EČ kvalifikācijā pirmā spēle Latvijai ar Moldovu, tad – Spāniju un Kipru

Eiropas čempionāta atlases turnīra D grupas sacensības Kiprā 30. augustā atklās Latvijas – Moldovas mačs, bet vakarā tiksies mājinieki ar spāņiem. Nākamajā dienā Latvija spēkosies ar Spāniju, tad – Kipru. Arī otrajā riņķī spēļu secība būs tāda pati.
Latvijas izlases galvenais treneris Avo Kēls uzskata, ka kalendārs nav Latvijai labākais, taču visu noteiks spēle laukumā.

Latvijas izlase kvalifikācijas turnīram, kas divos riņķos no 30. augusta līdz 6. septembrim notiks Kipras galvaspilsētā Nikozijā, gatavojas jau kopš jūnija sākuma. Tagad ir zināms arī spēļu grafiks, un treneri var sākt domāt par taktiku pirms turnīra.

“Kipra ir sacensību saimnieks un varēja izvēlēties kalendāru. Tāpēc sev uztaidīja maksimāli labāko. Kipra ir vājākā izlase grupā, taču arī uz kaut ko cer. Iespējams, tāpēc pirmajā dienā mēs spēlējam ar Moldovu, lai mājinieki varētu paskatīties, kā mēs un moldovieši spēlējam, un labāk sagatavoties spēlēm ar mums,” spēļu secību Nikozijā komentē Latvijas valstsvienības galvenais treneris Avo Kēls.

“Ja mēs būtu sacensību rīkotāji, mēs rīkotos tāpat kā Kipra,” viņš turpina. “Arī Spānijai ir labs kalendārs. Mums varētu būt labāks, tomēr finālturnīrā iekļūs nevis tas, kam labāks grafiks, bet tas, kurš labāk spēlēs.”

Pirmā spēle Latvijai paredzēta pret Moldovu, kas tiek uzskatīta par Latvijas volejbolistu sīvākajiem sāncenšiem uz vietu finālturnīra dalībnieku rindās.

“Kļūdīties nedrīkst,” saka treneris. “Ja atceramies, tad iepriekšējā ciklā pret Izraēlu viesos zaudējām pirmo spēli, un tā kļuva par izšķirošo. Tāpēc pirmais mačs ar Moldovu var būt pats svarīgākais.”

Spēles notiks “Eleftheria Indoor Hall” zālē, kurā vietas ir 6000 skatītāju, tomēr droši vien būs kādi skaita ierobežojumi.

“Līdzjutēju droši vien daudz nebūs,” saka Kēls, kurš divreiz finālturnīrā ir ticis ar savas valsts Igaunijas izlasi. “Vairāk mani uztrauc spēlētāju veselība koronavīrusa ierobežojumu laikā. Šobrīd Moldovā nav pati labvēlīgākā situācija. Mani uztrauc, kā Kipra nodrošinās, ka moldovieši ir veseli. Vai viņiem būs jāiziet karantīna? Tāpat Spānijā situācija strauji mainās gan uz labo, gan slikto pusi. Mēs esam jau redzējuši, cik ātri situācija var mainīties.”

D grupa ir vienīgā no septiņām, kurā sacensības vienā vietā notiks jau augustā un septembrī. Citās grupās spēles paredzēts aizvadīt janvārī.

Finālturnīrs plānots 2021. gada augustā un septembrī Polijā, Čehijā, Somijā un Igaunijā. Četras mājinieku izlases un astoņas labākās iepriekšējo Eiropas meistarsacīkšu komandas Serbija, Slovēnija, Francija, Krievija, Itālija, Ukraina, Vācija un Beļģija vietu finālturnīra Eiropas 24 labāko komandu skaitā jau ir nodrošinājušas. Atlikušās 12 vietas finālturnīrā ieņems septiņu grupu uzvarētāji un pieci labākie otro vietu ieguvēji.

Kvalifikācijas sacensību kalendārs:

1. riņķis

30. augusts

17:00   Moldova – Latvija

20:00   Kipra – Spānija

31. augusts

17:00   Latvija – Spānija

20:00   Moldova – Kipra

1. septembris

17:00   Spānija – Moldova

20:00   Latvija – Kipra

2. riņķis

4. septembris

17:00   Moldova – Latvija

20:00   Kipra – Spānija

5. septembris

17:00   Latvija – Spānija

20:00   Moldova – Kipra

6. septembris

17:00   Spānija – Moldova

20:00   Latvija – Kipra

Vairāk par Latvijas vīriešu izlasi meklē – http://volejbols.lv/izlases/IZLASE2019

Lelde Blumberga
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums