Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


56% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka pārdāvināt dāvanas ir nepieklājīgi

Vairāk nekā puse jeb 56% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka pārdāvināt Ziemassvētkos saņemtās dāvanas ir nepieklājīgi, liecina mobilo sakaru operatora BITE un pētījumu aģentūras "Norstat Latvija" veiktās aptaujas dati. Vienlaikus teju katrs ceturtais atzīst, ka pārdāvina saņemtās lietas, kas sagādājušas vilšanos. Visbiežāk tie ir dažādi mājas dekori, piemēram, sveces, porcelāna eņģelīši, kā arī apģērbs, tostarp šalles un zeķes ar Ziemassvētku tematiku.

Iedzīvotāji nevēlas saņemt uz parāda iegādātas dāvanas

Saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) veikto iedzīvotāju aptauju naudu svētku dāvanām mēdz aizņemties 14% Latvijas iedzīvotāju. Vidēji uz vienu ģimenes locekli šogad plānots tērēt līdz 20 eiro, tā apgalvo 57% aptaujāto. 31% plāno tērēt līdz 50 eiro par dāvanu, bet 6% – līdz 100 eiro. Visbiežāk papildu finanšu līdzekļus iedzīvotāji plāno aizņemties bankā (5%) vai pie nebanku aizdevējiem (4%), ņemot ātro kredītu, atverot kredītlīniju vai izmantojot citu līdzvērtīgu pakalpojumu. Nereti iedzīvotāji aizņemas arī no ģimenes locekļiem (3%) vai izvēlas preces iegādāties uz nomaksu (3%). Vienlaikus aptaujā secināts, ka lielākā daļa jeb 96% iedzīvotāju tomēr nevēlētos saņemt dāvanas, kas iegādātas uz parāda.

CSP pilnveido dzimumlīdztiesības statistiku

Rīga, 13.12.2019.
Lai veicinātu diskusijas sabiedrībā par dzimumlīdztiesību, Centrālā statistikas pārvalde (CSP) ir apkopojusi datus par sieviešu un vīriešu stāvokļa atšķirībām sabiedrībā Latvijā un Baltijā.

Katra krīze ir Tava iespēja augt – psiholoģe stāsta, kā pārvarēt grūtības dzīvē

Mazus zaudējumus mēs piedzīvojam teju katru dienu, un tie mūsu ikdienu pārāk nesašūpo. Taču reti kurš cilvēks darbā, attiecībās vai mīlestībā tiek cauri sveikā bez lielākiem vai mazākiem pārdzīvojumiem – tuvinieka, attiecību, darba, mājvietas vai pat mājas mīluļa zaudējums var mūs pamatīgi iedragāt. Par šādiem cilvēku pārdzīvojumiem sabiedrībā runā reti, taču atklāti runājot par šiem izaicinājumiem, tos var vieglāk pārvarēt un mācīties arī no citiem.

Aukstā laikā palielinās stipro alkoholisko dzērienu patēriņš

Sākoties ziemai, samazinās vieglā alkohola patēriņš, savukārt biežāk tiek pirkti stiprie alkoholiskie dzērieni – liecina Latvijas lielākā zemo cenu dzērienu veikalu tīkla AlkOutlet pēdējo mēnešu pārdošanas dati. Salīdzinot alkoholisko dzērienu pārdošanas apjomu 2019.gada jūnijā un jūlijā ar pārdošanas datiem oktobrī un novembrī, jāsecina – vislielākais pārdošanas apjomu kritums vērojams vermutam (-43%) un sidram (-48%), savukārt, straujākais pārdošanas apjomu pieaugums bijis balzamam (+59%) un dažādiem uzlējumiem (+57%).

Aptaujā noskaidroti biežākie pārkāpumi uz dzelzceļa pārbrauktuvēm

Ar regulāru dzelzceļa pārbrauktuves šķērsošanu ir saskāries teju ikviens satiksmes dalībnieks, taču paradoksāli, ka savus pārkāpumus atzīst tikai 10%, savukārt citu pārkāpumus ir pamanījusi lielākā daļa autovadītāju – šādu tendenci atklāj VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) veiktā aptauja.

Iekštelpu paaudze: vairāk nekā 35 % bērnu Latvijā dzīvo veselībai kaitīgās mājās

Dzīvojot mājās, kurām piemīt tādi trūkumi kā pelējums, nepietiekama dienasgaisma, pārmērīgs troksnis un aukstums, rada augstu risku bērniem iegūt veselības problēmas. Veselīgo māju barometrs 2019 – piektais ikgadējais VELUX Group veiktais pētījums – liecina, ka vairāk nekā 35 % Latvijas bērnu dzīvo neveselīgās mājās jeb mājās, kuru iekštelpu klimats negatīvi ietekmē veselību. Eiropā kopumā 26 miljoni jeb katrs trešais bērns dzīvo šādās mājās. Ja bērnu ietekmē visi četri faktori, pastāv četrreiz lielāka iespēja, ka pasliktināsies bērna veselība un pavājināsies sekmes skolā.

Lai palīdzētu bērniem ar kustību traucējumiem iedzīvotāji apēduši 81778 kukulīšus maizes

Aizvadītajā nedēļā tika noslēgta labdarības kustība "Starp cilvēku un labu darbu ir viena Poga", kas tika organizēta ar mērķi palīdzēt nodrošināt terapeitiskās nodarbības bērniem ar funkcionāliem traucējumiem rehabilitācijas centrā "Poga". Akcija tika rīkota šī gada rudenī un tās ietvaros iedzīvotāji iegādājās 81778 "Fazer Dzīvā" maizes kukulīšus, tādējādi, saziedojot 1635,56 eiro bērnu rehabilitācijai.

TOP 5 drošas braukšanas likumi, ko autovadītājiem neaizmirst ziemas periodā

Ziemas periodā autovadītājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, jo sals un nokrišņi var radīt apgrūtinošus braukšanas apstākļus. Šajā laikā palielinās satiksmes negadījumu skaits. Kā liecina Ceļu satiksmes un drošības direkcijas (CSDD) dati, pērn laikā no novembra līdz martam Latvijā reģistrēti 17 489 ceļu satiksmes negadījumi, tostarp 314 avārijas izraisīja apledojuši ceļi, slapjš sniegs vai noblietēts sniegs. Lai parūpētos par drošu braukšanu ziemas periodā, Baltijā lielākā lietotu auto tirgotāja AS "Longo Latvia" pārstāvis Renārs Zapackis ir sagatavojis piecus būtiskus ieteikumus, ko katram autovadītājam ir vērts sev atgādināt un ievērot, vadot auto ziemā.

Pētījums: 20% iedzīvotāju Ziemassvētku dāvanā vēlas ceļojumu

73% respondentu uzsver, ka ir patīkami saņemt dāvanas Ziemassvētkos, tomēr tas neesot obligāti, savukārt 27% aptaujāto norādīja, ka šie svētki nav iedomājami bez dāvanām, liecina Biznesa augstskolas Turība veiktā aptauja. 24% aptaujas dalībnieku Ziemassvētkos vēlas saņemt paštaisītu, īpaši viņiem veidotu dāvanu, piemēram, dekoru, našķi vai apģērbu, 23% vēlas biļetes uz kultūras pasākumu, savukārt 20% - ceļojumu.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli