Ziņas | Lasītāji raksta


"Latvijas attīstībai" asi nosoda jebkurus centienus plānot nodokļu paaugstināšanu

Ņemot vērā 22. augusta Ministru kabineta sēdē izskanējušo informāciju, ka tiks meklētas iespējas fiskālās telpas paplašināšanai, partija "Latvijas attīstībai" aicina premjeru Māri Kučinski apliecināt solījumu Latvijas nodokļu maksātājiem nemainīt nodokļus tuvākos trīs gadus.

"Riviera" šefpavārs: pirmie trīs gadi restorānam ir ugunskristības

"Seši gadi restorānam Latvijā ir vecums, ar ko var lepoties. Ja restorānam izdodas noturēties ilgāk par trīs gadiem, tas jau liecina, ka ir izvēlēts pareizs darbības virziens, ir sekmīga sadarbība ar piegādātājiem un, protams, klientu uzticība, par ko sakām lielu paldies," atzīmējot restorāna sešu gadu jubileju, saka Rīgas klusajā centrā esošā Vidusjūras virtuves restorāna "Riviera" līdzīpašnieks un šefpavārs Jānis Sokolovskis.

Nacionālā apvienība aicina pieminēt Helsinki-86 manifestācijas 30. gadadienu

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" (NA) 23. augustā plkst. 19:00 aicina uz Molotova-Ribentropa pakta upuru piemiņas pasākumu Esplanādē pie Raiņa pieminekļa;
Bet pirms tam, plkst. 17:30, ielūdz uz NA ģenerālsekretāra Raivja Zeltīta grāmatas "Par nacionālu valsti" atvēršanu Kara muzejā.

MK lemj vienotās elektroniskā darba laika uzskaites datu bāzes turētāja funkciju deleģēt Partnerībai

Šodien Ministru Kabineta sēdē tika apstiprināts Finanšu ministrijas sagatavotais informatīvais ziņojums par vienotās elektroniskā darba laika uzskaites datu bāzes (VEDLUDB) turētāja funkciju deleģēšanu Latvijas Būvuzņēmēju partnerībai (LBP). Tādējādi MK līdz šī gada 1.novembrim jāsagatavo un jāiesniedz Saeimai grozījumus likumā "Par nodokļiem un nodevām", kas paredz noteikt VEDLUDB turētāju un tā pienākumus.

LRA/LA aicina ar likumu izbeigt Ušakova patvaļu Rīgas domes sēžu sasaukšanā

"Latvijas Reģionu apvienība/Latvijas attīstībai" (LRA/LA) frakcija Rīgas domē vērsusies pie Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda, aicinot grozīt likumu, lai noteiktu ārkārtas sēžu sasaukšanas kārtību pašvaldībās.

Motivācija būt fiziski aktīvam – kādas ir biežākās Latvijas iedzīvotāju atrunas nesportot; un kā un kāpēc sevi pārvarēt?

Liela daļa Latvijas iedzīvotāju joprojām ir samērā kūtri fizisko aktivitāšu īstenotāji, atrodot tam visdažādākos attaisnojumus. Piemēram, saskaņā ar tirgus un sociālo pētījumu centra "Latvijas Fakti" pētījuma «Latvijas iedzīvotāju sportošanas un fizisko aktivitāšu veikšanas paradumi» datiem nozīmīgākie iemesli tam, kāpēc daļa aptaujāto Latvijas iedzīvotāju nenodarbojas ar fiziskām aktivitātēm/sportu, ir: laika trūkums (to kā vissvarīgāko iemeslu minēja katrs otrais (49%) fiziski neaktīvais iedzīvotājs; biežāk gados jaunākie respondenti vecumā līdz 34 gadiem). Tam cieši pa pēdām seko nepatika/nevēlēšanās nodarboties ar sportu (17%); un visbeidzot veselības problēmas (16%; ko biežāk minēja gados vecākie respondenti). Pētījums veikts 2016. gada rudenī pēc Izglītības un zinātnes ministrijas pasūtījuma. Taču analizējot iedzīvotāju motivāciju nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, pētījumā parādās divi galvenie motivējošie faktori. To, ka fiziskās aktivitātes īsteno pašsajūtas uzlabošanai, atzina 54% no tiem iedzīvotājiem, kas regulāri nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm. Otrs būtiskākais dzenulis ir vēlme nostiprināt veselību – tādēļ fiziski aktīvi ir 35%.

Partija "No sirds Latvijai" vērsusies ģenerālprokuratūrā ar lūgumu veikt pārbaudi par Valsts vides dienesta....

Partija "No sirds Latvijai" vērsusies ģenerālprokuratūrā ar lūgumu veikt pārbaudi par Valsts vides dienesta amatpersonu rīcību


Partija "No sirds Latvijai" šodien, 21.augustā, ir vērsusies ģenerālprokuratūrā ar lūgumu veikt pārbaudi par Valsts vides dienesta amatpersonu rīcību, nolaidīgi veicot savus amata pienākumus un pieļaujot valsts un nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu, un izvērtēt, vai amatpersonu rīcībā nav noziedzīga nodarījuma pazīmes, kā arī, aizstāvot valsts un sabiedrības intereses, vērsties tiesā un regresa kārtībā piedzīt no amatpersonām valstij nodarītā zaudējuma atlīdzinājumu.

Māmiņu viedoklis: lietas, kurām obligāti jābūt bērna skolas somā

Straujiem soļiem tuvojas jaunais mācību gads, un daudzas ģimenes steidz gādāt visu skolai nepieciešamo, arī skolas somas. Lai atgādinātu, ka skolas somā jāatrod vieta arī kādam veselīgam našķim un ūdenim, uzņēmums Venden veica vairāku sabiedriski aktīvu māmiņu aptauju, tostarp noskaidrojot, kādai īsti jābūt ērtai un labai skolas somai? Cik bieži jāmaina skolas soma? Un galu galā – kas ir tās lietas, kurām obligāti jābūt skolas somā?

Vai Latvija ir tik bagāta, lai apvienotu LMT un Lattelecom?

Kopš pagājušās nedēļas par aktuālu tēmu kā plašsaziņas līdzekļos, tā visticamāk arī politiskajos kuluāros atkal kļūs ilgi apcerētā Latvijas lielāko telekomunikācijas uzņēmumu – Lattelecom un Latvijas Mobilais Telefons (LMT) iespējamā apvienošana. Cerību vēsmas un atbildes uz dažādiem pretrunīgiem jautājumiem diskusiju karstumā vajadzēja sniegt konsultāciju uzņēmuma KPMG veiktajam pētījumam, tomēr arī tas, norādot pareizo risinājumu attiecībā uz abu milžu apvienošanu, politiķu ilgi gaidīto "pestīšanu" nesniedza. Gluži pretēji – 179 400 eiro vērtais pētījums, spilgti iezīmējot vienu un nosaucot astoņus iespējamos variantus valsts rīcībai ar šo uzņēmumu kapitāldaļām, raisījis virkni pārdomu, kas šobrīd liek ne tikai uzdot papildu jautājumus, bet arī apšaubīt LMT un Lattelecom apvienošanas nepieciešamību.

Ivars Jakovels: Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt!

Brīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks atbildēja, ka tādus likumus viņš nepazīstot. Nedomāju, ka likuma nezināšana glābtu arī tos Latvijas iedzīvotājus, kuri nebūs reģistrējuši savus, atvainojiet, ķemertiņus jeb decentralizētās kanalizācijas sistēmas kopējā reģistrā. Labi, ka par šo pārkāpumu nedraud tāds sods kā Šveikam, taču arī 350 eiro fiziskajām personām un 1400 eiro – juridiskajām ir gana liels sods, īpaši lauku reģionos dzīvojošiem pensionāriem.

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  smslån  tenti