Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Aptauja: gandrīz katrs piektais Latvijas iedzīvotājs pēdējo trīs gadu laikā ir saskāries ar akūtu klepu

Biežākie Latvijas iedzīvotāju plaušu veselības problēmu simptomi pēdējo trīs gadu laikā ir akūts klepus (18%), elpas trūkums un aizdusa (16%), zaļas, dzeltenas vai cita toņa krēpas (12%), kā arī sēkšana (10%), sāpes krūtīs (10%), hronisks klepus (8%) un asiņainu izdalījumu atkrēpošana (1%). Savukārt 43% aptaujāto pēdējo trīs gadu laikā ar plaušu veselības problēmu simptomiem saskārušies nav, bet vēl 10% konkrētu atbildi sniegt nevarēja, secināts jaunākajos BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultātos, kas veikti sadarbībā ar pētījumu centru SKDS.

Pasaules sirds dienā aicina pievērst uzmanību holesterīna līmenim

Ik gadu 29. septembrī tiek atzīmēta Pasaules sirds diena, lai pievērstu uzmanību sirds veselībai un tās riska faktoriem. Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, ik gadu tieši dažādas asinsrites sistēmas slimības ir izplatītākais nāves iemesls Latvijā. Viens no saslimšanu riska faktoriem ir paaugstināts holesterīns, un diemžēl nereti maldīgi tiek uzskatīts, ka tā ir tikai vecāka gadagājuma iedzīvotāju problēma. Patiesībā holesterīna līmenim ieteicams sekot līdzi jau no 20 gadu vecuma, skaidro aptieku tīkla Apotheka farmaceite Anna Kivleniece.

Eļļa, sēklas un mīkstums... – jeb viss par pamatīgo rudens ogu – ķirbi

Lai gan parasti uz ķirbi raugāmies kā uz dārzeni, ķirbis ir oga. Pamatīgi liela oga, kas satur daudz vērtīgu uzturvielu un ir garšīgi apēdama dažādos veidos un receptēs, teic "Mēness aptiekas" eksperte, VCA uztura speciāliste Anita Baumane.

Latvijas onkologi pieprasa palielināt finansējumu vēža slimnieku ārstēšanai

Latvijas Onkologu asociācija (LOA) un Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācija (LOĶA) vēstulē Saeimas frakcijām, Ministru prezidentam, Finanšu un Veselības ministrijai prasa 2021. gada valsts budžetā iekļaut un atbalstīt finansējumu vairāk nekā 40 miljonu eiro apmērā.

Jūties savā ādā arī menopauzes laikā!

Menopauze ir pārejas posms. Tas ir pavisam dabisks, taču vienlaikus arī mītiem apvīts process, kas nedaudz biedē gandrīz katru sievieti. Par to, kā neļaut menopauzes periodam mazināt dzīves kvalitāti un kā to izdzīvot ar sievišķīgu šarmu un augsti paceltu galvu, stāsta ginekoloģe dr. Dace Matule.

Pieci padomi veselīgam rudenim

Rudens raža sasniegusi savu pilnbriedu un ir īstais laiks izbaudīt Latvijas labumus, stiprināt savu imūnsistēmu un uzņemt garajai ziemai nepieciešamo enerģiju. Nacionālais pārtikas mazumtirdzniecības tīkls ELVI kopā ar uzturzinātnes speciālisti Dzintru Koktu piedāvā piecus ikdienā vienkārši ieviešamus padomus, kas palīdzēs no rudenī uzņemt pašu labāko!

Mobings mācību iestādēs – sabiedrības problēma, kuru nedrīkst ignorēt

Pēc vairāku mēnešu pārtraukuma, bērni ir atgriezušies skolās un citās mācību iestādēs. Vieni uz skolu dodas ar prieku, savukārt citiem atgriešanās skolā rada bažas un satraukumu. Pētījumi liecina, ka Latvijā ir ļoti augsti mobinga rādītāji, kas īpaši izpaužas tieši mācību iestādēs. Par to, kas ir mobings, kā tas izpaužas un kā to laikus pamanīt un novērst, stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, izglītības un skolu psiholoģe, psiholoģijas doktore Ilze Damberga un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.

Aptuveni 8000 cilvēku Latvijā pakļauti agrīnam infarkta riskam

Lai pievērstu uzmanību biežāk pārmantotajai ģenētiskajai slimībai, 24.septembrī tiek atzīmēta Ģimenes hiperholesterinēmijas diena. Arī Latvijā jau piekto gadu pacientu biedrība ParSirdi.lv sadarbībā ar Latvijas Ģimenes hiperholesterinēmijas reģistra kardiologiem aicina iedzīvotājus vērst uzmanību šai slimībai, mudinot laicīgi pārbaudīt holesterīna līmeni un ja nepieciešams, konsultējoties ar speciālistiem, uzsākt ārstēšanu.

Latvijai būs jāievieš Eiropas Vēža misijas 13 ieteikumi

Pēc vairāk nekā gadu ilga ekspertu grupas darba un četru mēnešu ilgas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu atbildīgo institūciju, speciālistu un iedzīvotāju publiskas apspriešanas ir publicēts Eiropas Vēža misijas padomes gala ziņojums. Tajā ir apkopotas 13 rekomendācijas cīņai ar vēzi, kas ir saistošas visām ES dalībvalstīm, tajā skaitā Latvijai.

Latvijas onkoloģijas pacienti vēršas Eiropas Komisijā un Veselības ministrijā ar vēstulēm

2020. gada 21. augustā Rīgā notika Eiropas Komisijas biroja Latvijā pārstāvju un onkoloģijas pacientu pārstāvošo organizāciju tikšanās  ar mērķi identificēt Latvijas vēža pacientiem aktuālās problēmas Eiropas Vēža misijas padomes izstrādāto 13 rekomendāciju cīņai ar vēzi kontekstā. Tikšanās laikā pacienti, ārsti un veselības politikas veidotāji skatīja piedāvātās rekomendācijas caur Latvijas prizmu, identificējot nepieciešamos uzlabojumus veselības aprūpes sistēmā gan Eiropas, gan nacionālā mērogā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums