Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Uzticības tālrunis akcijas laikā sniegs palīdzību mobingā cietušajiem

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 no 18.marta līdz 24.martam rīko informatīvo akciju "Es izvēlos runāt!".

31. martā pārejam uz vasaras laiku. Pulksteņu griešana, iespējams, tiks ...

31. martā pārejam uz vasaras laiku. Pulksteņu griešana, iespējams, tiks pārtraukta 2021. gadā

Tā kā Eiropas Savienības dalībvalstīs turpinās diskusijas par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā, šobrīd ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība, kas nozīmē, ka šā gada 31.martā Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja uz vasaras laiku.

Pāreja uz vasaras laiku notiks 31. martā

Tā kā Eiropas Savienības dalībvalstīs turpinās diskusijas par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā, šobrīd ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība, kas nozīmē, ka šā gada 31. martā Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja uz vasaras laiku.

Brīvo darbvietu skaits 2018. gadā palielinājies par 5,7 tūkstošiem jeb 33,4 %

2018. gadā Latvijā vidēji bija 22,7 tūkst. brīvo darbvietu un, salīdzinot ar 2017. gadu, to skaits ir pieaudzis par 5,7 tūkst. jeb 33,4 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Sabiedriskajā sektorā bija 6,8 tūkst. brīvo darbvietu, privātajā – 15,9 tūkst. Gada laikā privātajā sektorā brīvo darbvietu skaits palielinājies par 5 tūkst. jeb 45,3 %, bet sabiedriskajā – par 0,7 tūkst. jeb 12,0 %.

Cēsis notiks konference "Es.Identitate.Dati" par cilvēka identitāti digitālajā laikmetā un mūžizglītību

21. martā Cēsīs, koncertzālē "Cēsis" notiks konference "Es. Identitāte. Dati", kuras fokusā būs cilvēks un viņa potenciāla atvēršana datu un digitalizācijas laikmetā. Konferencē aicināti piedalīties gan cēsinieki, gan interesenti no visas Latvijas, lai gūtu iedvesmu un jaunas idejas savai personīgajai, karjeras un biznesa izaugsmei.

Maksa par kapavietas ierādīšanu Rīgas kapsētās netiek piemērota

Ņemot vērā Satversmes tiesas šā gada 5. marta spriedumu kapsētu apsaimniekošana jomā, Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Kapsētu pārvalde šobrīd vairs nepiemēro maksu par kapa vietas piešķiršanu un personām bez atlīdzības piešķir apbedījumam nepieciešamo vietu skaitu.

Paziņojumi vēlētājiem par Eiropas Parlamenta vēlēšanām

• Eiropas Parlamenta vēlēšanās vēlētāju uzskaitei lieto vēlētāju sarakstus, un katrs balsstiesīgais pilsonis ir reģistrēts noteiktā vēlēšanu iecirknī, kurā balsot vēlēšanās.

Veselības indekss: Vien puse Latvijas iedzīvotāju diennaktī dzer pietiekami daudz ūdens

Vien puse (46 %) Latvijas iedzīvotāju diennaktī uzņem vismaz 1 – 1,5 litrus ūdens, liecina jaunākais "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss". Eksperti norāda, ka nepietiekams ūdens patēriņš var rezultēties ar daudzveidīgām veselības problēmām – traucēta vielmaiņa un dažādu orgānu darbība, liekais svars, sausa, neelastīga āda ir vien dažas no tām.

E-pakalpojumu lietošanai daļai sabiedrības trūkst nepieciešamo datorprasmju

Strādājot ikdienā ar klientiem, ir uzskatāmi redzama situācija sabiedrībā – gados vecākiem klientiem nav nepieciešamo iemaņu darbam ar datoru. Ja ir iespēja saņemt pakalpojumu klātienē, tad viņi to arī izmantos, jo šiem cilvēkiem ir izstrādājies konkrēts uzvedības modelis, un uzkrājusies liela dzīves pieredze jautājumu risināšanā klātienē, taču viņiem trūkst iemaņu un zināšanu par elektronisko vidi.

Tiesu izpildītāju dienās ievērojami pieaug parādnieku aktivitāte

Šogad 6. un 7. martā notikušajās Tiesu izpildītāju dienās ievērojami palielinājās parādnieku aktivitāte un interese saņemt kosultācijas par parādnieku tiesībām un pienākumiem. Tostarp lielākā iedzīvotāju aktivitāte bija novērojama Rīgā un Zemgalē.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli