LATVIJAS VĪRIEŠU TENISA IZLASE UZSĀKS CĪŅAS DEIVISA KAUSĀ


public. foto
Latvijas vīriešu tenisa izlase ir devusies uz Grieķiju, lai jau rīt startētu Deivisa kausa Eiropas 3. grupā, kas līdz 14. septembrim norisināsies Atēnās. Latvijas izlase startēs B grupā, kurā tai stāsies pretī Igaunijas, Melnkalnes un Ziemeļmaķedonijas valstvienības. Labākās divas komandas no katras grupas mērosies savā starpā, lai cīnītos par iekļūšanu Deivisa kausa Eiropas 2. grupā.

Latvijas izlase uz Atēnām ir devusies iespējami labākajā sastāvā. Izlases rindās būs pieredzējušie brāļi Mārtiņš un Jānis Podžus, Artūrs Lazdiņš, kā arī Vācijā uzaugušas Roberts Štrombahs, kuram šī būs debija Latvijas izlasē. Pie Latvijas izlases kapteiņa stūres būs Deniss Pavlovs, kurš šajā amatā ir kopš pagājušā gada. Latvijas uzdevums pēc grupu turnīra spēlēm būs ierindoties starp labākajām 2 komandām, lai spēlētu izslēgšanas spēlēs ar kādu no labākajām otras grupas komandām par iekļūšanu Deivisa kausa Eiropas 2. grupā. Par šīm ceļa zīmēm cīnīsies arī Igaunija, Luksemburga, Ziemeļmaķedonija, Monako un Melnkalne.


public. foto

“Mums ir izdevies nokomplektēt ļoti labu sastāvu. Diemžēl Ernests nevar mums palīdzēt, bet toties mums ir četri līdzvērtīgi spēlētāji – jebkurš no viņiem var uzvarēt. Mans kā kapteiņa uzdevums būs izlemt, kuru spēlētāju sūtīt laukumā konkrētajā spēlē. Jau kopš pagājušās nedēļas aktīvi trenējamies Lielupē un pagaidām sagatavošanās process aizrit bez nekādām problēmām. Mūsu izlases pirmais numurs gaidāmajās spēlēs būs Mārtiņš Podžus – viņam ir vislielākā pieredze Deivisa kausos, kā arī starptautiskos turnīros,” stāsta Latvijas izlases kapteinis Deniss Pavlovs.


public. foto

Pagājušajā gadā Latvijas izlasei neizdevās atgriezties Eiropas zonas 2. grupā, jo ar uzvarām tikai pret Lihtenšteinu un Armēniju nepietika un nākamajās spēlēs tika piedzīvoti zaudējumi pret Grieķijas un Melnkalnes izlasēm. Šis Deivisa kausam ir bijis pārmaiņu gads, jo tika mainīts izspēles formāts. Turpmāk labākās pasaules 18 komandas sezonas beigās tiksies vienu nedēļu ilgā finālturnīrā, bet pārējās komandas, balstoties uz Deivisa kausa rangu, tiks sadalītas pirmajā, otrajā, trešajā un ceturtajā grupā.

Deivisa kauss ir galvenās tenisa sacensības vīriešu izlasēm, ko organizē Starptautiskā Tenisa federācija (ITF) jau kopš 1900. gada. Sākotnēji tās tika organizētas kā sacensības starp ASV un Lielbritānijas izlasēm, bet šobrīd tās ir lielākās ikgadējās starptautiskās komandu sacensības. Latvijas izlase šajā turnīrā piedalās kopš 1993. gada, pašlaik atrodas Eiropas/Āfrikas zonas III grupā. Šogad to pārstāvēs Mārtiņš Podžus (438. vieta ATP vienspēļu rangā), Jānis Podžus, Roberts Štrombahs un Artūrs Lazdiņš.

Latvijas Tenisa savienība
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums