Ieteikumi jutīgas un sausas ādas kopšanai un atjaunošanai

Sausa un jutīga āda nav nekāds nieks. Tā var radīt nopietnu diskomfortu un dzīves kvalitātes pazemināšanos, kas ietekmē arī emocionālo un psiholoģisko stāvokli. Sausa un jutīga āda niez, uz tās veidojas izsitumi, tā var zvīņoties, var parādīties sārti pleķi. Ja stāvoklis ir nopietns, tad āda ir daudz uzņēmīgāka pret slimībām un baktērijām. Protams, arī ādas vizuālais stāvoklis nav apmierinošs.

Tomēr sausa un jutīga āda nav nolemtība. Situāciju var uzlabot, izvēloties piemērotas metodes un līdzekļus.

Nemazgāties pārāk bieži un ilgi

Pārlieku liela aizraušanās ar tīrības rituāliem sausas un jutīgas āda stāvokli var tikai pasliktināt. Tāpēc nav vēlams dušā vai vannā iet divreiz dienā un vēl tās laikā izmantot dažādus intensīvus mazgāšanās līdzekļus un rīkus, piemēram, pārāk abrazīvu sūkli, intensīvu skrubi. Ja ir nepieciešamība atsvaidzināties, tad labāk to darīt tikai ar ūdeni, neizmantojot mazgāšanās līdzekļus un neberzējot ādu. Kārtīgāku mazgāšanos sausai un jutīgai ādai ieteicams veikt ne biežāk kā 3-4 reizes nedēļā.

Tāpat sausas un jutīgas ādas īpašniekiem ieteicams vannas peldes nepārvērst par stundām ilgiem rituāliem, jo ilgstoša atrašanās ūdenī ādu sausina vēl vairāk.

Neizmantot pārāk karstu ūdeni

Vēl viena kļūda, ko pieļauj ļoti daudzi, ir mazgāšanās pārāk karstā ūdenī – tādā, ka knapi var izturēt. Tas ādai ir diezgan liels šoks. Sausas un jutīgas ādas gadījumā karsts ūdens nebūs vēlams, labāk izvēlēties viegli siltu vai pat vēsu ūdeni. Tas netraumēs ādu, kā arī pat palīdzēs ķermenim norūdīties, uzlabojot imunitāti.

Lietot dermokosmētiku

Ļoti svarīgi ir izvēlēties sausai un jutīgai ādai saudzīgu un piemērotu kosmētiku un kopjošos līdzekļus. Labākā izvēle būs dermokosmētika, ko visbiežāk var iegādāties aptiekās. Viens no populāriem un uzticamiem zīmoliem šajā segmentā ir Bioderma, ko izvēlas visu vecumu cilvēku jutīgas un problemātiskas ādas aprūpei.

Bioderma piemērota jau kopš dzimšanas. Produktu klāstā ir sērijas dažādu ādas stāvokļu un tipu kopšanai. Pieejama ne tikai kopjošā kosmētika un mazgāšanās līdzekļi, bet arī skaistumkopšanas preces – micelārais ūdens, BB krēms, arī saules aizsargkrēms un citi produkti, kas ādu kopj, aizsargā, uzlabo tās aizsargbarjeru. Bioderma klāstā ir krēmi un losjoni, kas īpaši paredzēti sausas un pat atopiskas ādas kopšanai un atveseļošanai. Tie ne tikai novērš niezi un sausumu, bet arī atveseļo ādu.

Samazināt kaitīgo ietekmi uz ādu

Sausa un jutīga āda ir daudz ievainojamāka un uzņēmīgāka pret apkārtējās vides kairinājumiem, tāpēc, lai stāvokli nepasliktinātu un arī palīdzētu ādai justies labāk, ir iespēju robežās jāizvairās no dažādiem kairinājumiem un kaitīgas vides, piemēram,:

  • ejot ziemā ārā, jāsargā āda no vēja un sala;
  • pietiekami jāvēdina telpas;
  • jānovērš telpās pārāk sauss gaiss;
  • nav vēlams uzturēties piedūmotās telpās;
  • jāizvairās no kontakta ar spēcīgiem sadzīves tīrīšanas līdzekļiem.

Pabarot un mitrināt ādu arī no iekšpuses

Ādas komforts atkarīgs ne tikai no ārējiem faktoriem. Tikpat svarīgi ir arī tas, kas notiek iekšpusē. Tas attiecas gan uz pietiekamu ūdens uzņemšanu, arī uz sabalansētu un vitamīniem bagātu uzturu. Ādas veselībai ir būtiski uzņemt tā saucamos labos taukus, kas atrodami dažādās eļļās, riekstos, avokado, linsēklās utt. Uzmanīgiem jābūt ar kādu produktu vai produktu grupu izslēgšanu no uztura, kas arī var radīt uzturvielu deficītu un negatīvi atsaukties uz ādas izskatu un veselību.

Jāņem vērā, ka āda stāvoklis var būt kā izpausme arī veselības problēmām, tāpēc ieteicams arī konsultēties ar ārstu, lai vajadzības gadījumā veiktu kādas pārbaudes, analīzes. Varbūt ir kādu vitamīnu trūkums, ar kuriem nepieciešams organismu papildināt.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli