Jūrmala sveiks Gada balvas kultūrā laureātus

Piektdien, 14. februārī, plkst. 18.00 Jūrmalas teātrī svinīgā sarīkojumā tiks noskaidroti un sveikti "Jūrmalas Gada balvas kultūrā 2013" laureāti. Gada balva "Par mūža ieguldījumu Jūrmalas kultūras dzīves veidošanā" tiks pasniegta jūrmalniekam, māksliniekam Valdim Bušam.

Valdis Bušs ir viens no pirmajiem Jūrmalas Mākslinieku grupas vadītājiem, viņa vadībā Jūrmalas Mākslinieku grupa 1977. gadā kļuva par Latvijas Mākslinieku savienības Jūrmalas nodaļu. Pazīstamais ainavists V. Bušs vairāk nekā 40 gadus radoši piedalījies Jūrmalas mākslas dzīvē. Mākslinieks piedalījies vairāk nekā 120 izstādēs, tostarp rīkojis 40 personālizstādes gan Jūrmalā un Latvijā, gan citās Eiropas valstīs, arī Amerikā un Austrālijā. Valda Buša darbi atrodas Valsts Mākslas muzeja, Latvijas Mākslinieku savienības, Jūrmalas Pilsētas muzeja un pašvaldības iestāžu kolekcijās, kā privātkolekcijās. Šogad jūlijā Jūrmalas pilsētas muzejā mākslinieks atklās savu 90 gadu jubilejas personālizstādi.

Gada balvas kultūrā Jūrmalas pilsētas dome piešķirs vēl septiņās nominācijās: „Gada balva kultūrā 2013”, „Par izcila kultūras projekta realizēšanu”, „Par izcilu mākslas izstādi”, „Par veiksmīgu jaunradi” (mūzikas, mākslas, teātra, literatūras u. c. kultūras jomās), „Par izciliem sasniegumiem Latvijas un starptautiskajos konkursos”, „Par tradicionālās kultūras saglabāšanas un attīstības veicināšanu” un „Par izglītojošu bērnu un jauniešu kultūras pasākumu un aktivitāšu organizēšanu”.

Šo balvu laureāti tiks noteikti un sveikti 14. februārī svinīgā apbalvošanas ceremonijā Jūrmalas teātrī. Jūrmalas pilsētas dome pasniegs arī Atzinības rakstus māksliniekiem, radošajiem kolektīviem, projektu vadītājiem un speciālistiem par veiksmīgi īstenotiem projektiem, kas bagātinājuši kultūras dzīvi Jūrmalas pilsētā.

Novērtējot kultūras dzīves spilgtākos notikumus valsts, pašvaldības un starptautiskajā mērogā, šo apbalvojumu pašvaldība piešķirs jau vienpadsmito gadu. Pagājušajā gadā galvenais apbalvojums – „Jūrmalas Gada balva kultūrā 2012” – tika piešķirts Jūrmalas pilsētas muzeja kolektīvam par 50 gadu radošu darbu, atspoguļojot kūrortpilsētas vēsturi, mākslu un personības.

Šogad kopumā tika saņemti 83 pieteikumi, un katrs no tiem atspoguļo Jūrmalas kultūrvides notikumu daudzveidību. Aizvadītais gads aizritēja Dziesmu un deju svētku zīmē, un tas redzams arī pieteikto nomināciju vidū, kur iezīmējas gan atsevišķu kolektīvu sasniegumi, gan citi ar šo svētku norisi saistīti notikumi.

Pielikumā Ojāra Martinsona foto no Jūrmalas pilsētas domes arhīva: 2013. gada balvas „Par mūža ieguldījumu Jūrmalas kultūras dzīves veidošanā” laureāts mākslinieks Valdis Bušs.

Jūrmalas pilsētas domes
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:



Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli