Merkele pieprasa piedāvāt Gruzijai un Ukrainai Rīcības plānu dalībai NATO

LETA--RIA NOVOSTI. Vācijas kanclere Angela Merkele pieprasa piedāvāt Gruzijai un Ukrainai Rīcības plānu dalībai NATO, kas būtu nākamais solis ceļā uz šo valstu pievienošanos Ziemeļatlantijas aliansei.

Pirmdien Merkele tikās ar Zviedrijas premjerministru Fredriku Rainfeldu un apsprieda ar viņu arī šo jautājumu.

"Mēs runājām par to, kādiem jābūt nākamajiem soļiem," viņa paziņoja preses konferencē pēc tikšanās ar premjerministru. "Nākamā pakāpe neapšaubāmi ir Rīcības plāns dalībai NATO. Tā vēl nav dalība NATO, bet ceļš uz to."

Merkele ir pārliecināta, ka abām valstīm jāpievienojas NATO.

"Man atkal jāatgādina Bukarestes dokuments. Toreiz visas NATO dalībvalstis skaidri noteica, ka Ukraina un Gruzija būs savienības dalībvalstis. Tāda bija mana un citu dalībvalstu nostāja," viņa teica.

NATO aprīļa galotņu apspriedē Bukarestē alianses dalībvalstis neapmierināja Ukrainas un Gruzijas vēlmi pievienoties Rīcības plānam un pārcēla šī jautājuma izskatīšanu uz decembri.

Patlaban alianses ietvaros Ukraina un Gruzija kopā ar alianses dalībvalstīm strādā pie programmas "Partnerattiecības mieram", teica kanclere. Pēc viņas teiktā, tiek veikti arī citi darbi, taču tas, ka nākotnē Ukrainai un Gruzijai jākļūst par NATO loceklēm, neizraisa šaubas nevienai dalībvalstij.

Runājot par Krieviju šajā sakarā, Vācijas kanclere paziņoja, ka Padomju Savienības sabrukums bija ļoti svarīgs solis ceļā uz demokrātijas iedibināšanu, un atgādināja, ka bijušās savienotās republikas tagad ir brīvas valstis.

"Daži Krievijas pārstāvji joprojām norāda, ka PSRS sabrukums esot bijis viens no vissmagākajiem XX gadsimta notikumiem. Taču vienlaikus tas bija daļa no demokrātiskās kustības. Atsevišķas neatkarīgās valstis, kuras agrāk ietilpa Padomju Savienības sastāvā, tagad ir brīvas savos lēmumos. Tas attiecas uz Ukrainu, kā arī uz Gruziju, Azerbaidžānu un citām bijušajām savienotajām republikām," sacīja Merkele.

Viņa arī atgādināja, ka pagājušajā nedēļā bijusi Gruzijā un uzskata, ka Eiropas Savienība var dot nopietnu ieguldījumu šīs valsts infrastruktūras atjaunošanā.

"Tur (Gruzijā) tiešām notiek attīstība. Es ļoti vēlētos, lai to atbalstītu daudzi starptautiskie investori," viņa teica.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums