Irānas augstākais līderis mudina Ahmadinedžadu plānot palikšanu prezidenta amatā otru termiņu

LETA--AFP. Irānas augstākais līderis ajatolla Ali Hamaneji mudina prezidentu Mahmudu Ahmadinedžadu plānot palikšanu valsts augstākajā amatā otru četru gadu termiņu, taču aicina viņu labāk kontrolēt inflāciju, svētdien ziņoja oficiālie mediji.

"Nedomājiet, ka šis ir jūsu pēdējais gads valdības vadītāja amatā. Nē. Rīkojieties tā, it kā jūs paliktu pie varas piecus gadus," viņš sestdien teica valdības locekļiem.

"Iedomājieties, ka jūs būsiet pie varas šogad un vēl nākamos četrus gadus, un attiecīgi plānojiet," viņš teica.

Šī ir pirmā reize, kad Hameneji, kuram pieder pēdējais vārds visās valsts lietās, izsaka tādu atbalstu Ahmadinedžadam un, acīmredzot, atbīdīs malā visus potenciālos kandidātus 2009.gada prezidenta vēlēšanās.

Kā acīmredzamu salīdzinājumu ar reformu piekritēja Mohamada Hatami prezidentūru viņš arī slavēja Ahmadinedžada valdību, ka tā "bloķējusi bīstamās Rietumu intoksikācijas un sekulārisma tendences, kas iefiltrējās valsts administrācijā".

Tomēr viņš brīdināja Ahmadinedžadu izvairīties no ekonomiskās politikas, kas uzkurinātu inflāciju. Avīze "Kargozaran" savā komentārā raksta, ka Hemeneji, tiekoties ar Ahmadinedžadu un viņa kabinetu, brīdinājis negraut valdību, kura saņēmusi asu kritiku par inflāciju, kas sasniegusi 26%.

Ahmadinedžads atzinīgi novērtēja Hamaneji teikto, sakot, ka viņš un viņa valdība to valkāšot kā "goda medaļu".

"Revolūcijas vadītājs, kā vienmēr, taču skaidrāk un enerģiskāk nekā jebkad agrāk, ir apliecinājis atbalstu saviem revolucionārajiem bērniem," sacīja prezidents. "Ceru, ka šie izteikumi ar atbalstu valdībai darīs galu propagandai, kas tiek izplatīta pret to," viņš piebilda.

Hameneji arī atbalstīja Ahmadinedžada ekonomisko iniciatīvu, kas galvenokārt vērsta uz miljardiem dolāru lielo valsts subsīdiju novirzīšanu nabadzīgākajiem iedzīvotāju slāņiem, taču brīdināja pārāk nesteigties ar tās īstenošanu.

"Ja daļa no šī plāna palielina inflāciju, jārod iespēja to novērst un kontrolēt jebkādus negatīvos aspektus," viņš teica, tomēr, raksturojot plānu kā "svarīgu darbu, kas noteikti ir jāveic".

Daudzi ekonomisti vaino Ahmadinedžadu inflācijas veicināšanā, piešķirot milzīgas naudas summas vietējiem infrastruktūras projektiem. Par ekonomisko darbību viņu kritizē gan reformu piekritēji, gan paša konservatīvie, un pat vairāki augstākie garīdznieki aicina viņu kontrolēt strauji kāpjošās cenas.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums