Ziņas | Tehnoloģijas


Kaspersky Lab eksperta komentārs par slavenības konta zādzību Latvijā

2019. gada 22. janvārī
Viens no populārākajiem kontu zagšanas paņēmieniem, it īpaši attiecībā uz ietekmētājiem, ir viltus verifikācija, ko nesen arī piedzīvoja populārs mākslinieks Intars Busulis. Kaspersky Lab eksperte Tatjana Ščerbakova sniedz ieteikumus, kā efektīvāk izvairīties no kibernoziedznieku lamatām sociālajos tīklos.

Mākslīgais intelekts viedtālruņos – ko tas nozīmē realitātē?

Tehnoloģija ir mainījusi mūsu pasaules darbību un katrā nozarē dažādu tehnoloģiju adaptācijas tempi kļūst arvien straujāki. Piemēram, viedtālruņi jau tiek aprīkoti ar virtuālajiem asistentiem, kas radīti, lai padarītu mūsu dzīvi vieglāku un ietaupītu laiku. Tiek lēsts, ka jau 2020. gadā vismaz vienā no trim viedtālruņiem tiks piedāvātas MI funkcijas. Lai noskaidrotu, kas slēpjas aiz šī termina, tehnoloģiju uzņēmums Huawei uzrunāja RTU Mākslīgā intelekta un sistēmu inženierijas katedras asociēto profesoru Egonu Lavendeli.

Latvijā ražotais bērnu līdzsvara divritenis leg&go ieguvis pasaules līmeņa dizaina un inovācijas balvu

Cēsīs bāzētā uzņēmuma SIA "Shaman Inventions" radītais bērnu līdzsvara divritenis leg&go atzīts par gada inovatīvāko un modernāko pilsētvides velosipēdu vadošajā velo industrijas konkursā Design & Innovation Award 2019. Leg&go atzinīgi novērtējusi starptautiska žūrija un savā kategorijā tas izcēlies ar savu augsto kvalitāti, unikālo funkcionalitāti un ilgtspējīgo dizainu.

Eksperti: Izvērtē kritiski pirms apskaud interneta slavenības

Samsung Skola nākotnei un LR Kultūras ministrijas veiktā aptauja* atklāj, ka 71% Latvijas jauniešu seko līdzi video blogeru un Instagram slavenību aktivitātēm tiešsaistē, turklāt teju trešdaļa paši vēlētos par tādiem kļūt. Eksperti uzsver – lai "neuzķertos" uz influenceru "skaistās dzīves" ierakstiem, kritiski jāizvērtē interneta saturs.

Lietu internets ir tagadne: no viedspoguļa līdz gudrajai pilsētai

Par lietu internetu mēdz runāt kā par tehnoloģiju, kas nākotnē mainīs mūsu ikdienu. Taču jau pašlaik pasaulē ir vairāk nekā 11 miljardu ierīču, kas savā starpā apmainās ar informāciju, un dažas no tām atgādina lietas no zinātniskās fantastikas filmām.

2019. gadā digitālo drošību uzņēmēji vairs nedrīkst atlikt: 3 lietas, ar ko sākt

Viens no būtiskākajiem izaicinājumiem Latvijas uzņēmējiem 2019. gadā būs drošība digitālajā vidē. Eksperti iesaka trīs soļus, kas jāveic, lai šo risku mazinātu – liekās informācijas izdzēšana, darba un privātās informācijas uzglabāšana atsevišķi un darbinieku apmācīšana.

Sadzirdi emocijas – jaunas iespējas, ko sniedz mākslīgais intelekts

Pietiek vien ar pussekundi, lai izpaustu savas emocijas sejas izteiksmē, kuras lielākā daļa cilvēku spēj nekavējoties atpazīt. Viss, kas vajadzīgs, ir trenēta acs, laba nojauta un novērošanas prasmes. Taču jebkuru emociju nolasīšana no sarunu biedra sejas izteiksmes ir problēma, ar ko saskaras neredzīgi un vājredzīgi cilvēki ik dienas, un tas komunikāciju padara daudz sarežģītāku. Tieši šī problēma tiek risināta ar Huawei Mate 20 Pro viedtālrunī esošā mākslīgā intelekta sistēmas un īpaši izstrādātas aplikācijas palīdzību, kas ļauj neredzīgajiem saskatīt emocijas.

Huawei 5G risinājumi nerada draudus kiberdrošībai, liecina pārbaudes

Šobrīd esošie tehnoloģiju risinājumi un 4G tīkls ļauj lietotājam izveidot īpaši ātru interneta savienojumu, acumirklī lejupielādēt failus vai ļauties spēļu spēlēšanai tiešsaistē. Ņemot vērā arvien lielāku pieprasījumu pēc tehnoloģijām un tiešsaistes pasaules iespēju paplašināšanos, tīkla risinājumiem ir jāiet līdzi laikam un jāspēj piedāvāt mūsdienīgus risinājumus.

Kāda būs Latvijas viedo pilsētu, valsts pārvaldes un uzņēmējdarbības nākotne 2019.gadā?

2019. gada 31. janvārī Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā notiks Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas (LATA) konference "Atvērta sadarbība inovācijām" un ikgadējā Gada balvas ceremonija par ieguldījumu atvērto informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izstrādē, izmantošanā un popularizēšanā.

Šausmas pirms Ziemassvētkiem: trešdaļa pircēju ir saskārusies ar finansiālo akreditācijas datu noplūdi

Vētrainas iepirkšanās laiks jau ir sācies kopš Melnās piektdienas novembrī. Tai uzreiz seko Ziemassvētku un Jaungada apdāvināšanās, bet pēc tam — janvāra izpārdošanas. Taču nedrīkst aizmirst, ka svētku periodā lielo laimestu var gūt kibernoziedznieki, kas medī patērētāju banku akreditācijas datus vai tiešsaistes iepirkšanās kontus. Kaspersky Lab pārskats «No svētku priekiem līdz paroļu panikai: naudas pārvaldība tiešsaistē Ziemassvētkos» liecina, ka iepirkšanās tiešsaistē ir viena no vispopulārākajām darbībām internetā, ko pārspēj tikai e-pasts. Un, lai gan lielākā daļa ļaužu (93 %) ir informēta par finansiālajiem kiberdraudiem, 32 % respondentu finansiālie akreditācijas dati ir nonākuši nepareizās rokās.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija