Neraugoties uz drošības riskiem, 61 % uzņēmumu jau izmanto lietu interneta platformas

Jauns Kaspersky pārskats "Kopā ar superspējām nāk superatbildība: lietu interneta priekšrocības un problēmas uzņēmumos" liecina, ka lietu interneta komercdarbības platformu izmantošana ar katru gadu palielinās gandrīz visās nozarēs. 2019. gadā teju divas trešdaļas (61 %) uzņēmumu visā pasaulē ieviesa lietu interneta izmantošanu. Uzņēmumu ieguvumi no šīs tehnoloģijas ir ietaupījums, jaunas ienākumu plūsmas un lielāka ražošanas efektivitāte, taču fakts, ka 28 % organizāciju piedzīvo pret satīklotām ierīcēm vērstus kiberdrošības incidentus, liecina arī par nepieciešamību rūpīgi aizsargāt lietu internetu.

Lietu internets ir aktīvi progresējoša tehnoloģija — „Gartner” prognozē, ka līdz 2025. gadam būs aptuveni 25 miljardi lietu interneta savienojumu. Lietu internets paaugstina komforta līmeni, ko mēs izjūtam mājās un pilsētās, palīdz atrisināt ar resursiem saistītas problēmas un ļauj organizācijām izmērīt produktivitāti, ieviest automatizāciju un palielināt efektivitāti. Tas viss padara lietu interneta sistēmas izšķirīgi svarīgas, tāpēc ir būtiski neļaut kļūmei šādās sistēmās sagraut pozitīvo ietekmi uz uzņēmumiem un ļaudīm. 

Kaspersky pārskats liecina, ka lietu interneta platformu izmantošana ir palielinājusies gandrīz visās nozarēs un visnozīmīgākais pieaugums vērojams viesmīlības (no 53 % 2018. gadā līdz 63 % 2019. gadā), veselības aprūpes (no 56 % līdz 66 %) un finanšu (no 60 % līdz 68 %) nozarē. 2019. gadā informācijas tehnoloģijas un sakaru (71 %), kā arī finanšu (68 %) nozare ir izmantojusi lietu internetu vairāk nekā visas pārējās jomas. Lietu interneta platformas tiek izmantotas visdažādākajās situācijās, tostarp viedpilsētās, tīklos, mērīšanā, transportā un loģistikā, kā arī automatizētajā ražošanā un satīklotajā apsildē, ventilācijā un gaisa kondicionēšanā. 

Neraugoties uz varbūtējiem kiberdrošības riskiem un incidentiem, lietu interneta izmantošanas izaugsme nav mazinājusies. Saskaņā ar Kaspersky aptauju 28 % uzņēmumu, kas izmanto lietu interneta platformas, paziņoja, ka pērn ir pieredzējuši incidentus, kuros iesaistītas nedatoru satīklotās ierīces. Šie incidenti var būt kritiski, jo sensori un viedierīces ievāc terabaitiem datu, tostarp konfidenciālu informāciju, piemēram, komercinformāciju vai klientu personas datus. Turklāt lietu interneta platformas var būt savienotas ar izšķirīgi svarīgām sistēmām, piemēram, satiksmes, energoapgādes vai transporta procesiem, tāpēc ir svarīgi nodrošināt to nepārtrauktību un integritāti. 

Rūpnieciskais lietu internets ir skaidri pārdzīvojis sensācijas posmu — neteikšu, ka vairs nav sensācijas, taču ir nopietni tehnisko un komercdarbības procesu rezultāti, ko tagad var izmantot. Rūpnieciskā interneta konsorcijs jau ir sācis publicēt rezultātus no saviem izmēģinājuma modeļiem. Vislielākā problēma, ar ko saskaras nozare, ir pretestība pārmaiņām vai, stingri sakot, efektīvākām pārmaiņām. Rūpnieciskais lietu internets nozīmē lielas pārmaiņas visās jomās, un tām ir jāsamierinās ar šo faktu,” komentēja Rūpnieciskā interneta konsorcija izpilddirektors Dr. Ričards Solijs. 

Lietu internets ir jaudīgs komercdarbības veicinātājs, bet, lai izmantotu tā priekšrocības, organizācijām ir jāpieliek diezgan lielas pūles. Ir vajadzīgi specializēti komercdarbības procesi, kā arī zināšanas, lai nodrošinātu tā efektīvu ieviešanu. Aptauja liecina, ka arī kiberdrošība ir problēma, kas jārisina lietu interneta vidē no iekārtu drošības, tehnisko un organizatorisko aizsardzības pasākumu un datu konfidencialitātes, kā arī citu faktoru viedokļa. Ir svarīgi ņemt vērā drošību agrīnā lietu interneta ieviešanas posmā, un mēs uzņēmumā „Kaspersky” gribam palīdzēt klientiem paveikt šo uzdevumu, izstrādājot lietu interneta drošības risinājumus un kompetenci,” sacīja Kasperskyvadītājs Baltijā Andis Šteinmanis.

Lai droši izmantotu lietu interneta iespējas un priekšrocības, Kaspersky iesaka organizācijām veikt šīs darbības.

  • Pirms ierīces ieviešanas novērtēt tās drošības stāvokli. Priekšroka ir jādod ierīcēm, kam ir kiberdrošības sertifikāti, un to ražotāju izstrādājumiem, kuri pievērš lielāku uzmanību informācijas drošībai.
  • Veikt regulārus drošības auditus un nodrošināt par lietu interneta sistēmu aizsardzību atbildīgo drošības grupu ar jaunāko informāciju par apdraudējumiem. 
  • Lai nodrošinātu pareizu un savlaicīgu reakciju uz visiem incidentiem, ieviest procedūras informācijas iegūšanai par attiecīgajām programmatūru un lietotņu ievainojamībām un pieejamajiem atjauninājumiem.
  • Ieviest kiberdrošības risinājumus, kas ir paredzēti tīkla datplūsmas analīzei un tīkla uzbrukumu lietu internetā noteikšanai un novēršanai, un pēc tam iekļaut šo analīzi uzņēmuma tīkla drošības sistēmā.
  • Izmantot lietu interneta ierīces, kurās ir integrēta drošība. Kaspersky IoT Secure Gateway ar drošu KasperskyOS pamatā nodrošina gan pašas vārtejas, gan pievienoto ierīču, gan visas lietu interneta sistēmas drošu uzvedību. 

Izlasiet visu pārskatu „Kopā ar superspējām nāk superatbildība: lietu interneta priekšrocības un problēmas uzņēmumos”, lai uzzinātu vairāk par lietu interneta vidi, kā arī priekšrocībām un problēmām, ko šī tehnoloģija sagādā uzņēmumiem. 

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 270 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē www.kaspersky.com

Kaspersky
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums