VSAA aicina vecuma pensijas saņēmējus izmantot pensiju 2.līmeņa kapitālu

No 2020.gada fondēto pensiju shēmas dalībniekam, pieprasot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) piešķirt vecuma pensiju, uzreiz būs jāizdara izvēle, vai uzkrāto fondētās pensijas (pensiju 2.līmeņa) kapitālu pievienot pensiju 1.līmeņa kapitālam vai iegādāties dzīvības apdrošināšanas (mūža pensijas) polisi. Šīs izvēles izdarīšanu nevarēs atlikt uz vēlāku laiku, kā tas bija līdz šim.

VSAA oktobra dati liecina, ka 15 700 personas, kam jau ir piešķirta vecuma pensija, nav izmantojušas savu pensiju 2.līmenī uzkrāto kapitālu. 5520 personām, kuru uzkrājums pārsniedz 2000 eiro, kas dod tiesības izvēlēties iegādāties mūža pensijas polisi vai pārrēķināt vecuma pensiju, VSAA decembrī izsūtīs uzaicinājumus paziņot VSAA par savu izvēli.

VSAA aicina arī pensiju saņēmējus, kuri vēl nav izmantojuši savu pensiju 2.līmeņa kapitālu un kuru uzkrājums ir mazāks par 2000 eiro, iesniegt VSAA iesniegumu kapitāla izmantošanai, piešķirtās vecuma pensijas pārrēķināšanai.

Iesniegums VSAA par kapitāla izmantošanu jāiesniedz ne vēlāk kā līdz 2021.gada 30.novembrim. Ja persona līdz noteiktajam termiņam izvēli nebūs izdarījusi, tad saskaņā ar Valsts fondēto pensiju likumā noteikto VSAA no 2022.gada 1.janvāra pārrēķinās piešķirto vecuma pensiju, ņemot vērā pensiju 2.līmeņa uzkrājumu.

Detalizēta informācija pieejama VSAA mājaslapā.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums