Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Svētkos izmaiņas aptieku darba laikā

Aptieku tīkls Apotheka informē par aptieku darba laika izmaiņām svētku laikā un aicina iespēju robežās aptiekas apmeklējumu ieplānot savlaicīgi. Iedzīvotāji aicināti plānveida pirkumus, piemēram, medikamentus hronisku saslimšanu ārstēšanai, neatstāt uz pēdējo brīdi, taču, rēķinoties ar neparedzētām situācijām, daļa aptieku būs atvērtas. Aptieku darba laiki plānoti tā, lai arī svētku laikā iedzīvotājiem nodrošinātu medikamentu pieejamību un farmaceitisko aprūpi visā Latvijā.

Slimības riski, bezdarbs un iespējamā attiecību krīze – kā tikt galā ar Covid-19 radīto stresu?

Covid-19 straujā izplatība un valstī noteiktie ierobežojumi lielai daļai sabiedrības liek pilnībā mainīt savu ikdienu – jāstrādā no mājām, bērniem jāpalīdz mācīties attālināti, ilgstoši jāatrodas iekštelpās, kā arī jāuztraucas gan par savu, gan tuvinieku veselību. Krīzes apstākļi un neziņa par nākotni ievērojami paaugstina satraukuma un stresa līmeni, savukārt ilgstošs stress var izraisīt virkni citu veselības problēmu – paaugstināt sirds un asinsvadu slimību, alkoholisma, kā arī neirozes un depresijas riskus. Ieteikumos par to, kā krīzes situācijā tikt galā ar stresu, BENU Aptiekas podkāstā dalās psihoterapeits Dr. Andris Veselovskis.

Satraukuma izraisīti miega traucējumi: kā tos novērst? Skaidro farmaceite

Šobrīd apkārtējā situācija ikvienam rada satraukumu un arī nepieciešamību mainīt ikdienas paradumus, kas var būtiski ietekmēt pašsajūtu un veselību. Satraukums un stress ir viens no nekvalitatīva miega cēloņiem, kā rezultātā tiek traucēti organisma atjaunošanās procesi – neatjaunojas muskuļu un ādas šūnas, neatpūšas centrālā nervu sistēma. Nākamajā dienā cilvēks jūtas slikti, kļūst nervozs, viegli aizkaitināms un samazinās darba spējas. Jo ilgāk miegs ir nekvalitatīvs, jo lielāka ietekme uz veselību un pašsajūtu. Vairāk par nepilnvērtīga miega iemesliem un kā to uzlabot, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa

Latvijai gada laikā vājš progress inovatīvo zāļu pieejamībā; atpalicība no Lietuvas un Igaunijas pieaug

Gada laikā kompensējamo zāļu klāstu Latvijā papildinājuši desmit inovatīvi medikamenti, un mūsdienīgu zāļu pieejamībā mūsu valsts turpina atpalikt no kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas, liecina Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) dati.

Silvanols laiž tirgū pirmo kombinēto līdzekli Latvijā ar inovatīvo sastāvdaļu Lactium® - pret ikdienas stresu

Silvanols savu 25. jubilejas gadu uzsāk ar jaunu produktu līniju: GoRelax Day un GoRelax Night mierīgākai un harmoniskākai dzīvei un naktsmieram.
Abu produktu sastāvā ietverta jauna inovatīva izejviela – Lactium® dabiskiem apstākļiem līdzīgi sašķelts īpašs patentēts govs piena proteīns, kuru izstrādājuši un izpētījuši Nansī Lorēnas universitātes zinātnieki (Francija). Pētījumos pierādīts, ka šis īpašais piena proteīns uzlabo miegu un ir dabīgs nomierinošs līdzeklis, kas palīdz mazināt stresa izpausmes.

Plaušu vēža pacientiem Latvijā tagad pieejama Eiropas līmeņa ārstēšana

Iepriekšējos gados Latvijā tikai 14% pacientu, kam plaušu vēzis tika atklāts vēlīnā stadijā, nodzīvoja ilgāk par gadu. Taču 2020. gada martā valsts Kompensējamo zāļu saraksts ir papildināts ar nozīmīgiem medikamentiem plaušu vēža ārstēšanai, kas var pagarināt pacienta dzīvildzi par vairākiem gadiem, kā arī būtiski uzlabo dzīves kvalitāti.

ĀRSTIEM UN PACIENTIEM PIEEJAMS JAUNS ATTĀLINĀTU MEDICĪNAS PAKALPOJUMU RĪKS

Lai nodrošinātu drošu pacientu identificēšanu, norēķinus un dokumentāciju attālinātu medicīnas konsultāciju sniegšanai, no 2. aprīļa ikvienai medicīnas iestādei un reģistrētiem ārstniecības pakalpojumu sniedzējiem medicīnas portālā datamed.lv pieejams inovatīvs un ērts risinājums .

BENU Aptiekas Stresa termometrs: 64% Latvijas iedzīvotāju uztraukumu Covid-19 sakarā rada sabiedrības bezatbildība

Covid-19 straujā izplatība, sociālā distancēšanās un citi ārkārtas situācijā noteiktie ierobežojumi cilvēkos rada stresu un nedrošību. To apliecina arī BENU Aptiekas Stresa termometrs – pētījums, kurā analizēts Latvijas iedzīvotāju stresa pašvērtējums Covid-19 laikā, kā arī veiktie piesardzības un profilakses pasākumi. Pētījums atklāj, ka respondenti kā trīs nozīmīgākos stresa cēloņus min bailes par savu un tuvinieku veselību (71%), atsevišķas sabiedrības daļas bezatbildību pret noteiktajiem ierobežojumiem (64%), kā arī situāciju darbā – iespējamo darba zaudēšanu, algas samazināšanos vai sava biznesa zaudēšanu (42%). Tāpat iedzīvotāju satraukuma pamatā ir neziņa par medicīnisko preču un medikamentu pieejamību (19%), sociālā distancēšanās un citi ierobežojumi (10%), kā arī ilgstoša atrašanās mājās (9%). Savukārt 3% par Covid-19 izplatību neuztraucas.

Lietošanai saņemti visi dezinfekcijas līdzekļi, kas pārstrādāti no konfiscētā spirta

Iekšlietu ministrijas padotībā esošajā Nodrošinājuma valsts aģentūrā tika saņemtas pēdējās piegādes ar visiem dezinfekcijas līdzekļiem, kas tika pārstrādāti no spirtu saturošā šķidruma, kas iepriekš bija paredzēts iznīcināšanai. Par dezinfekcijas līdzekļiem bez maksas daļu no pieejamajām tonnām spirta pārstrādāja AS MADARA Cosmetics sadarbībā ar SIA "L.Ē.V.", un pārējo daļu, lūdzot samaksu tikai par izmantoto taru, bez maksas pārstrādāja SIA "Rīgas laku un krāsu rūpnīca", kas tika izraudzīti tirgus izpētes rezultātā.

NMPD pastiprina aizsardzības pasākumus brigādēs un ārkārtas tālruņa 113 zvanu centrā

Ņemot vērā Covid-19 saslimstības iekšējo izplatību Latvijā, kas ne vienmēr ļauj identificēt saslimšanas avotu un infekcijas izplatības ķēdi, kā arī saslimšanas gadījumu pieaugumu mediķu vidū, NMPD ir pastiprinājis pasākumus dienesta darbinieku aizsardzībai. To mērķis ir mazināt saslimšanas riskus dienesta darbinieku vidū un pasargāt arī pacientus no inficēšanās.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi