Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Krūts vēža gēnu izpēte – kāpēc tā ir nozīmīga?

Katru gadu vairāk nekā tūkstotim sieviešu atklāj krūts vēzi. Lai gūtu veiksmīgus ārstēšanas rezultātus, ir svarīgi krūts vēzi atklāt iespējami agrīnā stadijā. Taču, gadījumā, ja tas ir atklāts vēlu, ir nekavējoties jāpiemēro efektīvākā mērķterapija, kas molekulārā līmenī bloķē vēža šūnu augšanu un vairošanos. Personalizēta ārstēšana onkoloģijā kļūst arvien izplatītāka, jo, nosakot konkrēto vēža šūnu ģenētiskās mutācijas veidu, tā dod iespēju īsā laikā piemērot pacientei atbilstošo terapiju. Par to, kā tiek veikta gēnu izpēte, konsultē Gen Era DNS testēšanas laboratorijas valdes priekšsēdētāja, ģenētiķe Dr. Med. Liene Ņikitina- Zaķe.

5 KĻŪDAS UN IETEIKUMI SEJAS ĀDAS KOPŠANĀ

Veselīgas, mirdzošas un mitrinātas ādas noslēpums ir pareiza sejas ādas kopšana, tāpēc "ARTISTRY" skaistuma eksperts Andžejs Savickis sadarbībā ar dermatoloģi Laumu Valeini apkopojuši populārākās kļūdas sejas ādas kopšanā, kā arī sniedz padomus, lai tās novērstu. Ādas kopšanas rutīna katram ir atšķirīga – kādam tā var būt sejas mazgāšana ar ūdeni, taču citam dažādu kosmētikas produktu lietošana no rīta un vakarā.

Saules mirdzums no tūbiņas – kā izmantot paštonējošo losjonu

Pirmie saules stari pavasarī ir tie, kas liek domāt par nesteidzīgām dienām pludmalē un zeltaina ādas toņa iegūšanu. Kamēr iesauļoties nav izdevies, mēs varam parūpēties par savu gaišo ādu un ieplānot zvilnēšanu pludmalē vēlākam laikam.

Labdarības akcijā ziedotie 68 190 eiro palīdzēs atklāt Dakteru Klaunu jauno skolu un turpināt ikdienas darbu slimnīcās

Ikgadējā biedrības "Dr.Klauns" labdarības akcija ar saukli "Palīdzi Dakteram Klaunam būt tur, kur viņu gaida!" ir veiksmīgi noslēgusies – pateicoties saziedotajiem 68 190 eiro, Dakteri Klauni šogad turpinās savu darbu, kā arī atklās Dakteru Klaunu jauno skolu.

Sports grūtniecības laikā: cik ilgi nedēļā ir nepieciešams trenēties un kādā laikā to labāk darīt

Mūsdienu uzskats, ka grūtniecības laikā sieviete nevar vai nedrīkst aktīvi nodarboties ar sportu, ir bezcerīgi novecojis. "Šajā dzīves posmā ārsti ne tikai sievietēm neaizliedz (izņēmums – grūtniecība ar sarežģījumiem), bet gluži otrādi - iesaka aktīvi sportot, jo vingrinājumi uzlabo pašsajūtu, uztur emocionālo stabilitāti un sagatavo sievietes ķermeni dzemdībām. Svarīgākais ir izvēlēties pareizo sporta veidu un pietiekamu skaitu vingrinājumu," stāsta zīmola 4F vēstnieks un pieredzējis treneris Edijs Cīrulis.

ARS Diagnostikas klīnikā iepazīstina ar Baltijā pirmo digitālo PET/CT iekārtu

Ar svinīgu prezentācijas pasākumu ceturtdien, 16. maijā Medicīnas centra ARS Diagnostikas klīnikā Rīgā, Jāņa Asara ielā 3 ir prezentēta pirmā digitālā Philips Vereos PET/CT iekārta Baltijā. Jaunā iekārta, kas ir vienīgā arī Centrālajā un Austrumeiropā, ļaus speciālistiem daudz kvalitatīvāk veikt izmeklējumus pacientiem ar onkoloģiskām, hematoloģiskām kā arī atsevišķām neiroloģiskām, kardioloģiskām un citām slimībām.

"DIŽVANAGI" KĻŪST PAR PIRMO CENTRU LATVIJĀ, KAS NODROŠINĀS PILNVĒRTĪGU PAKALPOJUMU ĢIMENĒM AR BĒRNIEM...

"DIŽVANAGI" KĻŪST PAR PIRMO CENTRU LATVIJĀ, KAS NODROŠINĀS PILNVĒRTĪGU PAKALPOJUMU ĢIMENĒM AR BĒRNIEM, KURIEM NEPIECIEŠAMA PALIATĪVĀ APRŪPE

Biedrība "DIŽVANAGI: Baltijas rehabilitācijas centrs" Liepājā kļūs par pirmo iestādi Latvijā, kurā turpmāk pilna spektra pakalpojumu varēs saņemt tās ģimenes, kurās aug bērni ar nepieciešamību pēc paliatīvās aprūpes. Tie ir gan rehabilitācijas pakalpojumi, kas palīdz uzlabot šo bērnu funkcionēšanas spējas un sociālās prasmes, gan nodrošināta pilnvērtīga "Atelpas brīža" programma ģimenēm - atpūta vecākiem un pilnvērtīga aprūpe bērniem.

Mediķi aicina Tet Rīgas maratona dalībniekus būt atbildīgiem par savu veselību un novērtēt gatavību skrējienam

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi visus sportistus un skriešanas entuziastus, kas svētdien, 19.maijā, piedalīsies Tet Rīgas maratonā, aicina nopietni izvērtēt savas spējas, spēkus un veselību iecerētās distances veikšanai.

Atzīmēs Hipertensijas dienu Kardiologi vērš uzmanību – pacienti paliek arvien jaunāki!

Atzīmējot Starptautisko Hipertensijas dienu, 17.maijā pacientu biedrības "ParSirdi.lv" un Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrība uzsāk akciju "Tāpēc, ka es tā teicu!", kuras mērķis ir mudināt ikvienu izmērīt asinsspiedienu un rīkoties!

Kad sāpju cēlonis ir galvā...

Mūsdienu straujais dzīves ritms, stresa pilnā ikdiena un negatīvās emocijas ietekmē centrālās nervu sistēmas darbību, savukārt tā skar iekšējo orgānu darbību un visu veselības stāvokli kopumā. Ja arvien biežāk stresa mirkļos sāk sāpēt vēders, galvassāpes kļūst arvien biežākas un intensīvākas un vairs nepalīdz arī ierastā pretsāpju tablete, laiks vērsties pie speciālista – iespējams, ka pie vainas ir apspiestas emocijas, stress vai bailes. Vairāk par to stāsta Sāpju centra vadītāja, docente Irina Evansa.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli