Muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" sveic pareizticīgo Lieldienās un aicina uz virtuālu izstādi


public. foto
Šīs nedēļas nogalē tiks atzīmētas pareizticīgo Lieldienas. Muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" aicina skatīt Lieldienām veltītu muzeja atklātņu kolekcijas virtuālu izstādi, kā arī lejupielādēt skaistāko apsveikuma atklātni un nosūtīt to kā sveicienu saviem tuvajiem, draugiem un visiem, kurus vēlaties sveikt, iepriecināt un uzmundrināt.

Izstāde ir īpaši daudzveidīga, jo 20. gadsimta sākumā sveikt draugus Lieldienās, pa pastu nosūtot atklātni, bija iecienīta tradīcija. Muzeja krājuma atklātnes ļauj iejusties 20. gs. sākuma Lieldienu noskaņās. Koši krāsotās, rakstainās olas papildina pavasarīgie pūpoli, vijolītes, sniegpulkstenītes, narcises, maijpuķītes un citi pavasara ziedi. Grozos, ratos, traukos, sūnās, pat automašīnās – it visur Lieldienu laikā meklējamas olas. Svētku norise nav iedomājama bez šūpošanās, tas vērojams arī atklātnēs. Jautri mājdzīvnieki, mazi cālīši, dažādi putni un pat personificēti zaķi atgādina par svētku ieražām un ar vieglu humoru novēl priecāties. Prieku apliecina arī kristīgajai tematikai veltītas atklātnes par Jēzus augšāmcelšanos. Pavasara ainavu, jūgendstila kompozīcijas un līniju elegance, latviešu dzejnieku Kārļa Skalbes, Jāņa Akuratera, Raiņa, Eduarda Veidenbauma, Edvarda Treimaņa, Augusta Saulieša un citu dzejas rindas rada patiesu un neatkārtojami kolorītu svētku noskaņu.

Izstāde apskatāma www.jugendstils.riga.lv. Atklātnes būs iespējams lejupielādēt nosūtīšanai elektroniski līdz 2020. gada 30. aprīlim.

 

“Rīgas Jūgendstila centrs”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums