Apple izplatījusi publisku paziņojumu par Latvijā izstrādāto lietotni Covid-19 izplatības ierobežošanai

Aizvadītajā nedēļas nogalē tehnoloģiju kompānija Apple izplatījusi publisku paziņojumu, kurā pausts uzņēmuma viedoklis par Latvijā izstrādāto lietotni Covid-19 izplatības ierobežošanai un aicinājums Latvijas iedzīvotājiem lietotni aktīvi izmantot. Paziņojums tika izvietots lietotnē App Store un visu nedēļas nogali bija redzams kā galvenā ziņa lietotņu veikala sākumskatā.

“Mēs visi Apple ticam, ka nekad nav bijis svarīgāka brīža, kad sadarboties, lai atrisinātu vienu no pasaules aktuālākajām problēmām – Covid-19 izplatību. Gadsimtiem ilgi kontaktu fiksēšana starp slimību potenciāli skartajiem indivīdiem ir bijusi viena no metodēm, ko izmantojušas sabiedrības veselības aizsardzības iestādes, lai mēģinātu palēnināt infekcijas slimību pārnešanu. Tas tradicionāli ir bijis ļoti darbietilpīgs, manuāls process. Tagad sabiedrības veselības aizsardzības iestādes pievēršas mobilo tālruņu tehnoloģijai, lai palīdzētu uzlabot un automatizēt vissarežģītākos kontaktinformācijas fiksēšanas aspektus,” pausts paziņojumā.

Apple arī norāda, ka uzņēmums vēlējies palīdzēt sabiedrības veselības aizsardzības iestādēm izveidot lietotnes, kas var ticamāk, efektīvāk un privāti informēt cilvēkus par iespējamo saskarsmi ar Covid-19. Tādēļ Apple kopā ar Google izstrādājis tehnoloģiju, lai palīdzētu sabiedrības veselības aizsardzības iestādēm centienos apturēt Covid-19 izplatīšanos. Jāpiebilst, ka Latvijā izstrādātā lietotne “Apturi Covid” ir pirmā lietotne pasaulē, kuras izstrādē izmantots Apple un Google izstrādātais kontaktu fiksēšanas risinājums.  Savā paziņojumā Apple iekļāvis arī īsu skaidrojumu par to, kā lietotne darbojas, un aicinājis ikvienu Latvijā dzīvojošo lejuplādēt un uzstādīt lietotni savā tālrunī.

Paziņojums pieejams šeit: https://apps.apple.com/lv/story/id1516644366

Jau ziņots, ka lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā, vienlaikus palīdzot valsts tautsaimniecībai un iedzīvotājiem atgriezties ierastajā darba ritmā, pašmāju IKT nozares un zinātnes pārstāvji brīvprātīgi un bez maksas radījuši mobilo lietotni “Apturi Covid”. Lietotne ir nozīmīgs instruments infekcijas izplatības ķēdes pārraušanai, jo ļauj ātrāk uzzināt, vai ir notikusi saskarsme ar Covid-19 sasirgušu personu, sniedzot iespēju savlaicīgāk doties pašizolācijā, lai neapdraudētu līdzcilvēkus, kā arī ātrāk vērsties pēc palīdzības pie mediķiem, ja nepieciešams.

Neatklājot lietotāja identitāti un atrašanās vietu, saslimšanas gadījumā lietotne ļauj informēt visus, kuri arī izmanto šo lietotni un ar kuriem Covid-19 slimnieks bijis tuvā kontaktā. Lietotne darbojas, izmantojot Bluetooth tehnoloģiju, un ir pieejama ierīcēm gan ar iOS, gan ar Android operētājsistēmām. Epidemiologi un zinātnieki lēš, ka, pat ja tikai 20 % Latvijas iedzīvotāju izmantotu lietotni, tas jau būtu nozīmīgs atbalsts riska identificēšanai un turpmākai infekcijas ierobežošanai sabiedrībā. Tādēļ ikviena lietotnes lejuplāde un ikviens lietotnes izmantotājs ir svarīgs, jo ar savu rīcību sniedz ieguldījumu slimības izplatības ierobežošanā.

Silva Aleksa Fridrihsone
Deepwhite
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums