Ziņas | Lasītāji raksta


Latvijas kokapstrādes uzņēmumi aicina nemainīt koksnes tirdzniecības principus

Latvijas kokapstrādes uzņēmumi aicina nepieļaut sasteigtu koksnes tirdzniecības pamatprincipu maiņu, kas var radīt neatgriezenisku kaitējumu Latvijas mežu nozarē strādājošajiem uzņēmumiem, iecirst robu valsts ekonomikai un padarīt Latviju par vienkāršu apaļkoku piegādātāju Ķīnas ekonomikas vajadzībām. Uzņēmēji vēstulē Latvijas prezidentam Egilam Levitam, ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam, zemkopības ministram Kasparam Gerhardam, ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam, Latvijas Kokrūpniecības federācijai un AS "Latvijas valsts meži" aicina politiķus apzināties nacionālās kokrūpniecības lomu reģionu ekonomikā, darbavietu nodrošināšanā un tāpēc nepieļaut pārsteidzīgus lēmumus, kas var vecināt nozīmīgu nacionālās ražošanas samazināšanos un bezdarba pieaugumu visas valsts mērogā.

Konferenču ieņēmumi aizvadītajos divos gados sastāda gandrīz 11,5 miljonus eiro

Kopējie ieņēmumi no konferenču tūrisma 2019. un 2018. gadā sastāda 11 453 478 eiro. 89% no konferencēm notikušās Rīgā, bet 11% - Jūrmalā. Kopumā tie bijuši 5048 pasākumi ar 53 677 dalībniekiem no 30 dažādām valstīm, secināts Biznesa augstskolas Turība studentes Agritas Aizstrautas pētījumā, kas tapis sadarbībā ar Latvijas kongresu biroju.

Pētījums: 77.9% uzņēmēju darbaspēka pieejamību vērtē negatīvi

Darbaspēka pieejamība ir ļoti slikta vai drīzāk slikta, norāda 77.9% uzņēmēju, 3.3% uzņēmēju bijis grūti sniegt savu vērtējumu, bet 18.7% norāda, ka darbaspēka pieejamība ir drīzāk laba vai ļoti laba, liecina Turības Biznesa indeksa pētījums, Pētījums liecina, ka, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, situācija ir nedaudz uzlabojusies – ja pērn šis rādītājs tika novērtēts ar indeksu -44.2, tad šogad rādītājs pakāpies līdz -39.8 indeksa punktiem.

Maksims Jekimovs: Laiks sākt tirgot internetā!

Nav noslēpums, ka Covid-19 radītā krīze daudziem uzņēmumiem lika pārdomāt e-komercijas attīstības iespējas. Lai noturētu savu darbību, daudzi steidza "pārcelt" biznesu uz digitālo vidi, tomēr kā neapjukt tiešsaistes platformu piedāvājumā un saprast, kur vislabāk pārdot savu produktu un vai internetā var tirgot ikviens?

Vai ir iespējams vienlaicīgi Latvijas tautsaimniecībai atkopties no Covid-19 krīzes

Pirms nedēļas Ministru Kabinets apstiprināja "Stratēģiju Latvijai Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanai". Lai arī attiecībā uz sagatavoto Stratēģiju Latvijai Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanai var teikt, ka stratēģija ir uzrakstīta lieliski un mērķi atbalstāmi – taču stratēģijai iztrūkst taktikas kā līdz šiem mērķiem nonāk, nemaz nerunājot, ka taktika katrā nozarē, lai tā būtu tūrisms, lauksaimniecība, transports vai metālapstrāde, var būt pilnīgi atšķirīga.

Ainis Dābols: Mikronodokļa režīmus vispareizāk būtu likvidēt

Mikronodokļa režīmi būtu jāatceļ, lai novērstu nevienlīdzīgo situāciju, kad parastajā nodokļu režīmā strādājošie darba ņēmēji maksā lielāku sociālo nodokli. Savukārt veselības aprūpei un sociālās drošības sistēmai papildu finansējumu varētu meklēt, nedaudz palielinot kopējo nodokļu slogu no iekšzemes kopprodukta, piemēram, paaugstinot akcīzi cigaretēm un alkoholam.

Par aicinājumu atzīt ārkārtas stāvokļa ietekmi un iespēju turpināt "Centrālais Gastro Tirgus" darbību

Ministru prezidentam
Arturam Krišjānim Kariņam
Brīvības bulvāris 36, Rīga, LV-1520
vk@mk.gov.lv

Ekonomikas ministram
Jānim Vitenbergam
Brīvības iela 55, Rīga, LV – 1519
Janis.Vitenbergs@em.gov.lv

Finanšu ministram
Jānim Reiram
Smilšu iela 1, Rīga, LV-1919, Latvija
Janis.Reirs@fm.gov.lv

Kultūras ministram
Naurim Puntulim
K.Valdemāra iela 11-a, Rīga, LV-1364
Nauris.Puntulis@km.gov.lv

Rīgas pilsētas izpilddirektora p.i.
Ivetai Zalpēterei
Rātslaukums 1, Rīga LV–1539
riga@riga.lvSIA "International SV" aicina iedziļināties situācijā, kas radusies starp "Centrālo Gastro Tirgu" un AS "Rīgas Centrāltirgus", vēršot uzmanību uz ārkārtas situāciju, kas ietekmējis uzņēmuma darbību, AS "Rīgas Centrāltirgus" nostāju, neatzīstot ārkārtas situācijas ietekmi, uzņēmuma SIA "International SV" vairākkārtīgi pausto gatavību sadarboties un tā ieguldījumu Rīgas Centrāltirgus attīstībā, kā arī Rīgas pilsētas tēla veidošanā kopumā, un sniegt atbalstu risinājuma atrašanā.

Burovs: steidzami jārisina jautājums par aizņēmumu Valsts kasē Mežaparka Lielās estrādes būvniecībai

"Rīgas pašvaldībai nekavējoties ir jāuzrunā atbildīgās ministrijas un jārisina jautājumu par aizņēmumu Valsts kasē Mežaparka Lielās estrādes B daļas 2.posma būvniecībai. Pretēja gadījumā būs pārāk lieli riski, ka darbi netiks pabeigti līdz Dziesmu un deju svētku 150 gadu jubilejai 2023.gadā," pārliecināts bijušais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

LIAA direktors Kaspars Rožkalns stāstīs par konkurētspēju pēckrīzes periodā

Daudzi uzņēmējdarbības eksperti norāda, ka šobrīd ir īstais laiks, lai pieņemtu lēmumus un veiktu izmaiņas, lai sekmīgi darbotos pēckrīzes periodā. Lai sniegtu ieskatu, kādas izmaiņas un jauninājumus jāievieš šodien, lai būtu konkurētspējīgs nākotnē, Biznesa augstskola Turība 16. aprīlī plkst. 15.00 aicina uz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktora Kaspara Rožkalna tiešsaistes vieslekciju "Ko darīt šodien, lai izdotos rīt?". Vieslekcijai būs iespējams sekot līdzi augstskolas Facebook lapā.

Eksperte: 7 ieteikumi sekmīgai komunikācijai attālināti

Pasaule šobrīd ir mainījusies un mūsu ikdiena lielākoties ir pārcelta uz interneta vidi. Attālinātā komunikācija sekmējusi uzmanības dubultošanos visam, kas tiek publicēts, tāpēc strauji pieaug arī komunikācijas etiķetes nozīme. Lai attālinātā komunikācija būtu pēc iespējas veiksmīgāka un sarunu biedriem veidotos labs priekšstats, Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas virziena vadītāja Jana Bunkus sniedz septiņus ieteikumus, ko ieteicams ņemt vērā.
mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums