Ziņas | Tehnoloģijas


Kaspersky: Kā droši veikt mobilos maksājumus

2019. gada 9. augustā.
Kā maksāšanas veids Latvijā pieejams arī maksājums ar mobilo telefonu, tas ir gan ērti, gan ātri. Tomēr, par to kā droši veikt mobilos maksājumus konsultē "Kaspersky" galvenais drošības pētnieks Deivids Emms:

Vasarā zeļ izkliedētie pakalpojumatteices uzbrukumi

Vasarā zeļ izkliedētie pakalpojumatteices uzbrukumi: 2. ceturksnī uzbrukumu skaits pieaudzis par 18 % salīdzinājumā ar pagājušo gadu

2019. gada 8. augustā
2019. gada otrajā ceturksnī izkliedēto pakalpojumatteices uzbrukumu kopskaits pieauga par 18 % salīdzinājumā ar to pašu periodu 2018. gadā. Ir bijis ievērojami vairāk lietojumslāņa pārplūdināšanas uzbrukumu, kurus ir gan grūtāk sarīkot, gan aizsargāt pret tiem. Salīdzinājumā ar 2018. gada 2. ceturksni to daudzums ir palielinājies par trešdaļu (32 %). Tādējādi tagad tie veido gandrīz pusi (46 %) no visiem "Kaspersky DDoS Protection" novērstajiem uzbrukumiem.

Samsung Galaxy Note10 un Note10+ viedtālruņi efektivitātei un radošumam

Latvija, Rīga – 2019. gada 8. augusts – Samsung atklāj divus Galaxy Note modeļus – Galaxy Note10 un Note10+. Pirmo reizi Note sērijas viedtālruņi būs pieejami divos izmēros, apvienojot elegantu dizainu un jaudīgus tehniskos parametrus, kas palīdzēs to lietotājiem kļūt produktīvākiem un radošākiem.

2019. gada pirmajā pusē finansiālo ļaunprogrammatūru skarto lietotāju skaits ir audzis par 7 % un sasniedzis 430 tūkstoš

2019. gada 2. augustā

"Kaspersky" pētnieki ir noskaidrojuši, ka 2019. gada pirmajā pusē 430 tūkstoši lietotāju ir saskārušies ar ļaunprogrammatūrām, kuru nolūks ir zagt finanses, kriptonaudu un tīmekļa naudas pakalpojumus. Tas ir par septiņiem procentiem vairāk nekā tajā pašā periodā pērn. Vairāk nekā trešdaļa (30,9 %) cietušo ir korporatīvie lietotāji. Tas ir divreiz vairāk, nekā konstatēts 2018. gada pirmajā pusē (15,3 %).

Kaspersky vecākā drošības pētnieka Mahera Jamuta komentārs par bankas klientu datu noplūdi ASV un Kanādā...

Kaspersky vecākā drošības pētnieka Mahera Jamuta komentārs par bankas klientu datu noplūdi ASV un Kanādā ar ieteikumiem uzņēmumiem drošākai uzņēmējdarbībai.

2019. gada 1. augustā.

Kaspersky vecākais drošības pētnieks Mahers Jamuts: "Atkal lielu firmu ir skāris datu drošības pārkāpums, kas parāda, cik neaizsargāta ir mūsu konfidenciālā informācija, ja tā tiek glabāta mākonī ar vāju konfigurāciju. Datu drošības pārkāpumā vienā no lielākajiem pakalpojumu sniedzējiem finanšu iestādēm ASV ir cietuši aptuveni 106 miljoni ļaužu šajā valstī un Kanādā. Viņu personas dati bija atklāti aptuveni trīs mēnešus, līdz pakalpojumu sniedzēju par to informēja pētnieks, izmantojot atbildīgu informācijas sniegšanas līdzekli, ko pakalpojumu sniedzējs bija sagatavojis šādām situācijām. Hakeris izmantoja konfigurācijas trūkumus mākoņa platformā, kuru pakalpojumu sniedzējs lieto kredītkaršu datu glabāšanai. Tas ļāva nozagt 14 gadus apkopotus datus. Hakeri šos datus var izmantot vairākos veidos, piemēram, kā 2019. gada drošības analītiķu samitā "Kaspersky" aprakstītajā paņēmienā "Digitālie dubultnieki", kas ir paredzēts digitālo identitāšu viltošanai, lai atvieglotu krāpšanu.

5 lietas, kas jāzina par auto apkopi

Lai automašīna kalpotu ilgi, par to ir jārūpējas, tāpēc regulāra auto apkope ir jāveic ne vien pirms tehniskās apskates apmeklēšanas, bet arī ikdienā. Ir lietas, ko vari paveikt pats, bet ir procesi, ko labāk atstāt profesionāļu rokās. Turklāt, ja nevari atļauties uzreiz novērst kādus bojājumus, neturpini braukt, bet labāk aizņemies – labāk bezprocentu kredīts, nekā slikti funkcionējošs spēkrats. Lūk, vēl piecas patiesības, kas Tev jāzina par auto apkopi.

Prezentēts jaunais Samsung Galaxy Tab S6

Planšetdators radošumam un efektivitātei

Samsung prezentējis Galaxy Tab S6 – jaunu planšetdatoru, kura 5,7 mm plānajā korpusā apvienotas datora un viedtālruņa labākās īpašības. Tab S6 aprīkots ar uzlabotu S Pen irbuli ērtākai ikdienas lietošanai, platleņķa kameru neaizmirstamu bilžu uzņemšanai un lielu ekrānu, izcilu skaņu un jaudīgu procesoru, lai kvalitatīvi baudītu video un spēles.

Kaspersky: kāpēc savstarpēji nelīdzsvarota darba un privātā dzīve ir kiberdrošības problēma

2019. gada 31. jūlijā

Arvien vairāk izplūst robežas starp personisko un profesionālo. Tagad bieži vien ļaudis vairāk laika pavada birojā nekā mājās, savukārt ceturtdaļa veic uzņēmuma uzdevumus ārpus biroja. Pastāv aizdomas, ka mūsdienu sabiedrībā ideāls darba un privātās dzīves līdzsvars nav sasniedzams. Varbūt nespēju nošķirt darbā un mājās izpildāmos uzdevumus izraisa strauji augošais digitālās informācijas apjoms, ar ko mēs visi saskaramies. Personiskā un profesionālā dzīve tagad balstās uz šādiem datiem, kas tiek glabāti sociālajos medijos un e-pasta kontos, digitālajos dokumentos un koplietojamās mapēs. Kaspersky nesenais pētījums liecina par samērā lielu neorganizētību uzņēmumu datņu un akreditācijas datu pārvaldībā.

Četri jautājumi, ko uzdot sev pirms jauna televizora iegādes

Jauns televizors ir nopietns pirkums, ko lielākā daļa cilvēku veic vidēji reizi septiņos gados. Lai izvēlētos sev piemērotāko televizoru, Samsung speciālisti iesaka pirms iegādes apsvērt savus TV skatīšanās paradumus – kur novietosiet televizoru, kādā diennakts laikā, kādu saturu tajā skatīsieties un kā tas iekļausies interjerā. Atbildes uz šiem jautājumiem palīdzēs veikalā izdarīt pareizo izvēli.

"Emergn" izveido unikālu cilvēkresursu komunikācijas analīzes risinājumu

Globālajā pakalpojumu uzņēmuma "Emergn" mašīnmācīšanās laboratorija prezentē prototipu cilvēkresursu vadības risinājumam "ONReach", kas analizē komandas komunikāciju darbā. Jaunizstrādātais risinājums izmanto mākslīgo intelektu automātiskai uzņēmuma iekšējās komunikācijas analīzei, īpaši uzsverot darbinieku neformālās komunikācijas analīzi darba vidē.
mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli