Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Ķīmijterapeiti aicina pilnveidot vēža pacientu ārstēšanu, paredzot tam garantētu finansējumu

Izstrādājot jauno onkoloģijas nozares attīstības plānu 2021. - 2025. gadam, Latvijas ķīmijterapeiti aicina veselības politikas veidotājus ievērojami lielāku uzmanību pievērst vēža pacientu ārstēšanas pilnveidošanai. Kā uzsver ķīmijterapeiti, šobrīd spēkā esošajā plānā liela daļa satura ir veltīta vēža profilaksei un sabiedrības veselībai, kam nav tiešas ietekmes uz būtiskāko onkoloģijā sasniedzamo mērķi – panākt garāku vēža pacientu dzīvildzi un uzlabot dzīves kvalitāti. Šī un citas prasības onkoloģijas nozares attīstībai iekļautas Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācijas (LOĶA) rezolūcijā, kas tika apspriesta otrdien asociācijas konferencē "Ķīmijterapija – onkoloģijas progresa virzītāja", atzīmējot ķīmijterapijas specialitātes desmitgadi Latvijā.

Skaistumkopšanas nozares trendi: dabiskas izejvielas un unisex aromāti

Smaržu un kosmētikas ražošanā arvien populārāk kļūst izmantot dabiskas izejvielas un smaržvielas, bet unisex aromāti, kas paredzēti gan sievietēm, gan vīriešiem, iekaro arvien lielāku tirgus daļu. Tāpat arī patērētāju vidū aug paradums papildu ierastajām smaržām izvēlēties parfimēto kosmētiku, lai ilgāk saglabātu sava iecienītā aromāta smaržu. Šīs un vēl citas skaistumkopšanas tendences apstiprinājusi arī viena no pasaules lielākajām smaržu un kosmētikas izstādēm Kannās, Francijā.

Veselības indekss: Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs cieš no locītavu sāpēm

Gandrīz trešā daļa Latvijas iedzīvotāju pēdējā gada laikā ir saskārušies ar locītavu sāpēm, liecina jaunākā "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss" dati. Visbiežāk jeb 34 % gadījumu locītavu sāpes piemeklē iedzīvotājus, kuri par maz nodarbojas ar fiziskajām aktivitātēm. Vairāk par locītavu sāpju iemesliem un veidiem, kā no tām izvairīties, stāsta aptieku tīkla Apotheka farmaceite Anna Kivleniece.

Viltīgās kakla sāpēs!

Ziemā sāpošs kakls ir viens no biežākajiem iemesliem, kāpēc aptiekā tiek pirktas bezrecepšu zāles un kāpēc pacienti apmeklē ģimenes ārstu un otolaringologu. Lai gan rīkles gļotādas bojājumus var radīt arī, piemēram, kuņģa skābes atvilnis, tomēr galvenie vaininieki ir un paliek vīrusi vai baktērijas, kas iemitinājušies rīkles gļotādā un kam dažkārt nav nekāda sakara ar gadalaiku. Kā saprast, cik ļoti nopietna problēma ir kakla sāpes, un kā rīkoties? Skaidro BENU Aptiekas piesaistītie eksperti, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes lektors, studiju kursa un rezidentūras programmas vadītājs, privātklīnikas Headline otorinolaringologs medicīnas zinātņu doktors Kaspars Peksis un BENU Aptiekas farmaceite Ilze Priedniece.

Ģimenes ārsts Ainis Dzalbs: pastaiga mežā ir atslodze nervu sistēmai

Gada aukstajos mēnešos aktīva atpūta nebūt nav jāaizstāj ar pasīvu, tieši otrādi – brīvajā laikā ieteicams kārtīgi izkustēties svaigā gaisā, lai izvairītos no dažādām saslimšanām. Kā pastaiga mežā var palīdzēt uzlabot cilvēka fizisko un garīgo veselību, skaidro ģimenes ārsts un kustības "Ejam mežā" vēstnesis Ainis Dzalbs.

Skaidro speciālists: ieteikumi, ko ņemt vērā, ja bērnam ir cukura diabēts

Dusmu lēkmes, nervozitāte, dzeršana mācību stundas laikā, bieži labierīcību apmeklējumi, regulāri noguris vai vienmēr ēd? Katrs no šiem simptomiem var būt bērnam ar cukura diabētu. Par to, kas jāņem vērā pedagogiem un bērna vecākiem, stāsta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas diabēta aprūpes māsa Ilze Veilande.

Pētījums: gandrīz katrs piektais Latvijas iedzīvotājs pastāvīgi izjūt ilgstošu nespēku

Ilgstošs spēka izsīkums ir bīstams signāls, kas var liecināt gan par fizisko un emocionālo pārslodzi, gan nopietnām saslimšanām. Jaunākie BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultāti atklāj: 18% Latvijas iedzīvotāju pastāvīgi izjūt ilgstošu nespēku, 24% aptaujāto ar to saskaras pavasarī, 13% snieguši atbildi, ka ilgstošu spēku izsīkumu visbiežāk jūt rudenī vai ziemā, 3% to piedzīvo vasarā, savukārt tikai 28% respondentu norādījuši, ka ar ilgstošu nespēku ikdienā nesaskaras.

Bērnu rehabilitācijai mēneša laikā saziedots teju 21 tūkstotis eiro

Vakar, 5. decembrī tika atzīmēts uzņēmuma "Maxima Latvija" un rehabilitācijas centra "Poga" kopīgās labdarības kustības "Starp cilvēku un labu darbu ir viena poga" noslēgums. Akcija tika rīkota šī gada rudenī visos "Maxima Latvija" veikalos un kopā ar sadarbības partneru un pircēju iesaisti mēneša laikā bērnu rehabilitācijai tika saziedoti 20 985,00 eiro.

Katram vitamīnam – savs diennakts laiks!

Par vitamīniem un uztura bagātinātājiem, īpaši vīrusu un saaukstēšanās sezonā, tiek daudz runāts. Tie var stiprināt imunitāti un nepieciešamības gadījumā palīdzēt uzņemt mikroelementus un minerālvielas, kas netiek pietiekamā daudzumā uzņemti ar uzturu. Taču, vai zināji, ka, lai organisms veiksmīgāk uzņemtu vitamīnus un minerālvielas, tās ir jālieto pareizā laikā un veidā? BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa dalās ar padomiem, kas jāņem vērā, lietojot vitamīnus un uztura bagātinātājus.

Veselīga uztura pamatprincipi cilvēkiem ar cukura diabētu

Veselīgs, uzturvielām bagāts uzturs var palīdzēt sadzīvot ar cukura diabēta saslimšanu un nepieļaut slimības komplikāciju attīstību vai pat palīdzēt no cukura diabēta izvairīties vispār. Cukura diabēts var skart ikvienu cilvēku un ģimeni, tādēļ ikdienā ir svarīgi ievērot veselīga uztura pamatprincipus, kas noderēs ne tikai diabēta pacientiem, bet ikvienam, kam rūp sava veselība. Kā norāda Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas diabēta aprūpes māsa Jana Jaņeviča un uztura speciāliste Liene Sondore, svarīgākais veselīga uztura priekšnoteikums ir pārdomāta pārtikas produktu izvēle un mērenība it visā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli