Ziņas | Tehnoloģijas


LIKTA aicina pieteikties IKT gada balvai "Platīna pele 2018"

Sākusies pieteikšanās Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) balvai "Platīna pele 2018". Šogad "Platīna Pele" tiks pasniegta jaunās kategorijās, kurās tiks vērtēta uzņēmumu un valsts digitālā transformācija. Mākslīgā intelekta risinājumi sabiedrībai un biznesam ir viens no digitālās transformācijas virzieniem un tiks vērtēti atsevišķā kategorijā. Tāpat tiks apbalvoti arī labākie risinājumi un iniciatīvas kiberdrošībā, e-paraksta integrācijā un labākie e-skolotāji.

Kaspersky Lab ekspertu seši drošības padomi ārštatniekiem

2018. gada 12. oktobrī
Kibernoziedznieki ir iemīļojuši personāldaļu darbiniekus, jo viņu pienākumos ietilpst atvērt datnes, kas ir pienākušas no nezināmiem avotiem: CV, pieteikuma materiālus un tamlīdzīgi. Un šīs datnes diezgan bieži ietver kaut ko ļaunprātīgu. Vai jūs zināt, kas sēž vienā laivā ar viņiem tā paša iemesla dēļ? Ārštatnieki.

Aši! Kur mans tālrunis? Tuvumā ir cilvēks

2018. gada 8. oktobrī
Pievienotās ierīces kļūst neaizstājamas savstarpējo sakaru uzturēšanā, taču daudziem tās ir arī ļoti vajadzīgā mīļmantiņa visdažādākajās situācijās, kad viņi nevēlas saskarsmi ar citiem. Kaspersky Lab nesenais pētījums apstiprināja šo uzvedības tendenci — trīs ceturtdaļas respondentu (75 %) atzina, ka izmanto ierīci, lai izliktos aizņemti, kad negrib ar kādu sarunāties. Cita starpā tas apliecina, ka ir svarīgi jebkādos apstākļos uzturēt sakaru ierīču aizsardzību.

Pirmajā testēšanas hakatonā automatizēja interneta veikala lietojuma pārbaudi

2. oktobrī norisinājās pirmais "Testing Hackathon", kurā savas prasmes pārbaudīja gan profesionāli un pieredzējuši testētāji, gan topošie jomas speciālisti. "Testing Hackathon" uzvaras laurus plūca komanda "KISS". Starp labākajiem bija arī komandas no "Neotech Development" un "Accenture". Komandu galvenais uzdevums bija izstrādāt automatizētus testus reālam projektam pietuvinātos apstākļos.

Kaspersky Lab: kas ir jādara nesenā Facebook drošības pārkāpuma sakarā

2018. gada 5. oktobrī

28. septembrī Facebook publicēja drošības paziņojumu, kurā informēja, ka uzņēmuma inženieri ir konstatējuši drošības problēmu, kas skar gandrīz 50 miljonus kontu. Incidenta būtība — kāds ir veicis visai sarežģītu uzbrukumu, kurā tam ir izdevies nozagt 50 miljonus lietotāju piekļuves pilnvaru.

Desmitdaļa USB ierīču infekciju ir kriptonaudas izracēji, daži cietušie tiek izmantoti gadiem

2018. gada 28. septembrī
USB ierīces, kas ir labi pazīstamas ļaunprogrammatūru izplatītājas starp nesavienotiem datoriem, kiberuzbrucēji izmanto par efektīvu un pastāvīgu kriptonaudas izraces ļaunprogrammatūru izplatīšanas līdzekli. Kaspersky Lab pārskats par USB ierīču un noņemamo datu nesēju apdraudējumiem 2018. gadā liecina, ka, lai gan uzbrukumu izplatības zona un skaits ir samērā neliels, cietušo zaudējumi ar katru gadu palielinās.

Foto: Apple cienītāji steidz pirmie iegādāties jaunos iPhone modeļus

No šodienas visā pasaulē, kā arī Latvijā var oficiāli iegādāties jaunākos zīmola "Apple" viedtālruņus – iPhone XS un XS Max. Pie "Apple" produkcijas autorizētā izplatītāja Latvijā "Euronics" veikala durvīm tirdzniecības centrā "Alfa" jau pirms atvēršanas pulcējās vairāki desmiti zīmola piekritēju, lai klātienē novērtētu un iegādātos jaunākos "Apple" modeļus. Šī gada septembrī izziņotie iPhone XS un XS Max tiek uzskatīti par šobrīd inovatīvākajiem, taču arī dārgākajiem iPhone viedtālruņiem – neraugoties uz to, pircēju vēlme tos iegādāties arī Latvijā aizvien pieaug.

Kad viedtālrunis izlādējās, es iestrēgu tuksnesī

2018. gada 26. septembrī

Iztēlojieties, ka esat ārzemēs, nomaldījies un bez iespējas sazināties ar kādu, kas jums varētu palīdzēt. Ziniet, ka daudzi ir saskarušies ar šādu nepatīkamu iznākumu, kad salūst tālrunis vai planšetdators, kad izlādējas ierīces akumulators vai sabojājas sakari. Kaspersky Lab pētījums liecina, ka sakaru ierīces tagad ir brīvdienu pirmās nepieciešamības priekšmets, jo ļaudīm tās ir vajadzīgas, lai uzņemtu fotogrāfijas (63 %), atrastu ceļu no punkta A uz punktu B (55 %) vai, ja nepieciešams, lūgtu palīdzību (51 %). Patiesībā ļaudis ir tik ļoti atkarīgi no ierīcēm, ka 39 % pat nevar iztēloties ceļojumu bez tām.

Eksperts: efektīvai 5G tīkla ieviešanai jāsadarbojas gan valstij, gan mobilajiem operatoriem

5G ir kardināli jauns mobilo sakaru standarts, tāpēc tā praktiskā ieviešana saistās gan ar ieguvumiem lietotājiem, gan būtiskām investīcijām telekomunikāciju operatoriem. Tās var samazināt, ja 5G tīkla ieviešanu atbalsta valsts un operatori savstarpēji sadarbojas, uzskata foruma "5G Techritory" dalībnieks un mobilo sakaru operatora BITE tehniskais direktors Gints Butens.

2018. gada pirmajā pusē trīskāršojies jaunu lietiskā interneta ļaunprogrammatūru skaits

2018. gada 20. septembrī

Kaspersky Lab lietiskā interneta pārskats liecina, ka 2018. gada 1. pusgadā lietiskā interneta ierīcēm ir uzbrukuši vairāk nekā 120 tūkstoši ļaunprogrammatūru modifikāciju. Tas ir vairāk nekā trīskāršs lietiskā interneta ļaunprogrammatūru daudzums salīdzinājumā ar visā 2017. gadā novēroto. Kaspersky Lab brīdina, ka šis viedierīču ļaunprogrammatūru saimju skaita lavīnveida pieaugums ir bīstamas tendences turpinājums: 2017. gadā viedierīču ļaunprogrammatūru modifikāciju skaits desmitkārtīgi pārsniedza 2016. gadā novēroto.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija