Ziņas | Tehnoloģijas


Kaspersky Lab atklāj Windows nulles dienas ievainojamību, ko izmantojis nesen pamanīts apdraudējumu izpildītājs

Kaspersky Lab automatizētās tehnoloģijas ir konstatējušas jaunu, izmantotu Microsoft Windows ievainojamību. Domājams, ka to mērķuzbrukumos ir izmantojuši vismaz divi apdraudējumu izpildītāji, tostarp nesen pamanītais SandCat.

Ieteikumi, kā atsvaidzināt savu auto un motociklu pēc ziemas perioda

"Pirms pavasara sezonas mēs iesakām kārtīgi pārbaudīt motociklus, jo ir ļoti bīstami tā vienkārši uzkāpt uz sava dzelzs rumaka un braukt bez apskates. Savukārt, ja mēs runājam par automašīnām, tad svarīgi ir atbrīvoties no ziemā uzkrātajiem nelabvēlīgajiem reaģentiem un parūpēties gan par salonu, gan virsbūvi," norāda Leonīds Pavlovs "Inchcape Motors Latvia" pēcpārdošanas nodaļas vadītājs.

Kā vecākiem gudri pārraudzīt bērna aktivitātes internetā?

Tradicionāli brīvlaikā skolēniem ir vairāk laika, ko veltīt savām interesēm, tostarp aktivitātēm internetā. Tuvojoties skolēnu pavasara brīvdienām, mobilo sakaru operators BITE kopā ar iniciatīvas "Iekod pirkstā!" ekspertiem ir apkopojis praktiskus padomus vecākiem, kā sekot līdzi savas atvases aktivitātēm internetā, neierobežojot bērna privāto telpu.

Dažādības trūkums atbaida no karjeras tehnoloģiju jomā vairāk nekā trešdaļu IT speciālistu

2019. gada 8. martā
Jauna Kaspersky Lab piectūkstoš IT speciālistu aptauja visā Eiropā atklāj dzimumu nelīdzsvarotības iemeslus tehnoloģiju nozarē un risinājumus, kas, pēc nozares pārstāvju domām, var mainīt situāciju.

2018. gadā divkāršojies mobilo ļaunprogrammatūru uzbrukumu skaits, jo kibernoziedznieki noslīpējuši izplatīšanas...

2018. gadā divkāršojies mobilo ļaunprogrammatūru uzbrukumu skaits, jo kibernoziedznieki noslīpējuši izplatīšanas stratēģijas

2019. gada 6. martā
Pasaule kļūst arvien mobilāka, un strauji aug viedtālruņu loma uzņēmējdarbības procesos un ikdienas dzīvē. Ņemot to vērā, kibernoziedznieki arvien lielāku uzmanību pievērš ļaunprogrammatūru izplatīšanas veidiem un izmantotajiem uzbrukumu virzieniem. Tagad ļaunprātīgu kampaņu panākumu atslēga ir kanāli, pa kuriem ļaunprogrammatūra tiek piegādāta lietotājiem un inficē viņu ierīces, lai gūtu labumu no lietotājiem, kuru tālruņos nav instalēti nekādi drošības risinājumi.

Nāvīga spēle Momo uzbrūk britu bērniem — Kaspersky Lab eksperta komentārs

Bīstamā, pašnāvību rosinošā spēle Momo, par kuru iepriekš rakstīja plašsaziņas līdzekļi, ir sasniegusi Apvienoto Karalisti un izraisījusi paniku vecāku vidū. Vietējie plašsaziņas līdzekļi raksta, ka agrāk šī spēle izplatījās galvenokārt caur lietotni WhatsApp, bet tagad tā ir parādījusies arī YouTube. Attiecīgi biedējoši videoattēli ir ievietoti animācijas filmās (tostarp par cūciņu Pepu, kas ir domāta pašiem mazākajiem) un bērnu raidījumos, kā arī videoklipos par populārajām spēlēm «Fortnite» un «Minecraft». Ekrānā parādās Momo briesmīgā seja un draud nonāvēt vai kaut ko nodarīt skatītājam vai viņa tuviniekiem, ja skatītājs neizpildīs tās prasības.

Chrome paplašinājumi uzmācas ar reklāmprogrammatūru miljoniem ļaužu

2019. gada 1. martā

Jau tāpat ir apnikusi reklāma, kas uzbrūk televīzijā, bet, kad lietotāji kāda iemesla dēļ pāriet uz datoriem un joprojām redz kaudzēm reklāmu, viņi ir patiešām sapīkuši. Kaspersky Lab eksperti pastāstīs, kāpēc tā notiek.

Huawei MateBook X un salokāmais viedtālrunis Mate X iegūst prestižus apbalvojumus

Mobilās industrijas konferencē Mobile World Congress 2019 (MWC 2019) jaunākie Huawei produkti saņēma lielu atzinību ne tikai no apmeklētājiem, bet arī no pasaulē pazīstamiem tehnoloģiju ekspertiem.

No ļaunprogrammatūrām, kas zog pieteikumdatus pornogrāfijai internetā, cietušo lietotāju skaits ir audzis

To lietotāju daudzums, kam uzbrukušas ļaunprogrammatūras, lai zagtu populāru pieaugušajiem domātu vietņu maksas piekļuves pieteikumdatus, gada laikā ir vairāk nekā divkāršojies no aptuveni 50 tūkstošiem lietotāju 2017. gadā līdz 110 tūkstošiem lietotāju 2018. gadā. Kopumā tika konstatēti vairāk nekā 850 tūkstoši uzbrukumu. Šo pieaugumu pavadīja vairāk zagtu akreditācijas datu pārdošanas piedāvājumu tumšā tīmekļa tirgos un uzbrūkošo ļaunprogrammatūru saimju skaita palielinājums. Šīs un citas atziņas ir paustas Kaspersky Lab pārskatā par pieaugušajiem domātu vietņu lietotāju apdraudējumiem 2018. gadā.

Pasaules vadošo mobilo tehnoloģiju izstādē iepazīstinās ar Latvijā radītām inovācijām

Šonedēļ, no 25. līdz 28. februārim, Barselonā norisināsies pasaulē vadošā mobilo tehnoloģiju izstāde Mobile World Congress (MWC). Līdzās ietekmīgākajiem telekomunikāciju un tehnoloģiju uzņēmumiem jau otro reizi tajā piedalās arī Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kas demonstrēs Latvijā tapušās tehnoloģiskās inovācijas.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli