Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Rīgas Aktīvo senioru alianse: Par senioru uzvedību uz ceļa IR jārunā

Rīgas Aktīvo senioru alianse (RASA) atbalsta Valsts policijas informatīvo drošības kampaņu, kas pirmo reizi Latvijā vērsta tieši gājēju senioru uzvedībai uz ceļa "Strauja sirds, bet kājas lēnas". Aicinām seniorus kritiski paskatīties uz sevi no malas un aizdomāties par drošu pārvietošanos, neapdraudot sevi un citus satiksmes dalībniekus.

Trešā daļa bojāgājušo uz ceļa ir seniori; pirmoreiz tiek uzsākta kampaņa

Valsts policijas veiktajā padziļinātajā pētījumā* iezīmējas būtiskas atšķirības starp smagi cietušajiem gājējiem vecumā virs 60 gadiem un pārējiem satiksmes dalībniekiem. Proti, vairāk nekā trešdaļa jeb 38% smagi cietušo gājēju ir vecumā virs 60 gadiem. Turklāt no tiem gājējiem, kas negadījumus izraisījuši, 30% arī ir šajā vecuma grupā. Pirmo reizi Latvijā tiek uzsākta informatīva drošības kampaņa gājējiem senioriem "Strauja sirds, bet kājas lēnas".

Pieaugusi dzīvokļa platība: kāpēc un ko darīt?

Decembrī Rīgas daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji saņēmuši vēstules no apsaimniekošanas uzņēmuma "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) par to, ka viņiem pēkšņi ir mainījusies dzīvokļa platība. Patiesības labad jāatzīmē, ka platība pieaugusi tikai 20% dzīvokļu, vēl 30% - tā nav mainījusies, savukārt 60% - tā ir samazinājusies. Taču cilvēkiem vēl aizvien ir daudz jautājumu: "Kāpēc veikta datu salīdzināšana un kā tas gadījies, ka dzīvokļi ir "uzblīduši"? Kā tas atspoguļosies ikmēneša maksājumos un vai situāciju var mainīt?"

Sākās 1991. gada notikumu piemiņas pasākumi

Janvāris ir mēnesis, kad Latvijā piemin 1991. gada barikādes. Atceres pasākumu "maratonu", jau tradicionāli, aizsāka 13.janvārī Zaķusalā, kur tika iedegts Atceres ugunskurs par godu tā laika upuriem.

Kā pareizi noņemt tvaika nosūcējus virs gāzes plītīm?

Šā gada 1. janvārī stājās spēkā Ugunsdrošības noteikumu prasība, kas aizliedz daudzdzīvokļu objektā dabīgās ventilācijas kanālam pievienot mehāniskās ventilācijas iekārtu, ja telpā izvietots gāzes aparāts un nav ventilācijas, kas nodrošina pastāvīgu gaisa apmaiņu telpā un noplūdušās gāzes novadīšanu ārpus būves. Mēs painteresējāmies pie ugunsdzēsējiem, būvvaldes pārstāvjiem un apsaimniekošanas uzņēmuma RNP par to, kā pareizi atslēgt "nelegālos" tvaika nosūcējus un ko tādā gadījumā uzstādīt gaisa attīrīšanai? Tāpat pajautājām par to, vai dzīvokļi tiks pārbaudīti un vai tiks sodīti tie, kuru dzīvokļos uzstādīti ugunsdrošības noteikumiem neatbilstoši tvaika nosūcēji.

PNB Banka aicina klientus pakāpeniski nomainīt kodu kartes uz drošākiem autentifikācijas rīkiem

Atbilstoši Eiropas Savienības komisijas deleģētajai regulai par pastiprinātām prasībām internetbankas karšu izmantošanā, PNB Banka šogad ieviesīs papildu drošības sistēmu internetbankas pakalpojumiem. Klienti, kuri autorizācijai internetbankā šobrīd izmanto kodu kartes vai SMS-PIN, tiek aicināti pakāpeniski izvēlēties drošākus autorizācijas rīkus. 

Praktiski padomi, kā paildzināt mobilā telefona mūžu aukstā laikā

Šonedēļ pieredzējām īstu ziemu, un jaunākās sinoptiķu prognozes liecina, ka janvāra otrajā pusē Latvijā gaidāms vēl bargāks sals. Aukstā laikā mobilo telefonu akumulatori izlādējas ātrāk, tāpēc esam vairāk pakļauti riskam palikt bez sakariem pašos nepiemērotākajos mirkļos. Mobilo sakaru operatora BITE tehnoloģiju eksperti ir apkopojuši padomus, kā pagarināt mobilā telefona akumulatora darbību, testējot arī neparastākās tā uzlādes iespējas.

VUGD: kas jāzina un kā rīkoties ugunsgrēka gadījumā?

2019. gada pirmajās četrās dienās valstī kopumā notika 63 ugunsgrēki, 27 no tiem – Rīgā. Pēdējos divos gados ugunsgrēku skaits Latvijā ir tikai pieaudzis. Pagājušogad ugunsnelaimēs gāja bojā 82 cilvēki, tajā skaitā – 3 nepilngadīgie. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests iedzīvotajiem ir sagatavojis ieteikumus par to, kā pasargāt sevi ugunsgrēka laikā.

Piesakies bezmaksas ziemas drošas braukšanas konsultācijām Biķernieku trasē

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicina autovadītājus pieteikties bezmaksas drošas ziemas braukšanas konsultācijām Rīgā, Biķernieku trasē.

Stājas spēkā maksājumu limits Swedbank kodu kartēm. Ko jautā klienti?

Līdz ar stingrākām ES prasībām attiecībā uz klientu digitālu autentifikāciju 2019. gada 9. septembrī Swedbank pārtrauks kodu karšu izmantošanu. Lai novērstu risku, ka daļa klientu nokavē slēgšanas brīdi vai atliek pāreju uz pēdējo brīdi, no šī gada pakāpeniski tiek samazināti limiti, virs kuriem apstiprināt maksājumus ar kodu karti nebūs iespējams. No tiem pirmais – 100 eiro dienas maksājumu limits – stājas spēkā no 10. janvāra. Swedbank apkopojusi klientu biežāk uzdotos jautājumus par šīm izmaiņām.
virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija