Ziņas | Pasaule | Notikumi


Ekspedīcijas dalībnieki turpina ceļu uz Monblāna virsotni, lai tajā paceltu Latvijas karogu

Ekspedīcijas "Monblāns 2018" dalībnieki turpina sarežgīto ceļu uz Eiropas Savienības (ES) augstāko virsotni Monblānu, lai tajā paceltu Latvijas karogu. Lai arī Francijas policija šajā reizē ir arestējusi alpīnistiem 10 metrus garo karoga mastu, ekspedīcija turpinās un mērķis par 10 metru karoga mastu Monblāna virsotnē paliek nemainīgs.

Samoilovs un Šmēdiņš kļūst par Eiropas vicečempioniem

Eiropas čempionātā pludmales volejbolā Nīderlandē 2. vietu izcīnījis Aleksandrs Samoilovs ar Jāni Šmēdiņu, kuri finālā divos setos piekāpās norvēģu talantiem Andersam Berntsenam Molam un Kristianam Sandlijam Serumam.

Latvija saņem starptautisko Vestfālenes miera balvu

Sestdien, 2018. gada 14. jūlijā, Minsterē, Vācijas Federatīvajā Republikā Valsts prezidents Raimonds Vējonis svinīgā ceremonijā saņēma Latvijai piešķirto starptautisko Vestfālenes miera balvu.

Biķernieku kompleksajā sporta bāzē norisināsies Baltijas Spīdveja Līgas sacensības spīdvejā pāriem

Trešdien, 11.jūlijā, pl. 17.00, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē norisināsies Baltijas Spīdveja Līgas sacensības spīdvejā pāriem 2.posms, kurā piedalīsies divas Latvijas spīdveja pāru komandas no Rīgas un Daugavpils, divas Somijas komandas un pa vienai komandai no Igaunijas, Krievijas un Ukrainas.

Saint-Gobain paziņo 14. starptautiskā studentu konkursa "Multi-Comfort House" uzvarētājus

Saint-Gobain pasniedzis balvas 14. starptautiskā studentu konkursa "Multi-Comfort House 2018" starptautiskajā finālā, kas norisinājās Dubaijā (Apvienotie Arābu Emirāti) un ko vadīja Saint-Gobain grupas priekšsēdētājs un vadītājs Pjērs-Andrē de Šalendārs un Dubaijas pašvaldības izpilddirektors Davuds Abduls Ramans Al Hažiri.

Latvijas ES fondu projekti – spilgti pozitīvie piemēri citām dalībvalstīm

Šī gada 13. un 14. jūnijā Eiropas Savienības Struktūrfondu un Kohēzijas fonda (ES fondu) Uzraudzības komitejas, tai skaitā Eiropas Komisijas Reģionālās un Urbānās politikas ģenerāldirektorāta (DG REGIO) un Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāta (DG EMPL), pārstāvji apmeklēs klātienē dažus no Latvijas spilgtajiem ES fondu projektiem. Vizītes mērķis ir praksē iepazīties ar projektu sasniegumiem un nepastarpināti uzklausīt to īstenotāju pieredzes stāstus un ieguvumus no Kohēzijas politikas investīcijām Latvijā.

Rīgu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos pārstāvēs 322 amatiermākslas kolektīvi

Valsts galvaspilsētu Rīgu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos pārstāvēs 322 amatiermākslas kolektīvi ar 11 000 dalībnieku, kas ir viena ceturtā daļa no svētku dalībnieku kopskaita.

Jaunatnes vēstnieks Beļģijā Uldis Šalajevs kopā ar simtiem ekspertu diskutē par galējās nabadzības izskaušanu...

Jaunatnes vēstnieks Beļģijā Uldis Šalajevs kopā ar simtiem ekspertu diskutē par galējās nabadzības izskaušanu Eiropas vadošajā forumā Briselē

Briselē: Šodien ONE Jaunatnes vēstnieks Beļģijā Uldis Šalajevs (35) piedalīsies Eiropas Attīstības dienās (EDD) Briselē, kas ir Eiropas vadošais forums globālās attīstības un sadarbības jomās. U.Šalajevs kopā ar citiem 45 jaunajiem aktīvistiem un starptautiskiem ekspertiem pievienosies diskusijās ar līderiem no vairāk nekā 140 valstīm, lai apspriestu pasaulē aktuālākās problēmas, t.sk. kāpēc un kā tieši sievietes un meitenes var palīdzēt izskaust nabadzību pasaulē. Šī gada EDD tēma ir dzimumu līdztiesība. Forumā tās dalībnieki diskutēs par sieviešu un meiteņu iespējām iegūt izglītību un darbu, veikt uzņēmējdarbību, kā cīnīties pret seksuālu un uz dzimumu balstītu vardarbību, fizisko un psiholoģisko integritāti, kā arī par sieviešu un meiteņu tiesībām sociāli ekonomiskā kontekstā. ONE Jaunatnes vēstnieks U.Šalajevs aicinās foruma dalībniekus palielināt investīcijas izglītībā, kā arī darīt visu nepieciešamo, lai novērstu šķēršļus izglītības ieguvē tieši meitenēm.

Latvijas alus "Staburags Gaišais" tika atzīts par vienu no labākajiem prestizā alus konkursā Vācijā

Prestižā alus konkursā "Meininger's International Craft Beer Award 2018", kas ik gadu Vācijā pulcē alus darītavas no visas pasaules, jaunais alus "Staburags Gaišais" saņēma godalgu vairāk nekā 1000 alus konkurencē.

RTU studentu komandas ieguvušas godalgotas vietas pneimobiļu sacensībās Ungārijā

2018. gada 18. maijs – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu komandas «Riga Airmobile» un «Riga Fresh» izcīnījušas godalgotas vietas starptautiskās studentu konstruētu peneimobiļu sacensībās «XI. International Aventics Pneumobile Competition», kas norisinājās Egras pilsētā Ungārijā.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles