Krievijas prezidents atzīst Dienvidosetijas un Abhāzijas neatkarību

LETA--NEWSRU. Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs otrdien parakstījis rīkojumus, oficiāli atzīstot Gruzijas separātisko reģionu Dienvidosetijas un Abhāzijas neatkarību.

"Dienvidosetijas un Abhāzijas tautas ir vairākkārtīgi izteikušas atbalstu savai neatkarībai. Mēs saprotam - pēc tā, kas ir noticis, tām ir tiesības pašām lemt savu likteni," paziņoja Medvedevs nacionālajos telekanālos pārraidītā uzrunā. "Tās vērsās pie Krievijas ar lūgumu atzīt neatkarību. Vadoties pēc radušās situācijas, bija nepieciešams pieņemt lēmumu. Ņemot vērā tautu brīvās gribas izpausmi (..), ANO nolikumu (..), EDSO dokumentus, es esmu parakstījis rīkojumus par Dienvidosetijas un Abhāzijas neatkarības atzīšanu no Krievijas Federācijas puses."

"Tas ir vienīgais veids, kā saglabāt cilvēku dzīvības," paziņoja Medvedevs, aicinot arī pārējās pasaules valstis atzīt Dienvidosetijas un Abhāzijas neatkarību.

LETA jau ziņoja, ka Krievijas parlamenta apakšnams - Valsts dome - pirmdien pieņēma aicinājumu Medvedevam atzīt Dienvidosetijas un Abhāzijas neatkarību. 447 deputāti balsoja par šo aicinājumu, pret - neviens.

Līdzīgu aicinājumu pirmdien jau pieņēma parlamenta augšpalāta - Federācijas padome. Arī tur lēmums tika pieņemts vienbalsīgi.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums