Ziņas | Tehnoloģijas


Huawei P30 Pro pārraksta nakts fotografēšanas vēsturi

Marta beigās pasaule tika iepazīstināta ar jaunajiem P30 sērijas flagmaņiem, kas nu jau iesākuši jaunu nakts fotogrāfiju ēru. Huawei jaunākie viedtālruņi piedāvā līdz šim neredzētas iespējas fotografēšanai naktī un zema apgaismojuma apstākļos.

KPMG pētījums: ļaunprātīga privāto datu izmantošana kiberincidenta gadījumā rada bažas patērētājos

Digitālās transformācijas nepārtrauktā evolūcija apsteidz kiberdrošības attīstības tempu. Šādos apstākļos mēs kļūstam par lieciniekiem fundamentālai plaisai starp to, ko sagaida un par ko uztraucas patērētāji, un to, kādā mērā organizācijas spēj izpildīt patērētāju prasības. Notiekot kibedrošības incidentam, IT vadītāju prioritātes nesakrīt ar patērētāju prioritātēm, secināts jaunākajā KPMG pētījumā  "Patērētāju zaudējumu barometrs" (Consumer Loss Barometer), kurā piedalījās vairāk nekā 2 000 patērētāju un 1 800 informācijas drošības vadītāju.

Kaspersky Lab обнаружила новую операцию кибершпионажа: вопросов пока больше, чем ответов

15 апреля 2018 года
Kaspersky Lab обнаружила крайне сложную и продуманную в техническом плане платформу для кибершпионажа, ее создателей пока не удалось идентифицировать. Вредоносный инструмент, получивший название TajMahal (по имени одного из используемых им файлов), содержит более 80 различных модулей, которые обладают крайне широкими функциями, в том числе такими, какие не встречались ранее в инструментарии для кибершпионажа.

Pūķi, zombiji un supervaroņi: populārākie televīzijas seriāli, kuru aizsegā izplata ļaunprogrammatūras

2019. gada 11. aprīlī
Kaspersky Lab pētījums liecina, ka kibernoziedznieki ļaunprogrammatūru izplatīšanai aktīvi izmanto populāru televīzijas seriālu jaunās sērijas. Visvairāk uzmanības uzbrucēji velta seriāliem «Troņu spēle», «Staigājošie miroņi» un «Bulta». Šie un citi secinājumi ir publicēti jaunajā pārskatā «Draudu spēle: kā kibernoziedznieki izmanto populārus televīzijas seriālus, lai izplatītu ļaunprogrammatūras».

Iepazīstieties ar Genesis — pagrīdes e-veikalu ar desmitiem tūkstošu digitālo dubultnieku pārdošanā...

Iepazīstieties ar Genesis — pagrīdes e-veikalu ar desmitiem tūkstošu digitālo dubultnieku pārdošanā, lai apietu finansiālās krāpšanas apkarošanas risinājumu

Kaspersky Lab ir publicējis Genesis izpētes rezultātus. Genesis ir e-veikals, kurā pārdod vairāk nekā 60 tūkstošus nozagtu un pareizu digitālo identitāšu, kas ļauj daudz vienkāršāk sekmīgi veikt krāpšanu ar kredītkartēm. Šis tirgus, kā arī citi ļaunprātīgi rīki ietver uz mašīnmācīšanos balstītās «digitālo masku» (unikāla, uzticama klienta profila, kura pamatā ir zināmas ierīces un uzvedības raksturīgās iezīmes) krāpšanas apkarošanas pieejas ļaunprātīgu izmantošanu.

Kaspersky Lab atver jaunu Caurredzamības centru Madridē un veic ar datu apstrādi...

Kaspersky Lab atver jaunu Caurredzamības centru Madridē un veic ar datu apstrādi saistītu Krievijas tiesību aktu neatkarīgu juridisko izvērtējumu

2019. gada 5. aprīlī
Kaspersky Lab atver Caurredzamības centru Madridē, kas paralēli līdzīgam centram, kurš 2018. gadā tika atvērts Cīrihē, kalpos par uzticamu iespēju uzņēmuma sadarbības partneriem un ieinteresētajiem valdību pārstāvjiem ierasties un pārbaudīt uzņēmuma izstrādājumu pirmkodu.

Kaspersky Lab Starptautiskajai pētniecības un analīzes grupai par Carbanak atklāšanu piešķirta SC Media 30 gadu jubileja

Kaspersky Lab Starptautiskajai pētniecības un analīzes grupai par Carbanak atklāšanu piešķirta SC Media 30 gadu jubilejas balva

2019. gada 4. aprīlī
Kaspersky Lab ir ieguvis atzinību SC Media 30 gadu jubilejas apbalvošanā un saņēmis balvu par vissvarīgākajiem atklājumiem, ko veikusi viena no uzņēmuma pētniecības grupām. Šis apbalvojums, kas pauž atzinību uzņēmuma Starptautiskajai pētniecības un analīzes grupai (GReAT) par veikumu kiberbandas Carbanak atklāšanā un darbības izmeklēšanā, apliecina Kaspersky Lab nozīmīgo ieguldījumu starptautisko apdraudējumu izpētē pēdējo divdesmit gadu laikā.

Latvijā pieejams pirmais Baltijā mobilais kases aparāts norēķiniem ar skaidru naudu un maksājumu kartēm

Latvijā pieejams pirmais Baltijā mobilais viedtālruņa izmēra kases aparāts "Tiki-taka Pay", kas ļauj veikt gan maksājumus ar skaidru naudu, gan norēķinu kartēm, tostarp kartēm ar bezkontakta tehnoloģiju. Tas izstrādāts tā, lai atbilstu visām Valsts ieņēmumu dienesta (VID) un datu aizsardzības prasībām un ir piemērots ikvienam komersantam, neatkarīgi no pārstāvētās tautsaimniecības nozares.
"Tiki-taka Pay" ir pašmāju informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma "Datakom" izstrādāta kases sistēma (lietojumprogramma), kas darbojas uz uzņēmuma iepriekš iepirktas iekārtas A920. Izvēlētā iekārta rūpīgi pārbaudīta testos, ņemta vērā gan ātrdarbība, gan funkcionalitāte.
Izstrādātāji ir noslēguši līgumus ar banku un izveidojuši integrāciju ar bankas karšu maksājumu apstrādes operatoriem, kuri ir tiesīgi strādāt Eiropas Savienībā un apstrādāt valūtas transakcijas. Investīcijas risinājuma ieviešanai veido ap 250 000 eiro.

Hakeri uzlauzuši Asus programmatūras atjauninājumus, lai instalētu lūkas tūkstošos datoru

2019. gada 27. martā
Tiek uzskatīts, ka Taivānas tehnoloģiju milzis ar savu pilnvaroto programmatūras automātiskās atjaunināšanas rīku ir veicis ļaunprogrammatūras pašpiegādi simtiem tūkstošu klientu pēc tam, kad uzbrucēji bija ielauzušies uzņēmuma serverī un izmantojuši to ļaunprogrammatūras piegādei uz ierīcēm.

Iedzīvotāji neapzinās riskus, kas saistīti ar profesionālās informācijas drošību

20% Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka savā viedtālrunī uzglabā sensitīvus materiālus, un visnepatīkamākā viņiem būtu finanšu datu un privātu fotogrāfiju noplūšana publiskajā telpā, atklāj Samsung Electronics Baltics aptauja*. Līdz ar to ir būtiski parūpēties par drošības risinājumiem, lai šie sensitīvie dati nenonāktu nepareizajās rokās.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli