Ziņas | Tehnoloģijas


SAP Latvia vadītājs: uzņēmumiem jākļūst inteliģentiem un jāstrādā atbilstoši 21.gadsimta digitālajām tendencēm

Lai informētu par jaunākajiem sasniegumiem inovatīvo tehnoloģiju jomā, kā arī, lai iepazīstinātu ar pasaules un Latvijas vadošo nozares ekspertu pieredzes stāstiem, 2019.gada 16.oktobrī no plkst.8.30 Radisson Blu Latvija (Elizabetes ielā 55) norisināsies SAP Intelligent Enterprise Day.

4 lietas, ko pārdevēji jums nepasaka, pērkot jaunu televizoru

Jauna televizora iegāde ir nopietns lēmums – tie ir salīdzinoši lieli izdevumi, un Samsung veiktais pētījums* rāda, ka cilvēki Latvijā jaunu televizoru iegādājas vidēji reizi sešos gados. Tāpēc ir svarīgi pirkumu rūpīgi pārdomāt un iztaujāt elektronikas preču veikala konsultantu, lai izvēlētos sev piemērotāko ierīci. Samsung produktu treneris Jaroslavs Romanovičs norāda uz četriem būtiskiem aspektiem, par ko pārdevēji bieži nerunā, bet par ko noteikti vajadzētu pajautāt.

5G – jaunais zelta "zīda ceļš"

Šogad mēs izteicām desmit prognozes spēcīgiem globāliem tehnoloģiskiem risinājumiem jeb megatrendiem, kas pārņems pasauli līdz 2025.gadam. Starp tiem noteikti ir 5G tīkla pārklājums, mākslīgā intelekta izmantošanas iespējas, mājas robotu pārvaldīšana un viedā asistenta izmantošana.

Kaspersky komentārs: kā izvairīties no Instagram konta uzlaušanas

2019.gada 14. oktobrī
Jau ziņots, ka slavenā radio zvaigzne Maija Rozīte-Krištopāne šonedēļ kļuva par kibernoziedznieku upuri. Par šo incidentu 11. oktobrī paziņoja viņas radiniece Nikola Krištopāne. Tika ziņots, ka profils @maijarozite ticis uzlauzts ceturtdien, 10, oktobrī plkst.14. Kā rezultātā slavenība zaudēja piekļuvi savam Instagram profilam, kuram bija vairāk kā 13 000 sekotāju.

Lielie uzņēmumi lēš, ka kiberuzbrukuma radītie finansiālie zaudējumi sasniedz 1,4 milj. USD

2019. gada 11. oktobrī
Saskaņā ar gadskārtējo aptauju, ko veikuši Kaspersky un B2B International, lielie uzņēmumi ar iekšējo drošības vadības centru (SOC) lēš, ka to finansiālie zaudējumi no kiberuzbrukuma ir 675 tūkst. USD, kas ir mazāk par pusi no vidējām ietekmes izmaksām visās lielo uzņēmumu līmeņa organizācijās (1,41 milj. USD). Viena no pārmaiņām, ko uzņēmums var izmantot, lai samazinātu datu drošības pārkāpuma radītos zaudējumus, ir nodarbināt datu aizsardzības speciālistu — 34 % visu lielumu uzņēmumu, kur ir šis amats, informēja, ka kiberincidents nav izraisījis naudas zaudējumu.

Ceļojumu kiberstress: Ceļošana ir digitālo apdraudējumu pilna. Kā tikt galā ar tiem?

2019. gada 10. oktobrī
Klāt rudens, un ļaudis sāk plānot braucienus gada drūmajam laikam — rudenim un ziemai. Lai brauciens būtu veiksmīgs, nedrīkst aizmirst, ka daudzi ceļotāji saskaras ar ceļojumu pikšķerēšanas un datu zādzības apdraudējumu. Ir izšķirīgi svarīgi to ņemt vērā un rūpīgi pārbaudīt datus visos brīvdienu posmos, sākot no plānošanas.

Pētījums: vairāk nekā puse Latvijas influenceru ir blēži

Tiek lēsts, ka 2020. gadā līdzekļu apgrozījums influenceru mārketingā būs 5 līdz 10 miljardi dolāru. Skaidrs, ka ar šādu peļņas potenciālu daudziem rodas vēlme uzaudzēt savu profilu straujāk, nekā tas ir iespējams ar godīgiem līdzekļiem. Cik liels ir krāpšanas apjoms Latvijā atsevišķi un Baltijā kopumā? Komunikācijas aģentūras "A. W. Olsen & Partners" un "Instagram" un "YouTube" blogeru analīzes platformas "HypeAuditor" veiktais pētījums liecina, ka 53 % influenceru Baltijā ir novērojamas krāpšanas pazīmes. Latvijā rezultāti ir tādi paši.

Noslēdzies testēšanas automatizācijas hakatons Laurus plūca uzņēmuma If P&C Insurance pārstāvētā komanda IFelse

Vakar, 8. oktobrī, kopstrādes telpās Teikums norisinājās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA), Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) un Latvijas Informācijas tehnoloģiju klastera rīkotais testēšanas automatizācijas hakatons. Hakatonā uzvarēja komanda ar nosaukumu IFelse, kas īsā laika posmā parādīja spēcīgākās zināšanas un spējas testēšanas automatizācijas uzdevumu risināšanā.

Testēšanas eksperti no visas pasaules pulcēsies konferencē TAPOST

Strauji tuvojas Baltijā vecākā un vadošā testēšanas nozares konference TAPOST (Theory and Practice of Software Testing), kas no 8. līdz 10. oktobrim pulcēs testēšanas ekspertus no visas pasaules un simtiem starptautisku dalībnieku.

Enerģētikas nozare izjūt kiberdraudu spiedienu

2019. gada 3. oktobrī
2019. gada pirmajos sešos mēnešos Kaspersky risinājumu reakcija tika izraisīta gandrīz pusē ražošanas vadības sistēmu (ICS) datoru enerģētikas nozarē visā pasaulē. Trīs galvenie kiberdraudi bija tārpi, spiegprogrammatūras un kriptonaudas racēji — kopā tie veidoja gandrīz 14 % īpatsvaru uzbrukumiem pakļautajos datoros. Tie ir vieni no galvenajiem secinājumiem Kaspersky ražošanas vadības sistēmu datortrauksmes reaģēšanas komandas pārskatā par rūpniecisko apdraudējumu vidi 2019. gada pirmajā pusgadā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  kondicionieri