Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Par Rīgas 1.slimnīcas darba rezultātiem

SIA "Rīgas 1.slimnīca" 2019. gadā strādājusi ar peļņu 1.1 miljonu eiro apmērā, kas pieauguši, salīdzinot ar 2018. gadu par 16 %. Slimnīcas apgrozījums pērn bija 19.1 miljoni eiro, kas bija par 10% vairāk nekā 2018.gadā.

Slimnīcas regulārāk ziņos par pieejamajiem resursiem

Lai Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) varētu pacientu nogādāt uz visatbilstošāko slimnīcu viņa veselības stāvoklim, ārstniecības iestādēm būs katru dienu jāsniedz informācija NMPD par slimnīcā pieejamajiem resursiem, tostarp brīvajām gultām un noslogotību.

Grozīta darbnespējas lapu izsniegšanas un anulēšanas kārtība

Papildināti darba nespējas lapu (DNL) izrakstīšanas nosacījumi slima bērna kopšanai, nosakot, ka bērna saslimšanas gadījumā DNL varēs izrakstīt par bērnu, kurš nav sasniedzis 18 gadu vecumu, ja bērnam piešķirts invaliditātes kopšanas pabalsts, kā arī, ja bērnam ir smaga slimība, kuras dēļ nepieciešama ilgstoša ārstēšanās un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas konsilijs noteicis, ka nepieciešama vecāka nepārtraukta klātbūtne.

Covid-19 iekļauj reģistrējamo infekcijas slimību sarakstā

2. jūnijā, valdība lēma reģistrējamo infekciju sarakstā iekļaut Covid-19, norādot, ka tā ir bīstama infekcijas slimība. Līdz šim Covid-19 tika reģistrēta kā cita no jauna parādījusies bīstama infekcijas slimība, jo pirmās ziņas par vīrusa uzliesmojumu Ķīnā parādījās pagājušā gada beigās.

Līdz gada beigām būs zināmas izmaiņas slimnīcu darbībā

Veselības ministrija ir izveidojusi darba grupu, kura izvērtēs Veselības inspekcijas veikto pārbaužu rezultātus slimnīcās, lai pēc tam jau sarunās ar noteiktām slimnīcām un iesaistītām pašvaldībām nonāktu pie secinājumiem, vai ir jāveic izmaiņas slimnīcas darbībā. Plānots, ka gada beigās Veselības ministrija iesniegs grozījumus normatīvajos aktos.

NMPD: "Mārsnēnu" vadītājas izteikumi presē ir nepamatoti un apmelojoši

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) kategoriski noraida sociālās aprūpes centra "Mārsnēni" vadītājas E.Jēkabsones presē paustos izteikumus par nepietiekamu drošības pasākumu ievērošanu Covid-19 testēšanas laikā šajā iestādē un uzskata, ka dienests šādi tiek apmelots.

Bērnu drošība prasa visas sabiedrības iesaisti

Starptautiskajā bērnu tiesību aizsardzības dienā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) aicina ar īpašu vērību izturēties pret bērnu drošību. Sākoties vasaras sezonai un mazinoties ārkārtējās situācijas laikā noteiktajiem ierobežojumiem, var prognozēt, ka cilvēki īpaši aktīvi izmantos iespējas atpūsties un relaksēties. Tieši tāpat vasaras laikā nemainīgi aktuāls ir jautājums par bērnu pieskatīšanu. Vienmēr jāatceras, ka par bērna drošību un veselību atbildīgs ir pieaugušais, tādēļ visās situācijās rūpīgi jāizvērtē apstākļi, kādos atrodas nepilngadīgais, un jācenšas novērst visus iespējamos apdraudējumus.

Lai galvā ķivere un prāts!

2019.gadā 20 686 bērni ir vērsušies VSIA "Bērnu klīniskā universitātes slimnīca" pēc palīdzības, jo guvuši kādu traumu. Tas ir par 5% mazāk nekā 2018.gadā, taču joprojām traumas guvušo bērnu skaits Latvijā ir ļoti liels, turklāt visbiežāk nelaimes notiek sadzīviskās situācijās, kad nav ievēroti elementāri drošības pasākumi. Tāpēc Bērnu slimnīcas fonds kopā ar Bērnu slimnīcu aicina ikvienu pieaugušo pievērst uzmanību bērnu drošībai, piedaloties īpašā akcijā Lai galvā ķivere un prāts!, kas tiks uzsākta šodien, 1.jūnijā- Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, un ilgs vienu nedēļu - līdz 8.jūnijam.

Ko likt uz šķīvja, lai uzņemtu vērtīgās Omega-3 taukskābes

Polinepiesātinātās taukskābes pilda ļoti nozīmīgu funkciju un tās ir cilvēka organismā neaizstājamas. Šīs taukskābes iedala vairākās grupās, bet būtiskākās no tām ir Omega-3 un Omega-6 taukskābes. Ja ar Omega-6 taukskābju nepieciešamā daudzuma nodrošināšanu parasti nav problēmu, jo tās sastopamas bieži lietotos pārtikas produktos (eļļas, sēklas, rieksti), tad ar Omega-3 taukskābēm ir nedaudz savādāk. Omega-3 taukskābju trūkums novērojams daudz biežāk, tāpēc ir īpaši jāpiedomā pie sava uztura daudzveidības, lai nodrošinātu Omega-3 taukskābes pietiekami lielā devā.

Kāpēc un kad veikt dzimumzīmju pārbaudes

Vasaras sākums ir īstais brīdis, lai atgādinātu par dzimumzīmēm un to veselību, jo tūlīt pilnā sparā sāksies sauļošanās sezona. Dzimumzīmes šajā laikā ir īpaši jāsaudzē, jānovērtē un jāmazina riski, lai tās nekļūtu par ļaundabīgiem veidojumiem. Kas īsti ir dzimumzīmju pārbaude, kad un cik bieži to veikt?

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums