Ziņas | Tehnoloģijas, zinātne


Latvija ir pirmā valsts pasaulē, kas izveidojusi brīvprātīgi lejuplādējamu aplikāciju vīrusa Covid-19 apturēšanai

Šodien, kad Latvijas iedzīvotājiem lejupielādēšanai tapusi pieejama jaunā lietotne "Apturi Covid", to savā telefonā lejupielādēja arī Valsts prezidents Egils Levits, uzsverot: "Latvija ir pirmā valsts pasaulē, kas izveidojusi šādu, demokrātiskiem principiem atbilstošu un brīvprātīgi lejuplādējamu aplikāciju. To ir radījuši talantīgi Latvijas prāti no vairākiem uzņēmumiem, līdzdarbojoties vairākām valsts iestādēm, arī Valsts prezidenta kancelejai. Esam apliecinājuši, ka esam tāda valsts, kas pasaules mērogā ir tikusi teju vislabāk galā ar vīrusa ierobežošanu. Un nu mēs arī esam gudra valsts, kas prot apvienot tehnoloģijas ar sociālu labumu visai sabiedrībai. Es vēlos, lai mēs kopā turpinātu sargāt sevi, savas ģimenes un visus līdzcilvēkus. Mākslīgais intelekts ir jāvada, tas nedrīkst vadīt mūs. Šī aplikācija ir radīta tā, ka mākslīgais intelekts kalpo cilvēkam, mūsu visu veselībai un drošībai."

Eksperts: Uzņēmumiem jāsekmē lielākas inovāciju ambīcijas

Sākoties ārkārtas situācijai, daudziem uzņēmumiem un iestādēm nācās mainīt ierasto darba kārtību, meklējot dažādus digitālos risinājumus, lai turpinātu sniegt pakalpojumus attālināti. Šādā režīmā aizvadīti jau vairāki mēneši un Biznesa augstskolas Turība IT virziena vadītājs Jānis Pekša tos vērtē kā veiksmīgus, norādot, ka uzņēmumu spējuši prasmīgi izmantot dažādus IT risinājumus. Vienlaikus viņš norāda, ka nākotnē jāpievērš lielāka uzmanība digitālās transformācijas stratēģijas izstrādēm, kā arī biznesa efektivitātes un darbību optimizēšanai visā piegādes ķēdē, veicot ieguldījumus inovatīvās digitālajās iespējās paredzamām biznesa vajadzībām.

Apvienojot zināšanas medicīnas, tehnoloģiju un dizaina sfēras pārstāvjiem, izveidota digitāla platforma "Skrinings.lv"

Apvienojot zināšanas medicīnas, tehnoloģiju un dizaina sfēras pārstāvjiem, izveidota digitāla platforma "Skrinings.lv" ar mērķi aktualizēt profilaktiskās medicīnas nozīmi, tādējādi atbalstot sabiedrību cīņā ar krūts vēzi.

Orbitālo satelītu operatora SES ienākumi pirmajā ceturksnī 478,9 miljoni eiro

Pasaules vadošā satelītu operatora SES, kura viena no telestacijām darbojas Rīgā, ienākumi 2020. gada pirmajā ceturksnī ir 478,9 miljoni eiro, kas ir par 1,9% mazāk nekā pērn attiecīgajā laika posmā. SES grupas peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas (EBITDA) ir 284, 7 miljoni eiro.

Bioekonomika – lauku renesanses stūrakmens

Lai nodrošinātu gudras un ilgtspējīgas bioekonomikas izaugsmi, RDI2CluB (www.rdi2club.eu) projekta partneri no Latvijas, Somijas, Igaunijas, Norvēģijas un Polijas jau trešo gadu strādā pie bioekonomikas inovācijām labvēlīgas vides radīšanas. RDI2CluB publicētajā ietekmes ziņojumā iespējams iepazīties ar strauji augošu starptautisku sadarbības tīklu Biobord un tā radītajiem bioekonomikas risinājumiem.

Latvija pievienojas Ziemeļvalstu EdTech kopienas iniciatīvai, kas ļauj nodrošināt bezmaksas mācību tehnoloģijas

Korona vīrusa izraisītās pandēmijas sekas, tostarp nepieciešamība mācīties attālināti uzskatāmi pierāda to, cik izšķiroši svarīga nozīme izglītībā ir modernajām tehnoloģijām, uzskata iniciatīvas "Teach Millions" pārstāvis Latvijā Mārtiņš Bičevskis.

Uzlabojusies interneta un balss telefonijas pakalpojumu kvalitāte Latvijā: jaunākie dati

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apkopojusi rādītājus par interneta un balss telefonijas pakalpojumu kvalitāti pērn. Latvijā 4G tīkla pieejamība novērota vairāk nekā 97% līdz pat 99% mērījumu. Kādas vēl izmaiņas notikušas pērn?

Pavasaris virtuvē: labākā iedvesma jaunām un sen aizmirstām receptēm Tavā telefonā

2020. gada pavasaris pasauli ir izmainījis uz visiem laikiem – mūsu ieradumi, kas līdz šim mainījās pamazām, šogad ir "apmetuši kūleni", strauji pārejot uz iespējām, ko sniedz daudzveidīgi digitālie risinājumi. E-vidē notiek darba apspriedes, tur mēs smeļamies padomus sporta aktivitātēm, skatāmies kino, lasām grāmatas un, protams, iepērkamies. Ņemot vērā, ka ievērojami vairāk laika tagad pavadām kopā ar ģimeni, daudz lielāka nozīme ir arī mūsu kopīgajām ēdienreizēm.

Pirkumi pieskāriena attālumā: kā turpināt ērti iepirkties arī pašizolācijas laikā?

Iepirkšanās jau ilgstoši bijusi ne tikai mūsu ikdienas sastāvdaļa, bet arī sava veida terapija, izklaide, vaļasprieks un vienkārši patīkama laika pavadīšana kopā ar draugiem un ģimeni. Tagad atbildīga rīcība ir iespēju robežās izvairīties no veikalu un tirdzniecības centru apmeklējuma. Taču tas nenozīmē, ka mums pilnībā jāatsakās no iepirkšanās prieka.

Vairāk nekā trešdaļa banku ļaunprogrammatūru uzbrukumu 2019. gadā bija vērsta pret korporatīvajiem lietotājiem

2020. gada 17. aprīlī
2019. gadā banku Trojas zirgi uzbruka 773 943 Kaspersky risinājumu lietotājiem. Trešdaļa no viņiem (35,1 %) bija uzņēmumu sektorā. Tika skartas arī Baltijas valstis: gandrīz simtdaļai lietotāju (0,8 līdz 0,9 %) Igaunijā, Latvijā un Lietuvā pērn vismaz vienreiz uzbruka banku Trojas zirgi, taču skarto korporatīvo lietotāju īpatsvars ievērojami atšķiras pa valstīm. Šie ir daži no Kaspersky veiktās finansiālo apdraudējumu vides analīzes atzinumiem.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums