Jūrmala uzņem sadraudzības pilsētas Kabūras mēru ar delegāciju


Jūrmala uzņem sadraudzības pilsētas Kabūras mēru ar delegāciju; Ojāra Martinsona foto
Šonedēļ, no 6. līdz 10. janvārim, Jūrmalā viesojas sadraudzības pilsētas Kabūras (Francija) oficiālā delegācija. Vizītes laikā Kabūras pārstāvji 7. janvārī tikās ar Jūrmalas pilsētas domes vadību, lai iepazītos ar Jūrmalas attīstības iecerēm un pārrunātu turpmāko sadarbību kurortoloģijas, tūrisma, kultūras un izglītības jomā. Vizīti atbalsta Francijas Republikas vēstniecība Latvijā un Francijas Kultūras institūts.

Pilsētas domē 7. janvārī viesojās Kabūras mērs Žans Pols Anrijē (Jean Paul Henriet), mēra vietnieks jaunatnes lietu jautājumos, Kabūras sadraudzības pilsētu apvienības priekšsēdētāja vietnieks Sebastjens Delanoē (Sébastien Delanoë) un Kabūras Sadraudzības pilsētu apvienības priekšsēdētāja Monika Burdē (Monique Bourdais). Viesi tikās ar domes priekšsēdētāju Gati Truksni, Kultūras jautājumu komitejas priekšsēdētāju Guntu Liepiņu, Izglītības jautājumu komitejas priekšsēdētāju Ivetu Blauu, Jaunatnes un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāju Irēnu Kausinieci un citiem pašvaldības pārstāvjiem.

Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis tikšanās laikā uzsvēra: "Šis gads Jūrmalai un Kabūrai ir īpašs, jo aprit 40 gadu, kopš aizsākusies sadarbība starp abām kūrortpilsētām. Jūrmalu attīstām kā starptautisku kultūras un biznesa centru, satikšanās vietu darījumu cilvēkiem, tādēļ es saskatu lielu potenciālu turpmākajā sadarbībā."

Kabūras mērs pastāstīja, ka Jūrmalas kūrortpilsētā ierodas vizītē jau trešo reizi. "Šīs tikšanās mērķis ir stiprināt sadraudzības saites ar Jūrmalu, par mūsu prioritāti izvirzot jaunatnes politiku un izglītību. Mēs vēlamies iedibināt sadarbību ar kādu no Jūrmalas skolām, lai īstenotu kopīgus izglītības un kultūras apmaiņas, kā arī jaunatnes brīvprātīgā darba projektus," tikšanās laikā sacīja Ž. P. Anrijē.

Četrdesmit sadarbības gados notikušas pieredzes apmaiņas vizītes kultūras, mākslas, izglītības, tūrisma, sporta, sabiedriskās kārtības un citās jomās, kopīgi organizētas konferences, izstādes un kultūras pasākumi, kuros piedalījušās Jūrmalas un Kabūras pilsētu pārstāvniecības.

Jūrmalā viesi no Kabūras tika iepazīstināti ar pilsētas attīstības iecerēm, jaunajiem infrastruktūras objektiem un tūrisma iespējām. Delegācija viesosies Jūrmalas Mūzikas vidusskolā, kur noklausīsies skolas audzēkņu koncertu, Mākslinieku namā, kur plānota tikšanās ar pilsētas kultūras jomas vadītājiem un nozares pārstāvjiem, kā arī Jūrmalas Bērnu un jauniešu centrā. Viesi tiks iepazīstināti arī ar Jūrmalas pilsētas tūrisma objektiem.

Savukārt 8. janvārī Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs G. Truksnis un Kabūras mērs Ž. P. Anrijē tiksies ar Francijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Stefanu Viskonti (S.E. M. Stéphane Visconti) un Francijas Institūta direktoru Denī Duklo (M. Denis Duclos) Rīgā.

Vairāk informācijas par Jūrmalas un Kabūras pilsētu sadarbību ir pieejama vietnē http://www.jurmala.lv sadaļā Par Jūrmalu >> Starptautiskā sadarbība.

Jūrmalas pilsētas dome
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums