Konkursā "Mežpils Prove" 2020 izvēlēti labākie mājbrūvētāji


Andris Rasins Mezpils Prove
Aldara alus darbnīcā ar žūrijas darbu vairāku stundu garumā noslēdzās ikgadējais mājbrūvētāju konkurss "Mežpils Prove". Par šī gada tematiku tika izvēlēta "IPA" jeb Indijas gaišais eils. Apkopojot rezultātus un veicot papildu pārbaudes laboratorijā, par šī gada uzvarētāju ir atzīts Sandis Bērziņš.

Konkursam šogad tika iesniegti 17 darbi, no kuriem četri tika izvirzīti fināla degustācijai. Lai arī konkursā ir dalībnieki, kas piedalās regulāri un atsevišķi meistari iesniedza savus paraugus pat sesto reizi, ik gadu konkurenci papildina arī jauni alus pazinēji. Pirmo reizi piedalījās arī uzvarētājs Sandis Bērziņš, kurš ir izcīnījis iespēju brūvēt savu alu Aldara vēsturiskajā alus darītavā 9500l apjomā, kas tiks pārdots restorānos visā Latvijā, kā arī pilnībā apmaksātu braucienu uz vienu no pasaulē labākajiem alus festivāliem “MBCC 2020” Kopenhāgenā, Dānijā. Šis festivāls ir īpašs tieši ar ekskluzīvu un jaunāko alus piedāvājumu, ļaujot atklāt patiesi nebijušas garšas.

“Konkursa laikā mēs meklējam alu, kas ir ne tikai interesants un orģināls, bet arī tuvs visai žūrijai, patīk un garšo ikvienam. Šogad uzvarētāja alu piedāvāsim tieši restorānu apmeklētājiem, nevis veikalu pircējiem, jo tā ir vieta, kur cilvēki biežāk izvēlas eksperimentēt un atklāt jaunas garšas. Piemēram, pērn “Mežpils Nelson IPA” bija pieprasītāks tieši restorānos. Pēc uzvarētāja alus receptes brūvēšana tiks uzsākta martā, savukārt jau aprīlī tas būtu pieejams alus mīļiem visā Latvijā,” stāsta Andris Rasiņš, Aldara alus darbnīcas direktors un konkursa “Mežpils Prove” dibinātājs.

Šogad tika pieaicināta plaša, 12 cilvēku žūrijas komisija, lai izvērtētu iesniegtos alus brūvējumus. AS “Aldaris” uzņēmuma pārstāvji, kā arī brūvēšanas eksperti un mediju pārstāvji: Uģis Narvils - “Mežpils Prove 2017” uzvarētājs un “Nurme” alus darītavas vadītājs, Juris Cinīts - alus bāra “TAKA” līdzīpašnieks, Linards Dzērve - “KUPLA” dibinātājs, Rimants Pavziniuks – alus darītavas “Hopalaa” aldaris, Raivis Šveicars - laikraksta “Latvijas Avīze” žurnālists, Jānis Bagātais - Delfi.lv Nacionālo un biznesa ziņu nodaļas redaktors.

Par konkursu:

Mājbrūvētāju konkurss “Mežpils Prove” tiek rīkots jau sesto gadu un ar katru gadu pulcē arvien vairāk alus profesionāļus un entuziastus, iepazīstinot sabiedrību ar labākajiem Latvijas alus mājbrūvētājiem. Pērn uzvarēja Ričards Vaišļa, kura uzbrūvētais “Mežpils sienāzis” priecēja beļģu alus tipa Saison cienītājus Latvijā.

Toms Kursītis
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi