Ziņas | Latvija | Sabiedrība, drošība


"Latvijas dzelzceļš" aicina: "Neesi pārbrauktuve. Nopauzē pie dzelzceļa!"

Šodien, 7. jūlijā, VAS "Latvijas dzelzceļš" uzsāk ikgadējo drošības kampaņu, lai atvaļinājumu un skolas brīvlaika sezonā rosinātu bērnus, jauniešus, vecākus un sabiedrību kopumā neaizmirst par savu un līdzcilvēku drošību dzelzceļa tuvumā. Jaunajā drošības kampaņā, kuras vadmotīvs ir "Neesi pārbrauktuve. Nopauzē pie dzelzceļa!", tiek uzsvērts tas, cik būtiski ir savlaicīgi apstāties sliežu tuvumā, lai pasargātu sevi no nelaimes.

Luminor banka aicina klientus būt piesardzīgiem un neatbildēt uz krāpnieciskiem zvaniem

Luminor banka ir saņēmusi informāciju par krāpnieciskiem zvaniem iedzīvotājiem, kad, uzdodoties par bankas pārstāvjiem, tiek zvanīts bankas klientiem, ar mērķi izkrāpt internetbankas pieejas datus.

Lidosta "Rīga" pievienojas EASA COVID-19 ierobežošanas hartai

Lidosta "Rīga" pievienojusies Eiropas Savienības Aviācijas drošības aģentūras (European Union Aviation Safety Agency, EASA) COVID-19 ierobežošanas hartai, apliecinot uzņēmuma gatavību strādāt pēc augstākajiem aviācijas nozares epidemioloģiskās drošības standartiem un sadarboties nacionālā un starptautiskā līmenī slimības izplatības risku mazināšanai.

Liftu drošas lietošanas nodrošināšanai plānots noteikt stingrākas drošuma prasības

Šobrīd spēkā esošie normatīvie akti nosaka darbības, kas jāveic, lai nodrošinātu liftu drošu lietošanu, taču nav specifiski definētas drošuma prasības liftiem, kas atrodas ekspluatācijā ilgāk par 25 gadiem.

Latvijas pilsonībā uzņemtas 38 personas

Otrdien, 30. jūnijā, Ministru kabinets izdeva rīkojumu uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 38 personas. No 38 pilsonības pretendentiem 63% ir krievi, 10% ukraiņi, 15% baltkrievi, kā arī lietuvieši, poļi un citas tautības.13% pilsonības pretendentu ir pamata, 57% - vidējā, 28% - augstākā izglītība.

No 1. jūlija administratīvo pārkāpumu protokoli kļūs elektroniski

2018. gada decembrī Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja jauno Administratīvās atbildības likumu, kas ieviesīs virkni pārmaiņu šī brīža administratīvo sodu noformēšanas kārtībā. Jaunais Administratīvās atbildības likums stāsies spēkā šī gada 1. jūlijā, un līdz ar to, pašreizējais Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss zaudēs spēku. Lai nodrošinātu vienotu administratīvo pārkāpumu procesu uzskaiti visās valsts un pašvaldību institūcijās, tiks ieviests viens tehnoloģiskais rīks, proti, APAS sistēma, kuru izstrādā Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs. APAS sistēmas tiesiskais regulējums ir noteikts Sodu reģistra likumā.

Latvijas Ārlietu ministrijas paziņojums par ASV iniciatīvu stratēģiskā bruņojuma kontroles jomā

Stratēģiskā jeb kodolbruņojuma kontrole ir svarīgs starptautisko drošības vidi veidojošs elements. Valstīm, kuru rīcībā ir kodolieroči, ir īpaša atbildība šajā kontekstā. Kopš Aukstā kara beigām kodolieroču skaits pasaulē ir dramatiski samazināts.

LTAB: pēdējā gada laikā autoīpašnieces Līgas bijušas neapzinīgākas par autoīpašniekiem Jāņiem

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk - LTAB) ir apkopojis datus par autoīpašniekiem ar vārdiem Jānis un Līga - to BONUS – MALUS klasēm un šo autoīpašnieku pēdējā gada laikā izraisīto ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) atlīdzību apmēru.

Lai izvairītos no nelaimes gadījumiem un smagām traumām, NMPD mediķi aicina Jāņus svinēt droši

Ik gadu Jāņos Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi ar ieslēgtām bākugunīm traucas pie vairākiem simtiem līgotāju, kuri cietuši dažādos nelaimes gadījumos vai guvuši smagas traumas. Lielākā daļa negadījumu notiek, zaudējot modrību un neievērojot drošību pie ugunskuriem, griliem vai ūdens tuvumā, tāpat gadu no gada mediķiem svinību laikā nākas veikt reanimācijas pasākumus kādam, kuram, pēc aiztrīšanās ar gaļu, apstājusies sirdsdarbība un elpošana.

NMPD un Valsts policija atgādina – negadījumos cieš ne tikai agresors, bet arī nevainīgi autobraucēji!

Mediķu statistikas dati liecina, ka pagājušā gadā ceļu satiksmes negadījumos 467 cilvēki bija smagi cietuši un tika nogādāti slimnīcā ar politraumām jeb vairāku ķermeņa daļu nopietniem ievainojumiem, bet vēl 100 no šādām traumām gāja bojā. Lai mazinātu ceļu satiksmes negadījumu upuru skaitu, Valsts policija sadarbībā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu aicina ikvienu autovadītāju rūpīgi pārdomāt savu auto vadīšanas kultūru uz ceļa un cienīt citus, nebraukt pārgalvīgi un agresīvi.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums