Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


Kur doties sēņot Rīgas tuvumā?

Kurp doties sēņot? Mūžīgais pilsētnieku jautājums - daudzi rīdzinieki ir mūžīgos "sēņu vietu" meklējumos, citi meklē vietas, līdz kurām ir ērti nokļūt. Šajā rakstā pastāstām, kur salīdzinoši netālu no Rīgas var atrast sēnes un kas jāņem vērā.

2019. gada pirmajā pusē par 260 laulībām vairāk nekā pirms gada

Rīga, 18.07.2019.
2019. gada sešos mēnešos reģistrētas 4 730 laulības, un salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu tas ir par 260 laulībām vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie dati. Pēdējos trīs gados laulību skaits ir stabilizējies, un vidēji gadā tiek reģistrēti 13 tūkstoši laulību.

Rīdzinieki jautā: kādi ir noteikumi, braucot ar elektroskūteriem?

Pēdējā laikā pa Rīgas ielām pārvietojas desmitiem elektroskūteru un daudzi rīdzinieki jautā, kādi satiksmes noteikumi pret tiem attiecas. Vai tiem ir kādi ierobežojumi?

Līdz 15. septembrim jāpārslēdz līgumi par atkritumu apsaimniekošanu, pakalpojumu nodrošinās a/s "Tīrīga"

Saskaņā ar Rīgas pašvaldības atklātā konkursa rezultātiem, turpmāk Rīgā visiem iedzīvotājiem būs viens atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzējs AS "Tīrīga", kas no 2019. gada 15. septembra nodrošinās vienotu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu un vienādus nosacījumus visiem iedzīvotājiem.

Iedzīvotāji būtiski vairāk dzer ūdeni

Iedzīvotāji ikdienā sākuši dzert ievērojami vairāk ūdeni, tā norāda 23% respondentu jaunākā "Maxima mazumtirdzniecības kompass" pētījumā. Savukārt vecuma grupā no 18 līdz 24 gadiem ūdens patēriņu ir palielinājuši vairāk kā puse respondentu (51%). Tai pat laikā 20% no visiem aptaujātajiem norādījuši, ka samazinājies gāzēto dzērienu un limonādes patēriņš.

Aptauja: iedzīvotāji joprojām visnegatīvāk vērtē uzturlīdzekļu parādniekus,...

Aptauja: iedzīvotāji joprojām visnegatīvāk vērtē uzturlīdzekļu parādniekus, vislielākā tolerance pret nodokļu un nodevu nemaksātājiem

Latvijas iedzīvotāji visnegatīvāk vērtē parādniekus, kuri labprātīgi nemaksā uzturlīdzekļus saviem bērniem, bet vismazāko nosodījumu izpelnās nodokļu un nodevu nemaksātāji, liecina pētījumu centra SKDS un Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes maijā veiktā iedzīvotāju aptauja.

78% aptaujāto uztraucas par tālruņa fiziskiem bojājumiem

Pamatojoties uz IPSOS veiktās aptaujas datiem1, 78% Austrumeiropas un Ziemeļvalstu iedzīvotāju uztraucas par telefona fizisku sabojāšanu. Tieši tādēļ 15. jūlijā Huawei uzsāks jaunu tālruņu aprūpes kampaņu "Huawei Cares", kas mazinās lietotāju bažas par potenciālajiem tālruņa bojājumiem. Tālruņa ekrāna izmaksas tiks segtas Huawei klientiem, kas savu tālruni iegādājušies laika posmā no 15. jūlija līdz 11. augustam, turklāt Huawei būs pirmais tālruņu ražotājs, kas piedāvās šāda veida pakalpojumu.

Gjensidige Latvija: vairums iedzīvotāju (60%) censtos sniegt palīdzību citiem autovadītājiem uz ceļa

Gjensidige Latvija maijā veiktajā aptaujā* tika noskaidrots, ka vairāk nekā puse autovadītāju noteiktos apstākļos būtu gatavi apstāties, lai noskaidrotu, vai citam autovadītājam, kuram ceļā gadījusies kāda nelaime, ir nepieciešama palīdzība. Transportlīdzekļu atlīdzības grupas vadītājs Dāvids Lēvalds stāsta, ka tehniskas ķibeles ceļā ir autovadītāju ikdiena, tādēļ vairums cenšas būt saprotoši un palīdz cits citam, ja ir tāda iespēja. Biežākās sastopamās tehniskās problēmas - plīsusi riepa, izlādējies akumulators vai beigusies degviela.

Aptauja: efektīvākā mājdzīvnieku uzraudzīšanas stratēģija – izsekošanas ierīces

Vadošā mobilo sakaru operatora "Tele2" veiktā aptauja liecina, ka 71% iedzīvotāju, kuriem ir mājdzīvnieki, ir saskārušies ar to pazušanas gadījumiem. Neuzmanība, atstājot atvērtus logus, durvis vai sētas vārtiņus, ir galvenais iemesls, kas veicinājis mājdzīvnieku pazušanu. Savukārt par efektīvāko mājdzīvnieku uzraudzīšanas stratēģiju iedzīvotāji (39%) uzskata mājdzīvnieka izsekošanas ierīces izmantošanu.

Elektromagnētiskajiem un ultraskaņas ūdens patēriņa skaitītājiem pagarināts pārbaudes periods līdz 6 gadiem

Apstiprinot grozījumus Ministru kabineta 2007. gada 9. janvāra noteikumos Nr.40 "Noteikumi par valsts metroloģiskajai kontrolei pakļauto mērīšanas līdzekļu sarakstu", Ministru kabinets š.g. 9.jūlijā lēma pagarināt tādu ūdens patēriņa skaitītāju atkārtotās verifikācijas periodiskumu, kuru darbībā tiek izmantots elektromagnētiskais lauks vai ultraskaņa patērētā ūdens daudzuma uzskaitei. Atkārtotās verifikācijas termiņa pagarinājums elektromagnētiskajiem un ultraskaņas skaitītājiem veicinās to straujāku izmantošanu, kā arī samazinās neprecizitātes patērētā ūdens daudzuma uzskaitē.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli