Ziņas | Tehnoloģijas


Noslēgusies Radošo industriju inkubatora sestā uzņemšana

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Radošo industriju inkubatorā noslēdzies jau sestais biznesa ideju atlases konkurss atbalsta un pakalpojumu saņemšanai radošajās nozarēs. Sestajā uzņemšanā uzņemti 7 uzņēmumi inkubācijas un 19 biznesa ideju autori pirmsinkubācijas atbalsta programmā. Papildu modes, tekstila, produkta dizaina, mūzikas un IT nozarēm klāt pievienojušās arī jaunas un līdz šim inkubatorā maz pārstāvētas nozares — mediji un izdevējdarbība.

Kaspersky Lab: par kiberdraudu biežāko mērķi kļuva «Troņu spēles» noslēguma sezonas 3. sērija

2019. gada 24. maijā
Kaspersky Lab pētnieki norāda, ka «Troņu spēles» astotajā un pēdējā sezonā ir piedzīvoti ar to saistītas kibernoziedzīgās darbības uzplūdi. Katras sērijas pirmizrādi pavadīja gara uzbrukumu virkne, kas bija vērsta pret lietotājiem, kuri centās lejupielādēt tikko izlaisto sēriju, bet tās vietā saņēma ar sērijas nosaukumu nomaskētu ļaunprogrammatūru. Izrādījās, ka visas sērijas nav vienlīdz indīgas — 3. sērija izraisīja vislielāko skaitu konstatēto mēģinājumu uzbrukt lietotājiem, sasniedzot maksimālo līmeni 3000 uzbrukumu dienā.

Bijušais ar priekšrocībām: trešdaļa darbinieku joprojām var piekļūt iepriekšējās darbavietas datnēm

2019. gada 22. maijā
Neierobežojot pašreizējo un bijušo darbinieku darbības, uzņēmumi palielina risku zaudēt datus. Jaunā Kaspersky Lab pētījumā «Sakārtot digitālo jucekli uzņēmumā» konstatēts pārsteidzošs fakts: trešdaļa (33 %) darba ņēmēju joprojām var piekļūt bijušā darba devēja datnēm un dokumentiem, tādējādi apdraudot datu integritāti un uzņēmuma iztikas līdzekļus. Turklāt bijušie darbinieki var izmantot šos datus savām vajadzībām, piemēram, nākamajā darbavietā, vai arī nejauši tos izdzēst vai sabojāt. Tādējādi datu atgūšanai būs vajadzīgs laiks un pūles, ko citādi varētu veltīt lietderīgākiem darba uzdevumiem.

Eksperti no visas pasaules Rīgā apspriedīs tendences un gaidāmās pārmaiņas elektronisko sakaru nozarē

2019. gada 25. un 26. jūnijā "Splendid Palace" Rīgā norisināsies konference "Konkurējošie kontinenti: ceļā uz izcilību elektronisko sakaru jomā", ko rīko Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestāde (BEREC) sadarbībā ar Starptautisko sakaru institūtu (IIC). Visi telekomunikāciju un tehnoloģiju nozares pārstāvji, kam ir interese par to, kā šī nozare attīstīsies tuvākajos gados, ir aicināti piedalīties konferencē bez maksas.

Vai esi kādreiz vēlējies saņemt miljonus par savu biznesa ideju?

Šī gada 15. jūnijā plkst. 12.00 Rīgā, Kalnciema kvartāla Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Valmieras biznesa inkubatora komanda pirmo reizi Magnetic Latvia Biznesa inkubatoru tirgū piedāvās biznesa ideju ģenerēšanas spēli ar investoru komandu, kura vērtēs komandu sniegumu.

Galva mākoņos: cilvēki izraisa deviņas desmitdaļas datu drošības pārkāpumu mākonī

2019. gada 15. maijā

Jauns Kaspersky Lab pārskats «Mākoņa drošības izpratne: no ieviešanas priekšrocībām līdz draudiem un bažām» liecina, ka incidenti publiskajā mākoņinfrastruktūrā biežāk notiek klienta darbinieku, nevis mākoņpakalpojuma sniedzēju rīcības dēļ. Uzņēmumi domā, ka mākoņpakalpojuma sniedzēji ir atbildīgi par to mākoņplatformās glabāto datu drošību, tomēr aptuveni 90 % (MVU (88 %) un lielajos uzņēmumos (91 %)) korporatīvo datu drošības pārkāpumu mākonī notiek pret klientu darbiniekiem vērstu sociālās inženierijas paņēmienu dēļ, nevis mākoņpakalpojuma sniedzēja izraisīto kļūmju dēļ.

Radio NABA ēterā būs dzirdama tiešraide no pētniecības un ideju plača "Zināšanu agoras"

Piektdien, 17. maijā Radio NABA tiešraidē būs iespējams dzirdēt vienu no Latvijas Universitātes Jauno tehnoloģiju un inovāciju dienas notikumiem - pētniecības un zināšanu ideju plača "Zināšanu agora". Radio NABA ēterā tiešraide būs klausāma no plkst. 17.00 līdz 18.00.

Karjeras izaugsme digitālajā laikmetā: Kaspersky Lab noskaidrojis, ka puse slēpj no priekšnieka aktivitāti sociālajos...

Karjeras izaugsme digitālajā laikmetā: Kaspersky Lab noskaidrojis, ka puse slēpj no priekšnieka aktivitāti sociālajos medijos

2019. gada 13. maijā

90 % nodarbināto izmanto internetu vairākas reizes dienā, tāpēc lielākajai daļai darba ņēmēju var būt grūti darbdienas laikā (un arī pēc tam) nošķirt privāto un darba dzīvi. Kaspersky Lab nesen publicētajā Starptautiskajā konfidencialitātes pārskatā konstatēts, ka puse (59 %) patērētāju izvēlas slēpt no priekšnieka aktivitāti sociālajos medijos. Šī slepenības nostāja darbā attiecas arī uz kolēģiem — 52 % ļaužu izvēlas neizpaust tiešsaistes darbības arī darbabiedriem.

Kaspersky Lab eksperti: cienījamie jūtūberi, pikšķerētāji seko jūsu kontiem

2019. gada 10. maijā
Vai jums ir YouTube kanāls? Kā tam sokas — vai abonentu skaits jau pārsniedz tūkstoti? Ja tā ir, varat gaidīt aptuveni šādu vēstuli: «Mēs izvērtējam jūsu pieprasījumu monetizēt jūsu YouTube kanālu.» Diemžēl tā var būt viltota. Pēc nesenajām kampaņām, kas bija vērstas pret Instagram un Twitter kontiem, kiberzagļi tagad vajā YouTube veidotājus.

Pieaug blokķēdiska balsošana tiešsaistē — priekšgalā studenti un pašvaldības

2019. gada 8. maijā
Visas pasaules ļaudis, kas izsakās 34 valodās, izmanto internetu un blokķēdes tehnoloģiju, lai kopīgi pieņemtu lēmumus un veiktu ikdienas izvēles. No 2018. gada marta līdz 2019. gada martam Polys — Kaspersky Lab uzņēmumu inkubatorā izstrādātajā blokķēdiskajā balsošanas platformā — veikto 660 balsošanas sesiju anonimizēto metadatu analīze liecina, ka tās lietotāju vidū vispopulārākās ir aptaujas, kas saistītas ar studentu un pašvaldību jautājumiem.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli