Ziņas | Lasītāji raksta


Rebenoka slepkavība ir uzbrukums valstij un sabiedrībai

Laikam nav tāda cilvēka, kas šajās dienās nebūtu dzirdējis par ārkārtīgi nežēlīgo advokāta Pāvela Rebenoka slepkavību, kura tika izdarīta aizvadītajās brīvdienās. Arī man Pāvels nebija pilnīgi svešs cilvēks, tādēļ esmu ne mazāk šokēts par visu notikušo un jūtu līdzi tiem cilvēkiem, kas viņu pazina personiski un kuriem, tāpat kā man, viņš bija darījis tikai un vienīgi labu.

Radošums kā izeja no jebkuras krīzes: ko mācīties no kultūras sektora

Kā kultūras politikas veidotājai un kultūras patērētājai man ir interesanti salīdzināt 2009. gada krīzi un Covid-19 laiku radošajā sektorā. Krīžu cēloņi ir dažādi, bet kopīgais ir kultūras un radošā sektora pārstāvju spēja veiksmīgi izmantot savu radošo potenciālu, lai turpinātu darboties sarežģītos apstākļos. Radošums ir ceļvedis grūtos laikos, kam daudz dedzīgāk varētu sekot visi tautsaimniecības sektori. To jau 10 gadus atgādina arī iniciatīva "radi!", kas šajā laikā izaugusi no Radošās darbības nedēļas "radi!" un kļuvusi ne tikai par radošo industriju aktualitāšu vērotāju, bet arī kultūrpolitikas un attīstības virzītāju. Esmu pārliecināta, ka radošums var palīdzēt valstij pārvarēt jebkuru krīzi, taču svarīgi, lai cilvēki, kas izprot kultūras un radošuma spēku, darbotos visdažādākajās profesijās un amatos.

Zane Ozola: Jāmāca katrs bērns, nevis "vidējais skolēns"

Jauns mācību gads ir iespēja sākt kaut ko jaunu, atstājot pagātnē iepriekšējo gadu izglītības sistēmas kļūdas un nepilnības. Tas ir laiks, lai sniegtu otro elpu arī matemātikai – mācību priekšmetam, kas iepriekšējos gados rezultējies ar zemiem vidējiem rezultātiem centralizētajā eksāmenā, jāatrod tikai veids, kā to izdarīt vislabāk, uzsver Neatkarīgās izglītības biedrības valdes priekšsēdētāja Zane Ozola. Viņa norāda, ka ar diskusiju par matemātiku festivālā "Lampa" noslēdzās gadu ilgs darbs, ko veica biedrība. Diskusijā izkristalizējās vairākas atziņas un konkrēti priekšlikumi. Lai sasniegu labākus rezultātus, būtiski ir iemācīt bērnus domāt un konstruēt zināšanas. Eksāmenu rezultāts nevar būt pašmērķis, bet, strādājot pie bērnu domāšanas un mācot katru bērnu, nevis "vidējo skolēnu", arī eksāmenu rezultātu uzlabošanās neizpaliks.

Eksperte: Lielais brālis "Pasažieru vilciens", mazais brālis – "Vivi"

Pagājušajā nedēļā sociālajos tīklos uzvirmoja neskaitāmi joki un komentāri par AS "Pasažieru vilciens" plāniem mainīt zīmolu, kļūstot par "Vivi Latvija". Kosmētikas ražotājs, ātrais kredīts, mūzikas grupa, bērnu preces – tās ir tikai dažas no asociācijām, kas interneta asprāšiem saistījās ar jauno zīmolu. Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas virziena vadītāja Jana Bunkus, komentējot AS "Pasažieru vilciens" zīmola maiņas plānus, uzsver, ka zīmolam jāatspoguļo uzņēmuma statuss. "Vivi" ir jauks un mīlīgs zīmols, tomēr rodas šaubas, vai tas radīs asociāciju ar mūsdienīgu un augošu pasažieru pārvadājumu kompāniju?

Kāpēc esam ar mieru noslīkt zem svešu drēbju kalna?

Apģērbu un tekstila izstrādājumu ražošanas nozare Latvijā ir ļoti eksportspējīga un ar lielu attīstības potenciālu, taču Latvijā ienākošā tekstila plūsma pārsniedz oficiālos statistikas datus. Pēdējo desmit gadu laikā lietotu un gatavu apģērbu imports ir palielinājies trīs reizes, bet katrs iedzīvotājs Latvijā gada laikā iegādājas gandrīz 15 kg apģērba. Kā to atgādina arī kampaņa "Nav, ko vilkt?", šādā tempā pēc 10–15 gadiem mēs paši noslīksim tekstila atkritumos, kas paradoksālā kārtā nemaz īsti nav mūsu.

Eksperte: Izplatīts mīts, ka pēc šķiršanās bērni vienmēr paliek pie mātes

Svētdien visā Latvijā tika atzīmēta Tēva diena un statistika liecina, ka arvien vairāk tēvu pēc šķiršanās pieprasa vienlīdzīgas bērnu aprūpes tiesības. Zvērināta advokāte, Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes docente Dana Rone norāda, ka laikmets ir mainījies un tēvi kļuvuši daudz ieinteresētāki un aktīvāki bērnu audzināšanā.

Eksperte: Sociālo iemaksu samazinājums par 1% ir nenopietna attieksme

Aptuveni pirms nedēļas Ministru kabinets atbalstīja priekšlikumu no 2021. gada veikt izmaiņas nodokļos ar mērķi veicināt iedzīvotāju sociālo aizsardzību. Tostarp paredzēts ieviest minimālo valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu un par vienu procentpunktu plānots samazināt sociālās iemaksas. Nodokļu eksperte, Biznesa augstskolas Turība docētāja Anna Medne norāda, ka šāda mētāšanās ar 1% uz priekšu un atpakaļ liecina par ļoti nenopietnu attieksmi. Viņa arī dalās pārdomās par to, vai un kā minimālā sociālā iemaksa 170 eiro apmērā tiks ieturēta no pusslodzē strādājošajiem, kuri, iespējams, nesaņem minimālo algu.

Mēs visi mākam runāt, bet vai protam sarunāties?

2020.gada 19.septembrī Rīgas Stradiņa universitātē norisināsies konference "Skaļrunis," kuras ietvaros pacientu organizāciju pārstāvjiem būs iespēja izglītoties jautājumos, kas skar veiksmīgas komunikācijas stratēģijas. Par to, kāds sakars lietišķajai komunikācijai ar mūsu emocionālo inteliģenci un kā apgūt spēju kvalitatīvi sarunāties, pieredzē dalīsies komunikācijas vadības eksperte Ieva Zaumane.

Lauksaimnieka izvēle - pirkt jaunu vai lietotu traktoru

Pateicoties Eiropas fondu atbalstiem, Latvijā ir ļoti uzlabojusies jaunu traktoru pirkšana. Nereti, lai dabūtu šo fondu atbalstu, jāņem vērā virkne nosacījumu, bet veci un nolietoti traktori var neatbilst prasītajiem kritērijiem.

Latvijas kokapstrādes uzņēmumi aicina nemainīt koksnes tirdzniecības principus

Latvijas kokapstrādes uzņēmumi aicina nepieļaut sasteigtu koksnes tirdzniecības pamatprincipu maiņu, kas var radīt neatgriezenisku kaitējumu Latvijas mežu nozarē strādājošajiem uzņēmumiem, iecirst robu valsts ekonomikai un padarīt Latviju par vienkāršu apaļkoku piegādātāju Ķīnas ekonomikas vajadzībām. Uzņēmēji vēstulē Latvijas prezidentam Egilam Levitam, ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam, zemkopības ministram Kasparam Gerhardam, ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam, Latvijas Kokrūpniecības federācijai un AS "Latvijas valsts meži" aicina politiķus apzināties nacionālās kokrūpniecības lomu reģionu ekonomikā, darbavietu nodrošināšanā un tāpēc nepieļaut pārsteidzīgus lēmumus, kas var vecināt nozīmīgu nacionālās ražošanas samazināšanos un bezdarba pieaugumu visas valsts mērogā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums