Ziņas | Latvija | Rīga


LIELĀS DIENAS SVĒTES Katlakalnā

Ceturtdien, 2019.gada 21.martā no 6.00

LIELĀS DIENAS SVĒTES Katlakalnā

Svētku norise:

plkst. 6.00 – Lielās dienas Saules sagaidīšana Atpūtas vietā Nēģīši Daugavas krastā – gavilēšana, ugunskurs, putnu dzīšana, dziesmas, saules daudzināšana

plkst. 8.00 – šūpoles, olu kaujas, kaulēšanās, rotaļas, svētku brokastis pie Katlakalna Tautas nama

SIA "Rīgas karte": vidējās e-talona sistēmas gada izmaksas ir 11,49 miljoni EUR

E-talona sistēmas vidējās izmaksas Rīgā kopš 2009. gada, kad tā sāka darboties, ir bijušas 11,49 miljoni EUR, bet kopējās izmaksas šo desmit gadu laikā veidoja 113,346 miljonus EUR. Pie tam e-talona sistēma Rīgā ir izmaksājusi gandrīz par 600 tūkstošiem eiro lētāk, nekā to sākotnēji paredzēja noslēgtais līgums.

Jau nākamnedēļ atsāksies bezmaksas treniņi svaigā gaisā

18.martā atsākas brīvdabas vingrošanas nodarbības. Uz tām aicināts jebkurš rīdzinieks! Nodarbības notiks profesionāla trenera pavadībā, dalība – bez maksas!

Aicina iedzīvotājus saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas

Lai palīdzētu iedzīvotājiem izprast, kā rīkoties ar noziedzīgiem nodarījumiem saistītās situācijās, aizsargātu savas, kā cietušā, tiesības, 2019. gada 15. martā, zvanot uz atbalsta tālruni noziegumos cietušajiem 116 006, iedzīvotājiem būs iespēja saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas no zvērinātiem advokātiem. Tāpat šogad īpaša uzmanība veltīta jautājumiem, kas saistīti ar nekustamo īpašumu, ar uzsvaru uz kopīpašumu.

Aicina pieteikt projektus gaismas festivālam "Staro Rīga 2019"

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludina projektu finansēšanas konkursu gaismas festivālam "Staro Rīga 2019", lai nodrošinātu daudzveidīgas festivāla programmas izveidošanu, pilsētvides gaismas objektu izstādes īstenošanu un veicinātu pilsētvides objektu tapšanu, kurus paredzēts izgaismot ilgtermiņā. Šogad gaismas festivāls "Staro Rīga" notiks no 15. līdz 18. novembrim.

Lielās dienas ieskandināšana

2019.gada 15.martā plkst. 18.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas (Brīvības ielā 49/53) 2.stāvā, Lasītāju zālē notiks Latvijas Dievturu sadraudzes ikmēneša sanāka.Šai reizē, atbilstoši gadalaikam un Saules ritam aicinām uz Lielās Dienas ritu ieskandēšanu "Saulīte, māmiņa, spīguļoj, spīguļoj!". Kopīgos sarunu un dziesmu ritus vadīs Gunta Saule. Norises kuplinās un iedziedās Daugavas saimes un Katlakalna folkloras kopas RĀMUPE ļaudis.

Abos Krievu salas termināļos uzsākta droša ogļu iekraušana kuģos

Lai atbrīvotu Rīgas pilsētas centru no ogļu kravām un pārvietotu ogļu pārkraušanu uz jauniem, ar mūsdienīgām tehnoloģijām aprīkotiem termināļiem Krievu salā, Rīgas brīvostas pārvalde 2012. gadā uzsāka projektu "Infrastruktūras attīstība Krievu salā ostas aktivitāšu pārcelšanai no pilsētas centra". Šī gada februārī līdz ar pirmo ogļu kuģu pietauvošanu un uzkraušanu ir uzsākuši darbu abi Krievu salas termināļi - SIA "STREK" un SIA "Riga Coal Terminal". Tas nozīmē, ka lielākais investīciju projekts Rīgas ostas vēsturē ir pavisam tuvu veiksmīgam noslēgumam.

Marta beigās visā Latvijā iedzīvotāji varēs apgūt digitālās prasmes

No 25. līdz 29.martam visā Latvijā norisināsies desmitā Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) rīkotā "Digitālā nedēļa", kuras mērķis ir aicināt sabiedrību izmantot tehnoloģijas un e-pakalpojumus, vienlaikus uzlabojot savas prasmes.

B. Rozentāle: palīdzība jāsaņem ikvienam bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušam iedzīvotājam

Rīgā palīdzība jāsaņem ikvienam iedzīvotājam, kurš dažādu apstākļu dēļ nonācis bezpalīdzīgā stāvoklī, neskatoties ne uz viņa sociālo stāvokli, ne uz reibuma pakāpi, uzsver Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja, prof. Baiba Rozentāle.

Labākie 2018.gada arhitekti saņem Rīgas pašvaldības atzinību

Rīgas pilsētas arhitekta biroja vadītājs Gvido Princis un Latvijas Arhitektu savienības prezidents Juris Poga pirmdien, 11. martā, Rātsnamā pasniedza pašvaldības apbalvojumus aizvadītā gada labākajiem arhitektiem un dizaineriem. Atzinības tika piešķirtas arhitektūras skatē "2018. gada balva Rīgas arhitektūrā" atzīmēto būvju autoriem, kas devuši nozīmīgu pienesumu pilsētas arhitektūrā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli