Ziņas | Lasītāji raksta


Profesore: Latvija arī nākotnē var būt Baltijas līdere pārkrauto kravu ziņā

Latvijas ostas pēdējos gados piedzīvo pārkrauto kravu apjoma kritumu. Tas ir rezultāts Krievijas pirms vairāk nekā 20 gadiem pieņemtajam lēmumam blakus Sanktpēterburgai un Kaļiņingradai Baltijas jūras piekrastē attīstīt virkni jaunu ostu. Lai gan šobrīd rodas pamatots jautājums, kāpēc pirms 20 gadiem neuztvērām šos plānus nopietni, vainīgo meklēšanas vietā jāveic krietni iekavētais mājasdarbs alternatīvu meklēšanā, norāda Biznesa augstskolas Turība studiju programmas "Biznesa loģistikas vadība" direktore Rosita Zvirgzdiņa. Tāpat viņa norāda, ka alternatīvu atrašanu būtiski kavē nesakārtotie iekšpolitikas jautājumi.

Vēlas pievērst jauniešus jūrnieka profesijai

Strauji attīstoties jūrniecības uzņēmumiem Latvijā, pieaug pieprasījums pēc vietējiem jūrniecības profesionāļiem. Lai iepazīstinātu jauniešus ar jūrniecības profesijām un studiju iespējām, SIA "LSC" kampaņā "Jūras saimnieks" aicina jauniešus ar interaktīvu testu noskaidrot sev piemērotāko jūrnieka profesiju un iepazīt dzīvi uz kuģa.

Tikkurila 2020. gada tonis: ja dzīve piespēlē citronus, pagatavo limonādi

Vakar, 23. janvārī Rīgā, krāsu ražotājs Tikkurila iepazīstināja ar 2020. gada toni – H300 Limonāde – kas atspoguļo pozitivitāti un optimismu. Gada tonis un toņu kolekcija aicina palūkoties uz dzīves gaišo pusi un iedvesmoties no mūžsenā teiciena –"Ja dzīve piespēlē citronus, pagatavo limonādi".

Aptauja: 71% Latvijas iedzīvotāju vēlētos uzturā biežāk iekļaut bioloģisko pārtiku

Tikai puse aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka spēj atpazīt bioloģisko pārtiku veikala plauktā, tajā pašā laikā lielākā daļa to uzturā vēlētos lietot biežāk, liecina Danonki BIO veiktā aptauja*. Eksperti atzīst, ka jāveicina diskusijas par bioloģiskās pārtikas būtību, nozīmi un atpazīšanu, citādi ražotāju etiķetes nereti maldina pircējus.

Eksperte: Latvijai ir potenciāls piesaistīt papildus 1 miljonu tūristu ik gadu

"Kā liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati*, lielākā daļa tūristu, kas apmeklējuši Latviju, ieradās, lai atpūstos (38,9%), savukārt 31.5% apciemoja radus vai draugus. Mazāk – 17.9% - Latvijā kārtoja biznesa darījumus. Lai gan šobrīd iepirkšanās tūrisma niša netiek asociēta ar Latviju, to ir iespēja mainīt, izmantojot mazumtirdzniecības potenciālu, kas līdz šim nav pilnībā apgūts", norāda eksperte, "Via Jurmala Outlet Village" ("VJOV") attīstītāja SIA Outletico izpilddirektore Viktorija Beatrice Radzeviciene.

Eksperts: Rīgas Centrāltirgus problēmas jārisina valstiskā līmenī

Pērnā gada nogalē apjomīgā operācijā tika atklāta sistēma, kā tiek pārdotas kontrabandas cigaretes Rīgas Centrāltirgus apakšnomnieku teritorijā. Tas izraisīja plašu rezonansi, tika aizturētas personas un izņemtas cigaretes. Pēc dažādām nedēļām mediji ziņoja, ka viss atkal ir pa vecam un tirgus apmeklētājiem tiek piedāvāts iegādāties nelegālās cigaretes. Šonedēļ tirgus vadība sākusi demontēt apģērbu un citu preču tirdzniecības kioskus, tādejādi mainot tirgus izskatu. Biznesa augstskolas Turība docētājs Vilnis Veinbergs norāda, ka tirgus ir būtisks galvaspilsētas simbols, kā arī vieta, ko apmeklē daudzi ārvalstu viesi, tāpēc tā sakārtošanai jāpievērš uzmanība valstiskā, ne tikai pašvaldības līmenī. Ja kopš 90. gadiem nespējam atrisināt kontrabandas preču tirdzniecību nozīmīgā kultūrvēsturiskā objektā, rodas jautājums, vai situācija netiek atbalstīta amatpersonu līmenī?

Latvijas Zaļā partija atzīmē 30 gadu jubileju

Latvijas Zaļā partija (LZP) dibināta 1990. gada 13. janvārī un šodien tai aprit 30 gadu. LZP ir pirmā jaunizveidotā politiskā partija Atmodas laika Latvijā, jo oficiāli dibināta vēl pirms valstiskās neatkarības deklarēšanas1990.gada 4.maijā.

Eksperte: Diferencētais neapliekamais minimums nav sevi attaisnojis

Nodokļu reformas rezultātā pērn tūkstošiem iedzīvotāju izveidojās nodokļu parāds par 2018. gadu, un 17 800 cilvēki to joprojām nav samaksājuši, tāpēc tagad par katru nokavēto dienu sākta soda procentu aprēķināšana. Nodokļu eksperte, Biznesa augstskolas Turība docētāja Anna Medne norāda, ka tiem, kuriem izveidojies parāds, nevajadzētu izvairīties no maksāšanas, tā vietā ieteicams pārliecināties, vai nav bijuši kādi attaisnotie izdevumi par sevi vai apgādājamiem, tādejādi mazinot parāda apjomu. Tāpat viņa piebilst, ka diferencētais neapliekamais minimums nav sevi attaisnojis un prognozē, ka aizvien vairāk iedzīvotāju izvēlēsies atteikties no tā.

Itāliete Karlota Servidžio: Katra diena Latvijā sniedz emocijas un pārsteigumus

Pirms ierados šeit studēt, neko par Latviju nezināju, bet ļoti vēlos iegūt vērtīgu pieredzi, studējot ārvalstīs, un vienlaikus iepazīt attiecīgās valsts kultūru un cilvēkus, kā arī iegūt vērtīgus kontaktus starptautiskā vidē, stāsta Biznesa augstskolas Turība studente no Itālijas Karlota Servidžio (Carlotta Serviddio). Viņas lielākais izaicinājums šeit ir četri dažādie gadalaiki. Tāpat meitene atzīst, ka ieradusies Latvijā, lai sasniegtu savus mērķus.

Eksperts: Ar kompleksiem risinājumiem jāizskauž ēnu ekonomika lietotu auto tirgū

Lietotu auto tirdzniecības segmentā Latvijā vienmēr bijušas nepilnības, un viena no lielākajām sektora problēmām ir ēnu ekonomika. Aizvadītajā gadā Valsts ieņēmumu dienests (VID) konstatējis pārkāpumus gandrīz visās lietotu auto tirgotāju pārbaudēs, kārtējoreiz nepārprotami norādot uz problēmsituācijām lietotu auto tirgū un nepieciešamību sakārtot nozari. Jau pašlaik tirgū ir dalībnieki, kas iestājas par godprātīgu un caurskatāmu darbību, jo ir ieinteresēti klientiem nodrošināt uzticamus pakalpojumus un līdzdarboties kopējās valsts ekonomiskās situācijas uzlabošanā. Tomēr efektīva nozares sakārtošana būs iespējama tikai tad, kad vairums tirgus spēlētāju aptvers, ka pretlikumīga darbība nekad nekļūs par veiksmīgu un plaukstošu ilgtermiņa biznesu. Uzskatu, ka situācija lietotu auto tirgū ir jārisina ne vien katram uzņēmējam individuāli pārdomājot savu darbību, bet arī politiskā līmenī – ar efektīviem sodiem negodprātīgajiem spēlētājiem līdz pat to ekonomiskās darbības apturēšanai nopietnu pārkāpumu gadījumā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli