Valsts prezidents ar Bundestāga deputātiem pārrunā divpusējo attiecību stiprināšanas virzienus


foto; Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja
17. septembrī Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar Vācijas Baltijas parlamentārās grupas delegāciju un pārrunāja Latvijas–Vācijas divpusējās attiecības.

Sarunas laikā abas puses atzina, ka Latvijas un Vācijas divpusējās attiecības ir aktīvas, kā arī bija vienisprātis, ka Vācija ir svarīgs partneris Latvijai. Vācijas sadraudzības grupas vadītājs Aloizs Karls (Alois Karl) īpaši izcēla Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita saikni ar Vāciju, paužot pārliecību, ka tas būs papildu stimuls divpusējo attiecību stiprināšanā.


foto; Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Tikšanās laikā tika runāts par izglītības jautājumiem, īpaši pievēršot uzmanību kompetencēs balstītai izglītībai. Egils Levits atzīmēja, ka “šāds izglītības modelis risinātu problēmu ar profesionāla darbaspēka trūkumu”.

Vācijas Bundestāga deputāti priecājās par lielo vācu studentu skaitu Latvijā, īpaši medicīnas jomā un interesējās par iespējām veicināt jauniešu sadarbību arī citās jomās. E. Levits atzina, ka būtu jāstiprina sadarbība ar vācbaltiešu sadarbības organizācijām.


foto; Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Tāpat Vācijas delegācija interesējās par drošības izaicinājumiem Baltijas jūras reģionā. Egils Levits uzsvēra, ka ir svarīgi reaģēt uz jaunajiem izaicinājumiem, tai skaitā hibrīddraudiem, stiprinot kvalitatīvu informatīvo telpu.

Tika pārrunāti arī Eiropas Savienības dienaskārtībā esošie jautājumi, aktualitātes saistībā ar “breksitu” un jaunais Eiropas Komisijas sastāvs.

Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli