Ministru prezidente reģionālajā vizītē apmeklēs Liepāju

Piektdien, 7.februārī, Ministru prezidente Laimdota Straujuma dosies reģionālajā vizītē uz Liepāju, kur plānota tikšanās ar pilsētas pašvaldības pārstāvjiem, Liepājas Biznesa centra un Liepājas ostas apmeklējums, tikšanās ar vietējiem uzņēmējiem, kā arī reģionālo mediju pārstāvjiem.

Tikšanās laikā ar Liepājas domes vadību plānots pārrunāt rīcības plānu Valdības deklarācijas īstenošanai, t.sk., par finansējuma sadali Eiropas Savienības fondu 2014.-2020.gada plānošanas periodā.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma uzsver, ka jaunajā plānošanas periodā paredzēts nodrošināt mērķtiecīgu atbalstu kā nacionālas, tā reģionālas nozīmes attīstības centriem un to funkcionālajām teritorijām, lai sekmētu valsts konkurētspējas izaugsmi un ekonomikas strukturālu pielāgošanu, nodarbinātību un izglītību, kā arī veicinātu nevienlīdzības mazināšanu un līdzsvarotu teritoriju attīstību.

Viņa arī norāda, ka „investīcijas teritoriju attīstībai tiks plānotas atbilstoši Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijai līdz 2030.gadam, Nacionālajam attīstības plānam un Reģionālās politikas pamatnostādnēm 2013.-2019.gadam, diferencējot atbalsta mehānismus atbilstoši attīstības centru potenciālam”. „Turklāt deviņiem reģionālajiem attīstības centriem t.sk. Liepājai būs pieejami līdzekļi vairāk nekā 5% apmērā no fondu investīcijām pilsētvides problēmu risināšanai. Papildu būtiski uzsvērt, ka viena no svarīgākajām jaunā plānošanas perioda prioritātēm ir iedzīvotāju un uzņēmējdarbības mobilitātes nodrošināšana, sakārtojot reģionālo ceļu tīklu, un tā īstenošana tiks sākta jau šogad,” skaidro Laimdota Straujuma.

Ar Liepājas pilsētas pašvaldības pārstāvjiem plānots pārrunāt situāciju saistībā ar a/s „Liepājas metalurgs” pārdošanas procesu un potenciālo darbības atjaunošanas progresu, Liepājas lidostas attīstību, Karaostas kanāla attīrīšanas projekta īstenošanas gaitu u.c.  

Reģionālās vizītes laikā Laimdotai Straujumai plānota tikšanās ar Liepājas pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Uldi Sesku, domes priekšsēdētāja vietniekiem Gunāru Ansiņu, Vilni Vitkovski un Juriju Hadaroviču, Domes izpilddirektoru Edgaru Rātu un Liepājas SEZ pārvaldnieku Guntaru Krieviņu. Ministru prezidente apmeklēs arī vietējos uzņēmumus – Liepājas Biznesa centru, „Baltic RIM”, „Trelleborg Wheel System” un SIA „Grobiņas ziedi” dārzniecība. Tāpat notiks tikšanās arī ar reģionālajiem plašsaziņas mediju pārstāvjiem.

Valsts Kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums