Eksperti diskutēs par bērnu onkoloģiju Latvijā


„BENU aptieka”foto;puaro.lv
Katru gadu Latvijā vidēji 50 bērniem tiek diagnosticētas hematoonkoloģiskās saslimšanas. Ģimenēm tas nozīmē ne tikai lielu emocionālo pārdzīvojumu un neziņu par nākotni, bet arī ievērojamas ārstēšanas izmaksas, ko ne vienmēr pilnībā sedz valsts. Lai pārrunātu vecākiem pieejamo informatīvo, finansiālo un emocionālo atbalstu bērnu onkoloģisko saslimšanu gadījumā, kā arī sniegtu informāciju par ārstēšanas norisi, BENU Aptieka sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu (BSF) rīko diskusiju Bērnu onkoloģija: kur vērsties pēc palīdzības?

DISKUSIJA notiks 5. februārī plkst. 11:00 – 12:00 Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Saulaino dienu bibliotēkā Vienības gatvē 45. Ierašanās no pulksten 10:30.

Diskusijā piedalīsies:

  • BKUS hematoonkoloģe Gunita Medne;

  • BSF valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa;

  • BENU Aptieka Latvija direktore Anete Rožkalna;

  • BENU Aptieka Latvija Farmācijas daļas vadītāja Vizma Vīksna;

  • māmiņa, kuras ģimene ir saskārusies ar bērnu onkoloģiju, Mareta Bērziņa-Meirāne.

Diskusiju vadīs kampaņas vēstnese dr. Katrīna Puriņa-Liberte.

Bērnu onkoloģisko saslimšanu ārstēšana ir ļoti sarežģīts, dārgs un laikietilpīgs process, kurā ir iesaistīti bērnu vecāki, dažādu medicīnas jomu speciālisti, medmāsas, kā arī psihologi un atbalsta personāls. Tomēr ne visu nepieciešamo aprūpi iespējams saņemt tepat Latvijā, un vismaz daļai vecāku palīdzību nākas meklēt kādā no ārvalstu medicīnas iestādēm. Turklāt nereti pēc nelabvēlīgās diagnozes uzzināšanas vecākiem ir nepieciešama ne vien informācija par finansiālā atbalsta iespējām un ārstēšanas norisi, bet arī emocionālais un psiholoģiskais atbalsts.

Tāpēc diskusijā par bērnu onkoloģiju Latvijā eksperti runās par pieejamo atbalstu bērnu onkoloģisko saslimšanu gadījumos, diagnostikas iespējām Latvijā, ārstēšanai un rehabilitācijai nepieciešamā finansējuma pieejamību, efektīvākajiem risinājumiem bērnu ārstēšanā, kā arī vecāku lielākajiem izaicinājumiem, saskaroties ar bērnu onkoloģiskajām slimībām. Tāpat tiks sniegta informācija par BENU Aptieka Latvija rīkoto labdarības kampaņu „Ar sirsnību pret slimību!”, kuras ietvaros tika vākti ziedojumi, lai sniegtu atbalstu Latvijas bērniem ar onkoloģiskām saslimšanām.

BENU Aptiekas rīkotajai diskusijai līdzi varēs sekot arī video tiešraidē BENU Aptiekas Facebook kontā.

BENU Aptiekas ir daļa no Eiropas mēroga aptieku tīkla, kas apvieno aptuveni 700 aptieku Čehijā, Šveicē, Nīderlandē, Ungārijā, Serbijā, Slovākijā, Igaunijā un Lietuvā. BENU Aptieku tīkls ir viens no vadošajiem zāļu mazumtirdzniecības uzņēmumiem Latvijā, kas apvieno vairāk nekā 79 aptiekas visos lielākajos valsts reģionos. BENU Aptiekās Latvijā strādā vairāk nekā 400 darbinieku.

Tamro Baltics
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums