E. Rinkēvičs uzsver ES vienotības nozīmi attiecībās ar Ķīnu


foto;azertag.az
2020. gada 29. maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās neformālajā Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes videokonferencē. Sanāksmē notika ministru diskusija par Ķīnu, gatavojoties ES-Ķīnas samitam jūnija otrajā pusē. Ministri pārrunāja arī Covid-19 ietekmi Āzijas un Klusā okeāna reģionā.

E. Rinkēvičs uzsvēra, ka ir svarīga ES vienotība un koordinācija, veidojot attiecības ar Ķīnu, kā arī pauda atbalstu Eiropas Ārējā darbības dienesta darbam ES-Ķīnas samita sagatavošanā. Ministrs izteica cerību, ka ES-Ķīnas samitā jūnija otrajā pusē būs iespējams apstiprināt vidējā termiņa darba kārtību Agenda 2025 vai arī vienoties par kopīgu deklarāciju.

Ārlietu ministrs norādīja, ka ES ar Ķīnu jāsadarbojas daudzos jautājumos, piemēram, cīņā pret klimata izmaiņām, daudzpusējos formātos un veselības aizsardzībā. ES ir jāseko līdzi Ķīnas ģeopolitiskajām aktivitātēm, jāturpina uzsvērt cilvēktiesību principu ievērošana.

Covid-19 krīzes kontekstā ir nepieciešams domāt, kā stratēģisko preču ražošanu attīstīt Eiropā. Covid-19 krīze parādījusi, ka ES ir svarīgi turpināt strādāt dezinformācijas apkarošanas jomā. 

Ministrs atbalstīja ES kopīgo paziņojumu par Honkongu. E. Rinkēvičs pauda bažas par pēdējiem notikumiem Honkongā un Visķīnas Tautas kongresa pieņemto lēmumu par Honkongas nacionālo drošības likumu. Ir svarīgi saglabāt Honkongas autonomiju, ievērojot “vienas valsts, divu sistēmu” principu.

Arlietu ministrijas Preses centrs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums