Ziņas | Lasītāji raksta


Pieredzes stāsts: Maznodrošinātie un pensionāri meklē juridisko palīdzību pie studentiem

Neviens nav pasargāts no problēmām, kas saistītas ar juridiska rakstura jautājumiem, taču lielai mūsu sabiedrības daļai nav līdzekļu, kas ļautu noalgot pieredzējušus juristus, kas palīdzētu atrisināt radušos problēmu, tāpēc maznodrošinātie un pensionāri juridisko palīdzību meklē pie tiesību zinātņu studentiem. Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes studente Madara Laugale ir viena no tiem studentiem, kas mācās darot un palīdzot tiem, kuri nonākuši dzīves grūtībās. Viņa saka, ka tā vienlaikus ir iespēja mācīties pašai un palīdzēt citiem, turklāt klienti netiek šķiroti pēc maciņa biezuma.

Eksperts: Vispārzināms fakts, ka laulība nav vienīgā ģimenes forma Priecāties, skumt vai vienkārši pieņemt?

Pavisam nesen Tiesībsargs nāca klajā ar ideju veidot jaunu juridisku izpratni par ģimeni, kas to nošķirtu no laulības (savienības starp vīrieti un sievieti), ko lielākā daļa sabiedrības uztvēra ar sašutumu. Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes docētājs Edgars Oļševskis skaidro, ka sašutumu galvenokārt izraisījis skaļo jēdzienu – laulība un ģimene – lietojums, kā arī tas, ka piedāvātā ideja netika pietiekami plaši un detalizēti skaidrota. Savā viedoklī viņš uzsver, ka Tiesībsarga mērķis ir formalizēt attiecības, lai arī pāri, kuri nav laulāti, saņemtu nepieciešamo aizsardzību, kā arī skaidro – tas, ka laulība nav vienīgā ģimenes forma, ir vispārzināms fakts.

Laikapstākļi sāks mainīties Lāčplēša dienā, kad pastiprināsies vējš, kas izdzenās miglu

Nākamo septiņu dienu laikā nav gaidāmas krasas laikapstākļu izmaiņas, vēl aizvien debesis lielākoties aizklās mākoņi, perioda sākumā gaidāmas miglas, bet pakāpeniski pastiprināsies vējš, izkliedējot miglu un nesot sev līdzi arī nokrišņus, bet gaisa temperatūra nepazemināsies zem nulles grādu robežas, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

RD Nacionālās apvienības frakcija aicina VARAM pārbaudīt "pazudušā jautājuma" un "norautās" sēdes tiesiskumu

Šodien Rīgas domes (RD) Nacionālās apvienības (NA) frakcija vērsusies pie Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda ar sūdzību par RD priekšsēdētāja Nila Ušakova (Saskaņa) rīcības tiesiskuma pārbaudi par "pazudušo jautājumu" un "norauto" RD ārkārtas sēdi.

Profesors Andris Pētersons: Skriešana iemāca mērķtiecību

Nedēļas nogalē aizvadīts dubultmaratons "Taisnais 2018", kura organizatoru vidū bija arī skriešanas entuziasts, Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas fakultātes dekāns, profesors Andris Pētersons. Lai gan viņa kontā šogad ir jau 14 maratoni (divi no tiem dubultmaratoni) un līdz gada beigām plānots vēl viens, Andris sevi dēvē par gadījuma skrējēju. Savā viedoklī viņš stāsta, ka skriešana iemāca būt mērķtiecīgam, domāt loģiski un spēt atrast risinājumu dažādās situācijās.

Uzņēmējs: 15 gadu laikā vismaz 70% ēku būs gudrās ēkas

Oktobra beigās Rīgā tika atklāta Eiropas otrās lielākās elektropreču ražošanas kompānijas "Elko EP" Baltijas filiāle. "Elko EP Baltic" līdzīpašnieks un vadītājs Gļebs Kiseļovs ir jauns un ambiciozs uzņēmējs, kurš pēc studijām Lielbritānijā atteicies no piedāvājuma veidot karjeru ārvalstīs, bet atgriezies Latvijā un nolēmis strādāt pie tā, lai viņa vadītais uzņēmums kļūtu par Nr.1 nozarē. Runājot par nozares attīstību, uzņēmējs uzsver, ka pēc 15 gadiem aptuveni 70% ēku Latvijā būs t.s. gudrās ēkas, turklāt tas nozīmē ne tikai jaunu ēku būvniecību, bet arī esošo namu automatizāciju.

Skolotāja: Vēlos augt kopā ar savu klasi!

Skolotājai Elenai Koshelevai ir doktora grāds ekonomikā, ko viņa ieguvusi savā dzimtenē – Krievijā. Latvijā viņa jau trešo gadu pasniedz krievu valodu pamatskolēniem un vidusskolēniem. Viņa stāsta, ka galvenais mērķis ir mainīt bērnu un jauniešu attieksmi pret šo valodu, lai to nesaistītu ar konkrētu valsti un tās politiku, bet - ļautu iepazīt kultūru. Viņai ir arī audzināmā klase, ar kuru skolotāja vēlas izaugt kopā, bet par pedagoga profesijas prestižu Elēna saka - Latvijā skolotājus ciena daudz vairāk nekā Krievijā.

Eksperts: Šahs nav mierīga pasēdēšana pie rūtaina laukuma

Šahs ir inteliģenta un prātu attīstoša spēle, kas sevī ietver sporta, zinātnes un mākslas iezīmes. Šaha entuziasts, Biznesa augstskolas Turība students Viesturs Kapče dalās viedoklī par šaha līmeni un attīstību Latvijā, kā arī stāsta par jauno šahistu sagatavošanu, uzsverot, ka šahs palīdz attīstīt smadzeņu darbību un būtiski uzlabo atmiņu. Runājot par jauno tehnoloģiju ienākšanu šahā, Viesturs Kapče uzsver, ka ir svarīgi iet līdzi laikam, izmantojot mūsdienu piedāvātās tehnoloģijas, bet jāsaglabā arī klasiskās vērtības.

Eksperte: Lai no ceļojuma nepaliktu pāri tikai plāni un tukšums maciņā

Šoruden medijos izskanēja ziņa par to, ka tūroperators "Prieks Tūre" apturējis savu darbību, kamēr daļa tūristu vēl bija ārzemēs. Gada sākumā tiesas priekšā stājās arī cits tūroperators, no kura klienti vēlējās piedzīt zaudējumus. Kā izvēlēties piemērotāko tūroperatoru, lai plānotais ceļojums nebeigtos ar mēnešiem ilgu gaidīšanu, lai saņemtu atpakaļ samaksāto naudu par nenotikušo atpūtu, par to savā viedoklī stāsta Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes docētāja Daina Vinklere.

B-Bus: autoostu uzraudzība ir jāveic vienai atbildīgajai iestādei bez starpniekiem

Viens no karstākajiem un apriestākajiem tematiem mediju dienas kārtībā ir Satiksmes ministrijas (SM) un Valsts SIA "Autotransporta direkcija" (ATD) plānotie grozījumi "Autopārvadājumu likumā", kuru mērķis ir sakārtot autoostu finansējumu un uzraudzību. SIA "B-Bus" grupā ietilpstošie transporta uzņēmumi "Sabiedriskais autobuss", "Migar" un "Ekspress-Ādaži" ikdienā nodrošina pasažieru pārvadājumus reģionālos vietējas nozīmes un starppilsētu maršrutos Latvijā.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  Аренда автобусов в Мюнхене  vannu restaurācija