Ģirģens: šobrīd krīzes iepirkumiem pietrūkst izsekojamības - aicina informāciju par publiskajiem iepirkumiem publicēt..

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vadītājs Kaspars Ģirģens vērsies pie Ministru kabineta ar aicinājumu visus ar ārkārtas situāciju saistītos publiskos iepirkumus publicēt speciāli izveidotajā valsts oficiālajā interneta vietnē...

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vadītājs Kaspars Ģirģens vērsies pie Ministru kabineta ar aicinājumu visus ar ārkārtas situāciju saistītos publiskos iepirkumus publicēt speciāli izveidotajā valsts oficiālajā interneta vietnē www.covid19.gov.lv. Komisijas vadītājs norāda uz augstajiem korupcijas, negodprātības un publisko līdzekļu izšķērdēšanas riskiem, kādus šobrīd var novērot krīzes aizsegā.

“Jau šobrīd var identificēt atsevišķus iepirkumus, kas tiek veikti krīzes ietvaros, bet par kuriem rodas bažas par sadārdzinātām izmaksām vai neatbilstošu pretendentu izvēle. Šobrīd bez īpaša kontroles mehānisma valsts ir piešķīrusi apjomīgus valsts budžeta līdzekļus situācijas stabilizēšanai un jaunā vīrusa ierobežošanai – tiek iepirktas aizsargmaskas un citi vitāli svarīgi aizsarglīdzekļi, medikamenti, ierīces attālinātām mācībām skolēniem, veidots video saturs mācībām, izglītojoši materiāli un daudzas citas nepieciešamas lietas. Bet vienlaikus šobrīd šim visam procesam pietrūkst caurskatāmības, kas rada augstus korupcijas un nelietderīgi iztērētu publisko līdzekļu riskus. Tāpēc aicinām Ministru kabinetu un atbildīgo par darbu koordinēšanu ārkārtas situācijā Veselības ministriju noteikt visu publisko valsts un pašvaldību iepirkumu publicēšanu vienkopus par vīrusu izveidotajā oficiālajā vietnē,” akcentē K.Ģirģens.

Komisijas vadītājs vērš uzmanību, ka arī krīzes apstākļos nav pieļaujams kontroles un caurskatāmības trūkums valsts un pašvaldību līdzekļu izlietošanā. Latvija var sekot labās prakses piemēriem un publicēt visu informāciju ar valsts un pašvaldību publiskajiem iepirkumiem vienuviet, tādā veidā samazinot iespējamību negodprātīgām rīcībām, kā arī nodrošinot līdzekļu izlietojamības izsekojamību.  

Komisija nosūtījusi Ministru kabinetam oficiālu vēstuli un aicina sniegt atbildi par plānotajiem pasākumiem saistībā ar publisko iepirkumu uzraudzību un informācijas publiskošanu līdz šī gada 14. aprīlim.

Kaspars Ģirģens
Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vadītājs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums