Ziņas | Lasītāji raksta


Eksperte: Jāpierod, ka skaidras naudas darījumi paliks pagātnē

Ministru kabinets februāra izskaņā atbalstīja Finanšu ministrijas sagatavotos grozījumus likumā par nodokļiem un nodevām, kas paredz būtiski samazināt darījumu skaitu ar skaidru naudu. Paredzams, ka likuma grozījumi stāsies spēkā šogad maijā, bet pirms tam likumprojektam jāgūst atbalsts Saeimā. Šajā laikā ideja daļā sabiedrības jau tikusi nodēvēta par banku lobiju uzvaru, kas ļaus tām gūt papildus peļņu. Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes prodekāne Ieva Bruksle gan norāda, ka skaidras naudas darījumu samazināšana ir loģisks solis digitalizācijas laikmetā, turklāt Latvija nav ne pirmā, ne pēdējā valsts, kurā notiek šādi procesi.

Asociācijas vadītāja: Sociālās uzņēmējdarbības būtība - dot makšķeri un mācīt ķert zivis

Kopš Sociālā uzņēmuma likuma stāšanās spēkā 2018. gada 1. aprīlī sociālā uzņēmuma statuss ir piešķirts 36 uzņēmumiem. Vispopulārākā darbības joma ir darba integrācija, jo 37% uzņēmumu darbojas tieši šajā sfērā. Starp populārākajām jomām ir arī izglītība, atbalsta sniegšana trūcīgajiem un mazaizsargātajiem un dažādu sociālo pakalpojumu sniegšana (katrā no jomām vidēji 15% sociālo uzņēmēju). Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja, Biznesa augstskolas Turība studente Liene Reine–Miteva uzsver, ka Latvijā ir vairāki veiksmīgi šāda veida uzņēmējdarbības piemēri, kuri risina gan lokālas, gan globālas problēmas.

Eksperte: Pārkāpumu topa augšgalā – svešu datu izmantošana

Dati liecina, ka katrs otrais interneta lietotājs ir saskāries ar pārkāpumiem internetā. Cilvēki aizvien tiek aicināti pievērst uzmanību nelegālajam saturam un pārkāpumiem, tostarp internetā piedzīvotai šantāžai vai draudiem, finanšu krāpšanas shēmām un emocionālai vardarbībai. Juridiskās jomas eksperte, Biznesa augstskolas Turība absolvente Ieva Krasovska stāsta, ka šobrīd izplatītāko pārkāpumu topa augšgalā ir svešu datu izmantošana, vienlaikus norādot, ka pēc datu regulas ieviešanas jau vērojamas vairākas pozitīvas izmaiņas.

Eksperts: Ceļu seguma virskārta jāatjauno ik pēc 7 līdz 10 gadiem

Ik gadu tuvojoties pavasarim, arvien aktuālāks un pamanāmāks kļūst jautājums par ceļu segumu kvalitāti uz Latvijas ceļiem. Sociālajos medijos, ziņu portālos un televīzijā ik dienas varam redzēt neapmierinātu autovadītāju komentārus par ceļu stāvokli Rīgas ielās un citviet Latvijā. Lai katru pavasari nebūtu jācīnās ar jaunām bedrēm, ceļu seguma virskārta ir jāatjauno ik pēc 7 – 10 gadiem, uzsver SIA "Ceļu eksperts" valdes priekšsēdētājs, Biznesa augstskolas Turība absolvents Aigars Strežs. Viņš skaidro, ka ceļu seguma kvalitāti ietekmē gan mainīgie laikapstākļi, gan tas, ka segums netiek atjaunots pietiekami bieži.

Ērtās vērtēšanas čības

Publiskajā telpā regulāri parādās dažādi raksti par skolēnu vērtēšanu, kurus ar interesi izlasu un lielākoties piekrītu tajos paustajam. Šoreiz vēlētos paust viedoklis nevis par bezatzīmju vērtēšanu, bet par atzīmju izlikšanas kultūru pretstatā vidējās atzīmes diktatūrai.

Pieci iemesli, kāpēc pirkt vietējo pienu

Guntis Gūtmanis, Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes loceklis, Piena grupas vadītājs:

Pedagoģe: Skolotājs var iedvesmot un palīdzēt piepildīt sapņus!

Skolotāja darbā ir tik liels emocionālais gandarījums, kādu reti var iegūt citā profesijā, stāsta pedagoģe Vitnija Kokoreviča. Viņas pieredzē ir darbs gan ar senioriem, gan ar bērniem, jo Vitnija ir Rīgas Franču liceja datorikas un programmēšanas skolotāja, un klases audzinātāja, kā arī darbojusies projektā "Pieslēdzies, Latvija!", kura ietvaros palīdzējusi senioriem apgūt datorprasmes. Par pedagoga profesiju viņa saka – skolotājs var iedvesmot un palīdzēt piepildīt sapņus!

Eksperte: Daudzi uzņēmumi joprojām cenšas palīst zem sveša zīmola

Daudzi no patērētājiem ir saskārušies ar situāciju, kad, pērkot kādu produktu vai pakalpojumu, var apjukt, jo vairākiem zīmoliem vai precēm ir ļoti līdzīgi nosaukumi un vizuālie noformējumi. Visbiežāk šādas situācijas nav sagadīšanās, bet gan apzināta palīšana zem sveša zīmola, stāsta mārketinga eksperte, Biznesa augstskolas Turība docente Renāte Cāne. Viņa uzsver, ka šāda prakse ir negodīga, bet lielākoties likumīga, tāpēc to pielieto pat lieli uzņēmumi.

Bukmeikeri: lielākās izredzes uzvarēt "Supernova 2019" finālā ...

Bukmeikeri: lielākās izredzes uzvarēt "Supernova 2019" finālā Samantai Tīnai, "Double Faced Eels" un "Carousel"; Markus Riva starp favorītiem "Spotify" lietotāju vidū.
Jau šo sestdien, 16. februārī, notiks Latvijas Televīzijas rīkotā šova "Supernova 2019" fināls, kurā noskaidrosim Latvijas pārstāvi 64. Eirovīzijas dziesmu konkursā, kas šogad norisināsies Telavivā, Izraēlā. Kā ierasts, arī šogad šovs izpelnījies lielu skatītāju atsaucību un pamatīgi saviļņojis sociālos tīklus, lietotājiem spriežot par to, kurš pelnījis nest Latvijas vārdu pasaulē. Lai gan žūrijas pārstāvji uzskata, ka favorītus nosaukt ir grūti, to tomēr uzņēmušies "Betsafe" bukmeikeri, kas par galvenajiem favorītiem starp 8 finālistiem uzskata Samantu Tīnu (dziesma Cutting the Wire) , kuras izredzes iegūt pirmo vietu vērtētas ar 25% lielu iespēju, "Double Faced Eels" (Fire) un "Carousel" (That Night) – abu šo apvienību izredzes pārstāvēt Latviju Eirovīzijā novērtētas ar 20%.

Eksperts: Lai jaunieši gribētu mācīties, vidusskolai ir jābūt sasniedzamai

Attīstoties mūsdienu tehnoloģijām un mākslīgajām intelektam, cilvēka darbs vienkāršās profesijās aizvien vairāk tiks automatizēts. Tas nozīmē, ka nākotnē izzudīs tās profesijas un darbi, ko var veikt bez vidējās izglītības. Tāpēc mums jau šodien jādomā par to, kā motivēt jauniešus mācīties un iegūt vidējo izglītību, uzsver Rīgas Tālmācības vidusskolas direktors Edgars Grīnis. Vienkāršo darbu darītāji kļūs aizvien nevajadzīgāki, tāpēc vidējā izglītība ir must have. Lai jaunieši gribētu mācīties, vidusskolai ir jābūt sasniedzamai, taču Izglītības un zinātnes ministrijas pētījumā par optimāla vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveidi publicētajā Latvijas kartē redzams, ka strauji pieaug to reģionu skaits, kuros ceļš līdz skolai jāmēro vismaz stundu (ar vieglo auto labos laika apstākļos).

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli