Ziņas | Pasaule | Notikumi


Latvieši un igauņi kopā radīs unikālus saldumus

Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros Latvijas uzņēmums SIA BIORGANIK5 un Igaunijas uzņēmums Chaga OU radīs organiskas, želejas konfektes no dabīgām sulām un unikālā tehnoloģijā pārstrādātām ogām. Mērķi ir ambiciozi radīt saldumu klāstu, kas ne tikai iedvesmots no Baltijā pieejamajiem resursiem, bet ir arī veselīgs. Paredzēts, ka organiskās želejas konfektes būs bez krāsvielām, glutēna, laktozes, papildus pievienotiem cukuriem un konservantiem. Plānots, ka šie saldumi pie patērētajiem varētu nokļūt jau 2018.gadā.

Astana EXPO 2017 norisinās Latvijas Nacionālā diena

Svētdien, 9. jūlijā Astana EXPO 2017 norisinās Latvijas Nacionālās dienas pasākumi, kurus svinīgi atklāja Latvijas Republikas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Kazahstānas Republikas premjerministra pirmais vietnieks Askars Mamins.

Jūlija Brauere gūst panākumus Korejas Starptautiskajā baleta konkursā

Šogad Korejas Starptautiskajā baleta konkursā Seulā no 28. jūnija līdz 1. jūlijam Latvijas Nacionālo baletu pārstāvēja jaunā baleta soliste Jūlija Brauere, konkursā izcīnot bronzas medaļu.

Latvijas Nacionālais balets viesosies dejas festivālā Italica Spānijā

4. un 5. jūlijā Latvijas Nacionālais balets Spānijas pilsētā Seviljā piedalīsies starptautiskajā dejas festivālā Italica. Latvijas dejotāji spāņu skatītājus iepriecinās ar skaistākajiem fragmentiem no diviem Ādolfa Adāna baletiem - svītu no "Korsāra" un "Žizeles" otro cēlienu.

Briselē notiekošajā 7. Kohēzijas forumā Rīga iesniedz ieteikumus Kohēzijas politikas uzlabošanai

26. un 27. jūnijā Briselē norisinājās 7. Kohēzijas forums, kurā Rīgas dome kopā ar citam galvaspilsētām iesniedza ieteikumus nākamā perioda Kohēzijas politikas plānošanas dokumentu izstrādei.

Latvijas diplomātei Alisei Balodei piešķir Francijas Republikas Goda Leģiona ordeni kavaliera pakāpē

21. jūnijā Ārlietu ministrijas Ekonomisko attiecību, tirdzniecības un attīstības sadarbības direkcijas vadītājai Alisei Balodei Francijas vēstniecībā Rīgā svinīgā ceremonijā tika pasniegts Francijas Republikas prezidenta piešķirtais Goda Leģiona ordenis (Grade de Chevalier de la Légion d'Honneur) kavaliera pakāpē.

Vidzemnieks, Jaunatnes vēstnieks Beļģijā Uldis Šalajevs kopā ar kolēģiem tikās ar Beļģijas karalieni Matildi ...

Vidzemnieks, Jaunatnes vēstnieks Beļģijā Uldis Šalajevs kopā ar kolēģiem tikās ar Beļģijas karalieni Matildi Eiropas vadošajā forumā Briselē.

Briselē, Beļģijā: ONE Jaunatnes vēstnieks Beļģijā Uldis Šalajevs (34) kopā ar citiem Jaunatnes vēstniekiem no dažādām valstīm tikās ar Beļģijas karalieni Matildi Eiropas vadošajā forumā globālās attīstības un sadarbības jomā ietvaros Briselē. Karaliene Matilde apmeklēja starptautiskās organizācijas ONE Campaign stendu. Uzrunājot Beļģijas karalieni, Jaunatnes vēstnieki vērsa viņas uzmanību uz pasaulē aktuālām problēmām, jo īpaši jautājumiem par meiteņu izglītošanas nepieciešamību un tās ietekmi uz apkārtējo pasauli. Karaliene ar interesi klausījās jauno līderu vēstījumā. Viņa savas vizītes nobeigumā jaunatnes vēstniekiem uzsvēra, ka izglītība ir atslēga nabadzības izskaušanai. "Tajā dienā, kad sievietēm būs tādas pašas tiesības un iespējas kā vīriešiem, mēs būsim veikuši milzīgu soli ceļā uz labāku pasauli," piebilda karaliene Matilde savas vizītes laikā Eiropas Attīstības dienās Briselē.

Diasporas vēstnieks Atis Sjanīts piedalās pasākumā "Eslingenas Dziesmu svētkiem 70"

No 16. līdz 18. jūnijam Eslingenā, Vācijā, norisinās vērienīgs pasākums "Eslingenas Dziesmu svētkiem 70", kuru apmeklēs Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Atis Sjanīts. Šajā laikā latvieši pieskandinās pilsētas ielas un koncertzāles, svinot Eslingenas dziesmu svētku 70. gadadienu.

Astanas EXPO 2017 pirmā tematiskā nedēļa veltīta izglītībai

Nākamnedēļ, no 19. līdz 25.jūnijam, Kazahstānas galvaspilsētā Astanā pasaules izstādes "Astana EXPO 2017" laikā notiks izglītības nedēļa, kurā dalību apstiprinājuši "Study in Latvia" (Akadēmiskās informācijas centrs) un Latvijas Augstākās izglītības eksporta apvienība, kuru pārstāvēs Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte, biznesa augstskola "Turība", Transporta un sakaru institūts, kā arī Rīgas Aeronavigācijas institūts.

Austrijas paviljonā enerģiju iegūst no apmeklētājiem

Šonedēļ Austrijas paviljonā tika aizvadīta nacionālā diena, kuras laikā tika izrādīts viens no oriģinālākajiem izstrādes EXPO 2017 paviljoniem. Apmeklētājiem ar savu muskuļu spēku bija jādarbina vairākas ierīces, kas savukārt demonstrēja neliela ieskatu Austrijā.

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  smslån  parkets  palodzes  вид на жительство в Латвии