Ziņas | Pasaule


Latvija pasaulē


E. Rinkēvičs: Latvija šogad organizēs Baltijas valstu un Japānas Sadarbības dialoga sanāksmi

2019. gada 22. janvārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar jauno Japānas vēstnieku Latvijā Jasuhiro Kavaguči (Yasuhiro Kavaguchi), kurš bija ieradies akreditācijas vizītē.

Latvija un Francija apspriedīs divpusējā rīcības plāna ieviešanu

2019. gada 16. janvārī Rīgā Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās Solveiga Silkalna tiksies ar Francijas Eiropas lietu un ārlietu ministrijas Eiropas Savienības (ES) direkcijas direktora vietnieku Žanu Klodu Tribolē (Jean-Claude Tribolet) un Kontinentālas Eiropas direkcijas direktora vietnieku Nikolā Delakostu (Nicolas de Lacoste), lai apspriestu Latvijas un Francijas divpusējās attiecības, kā arī ES jautājumus. Puses pārrunās līdz šim paveikto Politiskās deklarācijas par Latvijas un Francijas stratēģisko partnerību rīcības plāna ieviešanā, kā arī turpmāk plānoto. Sarunu lokā būs arī divpusējā sadarbība, galvenokārt ekonomikā, drošībā, izglītībā un kultūrā, kā arī sadarbība ES un NATO.

Ministrs Edgars Rinkēvičs: Latvija un sabiedrotie turpinās atbalstīt Ukrainu divpusēji un starptautiskajās organizācijās

2019. gada 15. janvārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar Igaunijas, Lietuvas, Polijas un Ukrainas kolēģiem apmeklēja Dnipro, Ukrainā. Iepriekš plānotā vizīte uz Mariupoli tika atcelta lidojumam nelabvēlīgu laika apstākļu dēļ.

Daugavpils tūrisma piedāvājumu popularizēs tūrisma izstādē Viļņā

Šī gada 25.-27. janvārī Viļņā Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras pārstāvji Daugavpils stendā kopā ar Latgales reģiona tūrisma asociācijas “Ezerzeme” pārstāvjiem, Daugavpils novada kolēģiem un Daugavpils Marka Rotko mākslas centra speciālistiem piedalīsies kaimiņvalsts Lietuvas tūrisma izstādē “Adventur 2019”.

Baltijas valstu un Polijas ārlietu ministri dosies vizītē uz Mariupoli

2019. gada 15. janvārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar Igaunijas, Lietuvas un Polijas kolēģiem apmeklēs Mariupoles pilsētu Ukrainā, lai apliecinātu atbalstu Ukrainai un Mariupoles reģionam saistībā ar Krievijas agresiju Ukrainas austrumos, kā arī tās īstenoto Kerčas šauruma un Azovas jūras blokādi. Vizītes laikā ārlietu ministram paredzētas tikšanās ar Mariupoles reģiona un pilsētas vadību, kā arī Mariupoles ostas un EDSO Īpašās novērošanas misijas Ukrainā pārstāvjiem.

Notikumi


Vai Kurucs saņems līdzīgu atzinību kā Porziņģis un piedalīsies NBA Zvaigžņu spēles pasākumos?

Nacionālajā basketbola asociācijā arī Kristapa Porziņģa savainojuma laikā Ņujorkā turpina spīdēt latviešu basketbolists – par to negaidīti parūpējies Bruklinas „Nets” debitants Rodions Kurucs. Ar viņa palīdzību komanda gan pieteikusies uz iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, kas būtu pārsteidzošs sasniegums, gan pats Kurucs sporta totalizatora „Betsafe” vērtējumā ir visnotaļ reāls kandidāts uz dalību NBA Uzlecošo zvaigžņu spēlē, kas vēl pirms dažiem mēnešiem bija neiedomājams notikums.

LLPA aicina uz tikšanos premjera amata kandidātu Arturu Krišjāni Kariņu

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedru pārstāvji – republikas pilsētu domju priekšsēdētāji aicina uz tikšanos premjera amata kandidātu Arturu Krišjāni Kariņu š.g. 16.janvārī pl. 13:00, lai klātienē pārrunātu partiju apvienības Jaunā Vienotība (JV) piedāvāto valdības deklarācijas projektu.

Latvijas kausa glabātājām būs jāatspēlējas

Latvijas kausa izcīņas sievietēm pusfinālā ceturtdien pašreizējās kausa glabātājas SK “Babīte” volejbolistes viesos bija spiestas atzīt Mārupes SC pārākumu. Atbildes spēle 11. decembrī.

RTA sasniedz augstāko Eiropas virsotni – Elbrusu

Septembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) karogs sasniedza augstāko Eiropas virsotni Elbrusu (5642 m). Pārgājienā, kas ilga no 16. līdz 30. septembrim, piedalījās pieci cilvēki, – visi ir dzimuši Rēzeknē, taču virsotni sasniegt izdevās tikai trim, tostarp Nacionālās apvienības biedram, ārstam, Rēzeknes pilsētas domes deputātam Jāzepam Korsakam.

IGAUNIJAS PREZIDENTE PIEDALĀS ATJAUNOTĀ PIEMINEKĻA LATVIEŠU BĒGĻIEM ATKLĀŠANĀ

Pirmdien, 26.novembrī, Igaunijas pilsētā Narvā svinīgā ceremonijā tika atklāts atjaunotais piemineklis latviešu bēgļiem, kas pirmo reizi tur tika uzstādīts tālajā 1934.gadā. Atklāšanas ceremonijā piedalījās Igaunijas Valsts prezidente Kersti Kaljulaida, Latvijas vēstnieks Igaunijā Raimonds Jansons, Narvas pilsētas mērs Tarmo Tammiste, Baltijas Aizsardzības koledžas komandants, ģenerālmajors Andis Dilāns, pieminekļa atjaunošanas darbu veicēju, būvmateriālu ražošanas kompānijas AS “Sakret Holding” padomes priekšsēdētājs Andris Vanags, kā arī citi atbalstītāji.

Spēcīgs sniegputenis paralizē ASV austrumu piekrasti

Ņujorka, 30.okt., LETA--AFP. ASV austrumu piekrasti nedēļas nogalē pārņēmis spēcīgs sniegputenis un atkala, paralizējot gaisa, dzelzceļa un autoceļu satiksmi.

NATO nolemj operāciju Lībijā pabeigt līdz oktobra beigām

28.oktobrī NATO Ziemeļatlantijas padome ir pieņēmusi lēmumu par NATO operācijas Lībijā Unified Protector pabeigšanu 31.oktobrī. Paredzēts, ka līdz tam laikam turpināsies situācijas novērošana, un NATO būs gatava iesaistīsies gadījumā, ja radīsies draudi Lībijas civiliedzīvotājiem. Lēmums par NATO operācijas noslēgšanu pieņemts, konsultējoties ar Apvienoto Nāciju Organizāciju un Lībijas Nacionālo pārejas padomi.

"Latio": Augusi aktivitāte Rīgas centra biroju un tirdzniecības telpu segmentos

Pagājušā gada pēdējos trijos mēnešos aktivitāte vairākos Rīgas komercīpašumu tirgus segmentos ir palielinājusies. Tas sekmē brīvo biroju un tirdzniecības platību aizpildīšanos un, saglabājoties šādai tendencei arī 2011.gadā, gaidāms neliels nomas maksas pieaugums telpām galvaspilsētas pieprasītākajās vietās, teikts "Latio" komercplatību tirgus pārskatā par 2010.gada ceturto ceturksni.

V.Dombrovskis un A.Kampars nosauks desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Rīgā, Rīgas reģionā un Vidzemē

Piektdien, 27.augustā, plkst.10.00 Ekonomikas ministrijā (224.telpā) ministru prezidents Valdis Dombrovskis un ekonomikas ministrs Artis Kampars sveiks pērn desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Rīgā un desmit lielākos uzņēmumus Rīgas reģionā. Pasākumā piedalīsies arī LDDK vadītāja Elīna Egle, LTRK pārstāvis un divdesmit lielāko eksportējošo uzņēmumu pārstāvji.

Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā izvēlās DEAC

Statistika liecina, ka pēdējo 3 mēnešu laikā vairākkārtīgi ir pieaugusi Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas vidējā un lielā biznesa interese par Eiropas datu centru operatora SIA "DEAC" infrastruktūras izmantošanu. Pamata orientācija veidot rezerves datu centrus uz DEAC augsti kvalitatīvas un drošas infrastruktūras nodrošina uzņēmumiem biznesa aizsardzību, administratīva spiediena reducēšanu, aizsardzību no reideru uzbrukumiem un zemākas izmaksas.

Rātsnamā atklās skolēnu mākslas darbu izstādi "Mana pilsēta un tās iedzīvotāji"

Piektdien, 26. februārī plkst. 14.00 Rātsnama (Rātslaukums 1) 2. stāvā tiks atklāta bērnu un jauniešu zīmējumu, gleznojumu, trīsdimensiju maketu un fotogrāfiju izstāde "Mana pilsēta un tās iedzīvotāji" (My city and it’s citizens).

No zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta izslēdz Kampiones pilsētu, Madeiras salu un Santamarijas salu

Otrdien, 12. janvārī, Ministru kabineta (MK) sēdē tika atbalstīts Finanšu ministrijas sagatavotais MK noteikumu projekts, kas paredz grozījumus noteikumos par zemu nodokļu vai beznodokļu valstīm un teritorijām, izslēdzot no zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta Kampiones pilsētu (Itālijas Republika), kā arī Madeiras salu un Santamarijas salu (Portugāles Republika).

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē ASV tiksies ar valsts sekretāri Hilariju Klintoni

No 13. līdz 16.jūlijam ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē apmeklēs ASV.

Aon publicējusi ar ikgadēji atjaunojamās pasaules Politisko risku kartes jauno versiju

2009.gadā varēs vērot tās politiskās sekas, kuras būs sekmējis globālās kredītu krīzes sākums. Vai politiskā stabilitāte būs šīs krīzes nākamais upuris, kā tas jau noticis ar Grieķiju un Īslandi? Tā galveno intrigu formulē Aon korporācijas - pasaules lielākā apdrošināšanas brokera un konsultanta risku vadībā - eksperti, kuri sagatavojuši ikgadējās atjaunojamās pasaules Aon Politisko risku kartes jauno versiju*. Latvija pārcelta no zema uz vidēji zema riska līmeņa zonu.

Noslēgta vienošanās par ASV armijas izvešanu no Irākas

Irākas ministru kabinets svētdien pēc mēnešiem ilgām smagām sarunām apstiprināja paktu par ASV armijas izvešanu no valsts, vienlaikus atļaujot tai palikt Irākā vēl trīs gadus.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija