Ziņas | Tehnoloģijas


Chrome paplašinājums datu zagšanai

2018. gada 14. jūnijā
Programmatūras veikalu īpašniekiem (Google, Apple, Amazon u. c.) ir jācīnās ar ļaunprogrammatūru tikpat intensīvi, kā to dara drošības risinājumu piegādātāji. Kā visi loki, arī šis process ir nebeidzams: kibernoziedznieki saraksta ļaunprogrammatūru, kas iekļūst interneta veikalos, pēc tam tā tiek atklāta un nokaunināta (nemaz nerunājot par dzēšanu), drošības politika tiek atjaunināta, lai izvairītos no atkārtotiem incidentiem, un kibernoziedznieki izdomā paņēmienu, kā iedabūt savu veidojumu veikalā, apejot jauno politiku.

Kaspersky Lab jaunākais vecākvadības pārskats parāda, ko bērni meklē tiešsaistē

Kaspersky Lab jaunākais bērnu tiešsaistes darbību pārskats, kura pamatā ir statistika, kas saņemta no uzņēmuma risinājumiem un moduļiem ar bērnu aizsardzības funkcijām, parāda bērnu darbības tiešsaistē, kā arī viņu aizsardzības tiešsaistē svarīgumu.

2018. gada 11. jūnijā

Kaspersky Lab jaunākais bērnu tiešsaistes darbību pārskats, kura pamatā ir statistika, kas saņemta no uzņēmuma risinājumiem un moduļiem ar bērnu aizsardzības funkcijām, parāda bērnu darbības tiešsaistē, kā arī viņu aizsardzības tiešsaistē svarīgumu. Piemēram, videosaturs pēdējos mēnešos veidoja 17 % meklēšanas vaicājumu. Lai gan daudzi videomateriāli, kas tika skatīti pēc šiem meklēšanas rezultātiem, var būt nekaitīgi, joprojām var gadīties, ka bērni nejauši noskatās videomateriālus ar nepiemērotu saturu.

Digitālā profilēšana: Kaspersky Lab eksperti atklāj, cik daudz par jums var pastāstīt jūsu viedpulkstenis

Jauns pētījums parāda, ka viedpulksteņi var kļūt par to īpašnieku izspiegošanas rīkiem

2018. gada 7. jūnijā
Jauns pētījums liecina, ka viedpulksteņi var kļūt par to īpašnieku izspiegošanas rīkiem: ja savāc akselometra un žiroskopa klusos signālus, pēc analīzes tos var pārvērst par viedpulksteņa īpašnieka unikālu datu kopu. Ja šīs datu kopas tiek ļaunprātīgi izmantotas, ir iespējams izsekot lietotāja darbības, tostarp konfidenciālas informācijas ievadīšanu. Tas ir konstatēts Kaspersky Lab jaunajā analīzē par lietiskā interneta izplatīšanās iespējamo ietekmi uz lietotāju ikdienu un viņu informācijas drošību.

Brīvdienu plānošanas apdraudējumi

2018. gada 5. jūnijā
Vai visu gadu esat strādājis un beidzot nolēmis doties jaukās brīvdienās, lai pāris nedēļu pavadītu prom no mājām, biroja un visa pārējā? Lieliski! Protams, jūs negribat savas sūri grūti pelnītās brīvdienas nekādi sabojāt. Piesardzīgi plānojiet ceļojumu, lai tā gaitā izvairītos no vilšanās vai vēl kā sliktāka.

Prāta asināšana ar planšetdatoru: piecas labākās mobilās spēles bērniem

2018. gada 1. jūnijā
Tagad gandrīz katrā ģimenē ir planšetdators. Bērniem tie ļoti patīk, un viņi labprāt patērē visu izklaidējošo saturu, kam spēj tikt klāt ar mazajām rociņām. Šajā bīstamajā platformā bērnus nedrīkst atstāt vienus bez pieredzējuša padomdevēja. Mēs varam un mūsu pienākums ir filtrēt un dozēt šo saturu, lai tas patiešām kalpotu bērnu vispusīgai attīstībai un palīdzētu viņiem pašizziņas procesā.

Kiberdrošības nākotnes samits

Pielāgošanās ultrasavienotajai pasaulei

Otrdien, 5. jūnijā, Kaspersky Lab rīko vienreizīgu tiešsaistes samitu, kurā pulcēsies kiberdrošības jomas līderi, lai apspriestu nozares problēmas un to, kā sadarbība un caurredzamība var atjaunot uzticēšanos un palīdzēt aizsargāt visiem pieejamas kibertelpas nākotni.

Rīga ceturto reizi uzņems IT nozares profesionāļus no visas pasaules

No 29. līdz 31. maijam pašā Rīgas centrā, Kino Citadele, norisināsies viena no lielākajām informāciju tehnoloģiju nozares konferencēm Baltijā Riga Dev Days. Tā notiks jau ceturto gadu, pulcējot pasaules klases nozares profesionāļus no 60 valstīm un ap 650 informāciju tehnoloģiju jomā strādājošos no visas Baltijas.

2018. gada sākumā no viltotām Facebook lapām veikti 60 % pikšķerēšanas sociālajos tīklos

2018. gada pirmajā ceturksnī Kaspersky Lab pretpikšķerēšanas tehnoloģijas novērsa vairāk nekā 3,6 miljonus mēģinājumu apmeklēt krāpnieciskas sociālo tīklu lapas, no tām 60 % bija viltotas Facebook lapas. Pēc Kaspersky Lab pārskata «Surogātpasts un pikšķerēšana 2018. gada 1. ceturksnī» autoru domām, šādi rezultāti liecina, ka kibernoziedznieki joprojām dara visu iespējamo, lai iegūtu personas datus.

Kriptonaudas pikšķerēšana: kā zog bitmonētas

Bitmonētu un citu kriptonaudu nesenās cenu svārstības ir padarījušas šo tematu ļoti aktuālu. Vēl pirms gada par kriptonaudu interesējās tikai datorfanātiķi, bet tagad par to runā visos interneta medijos un ir pievienojušies pat televīzija un radio. Neviena diena nepaiet bez jaunumiem no kriptotirgiem. Taču arī krāpnieki ir ātri saoduši izdevību. Īstenībā kriptonauda ir devusi jaunu mērķi pikšķerēšanai — viltus vietņu izveidei, lai nozagtu nepiesardzīgu lietotāju akreditācijas datus.

SES demonstrē pirmo 8K televīzijas pārraidi

Orbitālo satelītu operators SES, kura viena no telestacijām atrodas Rīgā, savā satelītu sistēmā pirmo reizi pārraida 8K televīziju ar četras reizes vairāk pikseļiem nekā 4K UHD televīzijai. 8K televīzijas signāls tiek pārradīts izmantojot Astra satelītu, un, demonstrēts vakar un šodien, SES Industrijas Dienu pasākumā Luksemburgā.

Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana