Ziņas | Tehnoloģijas


Kaspersky: Viltus lietotne "FaceApp" inficē upurus ar reklāmprogrammatūras moduli

2019. gada 19. jūlijā

"Kaspersky" ir konstatējis viltotu lietotni, kas ir izstrādāta, lai maldinoši liktu lietotājiem domāt, ka tā ir sertificēta "FaceApp" versija, bet patiesībā inficē upuru ierīces ar reklāmprogrammatūras moduli, ko sauc "MobiDash".

Starptautisks, caurredzams, uzticams: "Kaspersky" sekmīgi iziet neatkarīgu SOC 2 auditu

2019. gada 19. jūlijā
Uzņēmumā "Kaspersky" ir sekmīgi pabeigts pakalpojumu organizācijas vadības pakalpojumu organizācijās (SOC 2) 1. tipa audits. Galīgajā pārskatā, ko sniegusi viena no lielā četrinieka auditfirmām, ir apstiprināts, ka "Kaspersky" draudu noteikšanas noteikumu datubāzu (antivīrusu datubāzu) izstrāde un izplatīšana ir aizsargāta pret neatļautām pārmaiņām ar stipriem drošības kontroles līdzekļiem. Piedevām uzņēmums informē par jaunām norisēm Starptautiskajā caurredzamības iniciatīvā.

"Kaspersky": digitālais slepenraksts tiek izmantots ļaunprātīgos nolūkos

2019. gada 16. jūlijā

Teiciens "lasīt starp rindām" parasti ir domāts pārnestā nozīmē, taču, pirms ļaudis saziņā izmantoja modernās tehnoloģijas, viņi to uztvēra burtiski, piemēram, ar neredzamo tinti rakstīja slepenas ziņas starp šķietami parastas vēstules rindām. Šis paņēmiens, kad vēstījums virspusēji nevainīga paskata lietā slēpj slepenu informāciju, ir pazīstams ar nosaukumu steganogrāfija jeb slepenraksts. Atšķirībā no kriptogrāfijas, kas šifrē vēstījumu, lai padarītu to neizlasāmu bez atšifrēšanas atslēgas, slepenraksta uzdevums ir noslēpt no ziņkārīgiem skatieniem pašu vēstījuma pastāvēšanu. Tāpat kā daudzas citas informācijas apstrādes metodes slepenraksts tagad tiek izmantots arī digitālajās tehnoloģijās.

"Kaspersky" palīdz novērst bīstamas viedmājokļa vadības ierīces ievainojamības

2019. gada 8. jūlijā
"Kaspersky" pētnieki, kas izmeklēja aktīvas viedmājokļa ekosistēmas vadības ierīci, ir konstatējuši vairākas bīstamas ievainojamības. To vidū ir mākoņa infrastruktūras kļūdas un iespējama attāla koda izpilde, kas ļautu trešai personai saņemt galvenā lietotāja piekļuvi vadības ierīcei un rīkoties ar viedmājokļa infrastruktūru pēc saviem ieskatiem. Par šiem atradumiem tika informēts piegādātājs "Fibaro", kas tos nekavējoties novērsa un atjaunināja drošības protokolus.

No šodienas Latvijā pieejami viedtālruņi ar rotējošu kameru

8. jūlijā sākas Samsung Galaxy A80 tirdzniecība
Rīga, Latvija – 2019. gada 8. jūlijā – No šodienas tirdzniecībā ir pieejami Samsung Galaxy A80 viedtālruņi ar rotējošu kameru. Jaunajos A sērijas modeļos apvienotas premium klases īpašības, pirmā rotējošā trīs objektīvu kamera un New Infinity displejs.

"Kaspersky" paplašina sadarbību ar Interpolu kopīgajā cīņā pret kibernoziedzību

2019. gada 4. jūlijā
Starptautiskais kiberdrošības uzņēmums "Kaspersky" un Interpols ir parakstījuši jaunu piecu gadu līgumu, lai pastiprinātu sadarbību cīņā ar kibernoziedzību visā pasaulē. Šis ir otrais līgums starp abām pusēm. Pirmais tika parakstīts 2014. gadā.

Aizsargāt kosmosu: "Kaspersky" mācīs kiberdrošību kosmonautiem

2019. gada 2. jūlijā
"Kaspersky" ar lepnumu informē par uzsākto sadarbību ar Jurija Gagarina Kosmonautu sagatavošanas pētniecības un izmēģinājumu centru — tieši šeit Zvaigžņu pilsētiņā kosmonauti no visas pasaules gatavojas doties kosmosā. Šīs sadarbības ietvaros uzņēmums noturēs īpašas mācības kosmonautiem, kā arī centra IT speciālistiem, lai iepazīstinātu viņus ar pašreizējo kiberdrošības situāciju.

Drons - 21. gadsimta tehnika ar ko pacelties spārnos!

Siltajā sezonā debesīs var pamanīt ne tikai putnus un mākoņus, bet arī dronus – multifunkcionālas lidojošās ierīces, ko tagad izmanto ne tikai spēlēm, bet arī dažādiem darba uzdevumiem. Mūsdienās bez droniem neiztiek ne armija, ne profesionāls fotogrāfs, bet, ja drons vēl joprojām ir Tev nezināms rīks, lasi tālāk un uzzini, kādiem nolūkiem lieto dronus, un kā atšķiras dronu veidi!

BITE: šogad trīs reizes palielinājies antivīrusa fiksēto drošības risku skaits

Šogad pirmo četru mēnešu laikā antivīrusa, kas darbojas mobilo sakaru operatora BITE tīklā, reģistrēto drošības risku skaits ir palielinājies trīs reizes, salīdzinot ar identisku periodu pērn. Kopumā tas šajā laikā reģistrējis vairāk nekā 65 miljonus drošības risku. Savukārt reklāmas internetā un dažādās mobilajās aplikācijās ir kļuvušas par platformām, kur strauji palielinās kiberdrošības risku skaits.

Vairāk nekā 900 tūkstoši lietotāju gadā saskaras ar viltus videospēlēm, kas izplata ļaunprogrammatūru

"Kaspersky" noskaidrojis, ka kibernoziedznieki izmanto augošo pieprasījumu pēc videospēlēm, izplatot ļaunprogrammatūru ar populārāko spēļu viltus eksemplāriem. 12 mēnešos no 2018. gada jūnija sākuma līdz 2019. gada jūnija sākumam šādus uzbrukumus ir piedzīvojuši vairāk nekā 930 tūkstoši lietotāju. Vairāk nekā trešdaļa uzbrukumu pievērsās tikai trim spēlēm.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli