Ziņas | Pasaule | Notikumi


Finanšu ministre piedalīsies Pasaules Bankas un Starptautiskā Valūtas fonda pavasara sanāksmē Vašingtonā

No 17. līdz 22. aprīlim finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola piedalīsies Pasaules Bankas Grupas (PBG) un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pavasara sanāksmē Vašingtonā, ASV. Vizītes laikā ministrei paredzētas arī vairākas nozīmīgas tikšanās ar ASV Finanšu ministrijas pārstāvjiem, OECD ģenerālsekretāru, citu valstu finanšu ministriem un investīciju bankām.

Šodien durvis ver pasaulē lielākā pulksteņu izstāde

No 22. līdz 27.martam Šveices pilsētā Bāzelē notiks ikgadējā pasaulē lielākā pulksteņu un juvelierizstrādājumu izstāde "Baselworld". Izstāde šogad notiek jau 101 reizi.

Vīnē atklās jaunu starptautisku tradicionālās mūzikas izdevumu sēriju, kuras pirmā publikācija sagatavota Latvijas...

Vīnē atklās jaunu starptautisku tradicionālās mūzikas izdevumu sēriju, kuras pirmā publikācija sagatavota Latvijas Mūzikas akadēmijā

21. martā plkst. 19.00 Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslu universitātē Starptautiska simpozija European Voices 5, kā arī Latvijas simtgades pasākumu ietvaros ar Latvijas vēstniecības Austrijā atbalstu un vēstnieces Veronikas Ertes uzrunu tiks prezentēta tikko iznākusī etnomuzikoloģes, Latvijas Mūzikas akadēmijas zinātniskā un radošā darba prorektores profesores Andas Beitānes publikācija – CD dubultalbums un grāmata Notes from Latvia (Piezīmes no Latvijas), kas atklāj jaunu starptautisku izdevumu sēriju European Voices: Audiovisuals. Sērijas iniciators ir Vīnes mūzikas un izpildītājmākslu universitātes Tautas mūzikas pētniecības un etnomuzikoloģijas institūtā bāzētais Europas daudzbalsīgās mūzikas pētniecības centrs sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (JVLMA). Publikācija izdota, pateicoties abu minēto augstskolu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam. Kopā ar Andu Beitāni pasākumā piedalīsies un muzicēs arī JVLMA mācībspēki, etnomuzikologi Liene Brence un Oskars Patjanko.

Rīga ar partneriem piedalīsies starptautiskajā nekustamo īpašumu izstādē MIPIM 2018

No 13.marta līdz 16.martam Rīgas pašvaldība kopā ar partneriem piedalīsies Francijā notiekošajā ikgadējā nekustamā īpašuma un investīciju izstādē MIPIM 2018.

ES un Austrumu partnerības valstu eksperti par mazo un vidējo uzņēmumu attīstību tikās Minskā

III Baltkrievijas uzņēmējdarbības nedēļas ietvaros 2018. gada 2. martā Republikas uzņēmējdarbības konfederācija (Baltkrievija) kopā ar Austrumu partnerības valstu PPD-Network fondu organizēja apaļā galda diskusiju ar ES un Austrumu partnerības valstu nevalstiskām organizācijām (NVO), kas atbalsta mazos un vidējos uzņēmumus (MVU).

Lietuvas galvaspilsētā no 2. līdz 4. martam norisināsies viens no lielākajiem amatnieku darinājumu gadatirgiem Baltijas

Vēlaties izgaršot vecpilsētas vēsturi, baltu folkloru un dažādu tautu kulināro mantojumu vienlaicīgi? Tad nepalaidiet garām iespēju no 2. līdz 4. martam apmeklēt Lietuvas galvaspilsētu Viļņu, kur pirmajā pavasara nedēļas nogalē noritēs gadskārtējie Kaziuko svētki. Gadatirgus apmeklētāji varēs iepazīt daudzveidīgu amatnieku piedāvājumu un nogaršot ne tikai lietuviešu, bet arī poļu, latviešu, baltkrievu, tatāru un citu Lietuvas galvaspilsētā un kaimiņvalstīs dzīvojošo tautu kulināro mantojumu.

Filma par Elīnu Garanču piedzīvo starptautisku pirmizrādi

Vakar dokumentālā filma "Paslēpes mūzikā" Berlīnē piedzīvojusi starptautisku pirmizrādi. To vēroja arī filmas galvenā varone – Elīna Garanča.

Latvijas vīriešu volejbola izlase startēs prestižajā Eiropas līgā

Panākta vienošanās par šā gada Eiropas līgas volejbolā sacensību norises datumiem. Sudraba līgā vīriešiem Avo Kēla vadītā komanda startēs Austrijā, Kosovā un Maķedonijā, bet Latvijā paredzētās spēles notiks Daugavpilī un Jelgavā.

Eksports skrien ātri, tempa uzturēšanai jāaudzē konkurētspējas muskuļi

2017. gads ir bijis lielisks gads Latvijas ekonomikai kopumā, kur īpaši var izcelt eksportējošo uzņēmumu sniegumu. Laikā, kad pasaules un, kas īpaši svarīgi, Latvijas noieta tirgu ekonomikas spēji aug, šo valstu iedzīvotāju un uzņēmēju pieprasījums pēc dažādām precēm palielinās. Mūsu eksportētāji (arī reeksportētāji) ir mācējuši to izmanot un gadā kopumā ir kāpinājuši preču eksporta vērtību par apaļiem 10%. Tas noticis, gan pateicoties augstākām cenām, gan arī apjomu pieaugumam.

D. Turlais Reģionu komitejā uzsver sadarbības lomu aizsardzības veicināšanai

Latvijas delegācijas Eiropas Reģionu komitejā (RK) loceklis Dainis Turlais 23. janvārī Briselē notikušajā Ekonomikas politikas komisijas sēdē iepazīstināja RK locekļus un Eiropas Komisiju ar sagatavoto atzinuma projektu "Priekšlikums par Eiropas Aizsardzības fondu".

Aktuālās ziņas