Jūrmalā Ēnu dienā iepazīst domes deputātu un speciālistu darbu

Šodien, Ēnu dienā, 12. februārī, Jūrmalas pilsētas domes deputātu un pašvaldības speciālistu darba gaitas "ēnoja" 25 Jūrmalas, Rīgas un Jelgavas skolēni no 5. līdz 12. klasei, lai iepazītos ar pilsētas domes ikdienas darbu.

Vispirms ar visiem skolēniem tikās Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis. Viņš Ēnu dienas dalībniekiem novēlēja gūt vērtīgu pieredzi, kas palīdzēs pieņemt lēmumu tālākās izglītības un nākotnes profesijas izvēlē. Kā atzina skolēni, viņiem bija interesanti uzzināt, kā veidojas pašvaldības budžets, kā deputāti pieņem lēmumus, kā arī bija iespēja apskatīt pilsētas mēra amata zīmi – mēra ķēdi, iejusties domes priekšsēdētāja un deputātu lomā, sēžot viņu krēslos un pieņemot lēmumus balsojot. Skolēni viesojās ne tikai pilsētas domē, bet kopā ar speciālistiem apmeklēja arī pašvaldības kultūras iestādes, tostarp izstāžu zāles, kur tikās ar māksliniekiem, un Jūrmalas pilsētas muzeju, sporta infrastruktūras objektus, kā arī iepazinās ar pašvaldības būvobjektiem pilsētā.

Jūrmalas pilsētas domē Ēnu dienas dalībnieki „ēnoja” domes deputātu, izpilddirektora, vadītāju un speciālistu darbu Kultūras nodaļā, Sporta nodaļā, Tūrisma nodaļā, Attīstības pārvaldē, Būvniecības nodaļā, Apmeklētāju apkalpošanas centrā, Revīzijas un audita nodaļā, un Labklājības pārvaldē.

No Ēnu dienas dalībnieku atziņām: „Bija interesanti uzzināt un redzēt sporta infrastruktūru Jūrmalā, kur jaunie sportisti spēj attīstīt savu talantu, zināšanas un izaugsmi.” – „Man patika sastrādāties ar savu konsultantu. Viņa darbs ir atbildīgs, jo viņš pārvalda visus būvdarbus domes paspārnē.” – „Tas, ka tieši tavas balsstiesības ir svarīgas, lai attīstītos gan tava pilsēta, gan būtu jaunas izaugsmes iespējas,”– kā svarīgāko Ēnu dienā gūto atziņu min tās dalībnieks Mihails. Ēnu diena rosinājusi izvēlēties arī politiķa karjeru. „Viņas darbs ir ļoti interesants, un varbūt nākotnē es kļūšu par deputāti,” šāds secinājums radies, vērojot deputātes, Izglītības jautājumu komitejas priekšsēdētājas Ivetas Blauas darbu.

„Ir ieguldīts liels darbs, lai mums šī diena būtu interesanta un noderīga,” Ēnu dienas noslēgumā vērtēja tās dalībnieki. Lai gūtu dziļāku priekšstatu un praktisku pieredzi izvēlētajā profesijā, daži no Ēnu dienas dalībniekiem izteica vēlēšanos strādāt Jūrmalas pilsētas domē praksē.

 

 

Jūrmalas pilsētas domes
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums