Ziņas | Tehnoloģijas


Kaspersky: Bezmaksas labumu slazds. Krāpnieki izmanto jaunu "datu noplūdes kompensācijas" shēmu

2020. gada 17. janvārī
Kaspersky eksperti ir ievērojuši jaunu tiešsaistes krāpšanas shēmu, kas liek ļaudīm domāt, ka viņiem pienākas kompensācija. Aizbildinoties ar kompensācijas piedāvājumu par personas datu noplūdēm, krāpnieki mudina lietotājus aptuveni par 9 USD gabalā iegādāties "ASV pagaidu sociālās apdrošināšanas numuru". Cietušie ir konstatēti Krievijā, Alžīrijā, Ēģiptē un AAE, kā arī citās valstīs.

Kaspersky ieteikumi turpinot lietot Windows 7

2020. gada 16. janvārī

Kaspersky uzņēmumu risinājumu vadītājs Aleksejs Pankratovs skaidro: ""Windows 7" atbalsta izbeigšana nozīmē, ka piegādātājs vairs neizlaidīs šai operētājsistēmai nekādus papildu atjauninājumus, tostarp ar kiberdrošību saistītus atjauninājumus. Taču, ja šajā sistēmā tiks atrastas iepriekš nezināmas ievainojamības, tās joprojām varēs izmantot, jo tās netiks aizlāpītas. Mēs nesen atradām nulles dienas mūķi, kas darbojās ar "Windows 7" jaunākajām versijām.

Uzņēmējiem iespēja pieteikties InnoEnergy rīkotajām PowerUp! Challenge sacensībām

No šodienas, 15. janvāra, sākusies pieteikšanās EIT InnoEnergy, Eiropas lielākā ilgtspējīgas enerģijas inovāciju fonda, rīkotajām PowerUp! Challenge sacensībām. Savu dalību konkursam aicināti pieteikt Centrāleiropas un Austrumeiropas jaunuzņēmumi, ātri augošie uzņēmumi (scale-ups), mazie un vidējie uzņēmumi (MVU). PowerUp! Challenge sacensību mērķis ir sekmēt uzņēmumu attīstību, sniedzot finansiālu atbalstu investīciju veidā, kā arī rodot iespēju konsultēties ar dažādu nozaru un InnoEnergy plašā partneru tīkla ekspertiem. Uzņēmēji aicināti pieteikties sacensībām līdz 5. martam.

Kaspersky brīdina: ļaunlietotne izplata neīstas atsauksmes, ļaunprātīgi izmantojot pieejamības pakalpojumu lietotnē

2020. gada 10. janvārī
Kaspersky pētnieki ir konstatējuši Trojas zirga veida lietotni, kas terorizē lietotājus ar nelūgtām reklāmām un veicina tiešsaistes iepirkšanās lietotņu instalēšanu, tādējādi piemuļķojot gan lietotājus, gan reklāmdevējus. Šī ļaunlietotne slepus no ierīces īpašnieka apmeklē viedtālruņu lietotņu veikalus, lejupielādē un palaiž lietotnes, kā arī lietotāja vārdā atstāj viltus atsauksmes.

Kaspersky: Divas trešdaļas rūpniecisko organizāciju neziņo regulatoriem par kiberdrošības incidentiem

2020. gada 6. janvārī
Nesenā Kaspersky aptaujā noskaidrots, ka divas trešdaļas (67 %) rūpniecisko organizāciju neziņo regulatoriem par kiberdrošības incidentiem. Lai gan mūsdienu rūpniecības uzņēmumiem prasību ievērošana ir nepieciešamība un ieguldījumu stimulators, daudzi faktori ietekmē, kā uzņēmumi ievēro atbilstības noteikumus.

Kaspersky operētājsistēmā Windows atrod nulles dienas mūķi, kas tiek izmantots uzbrukumos

2020. gada 3. janvārī
Kaspersky automatizētās noteikšanas tehnoloģijas ir atradušas Windows nulles dienas ievainojamību. Mūķis, kas izmantoja šo ievainojamību, ļāva uzbrucējiem iegūt augstākas privilēģijas uzbrukumam pakļautajās ierīcēs un izvairīties no pārlūka Google Chromeaizsardzības mehānismiem. Jaunatklātais mūķis tika izmantots ļaunprātīgā operācijā WizardOpium.

5 izplatīti pieaugušo mīti par kibermobingu

Lai gan kibermobings ir kļuvis par aktuālu problēmu bērnu un pusaudžu lokā, pieaugušo vidū joprojām valda iesakņojušies mīti par to. Piemēram, 17% pieaugušo ir pārliecināti, ka bērniem, saskaroties ar kibermobingu, ir pašiem jātiek ar to galā, un tā ir tikai normāla, pārejoša parādība viņu attiecībās, liecina aptaujas dati*. Savukārt katrs trešais uzskata, ka, atrisinoties kibermobinga situācijai, bērns ātri atlabst un pārdzīvojums pazūd pats no sevis. Mobilo sakaru operatora BITE iniciatīvas "Iekod pirkstā!" eksperte, Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska ir apkopojusi un skaidro populārākos pieaugušo mītus par kibermobingu.

Kaspersky brīdina: kad darbiniekiem ir brīvdienas, kiberdraudi pastiprinās. Ārpusbiroja drošība

2019. gada 27. decembrī
Ziemassvētku un Jaungada brīvdienas mēdz uzskatīt par ļoti jauku laikposmu. Darbinieki atstāj birojus; arī informācijas drošības speciālisti atpūšas. Tomēr pirms došanās brīvdienās uzņēmumiem ir jāveic pasākumi, lai aizsargātu uzņēmuma informāciju darbinieku personiskajās ierīcēs.

38 % interneta lietotāju no Latvijas sniedz personas datus apmaiņā pret atlaidēm un kuponiem

Ziemassvētku priekšvakarā Kaspersky informē par Latvijas interneta lietotāju tiešsaistes iepirkšanās paradumiem

5G tīkls ir līdz pat 20 reizēm energoefektīvāks nekā 4G

Līdz ar 5G tīkla ieviešanu, aizvien aktuālāks kļūst jautājums par to, kā 5G atšķiras no jau visiem pazīstamā 4G. Lai gan pastāv bažas, ka 5G tīkla kapacitāte un datu pārsūtīšanas ātrums patērēs divreiz vairāk enerģijas nekā 4G, tehnoloģiju ražotājs Huawei strādā pie energoefektīvu tehnoloģiju izveides, lai nākotnes komunikāciju tīkliem nodrošinātu mazāku enerģijas patēriņu pie lielāka datu apjoma pārsūtīšanas.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli