Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš: NATO sanāksmes paziņojums ir spēcīgs signāls Krievijai

19.augustā ārlietu ministrs Māris Riekstiņš piedalījās NATO ārlietu ministru ārkārtas sanāksmē Briselē, kuras dienaskārtībā bija aktuālā situācija Gruzijā, viedokļu apmaiņa par NATO un Krievijas turpmāko attiecību izvērtēšanu, kā arī NATO un Gruzijas tālāko sadarbību.

Sanāksmes laikā NATO ārlietu ministri bija vienisprātis, ka konflikta risinājumam Gruzijā jābalstās uz starptautisko tiesību un ANO Drošības padomes atzītu Gruzijas neatkarības, suverenitātes un teritoriālās integritātes principu pilnīgu ievērošanu.

Sanāksmes ietvaros ministri vienojās uzdot Ziemeļatlantijas padomei tās Pastāvīgajā sesijā izveidot NATO – Gruzijas Komisiju, kura pārraudzīs Bukarestē uzsākto procesu saistībā ar Gruzijas integrāciju transatlantiskajā aliansē, kā arī tos pasākumus, par kuriem ārlietu ministri bija vienisprātis sanāksmē.

Gala paziņojumā ārlietu ministri aicina Krieviju nekavējoties izvest tās karaspēku no Gruzijas teritorijas, ievērojot panākto sešu punktu vienošanos, ko parakstījuši Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili (Mikheil Saakashvili) un Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs (Dmitrij Medvedev).

Viens no galvenajiem diskusiju tematiem sanāksmē bija Krievijas rīcības ietekme uz NATO – Krievijas turpmākajām attiecībām. Ministri bija vienisprātis par NATO attiecību pārskatīšanu ar Krieviju. "Esam norādījuši, ka nevaram turpināt sadarbību kā iepriekš. Aicinām Maskavu parādīt – kā vārdos, tā darbos-, ka tā var pildīt savas saistības attiecībā uz principiem, uz kādiem esam vienojušies balstīt savas attiecības," paziņojuši visu NATO dalībvalstu ārlietu ministri.

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš norāda, ka gala paziņojums ir gan spēcīgs vēstījums Krievijai, gan arī apliecina stingru NATO atbalstu Gruzijai. M.Riekstiņš uzsver, ka militārais konflikts nav mainījis Bukarestē pieņemto lēmumu par Gruzijas integrāciju transatlantiskajā organizācijā.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums