Ziņas | Tehnoloģijas


Slikti paroļu izmantošanas paradumi līdzinās vaļā atstātām ārdurvīm, norāda Kaspersky Lab

2017. gada 17. janvārī

Interneta lietotājiem visā pasaulē joprojām ir jāmācās efektīvi izmantot paroles, lai aizsargātu sevi tiešsaistē. Kaspersky Lab pētījums liecina, ka lietotāji apdraud savu drošību internetā, pieņemot nepareizus lēmumus un pieļaujot vienkāršas kļūdas attiecībā uz parolēm, kam var būt tālejošas sekas.

39 % uzņēmumu nav skaidrs, kā sevi pasargāt no izkliedētā pakalpojuma atteikuma uzbrukumiem

2017. gada 9. janvārī

Kaspersky Lab pētījumā* ir konstatēts, ka uzņēmumi nav gatavi sevi aizsargāt no izkliedētā pakalpojuma atteikuma uzbrukumiem — 39 % uzņēmumu nav skaidrs, kāda ir visefektīvākā aizsardzības stratēģija, lai cīnītos ar šāda veida uzbrukumiem. Zināšanu un aizsardzības trūkums pakļauj uzņēmumus pilnīgas apstāšanās riskam.

LG prezentē inteliģentus robotus, kas spēj sarunāties, uzkopt telpas un pat pļaut mauriņu

Latvija, 2017. gada 4.janvārī — LG Electronics (LG) šonedēļ Lasvegasā notiekošajā starptautiskajā elektronikas izstādē CES 2017 prezentēs revolucionāru inteliģentu robotu klāstu kā daļu no uzņēmuma jauninājumiem mākslīgās inteliģences jomā un IoT ekosistēmas attīstībā. Šajā klāstā iekļauts mājas robots, kas spēj darboties gan kā gudrs mājas pārvaldītājs, gan inteliģents mājas ziņojumu centrs, kā arī roboti, kas paredzēti darbam lidostās un citās sabiedriskās vietās.

Tieto Latvia ir izstrādājusi e-GRĀMATU bibliotēkas platformu publiskajām bibliotēkām

Jau drīzumā jebkurš publiskās bibliotēkas lasītājs varēs tiešsaistē bez maksas lasīt tajā pieejamās e-grāmatas, izmantojot e-GRĀMATU bibliotēkas platformu. Visām Latvijas publiskajām bibliotēkām, kuras izmanto informācijas sistēmu ALISE, ir iespējams abonēt e-GRĀMATU bibliotēkas platformu.

Trojas zirgs pārslēdzējs: Android pievienojas klubam «Uzbrūc maršrutētājam»

Kaspersky Lab eksperti ir atklājuši nozīmīgu operētājsistēmai Android domāto ļaunprogrammatūru evolūciju — Trojas zirgu pārslēdzēju. Tas neko nenojaušošos Android ierīču lietotājus izmanto par rīkiem Wi-Fi maršrutētāju inficēšanai, maina maršrutētāju DNS iestatījumus un novirza datplūsmu no tīklam pievienotajām ierīcēm uz uzbrucēju kontrolētām tīmekļa vietnēm, padarot lietotājus neaizsargātus pret pikšķerēšanu, ļaunprogrammatūru un reklāmprogrammatūru uzbrukumiem un daudz ko citu. Uzbrucēji apgalvo, ka līdz šim ir sekmīgi iefiltrējušies 1 280 bezvadu tīklu, kas galvenokārt atrodas Ķīnā.

Kāpēc 2017. gadā kiberuzbrukumi tiks noklusēti, bet lietotāji būs sašutuši — Kaspersky Lab par to...

Kāpēc 2017. gadā kiberuzbrukumi tiks noklusēti, bet lietotāji būs sašutuši — Kaspersky Lab par to, ko gaidīt no jaunā gada.

2016. gada 27. decembrī

Saskaņā ar gadskārtējo tradīciju decembra beigās Kaspersky Lab dalās prognozēs nākamajiem 12 mēnešiem. Eksperti domā, ka 2017. gadā vissvarīgākie būs jautājumi, kas ir saistīti ar datu konfidencialitātes un lietotāju privātās dzīves neaizskaramības saglabāšanu, pienācīga drošības līmeņa nodrošināšanu kriptonaudas uzplaukuma apstākļos, kā arī arvien sarežģītāku un neparedzamāku mērķuzbrukumu atklāšanu.

No More Ransom papildinās ar jauniem sadarbības partneriem un atšifrēšanas rīkiem un ir pieejams vairāk valodās

2016. gada 16. decembrī

Vispārējā cīņa ar izspiedējvīrusiem turpina uzņemt apgriezienus — projektam No More Ransom ir pievienojušies vairāk nekā 30 jauni sadarbības partneri gan no sabiedriskā, gan privātā sektora. Jaunie sadarbības partneri ir sagādājuši vairāk atšifrēšanas rīku, lai sniegtu izspiedējvīrusu upuriem jaunas iespējas.

Viens uzbrukums uzņēmumiem ik pēc 40 sekundēm: izspiedējvīrusi ir Kaspersky Lab 2016. gada stāsts

2016. gada 12. decembrī

Izspiedējvīrusu uzbrukumu daudzums uzņēmumiem 2016. gadā ir trīskāršojies: tas nozīmē, ka janvārī notika viens uzbrukums ik pēc divām minūtēm, bet oktobrī — ik pēc 40 sekundēm. Uzbrukumu biežums privātpersonām ir palielinājies no uzbrukuma ik pēc 20 sekundēm līdz uzbrukumam ik pēc 10 sekundēm. Gada laikā ir parādījušās vairāk nekā 62 jaunas izspiedējvīrusu ģimenes — šis apdraudējums ir audzis tik agresīvi, ka Kaspersky Lab ir nosaucis izspiedējvīrusus par 2016. gada galveno tematu.

Digital Freedom Festival pārliecinoši uzsāk ceļu uz reģiona ietekmīgāko tehnoloģiju festivālu

No 27.-29. novembrim pirmo Digital Freedom Festival apmeklēja 1008 tehnoloģiju un startup uzņēmēji, eksperti, politikas veidotāji, investori, žurnālisti un studenti no 25 valstīm un reģioniem, ieskaitot Indiju, Hongkongu, Brazīliju. Tādējādi Digital Freedom Festival pārliecinoši uzsāka ceļu, lai līdz 2018. gadam kļūtu par reģiona ietekmīgāko tehnoloģiju festivālu un Rīga kļūtu par "tehnoloģiju Davosu, " kur risinātu pasaules līmeņa problēmas.

LIKTA konference: Jāattīsta datos balstīta sabiedrība un valsts

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) 18. gadskārtējas konferences, kas notika š.g. 1.decembrī, galvenā tēma – Latvijas iespējas un izaicinājumi digitālajā laikmetā un tā tika organizēta sadarbībā ar galveno partneri "Latvijas Mobilais Telefons". Konferencē izskanēja vairākas būtiskas tēzes par to, ka pievienoto vērtību Latvijas ekonomikai radīs tieši inovācijas, nevis lētais darbaspēks, kā arī tika uzsvērts – dienas kārtībā ir 5G – piektās paaudzes tehnoloģiju attīstība un tīklošanās – saikne un sadarbība starp nozares un dažādu zinātnes jomu speciālistiem, lai veidotu jaunas inovācijas. Konferencē vairākkārt tika uzsvērta arī izglītības nozīme digitālajā laikmetā, un tās dalībnieki vienojās par ciešāku sadarbību, lai veicinātu Latvijas kā viedvalsts attīstību. Konferences laikā tika parakstīts memorands par sadarbību Latvijas digitālās transformācijas procesā un datos balstītas sabiedrības un valsts attīstībā.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lēti ceļojumi  game localization  santehniķis  autoserviss