Ziņas | Latvija | Dzīve, sabiedrība


VID seminārs par Brexit ietekmi un to, kāpēc šogad īpaši svarīgi iesniegt gada ienākumu deklarāciju

Pagājušajā gadā īstenotās nodokļu reformas ietvaros Latvijā tika ieviesta progresivitāte nodokļu politikā. Tas nozīmē, ka jau kopš 2018.gada iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi (20% vai 23%) piemēro atbilstoši saņemtajiem ienākumiem, bet neapliekamo minimumu VID katram algas saņēmējam prognozē individuāli, divreiz gadā. Gadījumos, kad ienākumi bijuši mainīgi, un tie atšķiras no iepriekšējā gada ienākumiem, var rasties situācija, ka 2018.gada laikā nodokļi nav samaksāti pilnā apmērā un 2019.gadā, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, nodoklis jāpiemaksā.

Populārākie e-pakalpojumi portālā Latvija.lv – iesniegums VSAA, Nederīgo dokumentu reģistrs un dzīvesvietas deklarēšana

Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) apkopotie dati rāda, ka 2018.gadā strauji pieaugusi vienotajā valsts pakalpojumu portālā pieejamo e-pakalpojumu izmantošana, bet vispopulārākie pakalpojumi pēc uzsākšanas reižu skaita bija iesniegums Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) – 883 859 reizes, dokumentu pārbaude Nederīgo dokumentu reģistrā – 297 484 reizes un dzīvesvietas deklarēšana – 226 472 reizes. Portālā Latvija.lv e-pakalpojumus pašlaik piedāvā 26 iestādes.

Ziņošanas iespējas Valsts policijai

Tālruņa numurs ārkārtas situācijām – 110
Ir situācijas, kad svarīga ir tūlītēja policijas iesaiste, piemēram, ja personai konkrētajā brīdī draud briesmas, pirms mirkļa noticis noziegums vai ceļu satiksmes negadījums. Šādās situācijās uzreiz jāsazinās ar Valsts policiju. Vislabāk to ir izdarīt, zvanot pa policijas bezmaksas diennakts tālruņa numuru 110! Pa to zvanot, operators pēc nepieciešamības var savienot ar jebkura reģiona vai iecirkņa dežūrdaļu.

Ziemā apēdam 178 tonnas mandarīnu!

Lai arī mandarīni, apelsīni un citi tiem radniecīgi augļi pie mums klimatisko apstākļu dēļ neaug, Latvijā ziemas sezonā pircēji apēd gandrīz 284 tonnas dažādu citrusaugļu, liecina nacionālā pārtikas mazumtirdzniecības tīkla ELVI dati. Vispopulārākie ir mandarīni – trīs ziemas mēnešos veikalu tīklā ELVI vidēji tiek pārdotas 178 tonnas mandarīnu, taču iecienīti ir arī citi citrusi, turklāt vienā reizē pircēji iegādājas vidēji 3kg dažādu citrusaugļu!

Eksperimentā pārbauda, kuru no atsksperimentā pārbauda, kuru no atstarojošajiem elementiem autovadītāji vislabāk pamana

Lai mudinātu Latvijas iedzīvotājus tumšajā laikā rūpēties par savu un līdzcilvēkiem drošību uz ceļa diennakts tumšajā laikā un sliktas redzamības apstākļos, vadošais degvielas uzpildes staciju tīkls Neste aicina būt redzamiem un lietot gaismu atstarojošus elementus. Drošības kampaņas "Esi pamanāms, paliec dzīvs!" ietvaros Neste, sadarbībā ar raidījumu "Auto ziņas" veica eksperimentu, pārbaudot dažādus atstarojošus elementus, lai noskaidrotu, kurus no tiem vislabāk pamana automašīnu vadītāji.

LANĪDA cenu indikators par 12.2018.

Asociācija LANĪDA turpina publicēt ikmēneša nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatoru.

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA, apvienojot savu biedru – nekustamo īpašumu uzņēmumu analītikas nodaļu sniegto informāciju par cenu izmaiņām trijos segmentos: jaunie projekti (dzīvokļi), sekundārais tirgus (dzīvokļi) un mājas, katru mēnesi veido tirgus cenu indikatoru.

Rīgas Aktīvo senioru alianse: Par senioru uzvedību uz ceļa IR jārunā

Rīgas Aktīvo senioru alianse (RASA) atbalsta Valsts policijas informatīvo drošības kampaņu, kas pirmo reizi Latvijā vērsta tieši gājēju senioru uzvedībai uz ceļa "Strauja sirds, bet kājas lēnas". Aicinām seniorus kritiski paskatīties uz sevi no malas un aizdomāties par drošu pārvietošanos, neapdraudot sevi un citus satiksmes dalībniekus.

Trešā daļa bojāgājušo uz ceļa ir seniori; pirmoreiz tiek uzsākta kampaņa

Valsts policijas veiktajā padziļinātajā pētījumā* iezīmējas būtiskas atšķirības starp smagi cietušajiem gājējiem vecumā virs 60 gadiem un pārējiem satiksmes dalībniekiem. Proti, vairāk nekā trešdaļa jeb 38% smagi cietušo gājēju ir vecumā virs 60 gadiem. Turklāt no tiem gājējiem, kas negadījumus izraisījuši, 30% arī ir šajā vecuma grupā. Pirmo reizi Latvijā tiek uzsākta informatīva drošības kampaņa gājējiem senioriem "Strauja sirds, bet kājas lēnas".

Pieaugusi dzīvokļa platība: kāpēc un ko darīt?

Decembrī Rīgas daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji saņēmuši vēstules no apsaimniekošanas uzņēmuma "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) par to, ka viņiem pēkšņi ir mainījusies dzīvokļa platība. Patiesības labad jāatzīmē, ka platība pieaugusi tikai 20% dzīvokļu, vēl 30% - tā nav mainījusies, savukārt 60% - tā ir samazinājusies. Taču cilvēkiem vēl aizvien ir daudz jautājumu: "Kāpēc veikta datu salīdzināšana un kā tas gadījies, ka dzīvokļi ir "uzblīduši"? Kā tas atspoguļosies ikmēneša maksājumos un vai situāciju var mainīt?"

Sākās 1991. gada notikumu piemiņas pasākumi

Janvāris ir mēnesis, kad Latvijā piemin 1991. gada barikādes. Atceres pasākumu "maratonu", jau tradicionāli, aizsāka 13.janvārī Zaķusalā, kur tika iedegts Atceres ugunskurs par godu tā laika upuriem.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija