Ziņas | Tehnoloģijas


Daudzfunkciju ļaunprogrammatūras izplatīšanai hakeri izmantojuši ziņapmaiņas lietotnes Telegram iepriekš nezināmu...

Daudzfunkciju ļaunprogrammatūras izplatīšanai hakeri izmantojuši ziņapmaiņas lietotnes Telegram iepriekš nezināmu ievainojamību

2018. gada 15. februārī
Kaspersky Lab pētnieki ir konstatējuši tā dēvētos savvaļas uzbrukumus, ko veic jauna ļaunprogrammatūra, kas izmanto agrāk nezināmu ievainojamību datorlietotnē Telegram. Ievainojamība tika izmantota, lai piegādātu daudzfunkciju ļaunprogrammatūru, ko atkarībā no datora var izmantot par sāndurvīm vai rīku, kas piegādā ieguves programmatūru. Pētījums liecina, ka šī ievainojamība kopš 2017. gada marta tiek aktīvi izmantota kriptonaudas, tostarp Monero, Zcash u. c., ieguves funkcijām.

Eksperts: Līdztekus tehnoloģiju attīstībai pieaug pieprasījums pēc autentiskām vērtībām

Tehnoloģiju attīstība mainījusi ikvienu tautsaimniecības nozari, būtiski ietekmējot arī tūrismu. Vēl nieka 20 gadus atpakaļ informācija par ceļošanas iespējām tika meklēta bukletos, citās lasāmvielās. Pašlaik visa informācija atrodama tiešsaistē, gan ceļojumu, gan viesnīcu var rezervēt internetā, un aviokompānijas ir atteikušās no papīra biļetēm. Dažādās nozarēs ir ienākuši jauni spēlētāji – piemēram, Airbnb nakstmītņu biznesā vai Taxify pasažieru pārvadājumu jomā, un attīstās arvien jauni tehnoloģiskie risinājumi.

Tiešsaistes mīlestība: konfidencialitāte attiecībās un personiskās telpas robežas

2018. gada 13. februārī
Kad uzplaukst attiecības, atsevišķa digitālā dzīve kļūst izplūdusi un tiek pārkāptas tiešsaistes robežas. Tas var apdraudēt mūsu personisko konfidencialitāti. Lai gan saskaņā ar Kaspersky Lab un Toluna pētījumu visā pasaulē lielum lielais vairums ļaužu apgalvo, ka attiecības viņiem ir daudz svarīgākas par personiskās dzīves neaizskaramību, nelaimīgas partnerattiecības var izraisīt bailes par konfidencialitāti un robežu pārkāpšana bieži vien var būt strīdu cēlonis.

Securing Smart Cities izdod olimpisko spēļu aizsardzības vadlīnijas

Bez olimpiskajām spēlēm nebūtu iespēju veicināt dažādu tehnoloģiju strauju attīstību. Šo elitāro spēļu dēļ ir piedzīvojušas izaugsmi daudzas tehnoloģiskās jomas, tostarp kiberdrošība, viedpilsētas, transporta viedsistēmas, lielo datu revolūcija, atkritumu pārstrāde, kā arī spēlētāju izsekošanas un uzraudzības sistēmas. Šīs spēles ir katalizators, kas liek zinātniekiem, inženieriem un citiem speciālistiem izstrādāt uzlabotus ražojumus, ko var parādīt miljoniem ļaužu un kas noved pie veselīga un produktīvāka dzīvesveida. Ar plašu kiberdrošības plānošanu tiek saglabāta olimpisko spēļu drošība, un ir ieviesta sistēma, kas nodrošina, ka tā atbilst pasaules izvietošanas prasībām. Vai olimpiskās spēles var tikt galā ar problēmām un turpināt tehnoloģisko attīstību?

Jauna un anonīma personāla atlases lietotne izsauc divējādu reakciju Latvijas tirgū

Anonīma personāla atlases lietotne MeetFrank, kas ir ļoti populāra Igaunijā un Somijā, ir sasniegusi arī Latviju. Jau vairāk nekā 4000 talantīgu darbinieku Latvijas tehnoloģiju izstrādes nozarē ir reģistrējušies šajā lietotnē, lai redzētu, kas vēlas viņus pieņemt darbā un cik daudz šie uzņēmumi ir gatavi maksāt.

Būs lielāka pārliecība par to, kā tiek izmantoti Tavi dati

2018. gads personas datu aizsardzības ziņā nesīs pārmaiņas Eiropas Savienības mērogā, tai skaitā arī Latvijā. Iedzīvotāju ikdienu tas, protams, nemainīs, vienīgi par saviem datiem, ko apstrādā trešās puses, varēs justies drošāk. Kamēr tehnoloģiju uzņēmumi, apdrošinātāji, bankas un pat mazumtirgotāji, kas apkopo lielus klientu datu apjomus, gatavojas Vispārīgās datu aizsardzības regulas (General Data Protection Directive) ieviešanai šī gada maijā, Tele2 Shared Service Center drošības nodaļas vadītājs Artūrs Pantelis skaidro, kādas tiesības būs iedzīvotājiem attiecībā uz gaidāmo regulu, kā arī vēlreiz atgādina, kā rūpēties par savu datu drošību ikdienu sociālajos tīklos.

Aizvadītajā gadā Inbox.lv saskāries ar diviem lieliem DDoS kiberuzbrukumiem

2017. gadā Inbox.lv saskārās ar diviem lieliem DDoS uzbrukumiem un neskaitāmiem mazākiem šāda tipa kiberuzbrukumiem, kas tika operatīvi novērsti, jo portālā izstrādātā drošības sistēma neitralizē trešo pušu piekļuvi. Tāpat pērn bijuši mēģinājumi uzlauzt lietotāju pastkastes, izplatītas vīrusu un pikšķerēšanas vēstules, tāpēc tika ieviesta "reCaptcha" programma, palielinot lietotāju aizsardzības līmeni, jo šī sistēma neļauj atpazīt rakstzīmju optiskās atpazīšanas programmatūras.

Spēle beigusies: vāja paroļu aizsardzība pakļauj tiešsaistes spēlmaņus kontu uzlaušanai

2018. gada 23. janvārī
Tiešsaistes spēles ir strauji kļuvušas par ļoti ienesīgu nozari — spēļu konti tagad pieder vairāk ļaužu nekā jebkad agrāk. Kaspersky Lab pētījums liecina, ka vairāk nekā puse (53 %) regulāri spēlē tiešsaistē, turklāt šis skaitlis palielinās līdz 64 % 25–34 gadus vecu personu vidū un līdz 67 % 16–24 gadus vecu personu vidū. Tās ir potenciāli ienesīgas arī kibernoziedzniekiem, jo uzlauztos spēļu kontus var pārdot melnajā tirgū. Par spīti apdraudējumiem, spēlmaņi bieži vien atstāj tiešsaistes kontus neaizsargātus pret uzlaušanas mēģinājumiem, tādējādi pakļaujot riskam savus vērtīgos sasniegumus, personas datus un varbūtējos ienākumus.

Samsung laiž klajā divus jaunus SSD diskus – 860 PRO un 860 EVO

Abos diskos iestrādāta jaunākā 64 slāņu V-NAND tehnoloģija un MJX kontrolieris labākam sniegumam un uzticamībai.

Rīga, Latvija – 2018. gada 23. janvāris – Samsung šodien laidis klajā cietvielu diskus (solid state drive – SSD) 860 PRO un 860 EVO – tie kļuvuši par modernākajiem diskiem uzņēmuma SATA interfeisa produktu klāstā. Kompakto un jaudīgo 860 PRO un 860 EVO pamatā ir Samsung jaunākā 64 slāņu V-NAND tehnoloģija, kas nodrošina īpaši augstu datu pārsūtīšanas ātrumu un drošu datu šifrēšanu, un MJX kontrolieris labākam ierīces sniegumam. Ierīču darbības ātrumu un ietilpību novērtēs tie, kuriem vienkopus nepieciešams saglabāt lielu datu apjomu.

Labākās pērnā gada lietotnes, kurām viedtālrunī jābūt arī 2018. gadā

Rīga, Latvija – 2018. gada 22. janvārī – Ja esi nolēmis šogad savu viedtālruni lietot nevis mazāk, bet gan produktīvāk, tev noderēs dažādas darbam, atpūtai un neparedzētiem gadījumiem radītas aplikācijas. Samsung apkopojis tās lietotnes, kas pērn iekarojušas lietotāju atzinību un kurām viedtālrunī noteikti būtu jābūt arī 2018. gadā.

Aktuālās ziņas