Latvija pievienojas Ziemeļvalstu EdTech kopienas iniciatīvai, kas ļauj nodrošināt bezmaksas mācību tehnoloģijas


Mārtiņš Bičevskis. public. foto
Korona vīrusa izraisītās pandēmijas sekas, tostarp nepieciešamība mācīties attālināti uzskatāmi pierāda to, cik izšķiroši svarīga nozīme izglītībā ir modernajām tehnoloģijām, uzskata iniciatīvas "Teach Millions" pārstāvis Latvijā Mārtiņš Bičevskis.

“Labi mācību sasniegumi, individualizētas stundas un līdzsvarota pedagogu slodze – to visu var panākt efektīvi izmantojot izglītības tehnoloģijas. Vairāk kā 80 Ziemeļvalstu uzņēmumi apvienojuši spēkus un padarījuši tās pieejamas pedagogiem bez maksas. Efektīva digitālu rīku izmantošana ir ne vien atbalsts attālinātās mācīšanās procesā, bet arī instruments ar kā palīdzību risināt izaicinājumus, ar ko saskarās mūsdienu izglītība,” uzsver Bičevskis.

Pirmais solis ir padarīt izglītības tehnoloģijas pieejamas visiem, tādēļ Latvija ir pievienojusies Ziemeļvalstu EdTech kopienas iniciatīvai “Teach Millions”. Savukārt pēc tam izglītības jomas izaicinājumus, iespējams, varētu risināt ar īpaša EdTech akseleratora palīdzību. Tas ļautu vienuviet akumulēt jau esošās zināšanas izglītības tehnoloģiju jomā, kā arī veicinātu jaunu, ļoti nepieciešamu projektu attīstību.

Ziemeļvalstu EdTech kopienas iniciatīva “Teach Millions” krīzes laikā bez maksas skolēniem, skolotājiem, NVO un arī valdībām piedāvā vairāk nekā 80 reģiona uzņēmumu radītas tehnoloģijas. Iniciatīvai ir pievienojušies uzņēmumi un konsultanti no Somijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Islandes, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Dānijas. “Teach Millions” kontaktpunkts Latvijā ir Tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pārneses asociācija (Association of Technology and Startup Transfer).

Ziemeļvalstu izglītības tehnoloģiju produkti vairākās valodās jau no 15.aprīļa ir meklējami vietnē teachmillions.com. Tajā apvienoti vietnēs koulu.me, edtechdonor.dk, edtechkartan.se/cms/skolaonline, bitdegree.org/edtech-lithuania, hjelpskolen.no/ressurser un education-nation.99math.com piedāvātie risinājumi. Ja iniciatīva spēs piesaistīt finansējumu, tā turpinās darboties arī pēc korona vīrusa izraisītās krīzes beigām.

“Šis ir patiešām iedvesmojošs un ambiciozs projekts, kas ļauj ikvienam piekļūt Ziemeļvalstīs uzkrātajām zināšanām un idejām. No otras puses, Latvijai ir jāsper solis tālāk un mērķtiecīgi, valstiskā līmenī jāturpina rūpēties par izglītības tehnoloģiju attīstību. Tas būtu lielisks atbalsts kompetenču izglītībai, kuras ieviešana sāksies jau šajā rudenī,” ir pārliecināts Bičevskis.

Par Ziemeļvalstu EdTech kopienu

Ziemeļvalstu EdTech kopiena (Nordic EdTech Community) ir jauna kopiena, kas apvieno izglītības tehnoloģiju nozares uzņēmumus un ekosistēmu attīstības organizācijas. Šī kopiena ir bezpeļņas organizācija, kas tiek finansēta no iesaistīto uzņēmumu un organizāciju ziedojumiem. 

Public ID Group
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums