Ziņas | Tehnoloģijas


Lielie uzņēmumi lēš, ka kiberuzbrukuma radītie finansiālie zaudējumi sasniedz 1,4 milj. USD

2019. gada 11. oktobrī
Saskaņā ar gadskārtējo aptauju, ko veikuši Kaspersky un B2B International, lielie uzņēmumi ar iekšējo drošības vadības centru (SOC) lēš, ka to finansiālie zaudējumi no kiberuzbrukuma ir 675 tūkst. USD, kas ir mazāk par pusi no vidējām ietekmes izmaksām visās lielo uzņēmumu līmeņa organizācijās (1,41 milj. USD). Viena no pārmaiņām, ko uzņēmums var izmantot, lai samazinātu datu drošības pārkāpuma radītos zaudējumus, ir nodarbināt datu aizsardzības speciālistu — 34 % visu lielumu uzņēmumu, kur ir šis amats, informēja, ka kiberincidents nav izraisījis naudas zaudējumu.

Ceļojumu kiberstress: Ceļošana ir digitālo apdraudējumu pilna. Kā tikt galā ar tiem?

2019. gada 10. oktobrī
Klāt rudens, un ļaudis sāk plānot braucienus gada drūmajam laikam — rudenim un ziemai. Lai brauciens būtu veiksmīgs, nedrīkst aizmirst, ka daudzi ceļotāji saskaras ar ceļojumu pikšķerēšanas un datu zādzības apdraudējumu. Ir izšķirīgi svarīgi to ņemt vērā un rūpīgi pārbaudīt datus visos brīvdienu posmos, sākot no plānošanas.

Pētījums: vairāk nekā puse Latvijas influenceru ir blēži

Tiek lēsts, ka 2020. gadā līdzekļu apgrozījums influenceru mārketingā būs 5 līdz 10 miljardi dolāru. Skaidrs, ka ar šādu peļņas potenciālu daudziem rodas vēlme uzaudzēt savu profilu straujāk, nekā tas ir iespējams ar godīgiem līdzekļiem. Cik liels ir krāpšanas apjoms Latvijā atsevišķi un Baltijā kopumā? Komunikācijas aģentūras "A. W. Olsen & Partners" un "Instagram" un "YouTube" blogeru analīzes platformas "HypeAuditor" veiktais pētījums liecina, ka 53 % influenceru Baltijā ir novērojamas krāpšanas pazīmes. Latvijā rezultāti ir tādi paši.

Noslēdzies testēšanas automatizācijas hakatons Laurus plūca uzņēmuma If P&C Insurance pārstāvētā komanda IFelse

Vakar, 8. oktobrī, kopstrādes telpās Teikums norisinājās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA), Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) un Latvijas Informācijas tehnoloģiju klastera rīkotais testēšanas automatizācijas hakatons. Hakatonā uzvarēja komanda ar nosaukumu IFelse, kas īsā laika posmā parādīja spēcīgākās zināšanas un spējas testēšanas automatizācijas uzdevumu risināšanā.

Testēšanas eksperti no visas pasaules pulcēsies konferencē TAPOST

Strauji tuvojas Baltijā vecākā un vadošā testēšanas nozares konference TAPOST (Theory and Practice of Software Testing), kas no 8. līdz 10. oktobrim pulcēs testēšanas ekspertus no visas pasaules un simtiem starptautisku dalībnieku.

Enerģētikas nozare izjūt kiberdraudu spiedienu

2019. gada 3. oktobrī
2019. gada pirmajos sešos mēnešos Kaspersky risinājumu reakcija tika izraisīta gandrīz pusē ražošanas vadības sistēmu (ICS) datoru enerģētikas nozarē visā pasaulē. Trīs galvenie kiberdraudi bija tārpi, spiegprogrammatūras un kriptonaudas racēji — kopā tie veidoja gandrīz 14 % īpatsvaru uzbrukumiem pakļautajos datoros. Tie ir vieni no galvenajiem secinājumiem Kaspersky ražošanas vadības sistēmu datortrauksmes reaģēšanas komandas pārskatā par rūpniecisko apdraudējumu vidi 2019. gada pirmajā pusgadā.

10 komunikācijas jomas tendences pasaulē

Nupat norisinājās pasaules sabiedrisko attiecību jomas gada svarīgākais notikums — nozīmīgākās starptautiskās sabiedrisko attiecību balvas IPRA Golden World Awards pasniegšana. Šīs balvas saņēmēji tiek atzīti par visprogresīvākajiem komunikatoriem. Šogad konkursam bija iesniegti vairāki simti komunikācijas kampaņu no 64 pasaules valstīm. Interesanti, ka tikai 44 % uzvarētāju bija no Eiropas, tostarp arī Latvijas komunikācijas aģentūras "A. W. Olsen & Partners" kampaņa.

Latvijas tehnoloģiju kopiena un uzņēmumi pievienojās Igaunijas iniciatīvai "Tech Green Pledge" ilgtspējīgas nākotnes...

Latvijas tehnoloģiju kopiena un uzņēmumi pievienojās Igaunijas iniciatīvai "Tech Green Pledge" ilgtspējīgas nākotnes veidošanai

Šonedēļ deviņi Latvijas informācijas tehnoloģiju uzņēmumi "Digital Freedom Festival" iniciatīvas vadīti nolēma pievienoties Igaunijas iniciatīvai "Tech Green Pledge" - lai strādātu pie risinājumiem, kas samazinās biznesa procesu negatīvo ietekmi uz klimatu. Šo Latvijas un Igaunijas tehnoloģiju kompāniju gatavību otrdien, 24. septembrī, Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālajā asamblejā un klimata samitā Ņujorkā pieteica Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un Igaunijas Valsts prezidente Kersti Kaljulaid.

Kaspersky: Galva mākoņos, nauda aizplūst caur YouTube – kā pikšķerētāji izmanto populāru videoemuāristu identitātes...

Kaspersky: Galva mākoņos, nauda aizplūst caur YouTube – kā pikšķerētāji izmanto populāru videoemuāristu identitātes, lai vāktu lietotāju datus

2019. gada 26. septembrī

Kaspersky uzskata, ka pikšķerēšanas afēras ir problēma, ar kuru YouTube lietotāji var saskarties diezgan bieži. Parasta shēma ir jauna YouTube konta izveide, kā arī avatāra un redzamā kanāla nosaukuma nomaiņa, lai padarītu tos identiskus slavenam jūtūberim piederošajiem. Pēc tam tiek sūtīti pieprasījumi, kas ietver tikai redzamo nosaukumu un avatāra attēlu, un izveidota samērā pārliecinoša privāta ziņa: parasti lietotājam tiek lūgts uzklikšķināt saitei, kas novirza uz krāpniecisku tīmekļa lapu, un iesniegt savus datus.

Neatstāj vaļā ofisa virtuālās durvis: vienkāršas taktikas kā pasargāt darba dokumentus savā viedtālrunī

Ir nozares, kurās viedtālrunis ir neaizstājams darba instruments, turklāt pat tik lielā mērā, ka zvanīšanas funkcija ir palikusi ēnā. Kā norāda Samsung apkopotie dati, katrs otrais Latvijas iedzīvotājs savā viedtālrunī glabā ar darbu saistītu saraksti, bet piektdaļa arī darba dokumentus. Tas ir ērti, taču ne vienmēr ir padomāts pat par vienkāršākajiem ar šādām situācijām saistītiem drošības riskiem.
mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  kondicionieri