Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē ASV tiksies ar valsts sekretāri Hilariju Klintoni

No 13. līdz 16.jūlijam ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē apmeklēs ASV.

14.jūlijā Vašingtonā plānota ārlietu ministra Māra Riekstiņa un ASV valsts sekretāres Hilarijas Klintones (Hillary Diane Rodham Clinton) tikšanās.

M.Riekstiņa un H.Klintones dienaskārtībā Vašingtonā paredzēta viedokļu apmaiņa par drošības un enerģētikas politikas jautājumiem, Eiropas Savienības un ASV sadarbību stabilitātes nodrošināšanā pasaulē, īpaši Afganistānā un Tuvajos Austrumos, attiecībām ar Krieviju, tostarp nesenās ASV prezidenta Baraka Obamas vizītes Maskavā kontekstā, kā arī Austrumu partnerības iniciatīvu. Ārlietu ministru sarunā būtiska nozīme tiks pievērsta arī globālajai finanšu krīzei.

Vizītes laikā Vašingtonā M.Riekstiņam paredzētas arī vairākas tikšanās ar citiem jaunās ASV administrācijas pārstāvjiem un ārpolitikas ekspertiem.

Ministri iepriekš īsi tikušies NATO valstu un valdību vadītāju sanāksmē šogad aprīlī Strasbūrā/Kēlā, kā arī kopīgajā ES valstu un valdību vadītāju sanāksmē ar ASV prezidentu Baraku Obamu aprīlī Prāgā, bet šī būs pirmā ārlietu ministra M.Riekstiņa divpusējā tikšanās ar ASV valsts sekretāri H.Klintoni Vašingtonā.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums