Valsts prezidents darba vizītē apmeklē Igauniju

Ceturtdien, 28.augustā, Valsts prezidents Valdis Zatlers darba vizītē apmeklēja Tallinu, kur tikās ar kolēģiem - Igaunijas prezidentu Tomasu Henriku Ilvesu un Polijas prezidentu Lehu Kačiņski.

Valstu vadītāju tikšanās laikā apspriesta situācija Gruzijā un turpmākie starptautiskās sabiedrības soļi miera un stabilitātes garantēšanai reģionā ilgtermiņā, īpašu uzmanību pievēršot gaidāmajai Eiropas Padomes ārkārtas sēdei.

Valsts prezidents sarunas laikā uzsvēra - bažas rada fakts, ka nav progresa Krievijas armijas izvešanā no Gruzijas teritorijas un to aizvietošanā ar starptautiskiem miera uzturēšanas spēkiem. Tāpat, kā atzīmēja Valsts prezidents, ir ļoti svarīgi izskatīt iespējas kā gan valstīm individuāli, gan Eiropas Savienībai un citiem sabiedrotajiem kopā atjaunot kara darbības laikā nopostīto infrastruktūru un Gruzijas ekonomiku kopumā.

Visi valstu vadītāji bija vienisprātis, ka svarīga loma turpmākā konflikta risināšanā būs Eiropas Padomes ārkārtas sēdei, kas notiks pirmdien Briselē, un, ka tai būtu jāpanāk vienots viedoklis Gruzijas jautājumā, kā arī jāspēj vienoties par konsekvencēm, ar kurām Krievijai nāksies rēķināties. Valstu vadītāji arīdzan bija vienisprātis, ka pozitīvs konflikta risināšanas scenārijs iespējams vien tad, ja Eiropas Savienība būs spējīga "vienā balsī" runāt gan par turpmākajiem soļiem situācijas normalizācijā, gan būs vienota pārskatot attiecības ar Krieviju.

Latvijas Valsts prezidenta kanceleja
Prezidenta preses dienests
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums