Ziņas | Lasītāji raksta


Inovāciju raksturlielumi un datu avoti

Saskaņā ar statistikas datiem, inovatīvās aktivitātes ziņā Latvija ievērojami atpaliek no citām ES dalībvalstīm. Piemēram, pēc 2017. g. Globālā inovāciju indeksa (Global Innovation Index) rezultātiem, Latvija ierindojas 33.vietā 127 valstu vidū, Lietuvai – 40.vieta, Igaunijai – 25.vieta. Savukārt Eiropas Inovāciju tablo (European Innovation Scoreboard) 2017. g. rezultāts rāda, ka Latvija ir mērenā novatore, jo rezultāti ir zem ES vidējā līmeņa, ka arī inovatīvās aktivitātes ziņā Latvija ievērojami atpaliek no Igaunijas un Lietuvas dalībvalstīm.

Miķelis Visockis: Aktīvās atpūtas jomā Latvija ir soli priekšā kaimiņiem

Latvijā ir ļoti plašs aktīvās atpūtas piedāvājums, turklāt par saprātīgām izmaksām katrs var atrast sev piemērotāko atpūtas veidu no kartingiem līdz pat lidošanai un gumijlēkšanai. Mums ir daudz, ko piedāvāt, jāiemācās tikai to popularizēt, lai pie mums brauktu arī viesi no kaimiņvalstīm un citām pasaules vietām, uzsver Sigulda Adventures radošais direktors, Biznesa augstskolas Turība absolvents Miķelis Visockis.

Slavenības, kas ikdienā izvēlas braukt ar busiņu

Iedomājoties par to, ar kādiem auto brauc slavenības, mēs visbiežāk iztēlojamies ātras, ekskluzīvas sporta mašīnas vai džipus ar milzu degvielas patēriņu, kuru cena rakstāma ar daudzām nullēm. Tas, cik praktisks ir auto, paliek otrajā plānā. Taču slavenību vidū ir arī zvaigznes, kas izvēlas ergonomiju, praktiskumu un dara to ar stilu, dodot priekšroku… busiņam! Izrādās, ka daudzas slavenības, tostarp auto sportisti, brīvajā laikā labprāt brauc ar kemperi, tāpēc Volkswagen komerctransports ir apkopojis atpazīstamākos no viņiem.

Vai uz Latvijas ceļiem būs dzīve pēc 2020. gada?

Transporta attīstība ir radījusi objektīvas satiksmes problēmas pilsētās visā pasaulē, arī Latvijā, un to rašanās iemesls ir straujais transporta līdzekļu skaita pieaugums. Ceļu pārslogotība ir visaktuālākā problēma, plānojot brauciena laiku, jo tā ietekmē kopējo pārvadājuma laiku un līdz ar to izmaksas, kas loģistikas nozares uzņēmumiem ir īpaši būtiski. Pārvadājuma laiku būtiski ietekmē arī ceļu kvalitāte, kas Latvijā izsenis bijis sāpīgs temats. Bez kvalitatīviem ceļiem nav iespējama pārvadājumu efektivitātes kāpināšana, kas ekonomikas globalizācijas apstākļos ir viens no galvenajiem loģistikas attīstības virzieniem.

Tūrisma eksperts: Ekoloģija un drošība – atslēgas vārdi Ķīnas tūristu piesaistei

Pavasara sākumā Latvija piedalījās tūrisma izstādē Ķīnā, notiek arī tikšanās ar vairākiem šīs valsts tūrisma operatoriem, un tiek meklēti risinājumi, kā piesaistīt ceļotājus no Ķīnas, kurā ir vairāk nekā 1,4 miljardi iedzīvotāju, attiecīgi arī krietns skaits ceļotgribētāju. Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes docētājs un Tūrisma pētniecības centra vadītājs Ēriks Lingebērziņš, kurš nesen atgriezies no Ķīnas, kur vadījis seminārus un lekcijas tūrisma nozares studentiem un pasniedzējiem, skaidro, lai piesaistītu Ķīnas tūristus mūsu industrijai, ir jāgrib ar viņiem strādāt un jābūt gataviem to darīt. Mazliet ironizējot, viņš saka, ka starp Latviju un Ķīnu ir tikai viena valsts, tāpēc tūristu piesaiste ir pavisam reāla.

Ieva Akurātere, Jānis Lūsēns, Atis Ieviņš labdarības koncertā "Uzcel savu baznīcu!"

Ir neviltots prieks un lepnums paziņot par māksliniekiem, kuri pirmo reizi piedalīsies labdarības koncertā "Uzcel savu baznīcu!" Bruknas muižā, tādējādi atbalstot cēlo ideju, vēlmi celt baznīcu ne tikai materiāli, bet arī katram sevī. 10. jūnijā saules pielietajā, gleznainajā Bruknas muižas parkā uz skatuves kāps tautā iemīļotā dziedātāja Ieva Akurātere, komponists Jānis Lūsēns un spēcīgās balss īpašnieks Atis Ieviņš.

"Rīgas Dzirnavnieks" rīko meistarklasi ar Māmiņdienas kūku cepšanu

Sabiedrībā zināmi cilvēki kopā ar AS "Rīgas Dzirnavnieks" maziniekmeistaru Edgaru Grāvīti un kūku eksperti Nataļju Lagzdiņu par godu Māmiņdienai speciālā "Hercogs" meistarklasē cepa gardumus mammām. Kūku meistarklase ir dāvana visām mammām Latvijā un kalpos kā ideju vācele ikvienam, kā pārsteigt savu mammu viņām īpašajā dienā.

Īsta vaniļa desertiem un kūkām kā punkts uz i

Siltais laiks tā vien mudina pamieloties ar kaut ko gardu un smaržīgu un dažādi – ar vaniļu pagatavoti ēdieni, kā arī dzērieni labi iederēsies svinīgos pasākumos, brīvdienu pusdienās. Vaniļa ir ļoti izplatīta un iecienīta garšviela, ko var izmantot ne tikai desertu, konditorijas izstrādājumu gatavošanai, jo jaunākās tendences liecina, ka šefpavāri iekļauj to arī pamatēdiena receptēs, liecina garšvielu ražotāja Santa Maria vērojumi.

"Attīstībai/ Par!" pieprasa veselības ministres Čakšas un Saeimas atbildīgās komisijas vadītājas Barčas demisiju

Apvienības "Attīstībai/ Par!" valde pieprasa veselības ministres Andas Čakšas (ZZS) demisiju un Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājas Aijas Barčas (ZZS) atkāpšanos no komisijas vadītājas amata, uzņemoties atbildību par pašu radīto haosu veselības aprūpes sistēmā, ņemot vērā bezatbildīgo neskaidrību, kas joprojām pastāv saistībā ar pagājušajā gadā pieņemto Veselības aprūpes finansēšanas likumu.

"Rīgas Dzirnavnieks" uzsācis attīstīt proteīna produktu kategoriju

AS "Rīgas Dzirnavnieks" uzsācis attīstīt jaunu produktu nišu un paplašina "Herkuless" klāstu ar proteīna produktiem. Kopā jaunajā segmentā uzņēmums piedāvā 6 produktus - "Herkuless" proteīna pankūku maisījumu, proteīna batoniņu, diva veida proteīna ātri pagatavojamajas biezputras un proteīna pastu. Investīcijas jauno produktu izveidē veido aptuveni 20 tūkstošus eiro.

Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi