Ziņas | Latvija | Rīga


Viena no Rīgas koka namu kolekcijas pērlēm šogad piedzīvos renovāciju

Grīziņkalna apkaimē – Valmieras ielā 47, sākti ievērojamā arhitekta Konstantīna Pēkšēna projektētā divstāvu dzīvojamā nama renovācijas darbi. Ieguldot pus miljonu eiro, nekustamo īpašumu attīstītājs SIA "Rent MGMT" ēkai atgriezīs tās sākotnējo koka apdares veidolu. Plānots, ka turpmāk šī būs viena no retajām autentiskajām koka ēkām Rīgas vēsturiskajā centrā, kas uzņems pilsētas viesus, ļaujot iepazīt apkārtnes bagātīgo kultūras mantojumu.

Dabas muzejā košās krāsās iemirdzas pasaules minerāli

Latvijas Dabas muzeja ekspozīcijā "Mineraloģija" pēc rekonstrukcijas atvērta sadaļa "Luminiscence", kurā skatītāji var vērot, kā, mainoties ultravioletās gaismas viļņu garumam, iemirdzas 87 minerāli no visas pasaules.

O.Burovs: ir uzsāktas neatgriezeniskas pārmaiņas Rīgas pašvaldības pārvaldībā

"Lai arī Rīgas domes priekšsēdētāja amatā nostrādātais laiks bija izaicinājumu pilns un dinamisks, ir izdevies paveikt visai daudz. Pirmkārt, ir uzsāktas neatgriezeniskas pārmaiņas pašvaldības pārvaldībā, tai skaitā pašvaldības kapitālsabiedrību darbā. Uzņēmumu valdēs strādā profesionāļi, nevis politisku iemeslu dēļ ieceltie cilvēki, bet departamentu vadītāji tiek meklēti atklātajos konkursos," uzsver Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

"Sagatavo skapi pavasarim!" – "Akropole" un "Eco Baltia vide" ierīko lietotu tekstilmateriālu nodošanas punktu

Šobrīd strauju attīstību piedzīvo vairums industriju, tostarp tekstila rūpniecības nozare. Aplēses rāda, ka 2050. gadā tiks pārdoti 160 miljoni apģērbu, kas ir trīs reizes vairāk kā 2000. gadā1. Tomēr pasaules prakse liecina, ka vidēji tikai 20% apģērba pēc tam nonāk atkārtotā izmantošanā vai pārstrādē, bet pārējais, visticamāk, nogulst poligonos vai tiek sadedzināts. Tieši tādēļ iepirkšanās un izklaides centrs "Akropole" kopā ar "Eco Baltia vide" uzsācis iniciatīvu "Sagatavo skapi pavasarim!" – līdz 15. martam iepirkšanās un izklaides centrā Akropole iespējams nodot nevajadzīgo apģērbu, apavus un citus tekstila izstrādājumus, nodrošinot to atkārtotu izmantošanu, nevis nonākšanu kopējos atkritumos.

No 28. februāra līdz 1. martam "Latvijas Grāmatu izstādē 2020" savu debiju piedzīvos vairāk nekā 50 jaunas grāmatas.

Trīs dienas – no 28. februāra līdz 1. martam Ķīpsalā – notiks gada nozīmīgākais grāmatniecības pasākums – "Latvijas Grāmatu izstāde 2020", kurā savu debiju piedzīvos vairāk nekā 50 jaunas grāmatas. Apmeklē grāmatu atvēršanas svētkus, izbaudi autoru priekšlasījumus un tiec pie sen kārotā autogrāfa!

Rīgas zooloģiskā dārza valdē iecelts R.Greiziņš un VARAM valsts sekretāra vietnieks; .....

Rīgas zooloģiskā dārza valdē iecelts R.Greiziņš un VARAM valsts sekretāra vietnieks; iepriekšējās valdes darbībā konstatēta virkne pārkāpumu


Trešdien, 19. februārī, Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs iecēla Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza (RNZd) pagaidu valdi divu cilvēku sastāvā. Tajā darbosies bijušais zoodārza vadītājs Rolands Greiziņš, kurš amatā atradās līdz 2017.gadam, un VARAM Valsts sekretāra vietnieks attīstības instrumentu jautājumos Sandris Cakuls.

No 10. marta rīdzinieki sāks pārslēgt līgumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu

Trešdien, 19.februārī Rīgas domes Mājokļu un vides departaments noslēdza līgumus ar uzņēmumiem SIA "Clean R" un SIA "Eco Baltia vide" par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu nodrošināšanu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.

RCB grāmatu maiņas punktā būs iespēja kļūt par bibliotēkas lasītāju!

Nedēļas nogalē vīrieši "Credit24" meistarlīgas turnīra tabulā sarindosies izslēgšanas cīņām, bet sievietēm Baltijas līgā ceturtdaļfinālā atlikušas divas spēles, lai iekļūtu labāko četru vienību skaitā.

Notiks Rīgas tautas deju kolektīvu skates – koncerti

2020. gada 29. februārī un 1. martā kultūras pilī "Ziemeļblāzma" Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments rīko Rīgas tautas deju kolektīvu skates – koncertus.

Rīgā notiks pilsētas svētki "Masļeņica – lielais pankūku cepiens"

29. februārī Vecrīgā, Līvu laukumā, no 12.00 līdz 20.00 tiks svinēti pavasara tuvošanās svētki "Masļeņica – lielais pankūku cepiens". Pasākums būs īpašs ar to, ka tajā piedalīsies ne tikai populāri Rīgas šefpavāri, bet ar īpaši sagatavotu un atlasītu programmu pilsētvidē uz svētku skatuves uzstāsies turpat blakus esošais Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli