Ziņas | Lasītāji raksta


82% Latvijas iedzīvotāju vēlas depozīta sistēmā nodot plašāku iepakojumu klāstu

Kamēr depozīta sistēmas ieviesēji un iesaistītās puses aizrautīgi diskutē, katrs cenšoties pierādīt savu taisnību, galvenā mērķauditorija, uz kuru vistiešāk depozīta sistēma attieksies ik dienu, proti, Latvijas iedzīvotāji, to atbalsta. Tiesa daudzi iedzīvotāji redz depozīta sistēmu kā iespēju, lai varētu nodot lielāko daļu mājsaimniecībā izlietoto produktu iepakojumu. Latvijas iedzīvotāju aptauja, kuru Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts (InCSR) veica kopā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS, parāda, ka 82% iedzīvotāju vēlas depozīta sistēmā nodot plašāku iepakojumu klāstu, nekā šobrīd tajā paredzēts. Iedzīvotāji ir motivēti un apņēmīgi iesaistīties atkritumu šķirošanā, tāpēc viņiem būtu jānodrošina iespēja nodot vairāk iepakojumu, saņemot par to arī atpakaļ naudu.

Brīva vieta Valsts prezidenta ievēlēšanas likuma interpretācijai

Šī gada 13. maijā atbilstoši Valsts prezidenta ievēlēšanas likumam iesniedzu pieteikumu ar prezidenta kandidatūru prezidenta vēlēšanām Saeimas Prezidijam, taču manis pieteikto kandidātu nākamajā dienā starp izvirzītajiem kandidātiem neatradu. Diemžēl atbildi uz jautājumu kādēļ Saeimas Preses dienests publisko nepilnīgu informāciju Saeimas Prezidija birojs man nav sniedzis. Savukārt Saeimas Juridiskais birojs nespēj sniegt pamatotu atbildi, kāpēc es, kā pašvaldības deputāts, nedrīkstu oficiāli virzīt savu prezidenta kandidātu.

Autosportistam Jānis Baumanis piešķirs apbalvojumu par sasniegumiem uzņēmējdarbībā

Lai gan plašākai sabiedrībai autosportists, FIA Pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieks Jānis Baumanis zināms ar saviem panākumiem sportā, šogad viņam tiks piešķirts apbalvojums arī par panākumiem uzņēmējdarbībā. Jānim Baumanim tiks piešķirts Biznesa augstskolas Turība Goda absolventa tituls, novērtējot viņa sasniegumus uzņēmējdarbībā, ka arī Latvijas vārda popularizēšanā pasaulē.

LZP: Latvijai jāpasludina ārkārtas stāvoklis klimata jomā

"Latvijai jākļūst par trešo valsti, kas pasludina ārkārtas stāvokli klimata jomā. Vēl nesen lepojāmies ar otrās zaļākās pasaules valsts titulu, domājot kā uzkāpt uz augtākā zaļuma pjedestāla pakāpiena. IPBES globālais un padziļinātais pētījums atklāj, ka prioritāri, visiem spēkiem mums jāglābj Latvija no bioloģiskās daudzveidības sarukuma, plastmasas piesārņojuma un lauksaimniecības radītās ietekmes. Videi šobrīd jābūt Latvijas politikas noteiktai prioritātei, ne tikai vārdos vai sarakstītu dokumentu kalnos, bet reālos darbos", uzskata Edgars Tavars, Latvijas Zaļās partijas (LZP) valdes priekšsēdētājs.

Skolas direktora vietniece: Bērni jāmāca tā, lai viņi nejustu, ka mācās

Ja es spētu atbildēt, kāds ir labs pedagogs, un kāds – nav, iespējams jau būtu izglītības ministre. Tā jokot saka Aizkraukles novada vidusskolas direktora vietniece Gunita Elksne. Viņa nedomā, ka kādam Latvijā ir atbilde uz šo jautājumu, taču 26 gadu pieredze skolā ļāvusi secināt, ka bērni jāmāca tā, lai viņi nejustu, ka mācās. Savukārt skolotājiem viņa iesaka centies atbrīvoties no teicamnieku sindroma un pieņemt, ka arī pedagogi drīkst kļūdīties.

Uzņēmējs: Augstskolām jāfokusējas uz pārnozaru prasmēm un tālākizglītību

Būdams pieredzējis biznesa cilvēks, diezgan bieži aizdomājos par augstākās izglītības atbilstību mūsdienu prasībām, proti, vai aprobētās studiju programmas balstās praktiskā izglītībā ar virsmērķi studentus sagatavot par daudzsološiem, darba tirgus prasībām un laikmetam atbilstošiem jaunajiem profesionāļiem. Jāņem vērā, ka mūsdienās daudz kas ir mainījies – ja kādreiz profesijas grupējām, piemēram, "balto apkaklīšu" vai "zilo apkaklīšu" darbos, tad pašlaik ir izveidojusies jauna, iepriekš nebijusi grupa – "bez apkaklīšu" darbaļaudis. Tie ir cilvēki, kas dara visu, dzīves gaitā nereti arī mainot darba jomas. Tā ir jauna, mūsdienu dinamiskajam laikmetam atbilstoša tendence, kas no jaunajiem profesionāļiem pieprasa universālas pārnozaru prasmes, un tas ir jāņem vērā, aktualizējot studiju programmas.

Žurnāliste: Mediji savās rīcības iespējās kļūst arvien brīvāki

Nedēļas sākumā jaunās valdības apstiprināšanā Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) iestājās pret mediju darba nopēlumu, uzvelkot džemperi ar uzrakstu "Vārds ir brīvs". Kādā citā pētījumā par mediju brīvību minēts, ka Austrumeiropas mediji ir oligarhu ielenkumā. Komentējot situāciju Latvijā, RīgaTV 24 satura redaktore un raidījumu producente, Biznesa augstskolas Turība absolvente Gunta Kuļbanska uzsver, ka, lai arī daudz tiek diskutēts par vārda brīvību, savās izpausmēs un rīcības iespējās mediji kļūst aizvien brīvāki.

Par maldinošu informāciju

Pēdējā laikā publiskajā telpā paradās daudz nepatiesas vai nepilnīgas informācijas par AS "Rīgas Centrāltirgus" plāniem, līdz ar to vēlamies paskaidrot sekojošo:

Studente: Jauniešiem jāļauj mācīties, darot lietas pa īstam un kļūdoties

Mācīties var dažādi - labāk vienu reizi redzēt, nekā septiņas reizes dzirdēt, bet vislabāk pamēģināt pašam. Tas ir lieliski, ja jauniem cilvēkiem uzticas un ļauj strādāt pat tad, kad vēl nav nepieciešamo prasmju un zināšanu. Grāmatās visu neizlasīt, uzskata Biznesa augstskolas Turība studente Beāte Luīze Lipsne, kura apgūst pasākumu producēšanu un vadību. Šajā profesijā visvairāk var apgūt tieši darot lietas, taču šī formula der arī citās nozarēs. Beāte uzskata, ka jauniešiem jāļauj arī kļūdīties, jo tas arī ir veids, kā mācīties.

Maksātnespēja – bankrots vai otra iespēja?

Kaut arī maksātnespējas joma nav jaunās valdības prioritāšu sarakstā, turpinās darbs tās pilnveidošanā. Šobrīd diskusija starp Tieslietu ministriju un sociālajiem partneriem norisinās pozitīvā gultnē – beidzot tiek aktualizēta tā dēvētā otrā iespēja. Proti, pasākumu kopums, lai maksātspējas problēmu mākti uzņēmumi nevis bankrotētu, bet gan saņemtu nepieciešamo palīdzību darbības atjaunošanai un turpināšanai.
mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli