Vēja enerģijas asociācijas (VEA) biedru pulkam pievienojies Latvijas tehnoloģiju jaunuzņēmums Aerones


Foto: Grzegorz Gorniak
VEA vadītājs un valdes loceklis Andris Vanags pauž gandarījumu, ka kopš jūlija asociācijas biedru rindas papildinājis uzņēmums Aerones. "Viņi ir spilgts piemērs tam, ka inovatīviem latviešu jaunuzņēmumiem vēja enerģijas nozarē ir potenciāls augt, pierādīt sevi starptautiski un piesaistīt ārējās investīcijas. Uzskatām, ka partnera 17 gadu darbības laikā uzkrātā pieredze, unikalitāte un uz inovatīviem risinājumiem vērstais skatījums sniegs vērtīgu pienesumu gan asociācijas darbībā, gan vēja nozares attīstībā pasaules mērogā".

Latvijas ražotājs Aerones ražo drošas un resursefektīvas robotizētas tehnoloģijas, ar kuru palīdzību ir iespējams veikt vēja ģeneratoru apkopes darbus -  lāpstiņu tīrīšanu, labošanu, kā arī dažāda veida inspekcijas, t. sk. zibensaizsardzības sistēmas pārbaudi - tādējādi palīdzot palielināt vēja turbīnu enerģijas ražošanas efektivitāti līdz pat 20%. Aerones tehnoloģija ir aprīkojama ar dažādiem instrumentiem (robota manipulatora rokām), piemēram, ar augstspiediena šķidruma izsmidzināšanas piederumiem un inspekciju aprīkojumu, atbilstoši veicamajam uzdevumam. Šāds risinājums vēja industrijā ir unikāls, jo piedāvā daudz efektīvāku un ātrāku vēja turbīnu lāpstiņu apkopi ar augstu laikapstākļu toleranci, vienlaicīgi samazinot cilvēkrisku līdz nullei. Aerones robotizētās sistēmas kontrolei ir nepieciešams tikai viens operators, kurš darbojas attālinātā režīmā - Aerones transportlīdzeklī un uz zemes - kā arī robotu uzrauga un vada ar monitoru un kursorsviru palīdzību. Uzņēmuma radītajām tehnoloģijām nav analogu robotizētu risinājumu nozarē.

“Mēs novērojam, ka visā pasaulē, tai skaitā arī Latvijā, zaļās un vēja enerģijas sektors kļūst arvien perspektīvāks. Dalība asociācijā mums sniegs iespēju būt vēl ciešākā saiknē ar VEA biedriem un citiem vēja nozares dalībniekiem. Turklāt tā veicinās abpusēju un mērķtiecīgu sadarbību gan Latvijas, gan starptautiskajā mērogā. Vēlamies dalīties ar iegūto pieredzi, kā arī uzkrātajām zināšanām, lai nākotnē veicinātu vēja enerģijas attīstību Latvijā,” norāda Aerones līdzdibinātājs Dainis Krūze.

Evita Bille
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums