Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Ramona Petraviča: "Mūsu senioriem visām durvīm jābūt atvērtām!"

Tuvojoties Starptautiskajai senioru dienai, kas tiek atzīmēta 1. oktobrī, labklājības ministre Ramona Petraviča aicinās Saeimu rīkot atvērto durvju dienu Saeimas namā. Šāda prakse ieviesta Vācijas Parlamentā un šī lieliskā pieredze būtu jāpārņem arī Latvijā.

Aicina pieteikt pretendentus Gada balvai interešu izglītībā

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (turpmāk – Departaments) aicina pieteikt pretendentus Gada balvai interešu izglītībā.

Uzņēmumi aicināti izglītot darbiniekus veselīgā stresa vadībā

Alkohola lietošana ir lielas sabiedrības daļas ikdiena – Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) jaunākais pētījums liecina, ka katrs piektais Latvijas iedzīvotājs pēdējās nedēļas laikā lietojis kādu stipro alkoholisko dzērienu vai vīnu, savukārt katrs trešais – alu1. Speciālisti norāda, ka alkohols bieži tiek lietots, lai mazinātu stresu un nedomātu par problēmām. Lai mudinātu sabiedrību izvēlēties veselīgākus stresa vadības un emociju regulācijas veidus, Veselības ministrija arī rudens sezonā turpina informatīvo kampaņu "Spēks pateikt NĒ!" un rīkos izglītojošus pasākumus uzņēmumos.

Omniva: cilvēki Latgalē vēlas strādāt, bet sagaida adekvātu un taisnīgu atalgojumu

Turpinot īstenot sociāli atbildīgu biznesa un cilvēkresursu vadības politiku, no 9. septembra Omniva ir atvērusi klientu apkalpošanas centra filiāli Rēzeknē. Neskatoties uz bažām par iespējamajām problēmām ar kvalificēta darbaspēka piesaisti, uzņēmums saskāries ar pārsteidzoši lielu vietējo interesi par iespējām strādāt uzņēmumā, kurš viņiem nodrošina līdzvērtīgu atalgojumu un sociālās garantijas kā Rīgā nodarbinātajiem speciālistiem.

Vecā krekla otrā iespēja: cik labprāt Latvijas iedzīvotāji iegādājas lietotu apģērbu?

Regulāra jauna apģērba iegāde ir visai izplatīts Latvijas iedzīvotāju paradums – 69% savu garderobi atjauno vai papildina vismaz reizi gadā, bet gandrīz trešā daļa gada laikā to dara pat piecas un vairāk reizes, noskaidrots AS "Latvijas Zaļais punkts" aptaujā*. Lai gan pirmajā brīdī tā šķiet dārga izprieca, izrādās, gana daudzi to risina, iegādājoties lietotu apģērbu, kas izmaksā mazāk. Kopumā 60% Latvijas iedzīvotāju labprāt iegādājas lietotu apģērbu un tekstīlijas, liecina aptaujas dati.

LAFPA aicina patērētājus uzmanīties no krāpniekiem, kas sola atbrīvot no parādiem

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija (LAFPA) aicina patērētājus uzmanīties no krāpniekiem, kas par samaksu piedāvā nokārtot pakāpenisko parādu atmaksu jeb kredītu apvienošanu. Izliekoties par nebanku aizdevēju partneriem, no grūtībās nonākušajiem kredītņēmējiem tiek pieprasīta maksa par pakalpojumu, ko viņi var saņemt bez maksas.

73% Latvijā nav parūpējušies par digitālo drošību

37% Latvijas iedzīvotāju ir piedzīvojuši kiberuzbrukumu vai arī pazīst kādu, kurš ar to ir saskāries, puse lietotāju nejūtas droši par datiem savā mobilajā tālrunī, bet trešdaļai iedzīvotāju ikdienā tiešsaistē ir pieslēgtas vairāk nekā piecas ierīces. Neraugoties uz šiem faktiem, 66 % atzīst, ka par digitālo drošību neinteresējas, bet 73% nav pienācīgi parūpējušies par savu digitālo drošību, atklāj Samsung veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja*.

Aptauja: 22% aptaujāto iedzīvotāju ir saskārušies ar tiesu izpildītājiem, no tiem 10% parādnieka statusā

22% aptaujāto iedzīvotāju ir saskārušies ar tiesu izpildītājiem dažādos statusos. Gandrīz trešdaļa aptaujāto Latvijas iedzīvotāju (32%) citiem ir aizdevuši nozīmīgu naudas summu, kuru atrunātajā laikā nav saņēmuši atpakaļ, liecina pētījumu centra SKDS un Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes veiktā iedzīvotāju aptauja.

Glābējsilītei Latvijā aprit desmitā gadadiena

Latvijā pirmā Glābējsilīte – vieta bērna dzīvībai tika atklāta tieši pirms 10 gadiem, 2009.gada 8.septembrī, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā. Šobrīd Latvijā darbojas 8 Glābējsilītes, pateicoties kurām projekta darbības laikā Latvijā ir izdevies glābt 47 jaundzimušo dzīvības. Lai atskatītos uz projekta izveidi, pārrunātu līdzšinējo darbību, rastu atbildes un lūkotos nākotnē, septembra nogalē notiks konference "Glābējsilīte Latvijā: 2009-2019"

2019. gadā divkāršojies pieprasījums pēc dūmu detektoriem

2020. gada 1. janvārī stāsies spēkā likums, kas paredz, ka turpmāk ikvienā mājā un dzīvoklī jābūt uzstādītam dūmu detektoram. Šī brīža dati* liecina, ka salīdzinājumā ar pagājušo gadu, iegādāto dūmu detektoru skaits ir divkāršojies un cilvēki aktīvi ir uzsākuši mājokļa aprīkošanu ar ugunsdrošības ierīcēm. Gjensidige Latvija atlīdzību dati liecina, ka šogad izraisīto ugunsgrēku apjoms joprojām saglabājas iepriekšējā gada līmenī, taču, tuvojoties apkures sezonai, ugunsdrošības risks būtiski pieaug, tādēļ tie iedzīvotāji, kuri vēl vilcinās, tiek aicināti negaidīt līdz nākamajam gadam un aprīkot mājokli ar detektoriem jau tagad.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli