Ziņas | Tehnoloģijas


PropTech: tehnoloģijas maina nekustamā īpāšuma tirgus pārdošanas un mārketinga stratēģiju

Jaunais nekustamo īpašumu jomas virziens - PropTech - kļūst aizvien populārāks daudzās pasaules valstīs. Pašlaik aktuāla ir BIM (business information modeling) tehnoloģijas pielietošana īpašumu pārvaldībā, no tās izrietošo mikroservisu attīstīšana, bet 3D un virtuālās realitātes pieredzes izmantošana klientu apkalpošanā sniegusi pirmos "taustāmos" rezultātus: šo tehnoloģiju izmantošana īpašumu pārdošanas darījumu kopējās izmaksas ļāva samazināt par 5-7%.

5G tīkls – vieglāk pieejams visiem?

Līdz ar 5G tīkla ieviešanu Latvijā palielināsies ātrums un tīkla pārklājums, bet vienlaikus pieaugs arī drošības riski
5G tīkla ieviešana Latvijā plānota jau no 2019. gada, nodrošinot lielāku interneta datu pārraides ātrumu un plašāku pārklājumu. 5G interneta ieviešanai būs ļoti liela nozīme gan lietu interneta, gan pašvadošo automašīnu, M2M (machine to machine) nozares attīstībā, nodrošinot interneta ekosistēmā saslēgto ierīču klāsta un iespēju paplašināšanos.

Latvijas Atvērto datu portāls saņem IKT gada balvas "Platīna pele" atzinību

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātais Latvijas Atvērto datu portāls saņēmis Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) atzinību kategorijā "Valsts digitālā transformācija". Šajā kategorijā tika vērtēti projekti, kas nodrošina valsts pārvaldes procesu un pakalpojumu pārveidi un digitalizāciju, izmantojot IKT rīkus un tehnoloģijas.

Atklāts pirmais "Siedle" namruņu centrs Latvijā

Pieaugot interesei par dažādu sistēmu sniegtajām iespējām un to estētisko daudzveidību, tehnoloģiju un dizaina centrā "Lucidus’’ atklāts pirmais "Siedle" namruņu centrs Latvijā ar interaktīvu sienu un plašu namruņu paraugu klāstu.

2018 Gartner Peer Insights otro gadu pēc kārtas Kaspersky Lab ir nosaukts par klientu izvēli galiekārtu aizsardzībai

2018. gada 26. novembrī

2018 Gartner Peer Insights klienti atkal ir izvēlējušies Kaspersky Lab galiekārtu aizsardzības platformu kategorijā. Uz 2018. gada 31. oktobri uzņēmums ir ieguvis augstu klientu apmierinātības vērtējumu — 4,7 no 5. Gartner Peer Insights Customers’ Choice izsaka atzinību piegādātājiem saskaņā ar punktu sistēmu, kurā tiek ņemts vērā, cik daudz klientu atsauksmju ir par piegādātāja izstrādājumu un kādu vērtējumu tas ir saņēmis šajās atsauksmēs.

Ar unikālu Morzes ābeces aplikāciju bērni iesūtījuši vairāk nekā 6000 apsveikumus Latvijai tās simtgadē

VAS "Elektronisko sakari" patriotisma projekta "Apsveikums Latvijai" ietvaros šogad, izmantojot speciālu Morzes ābeces aplikāciju, Latvijai tās simtgadē nosūtīti 6128 apsveikumi, bet četru gadu laikā kopš unikālās aplikācijas izveides - gandrīz 21 tūkstotis apsveikumu. Tā ir pasaulē unikāla akcija, kuras mērķis ir neierastā veidā veicināt Latvijas iedzīvotāju patriotismu pret valsti.

Melnā piektdiena: kā samaksāt ar karti, nevis ar kartes informāciju

2018. gada 23. novembrī
Melnā piektdiena — Ziemassvētku iepirkšanās sezonas pirmā diena — ir gandrīz klāt, un daudzi interneta veikali jau reklamē dāsnas atlaides un citas akcijas. Taču pārdevēji nav vienīgie, kas ir devušies pircēju medībās. Ēnā slēpjas kibernoziedznieki, kas, bruņojušies ar banku Trojas zirgiem, ir gatavi zagt tiešsaistes pircēju personas datus un maksājumu informāciju.

Mobilo tehnoloģiju eksperti: Mākslīgais intelekts piecu gadu laikā izmainīs valsts institūciju darbu

Mobilās tehnoloģijas un mākslīgais intelekts piecu gadu laikā pilnīgi izmainīs valsts institūciju darbu un kļūs par ikdienu mūsu visu dzīvēs, taču bažām par to, ka tehnoloģijas atņems darbu cilvēkiem, nav pamata, "Samsung Electronics Baltics" rīkotajā pirmajā starptautiskajā mobilās ekonomikas konferencē "Baltic Mobile Congress" Viļņā pauda jomas speciālisti.

PropTech: vēl gudrākas mājas un mākslīgais intelekts – tādas ir tuvākās nākotnes perspektīva NĪ nozarē

Nekustamo īpašumu nozarē savas pozīcijas arvien stabilāk nostiprina jaunākās tehnoloģijas, kas cilvēkiem palīdz darba un ikdienas gaitās. T.s. gudro māju (smart home) industrija piecu gadu laikā gandrīz dubultos savus apmērus, 2022. gadā sasniedzot 53.45 miljardus ASV dolāru ieņēmumu, bet lietu internets (IoT jeb internet of things) pēc pieciem gadiem aiztrauksies garām mobilo ierīču nozarei, kļūstot par noteicošo, savukārt mākslīgā intelekta "uzvaras gājiens" ir tuvākās nākotnes jautājums.

Kaspersky Lab Cīrihē sāk datu apstrādi lietotājiem Eiropā un atver pirmo Caurredzamības centru

2018. gada 14. novembrī
13. novembrī sākās Kaspersky Lab izstrādājumu lietotāju Eiropā kopīgoto ļaunprātīgo un aizdomīgo datņu apstrāde datu centros Cīrihē. Ar to sākās uzņēmuma pārcelšanās saistību izpildes pirmā daļa. Šīs saistības tas uzņēmās 2017. gada beigās saskaņā ar savu Starptautisko caurredzamības iniciatīvu. Šī rīcība atspoguļo Kaspersky Lab apņēmību nodrošināt savu izstrādājumu integritāti un uzticamību, un to papildina uzņēmuma pirmā Caurredzamības centra atvēršana, kas arī atrodas Cīrihē.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija