūkst. personu) no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati. Salīdzinot ar 2017. gada sākumu, bērnu skaits ir palielinājies par 0,6 % jeb 2,2 tūkstošiem. Vislielākais bērnu īpatsvars ir Pierīgā (21,0 %).

Iekšlietu ministrijā saziedotās asinis palīdzēs 144 slimniekiem

Trešdien, 18. jūlijā, Iekšlietu ministrijā notika asinsdonoru diena. Neraugoties uz karsto atvaļinājumu laiku, asinis nodeva 48 darbinieki. Pateicoties šo cilvēku sniegtajam atbalstam, kopumā izdevās saziedot 20,6 litrus asiņu.

Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana