Ziņas | Latvija | Politika


Latvija ieinteresēta aktīvā politiskajā dialogā un ciešā ekonomiskajā sadarbībā ar Indonēziju

2019. gada 19. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs darba vizītes laikā Indonēzijā tikās ar Indonēzijas ārlietu ministri Retno Marsudi (Retno Lestari Priansari Marsudi), lai pārrunātu divpusējās attiecības un aktualitātes reģionā, kā arī sadarbību tādos starptautiskos formātos kā ANO, ASEM un ES-ASEAN dialogs.

E. Rinkēvičs: Latvijai un Indonēzijai ir svarīgi investēt informācijas apmaiņā, lai uzlabotu zināšanas par biznesa vidi

2019. gada 19. jūlijā, atklājot Latvijas-Indonēzijas Biznesa forumu Džakartā, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs akcentēja Latvijas interesi attīstīt ekonomisko sadarbību ar Indonēziju, kas ir lielākā Dienvidaustrumāzijas ekonomika un arī nozīmīgākais Latvijas eksporta partneris reģionā.

Iekšlietu ministri Helsinkos diskutēs par ES iekšējās drošības nākotni

18. un 19. jūlijā Helsinkos notiks Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu ministru padomes neformālā sanāksme, kurā piedalīsies iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens un valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs. Sanāksmē iekšlietu ministri diskutēs par ES iekšējās drošības nākotni, mākslīgo intelektu un migrācijas politikas nākotni.

Latvija mudina Krieviju pilnvērtīgi sadarboties ar MH17 notriekšanas izmeklēšanu

2019. gada 17. jūlijā aprit pieci gadi kopš traģiskās "Malaysian Airlines" reisa MH17 lidmašīnas notriekšanas, kuras rezultātā gāja bojā visi pasažieri un lidmašīnas apkalpe. Tiem, kuri zaudēja savus tuviniekus, šis ir bijis nerimstošu sēru laiks. Pasaules sabiedrība ar neatslābstošu interesi gaida, kad noziedzīgā nodarījuma veicēji stāsies tiesas priekšā.

Latvija ir ieinteresēta aktīvā politiskajā dialogā un ekonomiskajā sadarbībā ar Vjetnamu

2019. gada 17. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs oficiālās vizītes laikā Vjetnamas Sociālistiskajā Republikā tikās ar Vjetnamas premjerministra vietnieku, ārlietu ministru Biņmiņu Famu (Pham Binh Minh). E. Rinkēvičs norādīja uz potenciālu attiecību attīstībai ar Vjetnamu un uzsvēra, ka Latvija vēlas veidot regulāru un aktīvu divpusējo dialogu.

Latvijai paveras plašākas iespējas sadarbībai ar Vjetnamu izglītības jomā

2019. gada 17. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs oficiālās vizītes laikā Vjetnamas Sociālistiskajā Republikā tikās ar Vjetnamas izglītības un apmācību ministru Suonņu Funu (Phung Xuan Nha). Sarunā E. Rinkēvičs akcentēja Latvijas ieinteresētību veidot aktīvāku sadarbību ar Vjetnamu izglītības jomā, īpaši augstākajā izglītībā. Latvijas augstskolas ir ieinteresētas piesaistīt studentus no Vjetnamas, kā arī īstenot kopīgus projektus izglītības un zinātnes jomā.

Ārlietu ministrs kopā ar uzņēmēju delegāciju apmeklēs Vjetnamu un Indonēziju

No 2019. gada 16. līdz 19. jūlijam ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs viesosies Dienvidaustrumāzijas valstīs Vjetnamā un Indonēzijā, lai sekmētu divpusējo politisko dialogu, kā arī atbalstītu Latvijas eksportētāju centienus jaunu tirgu apgūšanā.

Noritējusi pirmā Diasporas konsultatīvās padomes sēde

2019. gada 12. jūlijā Ārlietu ministrijā notika pirmā Diasporas konsultatīvās padomes sēde, kuru vadīja Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Aivars Groza. Sēdi atklāja Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, kura izteica gandarījumu par padomes darba uzsākšanu, kā arī pauda pārliecību, ka tā būs laba platforma valsts un nevalstisko organizāciju sadarbībai diasporas politikas jomā.

Latvija pauž protestu Krievijai par centieniem attaisnot Staļina un Hitlera noziegumus

Šodien uz Latvijas Ārlietu ministriju tika izsaukts Krievijas pagaidu pilnvarotais lietvedis Vadims Vasiļjevs.

Edgars Rinkēvičs akcentē pilsoniskās sabiedrības iesaistes nepieciešamību cīņā pret dezinformāciju

2019. gada 11. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Londonā piedalījās Globālajā konferencē par mediju brīvību, kuru kopīgi organizē Apvienotās Karalistes ārlietu ministrs Džeremijs Hants (Jeremy Hunt) un Kanādas ārlietu ministre Kristija Frīlenda (Chrystia Freeland). Konferences mērķis ir veicināt starptautisko koordināciju un rīcību mediju brīvības un žurnālistu drošības veicināšanai, sekmējot diskusijas augstākajā politiskajā līmenī un veicot praktiskus ilgtermiņa pasākumus ekspertu līmenī.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli