Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Maijā skatītāju tūkstošus jau trešo gadu pēc kārtas pulcēs Forums LĪDERE

Šī gada 15. maijs lielai daļai Latvijas sieviešu nebūs vien parasts darba nedēļas noslēgums. Par lielisku brīvdienu iesākumu parūpēsies un motivācijas devu ja ne visam mūžam, tad dzīves nopietnākajiem lēmumiem, sniegs jau trešais izaugsmes un iedvesmas pasākums Forums LĪDERE 2020. Tas šogad norisināsies elegantajās un plašajās Dailes teātra telpās, lai vienkopus pulcētu visas aktīvās, uz izaugsmi vērstās sievietes. Pasākums solās būt vēl grandiozāks, ar saistošāku, daudzveidīgāku programmu, spilgtiem iespaidiem, derīgām atziņām un jaunām draudzībām bagātāks. Un tāds tas noteikti arī būs, jo čaklie Forums LĪDERE radītāji šo pasākumu sāka būvēt uzreiz pēc tam, kad noslēdzās iepriekšējais – Forums LĪDERE 2019.

Pusei Latvijas jauniešu nav pietiekamas darba pieredzes

Puse jeb 50% Latvijas jauniešu atzīst, ka viņiem nav pietiekamas darba pieredzes, lai strādātu darbu, kuru vēlas. Tajā pašā laikā salīdzinoši neliela jauniešu daļa norāda, ka pašlaik izmanto neformālās izglītības iespējas (10%), strādājot brīvprātīgo darbu, un ir kādā uzņēmumā praksē (5%), šādi veicinot prasmju un kompetenču pieaugumu.

Labklājības ministre Ramona Petraviča uzsāk dialogu ar pašvaldībām par minimālā sociālo pakalpojumu groza izveidi

Gatavojoties administratīvi teritoriālās reformas uzsākšanai, labklājības ministre Ramona Petraviča rosinājusi izveidot vienotu minimālo sociālo pakalpojumu grozu visās Latvijas pašvaldībās, lai panāktu sociālo pakalpojumu pārklājumu un pieejamību. Tas ļautu nodrošināt vienādas pieejamības sociālos pakalpojumus visiem valsts iedzīvotājiem, neatkarīgi no tā, kurā pašvaldībā viņš dzīvo.

Aktualizēts ceļojuma brīdinājums: Ķīnas Tautas Republika

Pasaules Veselības organizācija ir izplatījusi brīdinājumu par jauna nezināmas izcelsmes koronavīrusa uzliesmojumu Uhaņas pilsētā (Wuhan), Hubei provincē. Lūdzam rūpīgi iepazīties ar Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā ievietoto informāciju par koronavīrusu un ieteikumiem profilakses pasākumiem. Ceļotājus no Ķīnas, kuriem ceļojuma laikā vai pēc atgriešanās ir parādījušies minētās infekcijas simptomi (drudzis, apgrūtināta elpošana), aicinām vērsties pie ārsta un informēt par savu ceļojumu un kontaktpersonām.

Testēšanas laikā VID virtuālais asistents ir sniedzis atbildes 14317 iedzīvotājiem

Šī gada 14.janvārī veiksmīgi noslēdzās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) virtuāla asistenta Toma testēšana. Tās laikā tehniska rakstura darbības traucējumi netika konstatēti un VID ieguva vērtīgu informāciju, kas turpmāk palīdzēs pilnveidot Toma dialogus.

Bērnunamu vajadzību sarakstā – higiēnas preces, sporta inventārs un mūsdienīgas tehnoloģijas

Labdarības organizācija "Taureņa efekts" sadarbībā ar komunikācijas aģentūru "A.W. Olsen & Partners" apkopojusi Latvijas bērnunamu aktuālo vajadzību sarakstu. "Vajadzību sarakstu veidojam kā kompasu ziedotājiem – tas palīdz ziedot pārdomāti, vadoties pēc reālām aprūpes namu nepieciešamībām," komentē biedrības dibinātāja Olga Kazaka.

Bērnunamu vajadzību sarakstā – higiēnas preces, sporta inventārs un mūsdienīgas tehnoloģijas

Labdarības organizācija "Taureņa efekts" sadarbībā ar komunikācijas aģentūru "A.W. Olsen & Partners" apkopojusi Latvijas bērnunamu aktuālo vajadzību sarakstu. "Vajadzību sarakstu veidojam kā kompasu ziedotājiem – tas palīdz ziedot pārdomāti, vadoties pēc reālām aprūpes namu nepieciešamībām," komentē biedrības dibinātāja Olga Kazaka.

Uzlabo kontrolšāvienu veikšanas kārtību

Ministru kabinets šodien izdeva MK noteikumus "Kontrolšāvienu izdarīšanas kārtība un valsts nodevas apmērs un maksāšanas kārtība", kas izstrādāti atbilstoši jaunā Ieroču aprites likuma prasībām.

No 21. februāra Rīgā bezmaksas siltā ēdiena izsniegšana tiks nodrošināta četrās zupas virtuvēs

No 21. februāra Rīgā bezmaksas siltā ēdiena izsniegšana tiks nodrošināta četrās zupas virtuvēs - Daugavgrīvas ielā 1 no plkst. 12.00 līdz 13.00 darba dienās; Kr.Barona ielā 56 no plkst. 9.00 līdz 10.00, izņemot svētdienu; Kr.Barona ielā 126 no plkst. 12.00 līdz 13.00 katru dienu; Laktas ielā 8, k-1 no plkst. 10.00 līdz 11.00 darba dienās. Šajās vietās siltu ēdienu varēs saņemt neuzrādot nekādus personu apliecinošos dokumentus. Zupas virtuvēs ēdiens tiks izsniegts klienta līdzpaņemtajos traukos.

Ramona Petraviča pirmo gadu valdībā vērtē kā izaicinājumiem bagātu un saspringta darba gadu

Šonedēļ aprit gads, kopš darbu sākusi Krišjāņa Kariņa valdība. Tās sastāvā labklājības ministres posteni no 2019. gada 23. janvāra ieņem Ramona Petraviča. Š.g. 21. janvāra Ministru kabineta sēdē labklājības ministre Ramona Petraviča sniedza pārskatu par pirmajā gadā būtiski paveikto un tuvākajiem plāniem 2020. gadā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli