Pasaules intelektuālā īpašuma dienā tuvāk aplūkos sporta pasauli

26. aprīlī visā pasaulē tiks atzīmēta Pasaules intelektuālā īpašuma diena, kurā Patentu valde kopā ar partneriem organizē starptautisku semināru "Intelektuālais īpašums un sports". Seminārā nozares eksperti diskutēs par intelektuālā īpašuma aizsardzības nozīmi, pievēršot īpašu uzmanību tā lomai sporta nozarē.

“Esam gandarīti, ka kopumā izpratne par nepieciešamību aizsargāt savu intelektuālo īpašumu ar katru gadu pieaug. To apliecina arī kopējais reģistrēto preču zīmju skaita pieaugumus, tomēr izpratne joprojām ir nepietiekama. Līdz ar to būtiski, ka par intelektuālo īpašumu domājam ne vien, atzīmējot Pasaules intelektuālā īpašuma dienu, bet arī ilgtermiņā. Ir svarīgi veidot atbildīgu un ilgtspējīgu sabiedrības attieksmi pret intelektuālā īpašuma tiesībām, turklāt visdažādākajās nozarēs – arī sportā, kam sākotnēji šķiet nav lielas saistības ar intelektuālā īpašuma aizsardzību. Taču tieši intelektuālā īpašuma tiesību izmantošana sporta nozarē ir katalizators jauniem sasniegumiem,” norāda Patentu valdes direktors Sandris Laganovskis.

Pasaules intelektuālā īpašuma dienai veltītajā diskusijā par būtiskākajām izmaiņām un prasībām, kuras paredz jaunā ES direktīva, diskutēs Tieslietu ministrijas Nozaru politikas departamenta direktore Olga Zeile, Patentu valdes Preču zīmju un dizainparaugu departamenta vadošais zinātniskais konsultants Jānis Ancītis un Latvijas Profesionālo patentpilnvarnieku asociācijas prezidents Jevgeņijs Fortūna. Par aktuālo tēmu “Intelektuālais īpašums un sports” savā pieredzē dalīsies Latvijas Olimpiskās komitejas pārstāvji, kā arī ārvalstu starptautiski atzīti eksperti no Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) un citām institūcijām.

Seminārā tiks pasniegta arī WIPO “Medaļa izgudrotājiem” – īpašais apbalvojums novatoriem, kuru izgudrojumi ir nesuši nozīmīgu ieguldījumu valsts ekonomikas un tehnoloģiju attīstībā. Pirmo reizi Pasaules intelektuālā īpašuma dienas ietvaros tiks apbalvoti arī skolēni – video konkursa “Ceļojums rūpnieciskā īpašuma pasaulē” laureāti.

Tradicionāli Pasaules intelektuālā īpašuma dienā notiks konkursa “Gada preču zīme” laureātu godināšana un apbalvojumu pasniegšana. Arī šogad konkursa uzvarētāji tiks noteikti divās galvenajās nominācijās: "Gada preču zīme – Latvijai" un "Gada preču zīme – pasaulei".

Šī gada konkursa “Gada preču zīme 2018” žūrijas komisijas un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš norāda: “Ar pārliecību varu teikt, ka konkurss “Gada preču zīme” izceļ Latvijas labākos uzņēmējus, kuri apzinās reģistrētu preču zīmju ekonomiskos ieguvumus un izmanto tos, lai popularizētu, kā arī aizsargātu savu produkciju un celtu tirgus daļu ne vien Latvijā, bet jo īpaši eksporta tirgos. Pēc dažiem gadiem konkursā pieteiktās preču zīmes būs pieskaitāmas pie valsts atpazīstamības vērtībām, konkurējot daudz plašākā mērogā, nekā varam iedomāties tagad.”

Pasākums notiks 26. aprīlī viesnīcā Wellton Riverside SPA Hotel11. novembra krastmalā 33, Rīgā. Pasākuma programma ir pieejama šeit >>>

Pasaules intelektuālā īpašuma dienu kopš 2000. gada tradicionāli atzīmē 26. aprīlī par godu Pasaules intelektuālā īpašuma organizācijas (World Intellectual

Property Organization WIPO) dibināšanai 1970. gadā.

MRS grupa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums