Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Infektoloģe: pret gripu jāvakcinējas jau tagad

Gaidot tradicionālo ziemas gripas sezonu, ārsti infektologi iesaka vakcinēšanos pret šo infekcijas slimību neatlikt uz vēlāku laiku, bet veikt to jau tuvākajā laikā oktobrī.

Kāpēc nepārspīlēt ar sāls patēriņu uzturā? Skaidro farmaceite

Pētījuma* dati liecina, ka vidējais sāls patēriņš dienā Latvijas iedzīvotāju vidū ir 8,8 g, kas būtiski pārsniedz ieteicamo dienas normu. Visvairāk ar sāls lietošanu pārspīlē vīrieši, dienā apēdot 10,7 g sāls, bet sievietes – 6,2 g. Aptieku tīkla Apotheka farmaceite Anna Kivleniece skaidro, kas rosina pārmērīgu sāls lietošanu uzturā, kādas var būt tā sekas, un dalās padomos, kā samazināt sāls daudzumu uzturā.

Fizisko aktivitāšu ietekme uz neirotiskiem traucējumiem – trauksmi

Arvien biežāk cilvēki meklē palīdzību pie speciālistiem saistībā ar stresu un neirotiskiem traucējumiem – paniku, ģeneralizētu trauksmi, bailēm (fobijām), pēctraumas stresa sindromu, obsesīvi kompulsīviem traucējumiem u.c.

Turpmāk arī Murmastienē dežurēs mediķu brigāde - tas ir jau piektais jaunizveidotais brigāžu punkts šogad

Lai kritiskās situācijās mediķi ātrāk nokļūtu pie pacientiem, no 16.septembra Varakļānu novada Murmastienē dežurēs Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu brigāde. Murmastiene ir jau piektais jaunizveidotais brigāžu punkts, kas darbu sācis šogad.

Rudens ogas – vitamīnu, minerālvielu un antioksidantu avots!

Rudens vēsais un mitrais laiks, kas neizbēgami ir pienācis, ir īsts pārbaudījums mūsu imunitātei un labsajūtai. Tomēr vienlaikus daba ir parūpējusies par to, lai sniegtu mums šobrīd tik vajadzīgos vitamīnus un antioksidantus. Kur tos vislabāk meklēt, ja ne rudens ogās? To plašais pielietojums profilaksē, ārstēšanā un ikdienas ēdienkartes papildināšanā ļauj vaļu visdažādākajām iespējām! Kāpēc jāēd rudens ogas un kā tās vislabāk pagatavot un uzglabāt ziemai? Padomos dalās BENU Aptiekas pieaicinātā eksperte, sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.

Bērnu rehabilitācijas dienas svinības vienkopus pulcē 500 dalībniekus no visas Latvijas

Sestdien, 14. septembrī, "Ghetto Games" sporta bāzē Grīziņkalnā (Rīgā, Pērnavas iela 42) trešo gadu pēc kārtas tika atzīmēta Bērnu rehabilitācijas diena – svētki, kas radīti bērniem un pusaudžiem ar kustību traucējumiem, viņu ģimenēm, draugiem un tuviniekiem. Rehabilitācijas centra "Poga" un mazumtirdzniecības tīkla "Maxima Latvija" kopīgi organizētā pasākuma ietvaros vienkopus tika pulcēti vairāk nekā 500 dalībnieki no visas Latvijas.

Kas jāzina par bērnu zobu kopšanu

Bērna zobi un ar to pareizu kopšanu saistītie jautājumi ir viena no vecākiem aktuālām tēmām, ar kuru viņi mēģina tikt skaidrībā. Tomēr saistībā ar to valda dažādi mīti, kas ne vienmēr ir patiesi. Kā arī bieži vien vecāki līdz galam nepazinās, cik liela ir viņu loma tajā, kādi un cik veseli būs viņu bērnu zobi.

Kā rīkoties spēcīgu galvassāpju gadījumā?

Galvassāpes ir viena no izplatītākajām veselības likstām, kas var piemeklēt jebkuru cilvēku, īpaši šobrīd, kad pēc vasaras atvaļinājumiem, atsākoties darbam un mācībām, ir paaugstināta garīgā noslodze. Par galvassāpju cēloņiem, pazīmēm un to, kā atšķirt galvassāpes no lēkmjveida migrēnas, stāsta Rīgas 2. slimnīcas neiroloģe un algoloģe Daina Jēgere un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.

A.Vladova: Rīgas pašvaldība turpinās uzlabot veselības aprūpes pieejamību iedzīvotājiem

Rīgas pašvaldība pēdējo desmit gadu laikā paveikusi ļoti daudz veselības jomas infrastruktūras uzlabošanā, un arī nākamajos gados viena no prioritātēm būs veselības aprūpes pieejamības uzlabošana, to otrdien, 10. septembrī, pēc iepazīšanos ar paveikto Rīgas Dzemdību namā un Rīgas 1. slimnīcā atzina galvaspilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova.

Tu vari sevi pasargāt no dzemdes kakla vēža!

Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas un Tikaisievietem.lv rakstu sērijas "Sievietes veselības problēmas jeb kāpēc tas notiek ar mani?" piektā tēma – dzemdes kakla veselība jeb kā sevi pasargāt no dzemdes kakla vēža.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli