Ziņas | Tehnoloģijas


SES demonstrē virtuālās realitātes tiešraides video un Ultra HD tehnoloģiskos jauninājumus.

Pasaules vadošais satelītu operators SES, kura viena no telestacijām atrodas arī Rīgā, demonstrēs virtuālās realitātes Virtual Reality (VR) video satura satelīta tiešraidi un Ultra HD izšķirtspējas kadru ātruma (High Frame Rate), kā arī jaunāko augsta dinamiskā diapazona (High Dynamic Range standard) HDR10+ pieredzi.

«Maininga» robottīkli ir atgriezušies: inficē tūkstošiem datoru un ģenerē simtiem tūkstošu dolāru noziedzniekiem

2017. gada 13. septembrī

Kaspersky Lab Pretļaunprogrammatūru pētniecības grupa ir konstatējusi divus robottīklus, kas sastāv no datoriem, kuri ir inficēti ar ļaunprogrammatūru, kas slepeni instalē kriptonaudas izracējus — likumīgu programmatūru, kas tiek izmantota uz blokķēdes tehnoloģiju balstītas virtuālās naudas ģenerēšanai («izrakšanai»). Vienā gadījumā pētnieki spēja novērtēt, ka četrtūkstoš datoru tīkls varētu tā īpašniekiem pelnīt līdz pat 30 tūkstošiem USD mēnesī, un otrā gadījumā pētnieki novēroja, kā noziedznieki iegūst vairāk nekā 200 tūkstošus USD no piectūkstoš datoru robottīkla.

Teju piecreiz ātrāks: Samsung atklāj jaunu portatīvo SSD disku

Rīga, Latvija – 2017. gada 13. septembrī – Samsung radījis SSD T5 – uzņēmuma jaunāko portatīvo cietvielu disku (portable solid state drive — PSSD). Kompaktā un izturīgā T5 diska pamatā ir Samsung jaunākā 64 slāņu V-NAND tehnoloģija, kas nodrošina īpaši augstu datu pārsūtīšanas ātrumu un drošu datu šifrēšanu.

Digital Freedom Festival paplašina vērienu - divu dienu tehnoloģiju inovāciju festivāls...

Digital Freedom Festival paplašina vērienu - divu dienu tehnoloģiju inovāciju festivāls pulcēs vairāk nekā 1300 dalībnieku no visas pasaules


Ar Startup dienas izsludināšanu šodien tika oficiāli paziņots, ka otrais globālais tehnoloģiju, startup, politikas, un dzīvesstila festivāls Digital Freedom Festival paplašina vērienu un uz 6 paralēlajām skatuvēm pulcēs vairāk nekā 100 iedvesmojošu runātāju no visas pasaules, savukārt kopējais dalībnieku skaits sasniegs 1300. Konferencē, kas notiks šā gada 27.-28. novembrī Rīgā, tehnoloģiju un startup uzņēmēji, eksperti, politikas veidotāji, investori diskutēs kā sabiedrība visvairāk var iegūt no straujās tehnoloģiju attīstības.

SES paver jaunu ēru globālajā savienojamībā ar O3b mPOWER satelītu tīklu.

Pasaules vadošais satelītu operators SES, kura viena no telestacijām atrodas arī Latvijā, šodien paziņoja, ka sākas jauns laikmets globālā mākoņa mēroga savienojamībā un lieljaudas datu pakalpojumu jomā. Unikālā satelītu tīkla sistēma O3b mPOWER ar vairāku terabitu caurlaidības spēju ir līdz šim visu laiku jaudīgākais, elastīgākais un mērogojamais satelītu tīkls, kas nodrošinās efektīvus augsta snieguma sakarus lietotājiem visā pasaulē.

IKT nozare EXPO 2017 Astanā stiprina sadarbību ar Kazahstānu

Noslēdzot dalību Expo 2017 Astanā, Kazahstānā, Latvijas paviljonā 7.septembrī notika forums, kas veltīts informāciju un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) nozarei, kuru noslēdzot tika parakstīts sadarbības memorands starp trīs valstīm – Latviju, Zviedriju un Kazahstānu.

Sākusi darboties jauna konferences eCom21 mājaslapa

Sākusi darboties jauna starptautiskās konferences eCom21 mājaslapa; konference notiks 16. un 17. novembrī Rīgā, un tās patrons ir Rietumu Banka.

Huawei atklāj mobilā mākslīgā intelekta nākotni IFA 2017

Huawei Consumer Business Group izpilddirektors Ričards Ju (Richard Yu) iepazīstināja ar Kirin 970, pirmo Huawei mobilo mākslīgā intelekta skaitļošanas platformu


2. septembrī, Eiropas lielākajā tehnoloģiju izstādē IFA 2017, Berlīnē, Huawei Consumer Business Group iezīmēja jaunu ēru viedtālruņu inovāciju pasaulē. Huawei Consumer Business Group izpilddirektors Ričards Ju (Richard Yu) prezentācijas laikā atklāja Huawei vīziju par mākslīgā intelekta nākotni, kas tiks iedibināta līdz ar Kirin 970 procesora ieviešanu. Ar jauna procesora ienākšanu Huawei piedāvā jaunu mākslīgā intelekta pieredzi, kas radīta savienojot mākoņu risinājumu spēku ar mākslīgā intelekta darbības ātrumu un responsivitāti, pilnībā izmainot veidu, kā mēs mijiedarbojamies ar ierīcēm.

Expo 2017 noslēdzas ar IKT nedēļu

Noslēdzot dalību Expo 2017 Astanā, Kazahstānā, Latvijas paviljonā notiks informāciju un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nedēļa, kurā piedalīsies nozares uzņēmēji un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

Konstatētas nopietnas kiberdrošības ievainojamības elektrokardiostimulatoros

2017. gada 4. septembris
Jaunākās ziņas liecina, ka ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) ir konstatējusi nopietnas kiberdrošības ievainojamības Abbott implantējamajos elektrokardiostimulatoros, tāpēc ir jāpārprogrammē vairāk nekā 450 tūkstoši ierīču un vairāki ievainojamie modeļi ASV ir atsaukti. Kaspersky Lab ir pētījis šo viedmedicīnas problēmu un atklājis augstu ievainojamības līmeni, ko rada arvien pieaugošais ar datu sistēmām saistīto medicīnisko ierīču skaits.

Aktuālās ziņas