Šomēnes septiņkārtīgi audzis tādu aizdomīgu vietņu skaits, kas izskatās pēc Apple

2020. gada 18. septembrī
2020. gada pirmajos astoņos mēnešos Kaspersky eksperti novēroja nepārtrauktu kibernoziedznieku interesi uzbrukt Apple lietotājiem: visā pasaulē tika konstatēts vairāk nekā 100 aizdomīgu domēnu, kuru nosaukumā bija vārds "apple" saistībā ar šo tehnoloģiju uzņēmumu. Taču 2020. gada septembrī šo resursu skaits strauji palielinājās, un līdz 9. septembrim jau bija vairāk nekā 700 šādu domēnu nosaukumu. Turklāt patiesībā to skaits var būt vēl lielāks. 

Aizdomīgo domēnu nosaukumu analīze liecina, ka daži resursi, domājams, piedāvāja lietotājiem iespēju atrast nozaudētu tālruni, bet citi piedāvāja palīdzību atjaunot piekļuvi „Apple” kontam, kā arī bija vietnes, kas atdarināja „Apple” atbalsta dienestu. Visticamāk, šie resursi ir paredzēti „Apple” kontu akreditācijas datu zagšanai. Parasti tie pat pilnībā nedarbojas, bet tiem ir tikai titullapa — tiklīdz vietne ir bloķēta, tiek aktivizēta cita.

Mēs aicinām lietotājus būt piesardzīgiem: skeptiski izturēties pret visiem jaunumiem vai ārkārtīgi dāsniem piedāvājumiem un akcijām, pārbaudīt paziņojumus uzticamos avotos, nenoklikšķināt uz saitēm aizdomīgās e-vēstulēs vai ziņapmaiņas lietotnēs un sociālajos tīklos, pārbaudīt vietņu īstumu un ieinstalēt spēcīgu drošības risinājumu ar aktuālām surogātpasta un pikšķerēšanas datubāzēm,” komentē Andis Šteinmanis, Kaspersky vadītājs Baltijas valstīs. 

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 250 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē [u]www.kaspersky.com[/u].

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums