Ziņas | Lasītāji raksta


LLU asociētā profesore: Mīti un patiesība par pārtikas iepakojumiem

Pārtikas produktu iepakojums nenoliedzami ir būtisks pārtikas ķēdes elements – tas var ietekmēt produktu kvalitāti, līdz ar to derīguma termiņu visā produktu aprites ciklā, sākot no iepakošanas brīža līdz brīdim, kamēr produkts nonāk uz patērētāja galda. Ņemot vērā plašo pieredzi darbā ar pārtikas iepakojumiem, vēlos kliedēt vairākus mītus, kas pēdējā laikā uzvirmojuši sabiedrībā, piemēram, par plastmasas pudeļu kaitīgo ietekmi u.c.

Andris Deniņš: Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

Pēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.

Baiba Fromane: ģenerālvienošanās noslēgšanai būtiski grozījumi Darba likumā un uzņēmēju motivācijas programmas izstrāde

Lai būvniecības nozarē jau līdz šī gada beigām izdotos panākt ģenerālvienošanos par minimālajiem algu līmeņiem, nepieciešami grozījumi Darba likumā, kā arī motivācijas programmas izstrāde tiem uzņēmumiem, kuri pievienosies ģenerālvienošanās noslēgšanā. To šodien uzrunā Būvniecības nedēļas atklāšanā sacīja Latvijas Būvuzņēmēju partnerības (LBP) vadītāja Baiba Fromane.

Jānis Blūms: Ēdiens var mainīt sportiska karjeru!

"VEF Rīga" ir iekļuvusi VTB Vienotās līgas izslēgšanas turnīrā, milzīgu artavu tajā ieguldījis tieši pieredzējušais Jānis Blūms ar saviem precīzajiem tālmetieniem, kurš pēc aptuveni 10 gadu prombūtnes atkal spēlē Latvijā. Zinātāji Jāni raksturo kā spēlētāju, kurš ievēro stingru disciplīnu un rūpīgi seko līdzi savam uzturam. Pats Jānis tam piekrīt, atzīstot, ka tieši pareizs uzturs ir viena no atslēgām uz panākumiem sportā, un to iesaka atcerēties arī tiem, kas sporto prieka pēc.

Ivars Jakovels: Jelgavā ir lielākais bērnudārznieku skaits, kopš 2000. gada

Visā Latvijā šobrīd ir aktualizējies bērnudārzu jautājums – tas aizsākās līdz ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) plānoto izglītības satura reformu, kas cita starpā paredz, ka sešgadniekiem, iespējams, bērnudārzu nāksies nomainīt pret skolas solu. Paralēli tam VARAM un IZM mainīja metodiku, kā tiek aprēķināts pašvaldības līdzfinansējums privātajiem bērnudārziem, kā rezultātā daudzos privātajos bērnudārzos tika paaugstināta mācību maksa un atkal uzvirmoja diskusijas. Izskanēja dažādi apgalvojumi – ka privāto bērnudārzu īpašnieki tikai cenšas nopelnīt, ka pašvaldībām būtu jāsedz līdzfinansējums pilnā apmērā, nevis tikai daļēji u.c.

Latgales vēsture mācību grāmatās

Domājot par savām skolas gaitām, raidījuma "Pi myusim Latgolā" veidotāji, centās atcerēties vēstures stundas un to, vai tajās vispār tika runāts par Latgales vēstures jautājumiem, vai pirms 100 gadiem notikušo kongresu. Jāatzīst, ka šiem faktiem agrāk uzmanība netika pievērsta. Šoreiz, ar cerību, ka šajā jautājumā kas mainījies, raidījuma veidotāji vērsās pie vēstures skolotājiem, lai atrastu Latgales vēstures pēdas skolēnu mācību grāmatās.

Nepievienošanās Eiropas Vienotajai prokuratūrai apdraud Latvijas spējas apkarot noziegumus

Partija "Latvijas attīstībai" vērsusies pie tieslietu ministra Dzintara Rasnača ar lūgumu skaidrot, kāpēc Latvija nav starp tām 16 Eiropas Savienības (ES) valstīm, kas veidos kopīgu prokuratūru.

Kurš ir pavārmeistara titula cienīgs? Bijušie kolēģi Grigalis, Pauniņš un Rutulis sacenšas ēst gatavošanā

Televīzijas raidījumu vadītāju Māri Grigali, kā arī dziedātājus Normundu Pauniņu un Normundu Rutuli saista ne tikai dzīve publikas priekšā un uz skatuves, bet arī kopīga viena no pirmajām darba vietām. Viņi kopā spēruši pirmos soļus izklaides jomā darbojoties restorānā "Tex-Mex Republic"/Klondaika. Kā stāsta zinātāji, viņi bijuši šīs vietas dvēseles un "spridzinātāji".

Suni visbiežāk iegādājas, lai piepildītu sen lolotu sapni vai iegūtu mājas "sargu"

Aptuveni katrs trešais Latvijas iedzīvotājs, kuram ir vai arī kādreiz ir bijis suns, atzīst, ka par suņa īpašnieku kļuvis sen lolota sapņa vadīts, bet vidēji katrs ceturtais vēlējies tikt pie mājas "sarga", - tā liecina Latvijas Kinoloģiskās federācijas (LKF) un pētījumu aģentūras "Gemius" veiktais pētījums. Savukārt 22% no aptaujātajiem par suņa īpašniekiem kļuvuši, jo suni gribējuši citi ģimenes locekļi.

Cepuri ASV sabiedroto priekšā noņēmām. Kur palika galva?

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs signāls, ka valsts vara savu drošību agresīvi sargās ne tikai no ārējā ienaidnieka, bet arī no saviem iedzīvotājiem1. Šajā pavasarī noskaņojums jau ir kļuvis daudz draudošāks – sākusies nepārprotama gatavošanās lieliem un ilglaicīgiem ģeopolitiskiem notikumiem, un valsts ir ķērusies pie aktīvas militārās eskalācijas.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lētas aviobiļetes  santehniķis  metāla jumti