Ziņas | Tehnoloģijas


Kaspersky Lab komentārs par neseno Instagram uzlaušanu vilni

2018. gada 17. augustā
Daudzi Instagram lietotāji ir izolēti no saviem kontiem un apgalvo, ka nespēj atjaunot piekļuvi. Cietušie informē, ka, tiklīdz noziedznieki ir nolaupījuši kontu, tie maina konta segvārdu, profila attēlu, e-pasta adresi un tālruņa numuru, tādējādi padarot piekļuves atjaunošanu gandrīz neiespējamu.

Piecas mobilās iekārtas, kas spēj atvieglot jebkura autovadītāja dzīvi

Internets turpina savienot digitālo un fizisko pasauli – arī autovadītājiem palīgā dodas aizvien vairāk mūsdienu izgudrojumu. Tehnoloģijas palīdz nodrošināt ērtāku un drošāku braucienu, kā arī pilnībā "atbrīvot rokas", netraucējot koncentrēšanos automobiļa vadīšanai, skaidro mobilo sakaru operatora BITE tehnoloģiju eksperts Dainis Dembovskis.

Huawei P20 Pro atzīts par gada labāko viedtālruni

Huawei jau sesto gadu pēc kārtas saņēmis apbalvojumu no Eiropas Attēla un skaņu asociācijas (EISA), kura apvieno 55 pasaulē atzītus patēriņa elektronikas žurnālus. Pamatojoties uz Huawei ilgtermiņa apņemšanos klientiem piedāvāt augsta līmeņa kvalitāti, dizainu un spēcīgu tehnoloģiju attīstību, viedtālrunis Huawei P20 Pro saņēmis apbalvojumu "EISA Labākais Viedtālrunis 2018-2019".

Kaspersky Lab noskaidrojis: katru mēnesi pazūd aptuveni 23 tūkstoši ierīču

2018. gada 14. augustā
Klāt atvaļinājumu laiks, un tas nozīmē, ka miljoniem ļaužu pošas ceļojumā uz ārzemēm. Un brīvdienu laikā daudzi izmantos iespēju iemūžināt dārgās atmiņas par izbraukumā piedzīvoto. Patiesībā saskaņā ar Kaspersky Lab patērētāju pētījumu piektdaļa (18 %) apgalvo, ka ceļojumu foto un video attēli ir vissvarīgākais datu veids viņu ierīcēs, turklāt tas pārspēj visus pārējos. Tomēr uzņēmuma papildu pētījumā 28 % sacīja, ka tad, ja viņu ierīce tiktu nozaudēta vai nozagta, viņi nekādā ziņā nespētu aizstāt šīs vērtīgās brīvdienu fotogrāfijas.

Līdz galaktikai un atpakaļ – Samsung atklāj jauno Galaxy Note9

RĪGA, LATVIJA – 2018. gada 9. augusts. Ar vērienīgu pasākumu Ņujorkā Samsung Electronics atklājis jaunāko premium klases Note sērijas viedtālruni Galaxy Note9. Viedtālrunis apvieno līdz šim labākās Samsung inovācijas vienā, lai izveidotu produktu, kas nodrošina vislabāko veiktspēju. Tas panākts, tālrunim pievienojot viedo irbuli S Pen un vēl gudrāku Samsung kameru, kas nodrošina lielisku fotogrāfiju uzņemšanu praktiski jebkādos apstākļos.

Par uzbrukumiem vairāk nekā 100 uzņēmumiem ir apcietināti trīs bēdīgi slavenās kibernoziedznieku grupas...

Par uzbrukumiem vairāk nekā 100 uzņēmumiem ir apcietināti trīs bēdīgi slavenās kibernoziedznieku grupas «Carbanak» dalībnieki

2018. gada 3. augustā

Saistībā ar ASV apgabaltiesā Sietlā iesniegtajām apsūdzībām ir apcietināti un pašlaik atrodas ieslodzījumā trīs augsta līmeņa dalībnieki no sarežģītu starptautisku kibernoziegumu grupas, kas darbojās no Austrumeiropas. Saskaņā ar šodien izziņotajām trim federālajām apsūdzībām Ukrainas valstspiederīgie 44 gadus vecais Dmitro Fedorovs, 33 gadus vecais Fedirs Hladirs un 30 gadus vecais Andrijs Kolpakovs piedalās aktīvā hakeru grupā, kas plaši pazīstama ar nosaukumu Carbanak Group (un citu nosaukumu starpā tiek dēvēta arī par FIN7 un Navigator Group). Vismaz kopš 2015. gada Carbanak Group dalībnieki veica ļoti sarežģītu ļaunprogrammatūru kampaņu, kas bija vērsta pret vairāk nekā 100 uzņēmumiem ASV galvenokārt restorānu, spēļu un viesmīlības nozarē. Apsūdzībās teikts, ka Carbanak Group ielauzās tūkstošos datorsistēmu un nozaga miljoniem klientu kredītkaršu un debetkaršu numuru, ko grupa izmantoja vai pārdeva peļņas nolūkā.

Samsung iepazīstina ar Galaxy jaunpienācēju – Tab S4 planšetdatoru

RĪGA, LATVIJA – 2018. gada 1. augustā. Samsung laidis klajā jauno Android planšetdatoru Galaxy Tab S4, kas palīdz uzlabot darba produktivitāti, esot darba vietā, mājās vai ceļā. Ar jauno planšetdatoru var viegli plānot darba ikdienu, saņemt paziņojumus un atgādinājumus, savienojot to ar citu Android viedierīci. Planšetdators ar elegantu dizainu, iespaidīgu ekrānu un uzlabotām izklaides funkcijām, ir piemērots tiem, kam vienlīdz svarīgi ierīci izmantot gan praktiski, gan ar stilu.

Vāja drošība padara neaizsargātas pret uzbrukumiem automobiļu koplietojuma lietotnes

2018. gada 1. augustā
Latvijas pārvadātāju tirgū nesen iesaistījies liels dalībnieks. Kaspersky Lab pētnieki pārbaudīja, cik drošas ir 13 automobiļu koplietojuma lietotnes, ko piedāvā sadzīves lietotņu ražotāji no visas pasaules, tostarp no Krievijas, ASV un Eiropas. Uzņēmuma speciālisti konstatēja, ka visās lietotnēs ir vairākas drošības problēmas, kas potenciāli var ļaut noziedzniekiem pārvaldīt koplietojamos automobiļus vai nu slepus, vai izliekoties par citu lietotāju. Kad ar lietotni ir iegūta piekļuve, noziedznieks var darīt gandrīz visu, sākot no automobiļa vai tā detaļu zādzības līdz kaitējuma nodarīšanai vai izmantošanai ļaunprātīgiem nolūkiem.

Digitālā vide piedāvā unikālas iespējas iepazīt Latvijas kultūras mantojumu

Sagaidot Latvijas simtgadi, pateicoties Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB), Latvijas Nacionālā arhīva (LNA) un Kultūras informācijas sistēmu centra (KISC) veiktajai kultūras mantojuma digitalizācijai, šobrīd ikvienam internetā ir brīvi pieejami plaši resursi, kas ļauj iepazīties ar unikālo Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu.

Eksperts: 2020. gadā pasaules tirgū IT nozarē darbinieku deficīts sasniegs vienu miljonu

Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) nozare attīstās strauji, tās ilgtspēja un nākotnes potenciāls skaidri atspoguļojas arī dažādos rādītājos – pieaug nozarē nodarbināto cilvēku skaits (2018. gada sākumā Latvijā tas pārsniedzis 32 tūkstošus nodarbināto1), pieaug nodokļu maksātāju skaits nozarē, kā arī eksporta apjomi. Patlaban puse no visiem Latvijas IKT nozares ģenerētajiem produktiem tiek eksportēti. Pēdējos desmit gados šī joma piedzīvojusi būtiskas izmaiņas. Latviju par savu mājas vietu ir noskatījuši vairāki starptautiski uzņēmumi, tāpat nozarē savu vietu ir pieteikuši IT servisa centri un jaunuzņēmumi, ir spēcīgi vietējie IT uzņēmumi, kas strādā ne tikai Latvijā, bet iekaro pasauli.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles