Ziņas | Tehnoloģijas, zinātne


Tikai 35 % lietotāju ir unikāla parole katram kontam

2020. gada 24. septembrī
Interneta lietotāji visā pasaulē joprojām nav iemācījušies efektīvi izmantot paroles, lai aizsargātu sevi tiešsaistē. Kaspersky pētījumi liecina, ka ļaudis apdraud savu drošību internetā, pieņemot nepareizus lēmumus par parolēm un pieļaujot vienkāršas paroļu kļūdas, kam var būt tālejošas sekas.

Šomēnes septiņkārtīgi audzis tādu aizdomīgu vietņu skaits, kas izskatās pēc Apple

2020. gada 18. septembrī
2020. gada pirmajos astoņos mēnešos Kaspersky eksperti novēroja nepārtrauktu kibernoziedznieku interesi uzbrukt Apple lietotājiem: visā pasaulē tika konstatēts vairāk nekā 100 aizdomīgu domēnu, kuru nosaukumā bija vārds "apple" saistībā ar šo tehnoloģiju uzņēmumu. Taču 2020. gada septembrī šo resursu skaits strauji palielinājās, un līdz 9. septembrim jau bija vairāk nekā 700 šādu domēnu nosaukumu. Turklāt patiesībā to skaits var būt vēl lielāks. 

Gudra un zaļa – vai Rīga kļūs par nākamo Eiropas viedpilsētu?

Pēc zinātnieku aplēsēm 2050. gadā par pilsētniekiem varētu kļūt jau ap 70% planētas iedzīvotāju. Lai padarītu pilsētvidi un infrastruktūru iedzīvotājiem draudzīgāku un drošāku, bet to pārvaldi – efektīvāku, daudzas valstis jau tagad pievēršas gudrās pilsētas (smart city) konceptam. Arī jaunā Rīgas domes koalīcija vairākkārt uzsvēra, ka tālredzīgas pašvaldības domā ne tikai par šodienu, bet arī par rītdienu, un lika uzsvaru uz vērienīgu investīciju piesaisti, t.sk., lai ieguldītu pilsētvides sakārtošanā. Viens no attīstības virzieniem nenoliedzami ir 5G un viedo tehnoloģiju ieviešana, jo datu pārraides ātrums un jaunās paaudzes tīkla stabilitāte paver vērienīgas iespējas.

Darba no mājām morāle: darbinieki "ar pārliecību" pieļauj 90 % visu drošības izpratnes kļūdu

2020. gada 8. septembrī
Kaspersky un Area9 Lyceum tāldarba drošības izpratnes bezmaksas mācībās dalībnieki sniedza pareizas atbildes 66 % gadījumu, taču pat tad, kad izglītojamie kļūdījās, viņi lielākoties bija pārliecināti par savu kompetenci. Grūtākie mācību temati izrādījās virtuālās mašīnas, atjauninājumi un iemesli, kāpēc ir jāizmanto uzņēmuma IT resursi, pat strādājot ārpus biroja.

LG prezentē ar akumulatoru darbināmas sejas maskas

"LG Electronics" (LG) tīram personīgajam gaisam piešķirs jaunu nozīmi, izstādē IFA 2020 prezentējot PuriCare™ nēsājamu gaisa attīrītāju. Kā globāls līderis tīra gaisa risinājumu sniegšanā LG ilgi ticis asociēts ar veselīgu un higiēnisku dzīvi, un šī reputācija novedusi pie pilnīgi jaunas nēsājamu gaisa attīrītāju kategorijas radīšanas, lai sniegtu jaunu mobilas aizsardzības līmeni. LG PuriCare nēsājamais gaisa attīrītājs atsevišķos tirgos būs pieejams no ceturtā ceturkšņa.

SIA "AM Craft" Latvijā rada lielāko 3D printēšanas centru Ziemeļeiropā

Uzņēmums "AM Craft" no pasaulē lielākā industriālo 3D printeru ražotāja "Stratasys" (ASV) ir iegādājies un uzstādījis četrus lielizmēra industriālos 3D printerus. Jau 2021. gada pavasarī Rīgā atradīsies lielākais lielizmēra industriālo 3D printeru parks Ziemeļeiropā, kas fokusēsies uz sertificētu aviācijas un medicīnas produktu ražošanu.

Tiešsaistē informē par Baltijas Pētniecības programmas konkursu Latvijā

Valsts izglītības un attīstības aģentūra (VIAA) un Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) organizē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas (EEZ/N) grantu Baltijas pētniecības programmas trešā konkursa atklāšanas pasākumu Latvijā, lai iepazīstinātu vairāk nekā 300 potenciālos projektu iesniegumu iesniedzējus ar konkursa prasībām.

Izsludināta pieteikšanās Baltijas Pētniecības programmas 3. konkursam

2020. gada 19. augustā Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) izsludina pieteikšanos Baltijas Pētniecības programmas 3. konkursam Latvijā, ko finansiāli atbalsta Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas (EEZ/N) granti.

Eksperti diskutēs, cik izdevīgs ir elektroauto

Arvien vairāk iedzīvotāju izvēlas elektroauto kā savu ikdienas pārvietošanās līdzekli, tomēr daudz autovadītāju vidū aizvien ir aktuāls jautājums – vai tiešām šis auto ir piemērots ikvienam? Kādas ir to būtiskākās atšķirības no ierastajiem degvielas auto? Ar kādiem izdevumiem jārēķinās, iegādājoties elektroauto?

Ar inovatīvu metodi pirmo reizi Salacas upē skaitīs lašus

Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR" vadošie zinātnieki tuvākajā laikā uzsāks uz nārstu migrējošo lašu un taimiņu skaitīšanu Salacas upē ar inovatīvu, speciāli šim mērķim izbūvētu datu vākšanas iekārtu un programmu.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums