Ziņas | Latvija | Zemkopība


Jauni noteikumi par pārraudzību un snieguma pārbaudi aitām, cūkām, gaļas kazām un trušiem

Valdība otrdien, 21. maijā, apstiprinājusi četrus Zemkopības ministrijas sagatavotos noteikumus par pārraudzību un snieguma pārbaudi aitām, cūkām, gaļas kazām un trušiem.

Ieviesti aizsardzības pasākumi lauksaimniecības dzīvnieku ievešanai no Lībijas un Marokas

Valdība otrdien, 21. maijā, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus mutes un nagu sērgas likvidēšanas kārtībā.

Eksperte: Rapšiem šogad augsts ražas potenciāls

Latvijas laukos uzsācies rapšu ziedēšanas trakums. Līdz pamalei, cik acis redz, saules pielieti, koši dzelteni zied ziemas rapši. Ziņas par slikti ziemojušiem vai meža zvēru nopostītiem ziemas rapšu sējumiem šogad krietni mazāk kā citus gadus.

Līdz 31. maijam vēl var pieteikties balvai zivsaimniecībā "Lielais loms 2019"

Zemkopības ministrija (ZM) aicina pieteikt zivsaimniecības nozares uzņēmumus un to pārstāvjus gada balvai zivsaimniecībā "Lielais loms 2019". Balvas mērķis ir veicināt zivsaimniecības nozares attīstību un nozīmīgumu sabiedrībā. Izvirzīt pretendentus konkursam aicināti ne tikai paši zivsaimniecības nozares uzņēmumi, bet arī nevalstiskās organizācijas, zinātniskās institūcijas un pašvaldības.

Ministrs K.Gerhards: Latvija turpinās aktīvu darbu pārtikas duālās kvalitātes jautājumu risināšanai ES līmenī

Šī gada 9. maijā zemkopības ministrs Kaspars Gerhards piedalījās Višegradas valstu, Baltijas valstu un Balkānu valstu, kā arī Francijas lauksaimniecības ministru sanāksmē "Dynamic Visegrad for Europe", kas norisinājās Slovākijas pilsētā Stara Lesna. Tika aizvadītas divas ministru sesijas, kurās tika diskutēts par valstu nostāju saistībā ar "Bioeast" iniciatīvu un duālo pārtikas kvalitāti ES valstu vidū.

Vēl līdz 31. maijam var pieteikties lauksaimnieku konkursam "Sējējs 2019"

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam "Sējējs 2019". Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas, bet arī lauku attīstības konsultanti. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs deviņās nominācijās un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā. Šogad konkurss "Sējējs" notiek 26. reizi.

Zemkopības ministrs K.Gerhards: ES lauksaimniecības politikas efektīvai īstenošanai nepieciešams atbilstošs...

10.05.2019.
Zemkopības ministrs K.Gerhards: ES lauksaimniecības politikas efektīvai īstenošanai nepieciešams atbilstošs un taisnīgi sadalīts finansējums visām dalībvalstīm

Otrdien, 14. maijā, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards piedalīsies ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē Briselē, kurā dalībvalstis turpinās debatēt par šobrīd aktuālāko jautājumu – ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) nākotni pēc 2020. gada.

food union rada digitālu rīku latvijas zemniekiem

Lai Latvijas piensaimniecības nozare attīstītos līdzi laikam, tai kļūstot ne vien efektīvākai, bet arī inovatīvākai un tehnoloģiski progresīvākai, Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmumu grupa "Food Union" radījusi interaktīvu platformu "Gudrais piensaimnieks". Tas ir pirmais šāda veida digitālā vidē veidots rīks Latvijas zemniekiem, ar kura palīdzību var ērti sekot līdzi un analizēt dažādus datus par pārstrādei pārdoto pienu, un tādējādi efektīvi plānot saimniecības resursus un darbību.

Ministrs K.Gerhards starptautiskā ministru sanāksmē parakstīs deklarāciju par "Bioeast" iniciatīvu un paudīs Latvijas...

Ministrs K.Gerhards starptautiskā ministru sanāksmē parakstīs deklarāciju par "Bioeast" iniciatīvu un paudīs Latvijas nostāju par duālo pārtikas kvalitāti

Ceturtdien, 9. maijā, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards piedalīsies Višegradas valstu, Baltijas valstu un Balkānu valstu, kā arī Francijas lauksaimniecības ministru sanāksmē "Dynamic Visegrad for Europe", kas norisināsies Slovākijas pilsētā Stara Lesna. Divās ministru diskusiju sesijās tiks aizvadītas diskusijas un pausta Latvijas nostāja par "Bioeast" iniciatīvu un duālo pārtikas kvalitāti. Ministru sanāksmē zemkopības ministrs K.Gerhards parakstīs Višegradas grupas Lauksaimniecības ministru kopīgo deklarāciju par "Bioeast" iniciatīvu.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards aicinās ES komisāru Filu Hoganu ieklausīties lauksaimnieku viedoklī

Otrdien, 7. maijā, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards tiksies ar ES lauksaimniecības un lauku attīstības komisāru Filu Hoganu, kas darba vizītē apmeklēs Latviju.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli