Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Zināmi AS "Latvenergo" sociālās jomas projektu konkursa uzvarētāji

Konkursa rezultātā AS "Latvenergo" ziedojums sociālajai jomai 75 000 eiro apmērā sadalīts 10 biedrībām un nodibinājumiem no visas Latvijas. Kopumā konkursā tika saņemti 69 pieteikumi par summu 452 tūkstoši eiro. Iesniegto projektu vajadzības 6 reizes pārsniedza summu, kas pieejama. Pieprasījums norāda lielo aktualitāti sociālā atbalsta sniegšanā Latvijā.

Kā gudri iepirkties un neapjukt plašajā pēcsvētku atlaižu piedāvājumā? – iesaka sabiedrībā zināmas personības

Gada sākums nereti iet roku rokā ar vareniem atlaižu piedāvājumiem iepirkšanās centros. Arī iepirkšanās un izklaides centrā "Akropole" ar iespaidīgām atlaidēm un lieliskiem piedāvājumiem norisinās ziemas izpārdošana. Kā neapjukt plašajā piedāvājumā un iegādāties to, kas noderēs ikdienā? Ar ieteikumiem dalās sabiedrībā zināmas personības – stilistes Anita Altmane un Juliya Verbickaya, kā arī sabiedrībā populārās māmiņas – Aiga Zviedre, Zane Milzarāja un Terēze Aploka.

CSDD testēšanai nodod modernizēto C kategorijas teorijas eksāmenu

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) visiem interesentiem testēšanai nodod modernizēto C kategorijas teorijas eksāmenu, kas būs papildināts ar video jautājumiem.

Pensiju 3. līmeņa plāni pērn būtiski palielinājuši uzkrāto kapitālu; arī desmitgade ar plus zīmi

Neskatoties uz dažādiem satricinājumiem pasaules ekonomikā un finanšu tirgos jau ilgstoši zemajām procentu likmēm, pēdējā desmitgadē visi pensiju plāni ir strādājuši ar pozitīvu ienesīgumu, kas apsteidzis inflāciju un ļāvis pensiju plāna dalībniekiem palielināt savus uzkrājumus. Pagājušā gada pieaugums atsevišķiem pensiju plāniem ir bijis pat 25%[1] liels, bet, skatoties ilgākā laika posmā – aizvadītajos desmit gados – visu Latvijas pensiju 3. līmeņa plānu vidējais ienesīgums ir pārsniedzis no 3.2% līdz 6.6%2 gadā. Šāds vidējais pieaugums atspoguļo arī šī cikla dažus tā saucamos "sliktos gadus", kad tirgi ir mazāk aktīvi un plānu dalībniekiem var būt jāpiedzīvo zaudējumi gada griezumā. Taču pensija ir viens no ilgtermiņa uzkrājumu veidiem, kam ir raksturīga spēja nodrošināt pozitīvu pelnītspēju, "absorbējot" īstermiņa zaudējumus.

Tikai 15% Latvijas iedzīvotāju velta televizoram nedalītu uzmanību

Pat 8 no 10 Latvijas iedzīvotājiem atzīst, ka pilnībā nekoncentrējas televizora vērošanai un paralēli tai dara arī citas lietas, noskaidrots Samsung QLED TV aptaujā. Visbiežāk reizē ar TV skatīšanos respondenti ēd (66 %), lieto viedtālruni (53 %), tīra mājokli (47 %) vai gatavo ēst (43 %).

TOP 3 pieprasītākie vegānu produkti "Maxima" 2019. gadā

Lai cilvēkus mudinātu ēst vegānu maltītes, vienlaicīgi mazinot pārtikas industrijas ietekmi uz vidi, Lielbritānijas bezpeļņas organizācija janvāri izsludinājusi par vegānvāri mēnesi (veganuary – vārds, kas radies no vegan un January (angļu val.) apvienojuma), tādējādi aizsākot jaunu kustību visā pasaulē. Arī "Maxima" pircēju vidū ik gadu vērojams pieprasījuma pieaugums pēc veģetāriešu un vegānu pārtikas produktiem: 2019. gada populārākie produkti bijuši "Frankfurtes" cīsiņi, "Berief" ekoloģiskais auzu dzēriens bez piedevām un sojas pupiņu siers tofu. Lielākais pieprasījuma pieaugums bijis tieši ekoloģiskajam auzu dzērienam – tas audzis teju 3 reizes.

Jaunatnes Līdzdalības balvu pasniegšanas ceremonija

Ceturtdien, 30. janvārī, plkst. 17.00 Rīgas jauniešu centrā KAŅIERIS (Kaņiera ielā 15) svinīgā atmosfērā Rīgas pašvaldības pārstāvji sveiks galvaspilsētas aktīvākās jaunatnes nevalstiskās organizācijas, pasniedzot Jaunatnes līdzdalības balvas par darbību 2019.gadā.

Līdz 15. janvārim jādeklarē pagājušā gada ienākumi no kapitāla pieauguma

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka līdz 2020. gada 15. janvārim ir jādeklarē ienākumi no kapitāla pieauguma tām personām, kuru kopējie ienākumi no darījumiem ar kapitāla aktīviem nevienā no 2019.gada ceturkšņiem nepārsniedza 1000 eiro, kā arī tām personām, kuru kopējie ienākumi no darījumiem ar kapitāla aktīviem 2019. gada 4. ceturksnī ir pārsnieguši 1000 eiro. Ienākumiem no kapitāla pieauguma tiek piemērota nodokļu likme 20% apmērā.

Saņemti 29 tūkstoši iesniegumu par pensiju 2.līmeņa mantošanu

Kopš 1.janvāra, kad stājās spēkā Valsts fondēto pensiju likums, kas paredz, ka ikvienam pensiju 2.līmeņa dalībniekam, kurš vēl nav pieprasījis vecuma pensiju (tai skaitā priekšlaicīgo), ir iespēja izdarīt izvēli, kam atstāt viņa pensiju 2.līmenī uzkrāto kapitālu, ja gadījumā viņš nomirst līdz vecuma pensijas piešķiršanai, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) ir saņēmusi 29 tūkstošus iesniegumu.

Klāt jaunā Ingrida Bridal 2020. gada kāzu kleitu kolekcija

Pavasara sezonai tuvojoties, pašmāju kāzu modes zīmols Ingrida Bridal nācis klajā ar jauno 2020. gada kāzu kleitu kolekciju, kas radīta mūsdienīgas elegances cienītājām. Kolekcija darināta, apvienojot izmeklētus augstākās kvalitātes audumus ar unikāliem dizaina risinājumiem, un tā sastāv no 25 jutekliska valdzinājuma piesātinātiem kāzu tērpu modeļiem, kas pauž romantisku valdzinājumu un juteklisku sievišķību modernā izpildījumā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli