Ziņas | Pasaule | Notikumi


LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMITEJA AICINA IZGLĪTĪBAS UN ZINĀTNES MINISTRI ATBILDĪGI IZTURĒTIES PRET SPORTA NOZARI LATVIJĀ

Izglītības un zinātnes (IZM) ministre Ilga Šuplinska ziņu aģentūrai LETA ir atklājusi, ka viņa ir rosinājusi apturēt finansējuma piešķiršanu sporta būvēm, līdzekļus novirzot pedagogu algām. Šuplinska aģentūrai LETA stāstīja, ka, vērtējot 2019.gada budžeta projektu, viņas uzmanību piesaistījuši 8,5 miljoni eiro, kas paredzēti vairākiem sporta objektiem.

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) uzskata, ka šāds IZM ministres paziņojums ir pretrunā ar visas sporta jomas attīstību Latvijā, un situāciju ar pedagogu algām neatrisinās.

Cenu kāpumu šogad diktēs mājokļa izmaksu kāpums

019. gada janvārī gada inflācija bijusi 3% apmērā – straujāk nekā 2018. gada decembrī, kad gada inflācijas apmērs bija 2.5%. Mēneša inflācija janvārī bijusi pēdējiem gadiem neierasti strauja, proti, 0.5%. Nevar teikt, ka tas bijis pārsteigums – pērnā gada nogalē pieejamā informācija ļāva nojaust, ka janvārī piedzīvosim cenu lēcienu. Turpmākajos mēnešos sagaidām, ka gada inflācijas tempi varētu būt tuvi, tomēr zem 3% atzīmes, un gadā kopumā cenu kāpums varētu būt līdzīgs kā pērn (2.5%). Tādējādi iedzīvotāju pirktspēja šogad turpinās uzlaboties, jo vidējās algas kāpums pārsniegs inflāciju.

Rīģā uzstāsies dziedātājs Sergejs Volčkovs

16. martā uz Kongresu nama skatuves notiks baltkrievu dziedātāja Sergeja Volčkova jaunas solo programmas koncerts, informē portāls balticevents.info.

Rīga gūst augstu novērtējumu starptautisko biznesa pakalpojumu centru jomā

Rīga un vairāki no tajā esošajiem Starptautiskajiem biznesa pakalpojumu centriem jau otro gadu pēc kārtas tika pārstāvēti Centrālās un Austrumeiropas Starptautisko biznesa pakalpojumu centru (SBPC) apbalvošanas ceremonijā. Šogad to apmeklēja 81 SBPC, kā arī vairāku pilsētu pārstāvji no kopumā 23 valstīm, kuri sacentās par starptautisku atzinību 25 dažādās nominācijās, par kurām lēma starptautiska 28 ekspertu žūrija. Lielās konkurences apstākļos Rīga šogad ieguva balvu nominācijā "Gada uzlecošā pilsēta".

RTU/Robežsardze uztur intrigu cīņā par līderpozīciju

"Credit24" meistarlīgā kārtējo panākumu šosezon izcīnīja Rīgas RTU/Robežsardze, kas Tallinā trijos setos apspēlēja "TalTech". Zaudējumi Igaunijā Daugavpils un Jelgavas komandām.

Aktīvās atpūtas cienītāji izvēlas slēpot Siguldā nevis Alpos

Šī ziema Latvijas slēpotājus lutinājusi ar agru iestāšanos un īpaši lielu sniega kārtu, kas veicinājusi vērienīgu slēpotāju pieplūdumu gan Siguldas kalnu, gan distanču slēpošanas trasēs. 2018./2019. gada slēpošanas sezona vēl rit pilnā sparā, bet jau tagad Siguldas slēpošanas bāzes var aplēst, ka slēpotāju pieplūdums ir lielākais pēdējo piecu gadu laikā.

Vai Kurucs saņems līdzīgu atzinību kā Porziņģis un piedalīsies NBA Zvaigžņu spēles pasākumos?

Nacionālajā basketbola asociācijā arī Kristapa Porziņģa savainojuma laikā Ņujorkā turpina spīdēt latviešu basketbolists – par to negaidīti parūpējies Bruklinas "Nets" debitants Rodions Kurucs. Ar viņa palīdzību komanda gan pieteikusies uz iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, kas būtu pārsteidzošs sasniegums, gan pats Kurucs sporta totalizatora "Betsafe" vērtējumā ir visnotaļ reāls kandidāts uz dalību NBA Uzlecošo zvaigžņu spēlē, kas vēl pirms dažiem mēnešiem bija neiedomājams notikums.

LLPA aicina uz tikšanos premjera amata kandidātu Arturu Krišjāni Kariņu

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedru pārstāvji – republikas pilsētu domju priekšsēdētāji aicina uz tikšanos premjera amata kandidātu Arturu Krišjāni Kariņu š.g. 16.janvārī pl. 13:00, lai klātienē pārrunātu partiju apvienības Jaunā Vienotība (JV) piedāvāto valdības deklarācijas projektu.

Latvijas kausa glabātājām būs jāatspēlējas

Latvijas kausa izcīņas sievietēm pusfinālā ceturtdien pašreizējās kausa glabātājas SK "Babīte" volejbolistes viesos bija spiestas atzīt Mārupes SC pārākumu. Atbildes spēle 11. decembrī.

RTA sasniedz augstāko Eiropas virsotni – Elbrusu

Septembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) karogs sasniedza augstāko Eiropas virsotni Elbrusu (5642 m). Pārgājienā, kas ilga no 16. līdz 30. septembrim, piedalījās pieci cilvēki, – visi ir dzimuši Rēzeknē, taču virsotni sasniegt izdevās tikai trim, tostarp Nacionālās apvienības biedram, ārstam, Rēzeknes pilsētas domes deputātam Jāzepam Korsakam.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli