Aptaujā noskaidroti biežākie pārkāpumi uz dzelzceļa pārbrauktuvēm


ldz_dzelzcels_diena
Ar regulāru dzelzceļa pārbrauktuves šķērsošanu ir saskāries teju ikviens satiksmes dalībnieks, taču paradoksāli, ka savus pārkāpumus atzīst tikai 10%, savukārt citu pārkāpumus ir pamanījusi lielākā daļa autovadītāju – šādu tendenci atklāj VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) veiktā aptauja.

Visbiežāk jeb 62% aptaujāto ir pakļāvuši savu drošību riskam, neievērojot STOP zīmi pie pārbrauktuves vai attiecīgo ceļa apzīmējumu. Liela daļa autovadītāju ir pārkāpuši arī citus ceļu satiksmes drošības noteikumus, piemēram, ignorējuši luksoforu (37%), apdzinuši citu transportlīdzekli uz dzelzceļa pārbrauktuves (14%) vai neaprēķinājuši vietu aiz pārbrauktuves un palikuši uz dzelzceļa sliedēm (8%).

Dzelzceļš ir paaugstinātas bīstamības zona, kurā jābūt īpaši modram un piesardzīgam. Tomēr, kā liecina dzelzceļa pārbrauktuvju dežurantu pieredze, autobraucēji regulāri pārkāpj noteikumus un apdraud savu vai citu pasažieru drošību.

Dzelzceļa pārbrauktuves dežurante ar 31 gadu stāžu Gunta atgādina autovadītājiem un gājējiem, ka pārbrauktuve ir augstas bīstamības zona un aicina padomāt par savu drošību: "Nav šīs kultūras – ir jābūt disciplinētākiem. Autovadītāji zina, kā tiem būtu jārīkojas, bet bieži vien rīkojas neatbilstoši situācijai. Tie domā, ka paspēs šķērsot pārbrauktuvi, bet katra situācija ir jāizvērtē.”

Neapdomīga rīcība un ceļu satiksmes noteikumu neievērošana dzelzceļa pārbrauktuves tuvumā var radīt apdraudējumu ne tikai savai dzīvībai, bet arī apkārtējo cilvēku drošībai. Kā liecina aptauja, 45% aptaujāto ir novērojuši, ka citi autovadītāji neaptur automašīnu pie STOP zīmes vai ceļa apzīmējumiem. Tāpat liela daļa (39%) aptaujāto ir redzējuši automašīnu šķērsojam dzelzceļa pārbrauktuvi, iedegoties aizliedzošā luksofora signālam. Turklāt 25% redzējuši, kā autovadītājs, nepārliecinoties par iespēju pilnībā šķērsot pārbrauktuvi, uzsāk kustību un, sastrēgumu vai citu iemeslu dēļ, paliek uz pārbrauktuves, bet 20% – kā autovadītājs apbrauc nolaistu barjeru.

Plašāka informācija par biežākajiem pārkāpumiem uz dzelzceļa pārbrauktuvēm kopā ar publicitātes foto pieejama e-pasta pielikumā.

Dzelzceļa pārbrauktuvju dežurantu video:

  1. Dzelzceļa pārbrauktuves dežurantes Anitas stāsts: https://www.youtube.com/watch?v=bO3QHuzCXjE
  2. Dzelzceļa pārbrauktuves dežurantes Annas stāsts: https://www.youtube.com/watch?v=tir8DdcIyxk
  3. Dzelzceļa pārbrauktuves dežurantes Guntas stāsts: https://www.youtube.com/watch?v=FA_lH7YTP9A
  4. Dzelzceļa pārbrauktuvju dežurantu ikdiena un galvenie pienākumi: https://www.youtube.com/watch?v=mmfxynC_H1U

VAS “Latvijas dzelzceļš”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli