E. Rinkēvičs akcentē nepieciešamību turpināt koordināciju Covid-19 ierobežojošo pasākumu atcelšanā Baltijas reģionā


Arlietu ministrijas Preses centrs
2020. gada 2. jūnijā Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas ārlietu ministri tikās Tallinā, lai pārrunātu ar Covid-19 saistītus tematus, reģionālo sadarbību un starptautiskās attiecības. Šis ir pirmais Tallinā rīkotais augsta līmeņa pasākums kopš Covid-19 epidēmijas sākuma un tāpēc nozīmīgs konkrēts solis, lai reģionā atjaunotu pirmskrīzes stāvokli un pārvarētu ierobežojumus.

“Atverot ceļošanai trīs Baltijas valstu vienoto telpu, mūsu valstis sniedza pozitīvu piemēru reģionālai koordinācijai un savstarpējai uzticībai,” šodien Tallinā Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Polijas ārlietu ministru tikšanās laikā uzsvēra Edgars Rinkēvičs. Latvijas ārlietu ministrs pauda viedokli, ka iekšējo robežu atvēršana transportam starp Baltijas valstīm ir sākums Covid-19 ierobežojumu izraisīto seku pārvarēšanai.

Pēc E. Rinkēviča domām, Covid-19 kontekstā ir svarīgi nodrošināt ieinteresēto reģiona valstu efektīvu koordināciju ierobežojošo pasākumu atcelšanā un to harmonizācijā reģionā, kā arī potenciāli Polijā un tuvākajās Eiropas valstīs.

Reģiona ekonomiskās sadarbības stimulēšanai ir aktīvi jāizmanto iespējas, ko piedāvā infrastruktūras projekti, piemēram, Rail Baltica projekts. Šajā kontekstā ir svarīgi turpināt sadarbību ar Poliju un citiem starptautiskajiem partneriem, lai veiksmīgi īstenotu šo projektu.

Ministri bija vienisprātis par nepieciešamību panākt vienošanos par ES daudzgadu budžetu un Atveseļošanās instrumentu, lai panāktu ES ekonomikas veiksmīgu atlabšanu pēc krīzes. E. Rinkēvičs atzīmēja, ka vienlaikus ir būtiski stiprināt ES Vienoto tirgu, sniedzot papildu atbalstu ES zaļās un digitālās ekonomikas attīstībai.

“Cieša sadarbība Baltijas valstu un Polijas starpā ir būtiska, reģionā nodrošinot spēcīgu kolektīvo aizsardzību,” uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs. Latvija augstu novērtē Polijas ievērojamo ieguldījumu Latvijā izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā.

Tāpat Baltijas valstu un Polijas ārlietu ministru tikšanās laikā tika pārrunāti arī reģionālās drošības jautājumi, ES aktualitātes, Austrumu partnerības politika, sadarbība Trīs jūru iniciatīvā, kā arī Covid-19 ģeopolitiskā ietekme pasaulē.  

Ministru tikšanās noslēgumā tika pieņemts kopīgs paziņojums.

Arlietu ministrijas Preses centrs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums