Ziņas | Tehnoloģijas


Huawei izziņo vairākus jaunus 5G produktus: salokāmo Huawei Mate Xs, MatePad 5G un AppGallery lietotņu platformu

Šodien virtuālās prezentācijas laikā Barselonā Huawei izziņojis virkni jaunu 5G produktu, tostarp salokāmo viedtālruni Huawei Mate Xs, jaunākās paaudzes Huawei Wi-Fi AX Series, 5G planšetdatoru Huawei MatePad Pro 5G, papildinājumus Huawei MateBook klēpjdatoru sērijai, kā arī lietotņu platformu Huawei AppGallery.

Sargieties, dedzinātāji: par pārsimt dolāriem jau pārdošanā viltotas biļetes uz "Burning Man"

2020. gada 20. februārī
26. februārī sāksies oficiālā biļešu pārdošana uz eksperimentālo un ārkārtīgi populāro festivālu "Burning Man" jeb "Liesmojošais cilvēks" — nedēļu ilgiem sabiedrības un mākslas svētkiem, kas katru gadu notiek Nevadas tuksnesī. Taču "Kaspersky" eksperti ir ievērojuši "Burning Man" veltītu pikšķerēšanas vietni, kur kopš janvāra beigām aktīvi tiek pārdotas viltotas biļetes tikai par 225 USD, kas patiesībā ir aptuveni divas reizes mazāk nekā vislētākās oficiāli pieejamās "Burning Man" biļetes.

Neejiet uz randiņiem ar kibernoziedzniekiem: Kaspersky drošības padomi par iepazīšanos internetā

2020. gada 7. februārī
Digitālās tehnoloģijas, it sevišķi viedierīces, ir mainījušas daudzas mūsu sabiedrības šķautnes, tostarp līdzekļus, kā ļaudis iepazīstas un veido romantiskas vai citas attiecības. Pēdējos gados pamazām arvien pozitīvāka kļūst attieksme pret iepazīšanās lietotnēm un pakalpojumiem, tomēr joprojām pastāv daudz bažu: Kaspersky pētījums1 liecina, ka 68 % šo lietotāju ir noraizējušies par personisko un personas datu drošību. Un tam ir pamats — nesen ir noticis patiesi satriecošs gadījums: Rīgas tiesas apgabala prokuratūra ir ierosinājusi krimināllietu pret vīrieti, kurš pēc iepazīšanās internetā aplaupījis sievietes un nogalinājis vienu no viņām. Prokuratūra informē, ka apsūdzētais ir nozadzis maksāšanas līdzekļus, klēpjdatorus un mobilo tālruni un pēc tam ar nozagtu kredītkarti saņēmis aizdevumu tiešsaistē, veicis darījumus, izmantojot cietušās bankas kontus, un no kāda konta izņēmis skaidru naudu.

Kaspersky brīdina: Koronavīruss ir sasniedzis tīmekli

2020. gada 4. februārī
Kaspersky noteikšanas tehnoloģijas ir atradušas ļaunprātīgas datnes, kuras ir nomaskētas par dokumentiem, kas ir saistīti ar nesen atklāto koronavīrusu — vīrusu slimību, kas bīstamības dēļ tiek plaši atspoguļota medijos. Pamanītās ļaunprātīgās datnes bija nomaskētas par .pdf, .mp4 un .docx datnēm par koronavīrusu. Datņu nosaukumi netieši norāda, ka tajās ir ietvertas videopamācības, kā izsargāties no vīrusa, jaunumi par apdraudējumu un pat vīrusa noteikšanas procedūras, bet patiesībā tā nav.

Kiberdrošība kā 2020. gada prioritāte. Kāpēc?

Mēs nepārprotami dzīvojam laikā, kad kiberdrošībai ir jābūt kā prioritātei ne tikai mazos, lielos un starptautiskos uzņēmumos un valsts iestādēs, bet arī ikvienai personai individuāli. Bez šaubām, mūsu ikdiena 2020. gadā ir ļoti ērta – visas viedierīces savā starpā ir savienotas, strādāt varam teju vai no jebkuras vietas pasaulē, kā arī saziņa un informācijas apmaiņa iespējama ātrāka kā jelkad. Bet ar ko mēs riskējam? Ko aktuālu nes 2020. gads kiberdrošības jomā? To skaidro informācijas tehnoloģiju uzņēmums dots.

Kaspersky palīdzēja lietotājiem palikt drošībā tiešsaistē pēc tam, kad 85 % noskaidroja, ka publicētas viņu e-pasta...

Kaspersky palīdzēja lietotājiem palikt drošībā tiešsaistē pēc tam, kad 85 % noskaidroja, ka publicētas viņu e-pasta adreses


2020. gada 31. janvārī
Šonedēļ atzīmējot Starptautisko datu aizsardzības dienu, Kaspersky eksperti aplūkoja tipiskus konfidencialitātes riskus un kiberdraudus, ar ko saskaras uzņēmuma patēriņa preču lietotāji. Faktiski 85 % Kaspersky Security Cloud lietotāju visā pasaulē ir izmantojuši tā konta pārbaudes funkciju mobilajās ierīcēs un uzzinājuši, ka viņu e-pasta adreses ir vispārpieejamas pēdējā laikā notikušu datu aizsardzības pārkāpumu un citu ar konfidencialitāti saistītu incidentu dēļ. Tomēr panikai nav pamata, jo kiberdrošības izstrādājumi un digitālā higiēna var palīdzēt patērētājiem uzturēt digitālo datu aizsardzību.

5G tīkls –  droša un videi draudzīga tehnoloģija

Šobrīd vairākās pasaules valstīs, tostarp Latvijā, aktīvi norit darbs pie 5G tīkla ieviešanas, kas sabiedrībā aizvien raisa diskusijas par veselības riskiem, ko varētu izraisīt potenciāli augstie 5G izstarojuma līmeņi. Arī tehnoloģiju uzņēmums "Huawei" aktīvi iesaistās 5G tīklu attīstībā un parakstījis jau vairāk nekā 65 līgumus par 5G tīklu piegādi visā pasaulē. Tādēļ, lai noskaidrotu, vai 5G varētu radīt apdraudējumu veselībai, kā arī, kā 5G tīklu drošība tiek kontrolēta Latvijā, "Huawei" uzrunāja Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības departamenta Vides veselības nodaļas vadītāju Normundu Kadiķi.

Kaspersky eksperta Mahera Jamuta komentārs: kā izvairīties no izspiedējvīrusiem

2020. gada 30. janvārī
Izspiedējvīrusu draudi ir tikpat milzīgi kā allaž, un mūsu noteikšanas dati liecina, ka lielākas organizācijas, piemēram, pilsētu iestādes un uzņēmumi, ir visstraujāk augošais uzbrukumiem pakļautais segments. Pēc mūsu datiem, uzbrukumu skaits lielu organizāciju darbiniekiem pēdējo 12 mēnešu laikā ir audzis par 17,9 % (no 198 334 laikposmā no 2017. gada jūnija līdz 2018. gada maija beigām līdz 233 763 no 2018. gada jūnija līdz 2019. gada maija beigām), savukārt uzbrukumu pieaugums atsevišķiem patērētājiem ir tikai 3 %.

Kaspersky: Neļaujiet kibernoziedzniekiem sabojāt sev ceļojumu

Vienmēr ir patīkami plānot ceļojumu, tomēr, kad meklējat labāko cenu, ir jāņem vērā ļoti daudz risku.

LATVIJĀ IZSTRĀDĀTA UNIKĀLA MOBILĀ APLIKĀCIJA DARBINIEKU LABUMU PĀRVALDĪBAI

Lai veicinātu darbinieku lojalitāti un darbaspēka izdevumu samazinājumu uzņēmumiem, MobillyTX izstrādājis Latvijā unikālu darbinieku labumu mobilo aplikāciju, kas var būt pieejama ikvienam uzņēmumam mobilo maksājumu aplikācijā Mobilly. Tā paredz, piemēram, pusdienu, transporta, medicīnas un sporta pakalpojumu, kā arī dažādu pasākumu un citu ikdienas pakalpojumu apmaksu, izmantojot Mobilly mobilo maksājumu aplikāciju. Jaunais mobilā pakalpojuma risinājums tapis pēc tehnoloģiju un izklaides uzņēmuma Tet iniciatīvas un nepieciešamības saviem darbiniekiem nodrošināt inovatīvus un ērtus norēķinus par darbinieku labumiem.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli