Ziņas | Lasītāji raksta


Neļaut Tīrīgai sabojāt depozīta sistēmu!

Tuvojas vēsturisks mirklis – Iepakojuma likuma projekts, kas paredz dzērienu iepakojuma depozīta sistēmas izveidi, tiks izskatīts trešajā lasījumā Saeimā. Pēc gandrīz 20 gadiem Latvijai beidzot ir iespēja ieviest mūsdienīgu sistēmu, kas spēs nodrošināt dzērienu iepakojuma savākšanu, sasniegt ES uzstādītos mērķus, kā arī piepildīt sabiedrības vēlmi sakārtot vidi. Dzērienu ražotāju pusē vēlme savākt iepakojumu ir balstīta uzņēmumu atbildībā pret sabiedrību un vidi, kā arī striktās Eiropas Savienības prasībās.

Tele2 līdz gada beigām iedarbinās 5G bāzes stacijas Daugavpilī un Jelgavā

Vadošais mobilo sakaru operators "Tele2", turpinot sava 5G tīkla attīstību, līdz šī gada beigām uzstādīs un iedarbinās 5G mobilo sakaru bāzes stacijas arī Daugavpilī un Jelgavā. Šīs bāzes stacijas pievienosies jau šobrīd strādājošajai 5G bāzes stacijai Rīgā, Mūkusalas Biznesa Centra teritorijā.

LZP: Ir jāpāriet uz bērnu ēdināšanu ar bioloģisko un vietējo pārtiku

"Aizsākot diskusiju par brīvpusdienu atņemšanu mazākajiem skolēniem, esošā izglītības ministre I. Šuplinska (JKP) ir nodemonstrējusi cinisma aukstasinīgāko formu. Tas ir neiedomājami, ka naudas meklējumos nākamajam Valsts budžetam, pirmā lieta uz ko Jaunā Konservatīvā partija (JKP) tēmēja "ietaupīt" 19miljonus, bija silto pusdienu atņemšana jaunāko klašu skolēniem. Tā vietā, lai tirgotos par to bērni ēdīs vai nē, pavisam nopietni bija jāapspriež iespēja pāriet uz bērnu ēdināšanu ar bioloģisko un vietējo pārtiku", norāda Pēteris Dimants, Latvijas Zaļās partijas (LZP) valdes loceklis.

Netipisks zibens spēriens "Annas koku skolas" ēkas jumtā

Šīs vasaras negaisi daudziem uzņēmumiem radīja galvassāpēs. Stipras vēja brāzmas, lūstoši koki un zibens izlādes nodarīja zaudējumus vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā. Tieša zibens izlāde notika arī "Annas koku skolā", aizdedzinot ēkas jumtu. Bojājumu novēršanai If Apdrošināšana atlīdzībā izmaksāja nepilnus 5 tūkstošus eiro.

Eksperte: 50% no sapņu biznesa veido komunikācija

Informācijas sabiedrības laikmetā komunikācijai ir īpaši nozīmīga loma. Bieži vien tieši tas, kā mēs pasniedzam informāciju, atstāj vislielāko iespaidu uz rezultātu – gan mūsu individuālajos sasniegumos, gan uzņēmuma vai kāda projekta attīstībā. Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas virziena prodekāne Daina Einberga norāda, ka komunikācijas nozīmi uzņēmuma attīstībā nevajag novērtēt par zemu. Bieži vien daudzas labas biznesa idejas un projektus neizdodas realizēt tieši dēļ neprasmīgas komunikācijas.

Atkritumu krīzes priekšvakarā

Šobrīd publiskajā telpā ir ļoti daudz pretrunīgas informācijas par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā no šā gada 15.septembra. Gan par to kas to veiks, kas to drīkst veikt, gan par to, vai rīdziniekiem jāpārslēdz vai nav jāpārslēdz līgumi ar "Tīrīga" AS. Saprotams, ka šajā informācijas juceklī ir grūti saprast, kas ir noticis, kāpēc, vai un kāda būtu pareizākā rīcība attiecībā uz līgumu pārslēgšanu. Neaizstāvot Rīgas domes izvēlētā modeļa pareizību vai nepareizību, ir pilnīgi skaidrs, ka 15.septembrī kādam atkritumi no Rīgas parkiem, ielām un pagalmiem būs jāizved. Jautājums ir tikai viens – kurš to darīs?

Pētniece: Kurš rādīs diasporas izglītības ceļu jeb Quo vadis diasporas izglītība?

Pēdējā laikā novērojama dažādu Latvijas valsts iestāžu visai haotiskā un nesaskaņotā pieeja diasporas un remigrantu izglītības jautājumiem, kas, līdz ar 2018. gadā pieņemto Diasporas likumu uzliek tām pienākumu veikt dažādas, ar likuma izpildi saistītas, darbības. "Uz galviņām" sadalītā atbildība nevieš skaidrību par plānoto pasākumu koordināciju, kas veidotu vienotu, visiem saprotamu nākotnes stratēģiju, neraugoties uz nesen darbu uzsākušās Diasporas konsultatīvās padomes daudzveidīgo sastāvu, tajā iekļaujot gan izglītības politikas veidotājus, gan izpildītājus, norāda Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadoša pētniece, "Ziemeļvalstu diasporas izglītības un kultūras grupas" vadītāja Ieva Reine.

Latvija noslēgs prezidentūru Ieroču tirdzniecības nolīgumā

No 2019. gada 26. līdz 30. augustam Ženēvā, Šveicē, norisināsies Ieroču tirdzniecības nolīguma (Arms Trade Treaty – ATT) ikgadējā nedēļas plenārsēde, kuras laikā Latvija noslēgs prezidentūru ATT.

Pedagoģe: Līderi nevar izcept kā pankūku

Nākamnedēļ sāksies jaunais mācību gads, kad mācības uzsāks vairāk nekā 35 000 vidusskolēnu visā Latvijā. Daļai no viņiem šis būs pēdējais mācību gads skolā, kad būs jāizdara izvēle par profesijas izvēli. Olaines 1. vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā Elita Kalnbērza norāda, ka tikai neliela daļa jauniešu savu mērķi ir nosprauduši jau uzsākot mācības vidusskolā, jo pārsvarā skolēni šajā posmā vēl meklē sevi. Lai sekmētu izaugsmi, parādu ceļu uz panākumiem un veiksmīgas karjeras izveidi nākotnē, ir būtiski jau skolas laikā mudināt jauniešus piedalīties dažādos ārpusskolas projektos un pasākumos.

Ikdienas steigā apstāties un saskatīt skaisto - pieredzē dalās Kristīne Garklāva, Mārtiņš Kapzems un Miks Užāns

Ceturtdien, 29.augustā, restorānā Muusu Terase norisinājās jau otrais dermokosmētiskā produktu ražotāja Eucerin rīkotais sarunu iedvesmas vakars. Kā ikdienas skrējienā spēt saskatīt skaisto mums apkārt, radīt iedvesmu dabā, un kā galu galā to pareizāk iemūžināt, lai siltās atmiņas saglabātos? Par šo un citiem jautājumiem diskusijā ar sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem iesaistījās televīzijas personība Kristīne Garklāva, pasākumu vadītājs Mārtiņš Kapzems, kā arī fotogrāfiju meistars Miks Užāns.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli