Ziņas | Lasītāji raksta


Kases aparātu reforma – vai fiskālās reformas var stiprināt Latvijas konkurētspēju?

Manipulācijas ar kases aparātiem un kases sistēmām ir viens no ēnu ekonomikas ietekmējošiem faktoriem, kam sekas ir darījumu neatzīšana un nodokļu nemaksāšana. Līdz ar to Valsts ieņēmumu dienesta (VID) jau kādu laiku īstenotā kases aparātu un sistēmu reforma, kas ietverta Ministru kabineta (MK) noteikumos par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu tehniskajām prasībām, ir pareizais virziens, lai Latvijā līdzsvarotu situāciju starp tiem, kas labprātīgi un godīgi vēlas veidot savu biznesu un tiem, kas dzīvo pēc principa gan jau šoreiz izspruksim un mēģina ar kases aparātiem un sistēmām manipulēt. Reforma veido godīgāku uzņēmējdarbības vidi un veselīgāku konkurenci. Stingrāki noteikumi attiecībā uz kases aparātiem ir veids, kā cīnīties ar ēnu ekonomiku. Turklāt, kā liecina šī gada pavasarī publicētais Rīgas Ekonomikas augstskolas "Ēnu ekonomikas indekss Baltijas valstīs", neuzrādītie uzņēmējdarbības ienākumi ir lielākā ēnu ekonomikas sastāvdaļa – 37,2% no visām ēnu ekonomikas komponentēm. Vienkārši sakot – kamēr ministri pārdzīvo ka pensionāriem, medicīnai, izglītībai pietrūkst daži simti miljoni eur gadā, citi uzņēmēji nesamaksā gadā vismaz 1 miljardu eur nodokļos.

Saeimas deputāti rosina atcelt piemaksas pie deputātu algas

Pieci pie frakcijām nepiederošie deputāti: Linda Liepiņa, Jūlija Stepaņenko, Aldis Gobzems, Didzis Šmits un Karīna Sprūde rosina grozīt likuma normu, kas paredz aprēķināt un izmaksāt Saeimas deputātiem papildu piemaksas par prezidija locekļa, komisijas, apakškomisijas un frakcijas vadītāja un to vietnieku amata pildīšanu. Patlaban aptuveni divas trešdaļas deputātu katru mēnesi saņem dažāda veida piemaksas pie amatalgas par amatu apvienošanu.

Guntars Kokorevičs: Konkurences padomei bija daudz efektīvāki instrumenti jautājuma risināšanai

Iespējams, mēs pat nespējam novērtēt to, ka dzīvojam relatīvi tīrā un sakoptā vidē, jo tas ir tik pierasti. Mums ir tīras ielas, tīras pludmales, mēs neesam piedzīvojuši situāciju, kad māju pagalmos veidojas atkritumu kalni, kuri nedēļām ilgi netiek izvesti. Jāatzīst un jāpiekrīt, ka nesasniedzam Eiropas Savienības prasības nodrošināt efektīvu dalīto sadzīves atkritumu savākšanu, bet tas ir pieejamās infrastruktūras un sabiedrības paradumu maiņas jautājums.

Zane Driņķe: Vidējais uzņēmējs Latvijā – digitāli patriotisks, bet izmanto iespēju paust nepatiku

Kurzemē ir optimistiskākie uzņēmēji, Latgalē – pesimistiskākie. Vēl ir arī "jaunie uzņēmēji", "pelnošākie uzņēmēji", "bagātākie uzņēmēji" u.c. Tā liecina ziņu virsraksti. Kādi īsti ir Latvijas uzņēmēji un vai ir vidējais statistiskais uzņēmējs? Vidējais Latvijas uzņēmējs ir patriotisks un plāno palielināt savu darbinieku atalgojumu. Viņam vai viņai nav konkrēta dzimuma, toties ir mērķi, plāni, ambīcijas un idejas, norāda Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne Zane Driņķe.

Vai ir iespējams būvdarbus paveikt bez profesionāļa palīdzības? Atbild eksperts

Interneta veikals 220.lv sadarbībā ar pētījumu kompāniju Norstat Latvija noskaidrojis, ka pēdējo piecu gadu laikā remontdarbus ir veikuši 68% Latvijas iedzīvotāju, kas nozīmē, ka mājokļa labiekārtošana, nelieli remonta darbi vai renovācija, ir Latvijas iedzīvotāju darāmo darbu sarakstā*. Analizējot iedzīvotāju paradumus, celtniecības eksperts Dainis Liepa skaidro, kādus mājokļa labiekārtošanas darbus nav ieteicams veikt bez profesionāļa palīdzības un kad tos labāk realizēt.

Neļaut Tīrīgai sabojāt depozīta sistēmu!

Tuvojas vēsturisks mirklis – Iepakojuma likuma projekts, kas paredz dzērienu iepakojuma depozīta sistēmas izveidi, tiks izskatīts trešajā lasījumā Saeimā. Pēc gandrīz 20 gadiem Latvijai beidzot ir iespēja ieviest mūsdienīgu sistēmu, kas spēs nodrošināt dzērienu iepakojuma savākšanu, sasniegt ES uzstādītos mērķus, kā arī piepildīt sabiedrības vēlmi sakārtot vidi. Dzērienu ražotāju pusē vēlme savākt iepakojumu ir balstīta uzņēmumu atbildībā pret sabiedrību un vidi, kā arī striktās Eiropas Savienības prasībās.

Tele2 līdz gada beigām iedarbinās 5G bāzes stacijas Daugavpilī un Jelgavā

Vadošais mobilo sakaru operators "Tele2", turpinot sava 5G tīkla attīstību, līdz šī gada beigām uzstādīs un iedarbinās 5G mobilo sakaru bāzes stacijas arī Daugavpilī un Jelgavā. Šīs bāzes stacijas pievienosies jau šobrīd strādājošajai 5G bāzes stacijai Rīgā, Mūkusalas Biznesa Centra teritorijā.

LZP: Ir jāpāriet uz bērnu ēdināšanu ar bioloģisko un vietējo pārtiku

"Aizsākot diskusiju par brīvpusdienu atņemšanu mazākajiem skolēniem, esošā izglītības ministre I. Šuplinska (JKP) ir nodemonstrējusi cinisma aukstasinīgāko formu. Tas ir neiedomājami, ka naudas meklējumos nākamajam Valsts budžetam, pirmā lieta uz ko Jaunā Konservatīvā partija (JKP) tēmēja "ietaupīt" 19miljonus, bija silto pusdienu atņemšana jaunāko klašu skolēniem. Tā vietā, lai tirgotos par to bērni ēdīs vai nē, pavisam nopietni bija jāapspriež iespēja pāriet uz bērnu ēdināšanu ar bioloģisko un vietējo pārtiku", norāda Pēteris Dimants, Latvijas Zaļās partijas (LZP) valdes loceklis.

Netipisks zibens spēriens "Annas koku skolas" ēkas jumtā

Šīs vasaras negaisi daudziem uzņēmumiem radīja galvassāpēs. Stipras vēja brāzmas, lūstoši koki un zibens izlādes nodarīja zaudējumus vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā. Tieša zibens izlāde notika arī "Annas koku skolā", aizdedzinot ēkas jumtu. Bojājumu novēršanai If Apdrošināšana atlīdzībā izmaksāja nepilnus 5 tūkstošus eiro.

Eksperte: 50% no sapņu biznesa veido komunikācija

Informācijas sabiedrības laikmetā komunikācijai ir īpaši nozīmīga loma. Bieži vien tieši tas, kā mēs pasniedzam informāciju, atstāj vislielāko iespaidu uz rezultātu – gan mūsu individuālajos sasniegumos, gan uzņēmuma vai kāda projekta attīstībā. Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas virziena prodekāne Daina Einberga norāda, ka komunikācijas nozīmi uzņēmuma attīstībā nevajag novērtēt par zemu. Bieži vien daudzas labas biznesa idejas un projektus neizdodas realizēt tieši dēļ neprasmīgas komunikācijas.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli