RMS: Maršrutu tīkla optimizācija ļaus ieekonomēt miljonus

Pilnsabiedrība "Rīgas mikroautobusu satiksme" (RMS) ir gatava sniegt atbalstu un palīdzēt "Rīgas satiksme" samazināt izmaksas, kas saistītas ar sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu Rīgas pilsētas maršrutu tīklā.

Pagājušajā nedēļā RMS tiekoties ar “Rīgas satiksme” tika skatīts jautājums par RS gatavošanos maršrutu tīkla optimizācijai, lai samazinātu dotācijas apmēru par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu. RMS kopā ar RS ir gatavs īstenot šo ieceri, vienlaikus nodrošinot ikvienam pasažierim pakalpojuma pieejamību, nepasliktinot sabiedriskā transporta kursēšanas biežuma intensitāti un kvalitāti.

Kā norāda RMS komercdirektore Dace Aizupiete: “RMS plāno palielināt reisu skaitu tajos RS maršrutos un diennakts stundās, kad ieņēmumi ir zemāki par pašizmaksu. Visos minibusos pasažieri varēs izmantot RD piešķirtās atlaides, mēnešbiļetes un citus biļešu veidus līdzīgi kā RS transportlīdzekļos. Šāda veida sadarbībā saskatām RS un RM savstarpējo sabiedriskā transporta sinerģiju, kas ļaus ietaupīt šogad līdz pat pieciem miljoniem un nākamgad līdz 10 miljoniem euro.”

Vēl viens pozitīvs ieguvums no optimizācijas procesa, raugoties no vides viedokļa, pilsētā uzlabosies gaisa kvalitāte un samazināsies CO2 izmešu daudzums. Minibusam salīdzinājumā ar 12 m autobusu ir trīs reizes mazāks izmešu daudzums nekā 12m autobusam un 5 reizes mazāks nekā 18m autobusam.

No šī maršrutu tīkla optimizācijas procesa galvenie ieguvēji būs pilsētas iedzīvotāji, jo jau šobrīd pateicoties minibusu satiksmei Rīgas pilsētā, liela daļa pasažieru ikdienā izvēlas pārvietoties ar minibusiem un ekspresbusiem, kas komforta ziņā ir ērtāki un īsākā laika posmā nogādā pasažierus galamērķī.

 

Informācija par pilnsabiedrību “Rīgas mikroautobusu satiksme”

Pilnsabiedrība “Rīgas mikroautobusu satiksme” (RMS) dibināta 2012. gada 24. oktobrī. Uzņēmums nodrošina pasažieru pārvadājumus 20 Rīgas pilsētas maršrutos ar jauniem, mūsdienīgi aprīkotiem un komfortabliem minibusiem un ekspresbusiem.

pilnsabiedrība Rīgas mikroautobusu satiksme
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli