Ziņas | Latvija | Sabiedrība, drošība


Aizsardzības ministrijas sagatavotais buklets "Kā rīkoties krīzes gadījumā"

Aizsardzības ministrijas sagatavotais buklets "Kā rīkoties krīzes gadījumā"

Grozīta nelaimes gadījumu darbā izmeklēšanas un uzskaites kārtība

Saslimšana ar infekcijas slimību uzskatāma par nelaimes gadījumu darbā tikai tad, ja šāda saslimšana ir saistīta ar konkrēti identificējamu ārkārtēju notikumu darba veikšanas laikā un šis notikums ir tiešā cēloņsakarībā ar nodarbinātā saslimšanu. Tas attiecas ne tikai uz COVID-19, bet arī uz citām iespējamām infekcijas slimībām.

Valsts policija atgādina par to, cik bīstami ir vadīt transportlīdzekli, atrodoties alkohola reibumā!

Aizvadītajā nedēļā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ir pieķērušas vairākus transportlīdzekļu vadītājus, kuri pie stūres sēdušies reibumā, to skaits pieaudzis nedēļas nogalē un ar katru dienu tiek pieķerti arvien vairāk šādu šoferu. Daži no transportlīdzekļu vadītājiem, būdami alkohola reibumā, izraisa avārijas, galvenokārt – Liepājā.

Drošības paklājs ar brīdinājuma zīmēm - palīgs informēšanā par higiēnas pasākumiem

Paklājs ar brīdinājuma zīmēm Latvijā joprojām nav bieža parādība un brīdinājumus vai norādes redzam piestiprinātas pie telpu sienām vai durvīm tā vietā, lai tiktu izmantota viena no redzamākajām virsmām ienākot telpā – grīda vai paklājs.

Izstrādāti noteikumi par tramvaju un trolejbusu reģistrāciju un tehniskā stāvokļa kontroli Rīgā

Piektdien, 29. maijā, Rīgas domes pagaidu administrācija atbalstīja Satiksmes departamenta izstrādātos pašvaldības saistošos noteikumus par tramvaju un trolejbusu reģistrāciju un tehniskā stāvokļa kontroli Rīgā, tādējādi novēršot līdzšinējās nepilnības normatīvajā regulējumā.

Administratīvā atbildība par ierobežojumu pārkāpšanu būs spēkā arī pēc ārkārtējās situācijas beigām

Ceturtdien, 28. maijā, Ministru kabinets atbalstīja Iekšlietu ministrijas sagatavoto likumprojektu "Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā" (Likumprojekts), kas paredz, ka par ierobežojumu pārkāpšanu, kas saistīti ar Covid-19 izplatību, tiek noteikta administratīvā atbildība tādā pašā apmērā kā līdz šim arī pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas.

41 % patērētāju Eiropā ir gatavs pakļaut valsts uzraudzībai savu darbību sociālajos medijos

41 % patērētāju apgalvo, ka priecājas par valsts veikto sociālo mediju darbības uzraudzību, lai nodrošinātu iedzīvotāju drošību, teikts Kaspersky jaunākajā pārskatā "Sociālie nopelni un drošība: novērtējumu sabiedrības pieņemšana", kurā atspoguļots, kā ļaudis izjūt sociālos novērtējumus un vai ir gatavi būt par šādas sistēmas sastāvdaļu. Turklāt 50 % respondentu bija gatavi izpaust personiskos datus apmaiņā pret vienreizīgu piedāvājumu interneta veikalā. Tomēr daudziem patērētājiem joprojām nav skaidrs, kā darbojas šīs automatizētās datu vadīto pakalpojumu sistēmas: 38 % visu lietotāju, kas piedalījās aptaujā, atzina, ka vēl nespēj izprast to darbības mehānismus.

Iedzīvotāju skaits sarūk lēnāk

2020. gada sākumā Latvijā dzīvoja 1 milj. 908 tūkst. iedzīvotāju – par 12,3 tūkst. mazāk nekā pirms gada, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. 2019. gadā starptautiskās ilgtermiņa migrācijas rezultātā iedzīvotāju skaits samazinājās par 3,4 tūkst., kas ir zemākais rādītājs kopš 1989. gada, bet negatīva dabiskā pieauguma rezultātā – par 8,9 tūkst.

Valsts policija uzsāk informatīvu kampaņu "Agresīva braukšana atstāj rētas"

Nepamatots risks, autovadītāju prasmju pārvērtēšana, nepārdomāti un pārgalvīgi manevri un ātrums – tie ir iemesli, kas var novest pie smagām vai pat letālām sekām. Šodien, 26. maijā, Valsts policija (VP) atklāja informatīvu kampaņu par bīstamas uzvedības un agresīvu manevru veikšanas riskiem ceļu satiksmē – "Agresīva braukšana atstāj rētas".

Izveido Latvijas pārstāvju grupu Latvijas – Lietuvas robežas uzturēšanas jautājumu koordinēšanai

Otrdien, 26. maijā, Ministru kabinets izdeva rīkojumu "Par Latvijas Republikas pārstāvju grupu Latvijas – Lietuvas Kopējā komisijā valsts robežas jautājumos", kas apstiprina Latvijas pārstāvju grupu darbam Latvijas – Lietuvas Kopējā komisijā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums