Atklās Rēzeknes Augstskolas vēsturisko ēku Atbrīvošanas alejā 115


Atklās Rēzeknes Augstskolas vēsturisko ēku Atbrīvošanas alejā 115
13. decembrī plkst. 13.00 Rēzeknē tiks atklāta Rēzeknes Augstskolas (RA) rekonstruētā ēka Atbrīvošanas alejā 115. Pasākumā piedalīsies ministriju, pašvaldību pārstāvji, uzņēmēji, RA sadarbības partneri.

Rēzekne izsenis ir bijusi izglītības un kultūras centrs. Kopš 1925. gada, kad pilsētā darbu uzsāka Rēzeknes Valsts Skolotāju institūts, izglītības tradīcijas pilnveidojušās un laika gaitā arī pārveidojušās.

Rēzekniešiem, pilsētas viesiem un potenciālajiem studentiem būs iespēja sekot vēsturiskajam notikumam un kļūt par lieciniekiem, piedzīvojot ilgi gaidītos RA vēsturiskās ēkas Atbrīvošanas alejā 115 atvēršanas svētkus.

Jāpiebilst, ka 2006. gadā tika uzsākts vērienīgs ēkas rekonstrukcijas projekts, kurš tika finansēts no valsts investīciju programmas laikā un no 2005. līdz 2009.gadam tam tika piešķirti 3 184 085 lati. 2010. gadā valsts programmas finansēšana tika pārtraukta, taču, neraugoties uz to, RA vadība meklēja risinājumus, lai saņemtu finansējumu un nodotu ēku ekspluatācijā.

Diemžēl plānotā celtnes nodošana iekavējās, taču šobrīd jau esošie un nākamie RA studenti var būt pārliecināti, ka studēs ēkā, kura ne vien ir ar savu vēsturi, bet rekonstrukcijas gaitā ieguvusi mūsdienīgus dizaina risinājumus, ir piemērota cilvēkiem ar kustību traucējumiem, pilnībā aprīkota ar visu nepieciešamo studiju procesam.
Gandrīz 5 tūkstošu kvadrātmetru platībā tiks izvietotas auditorijas, augstskolas administratīvie kabineti, laboratorijas. Zīmīgi, ka RA īpašumā esošā ēka Atbrīvošanas alejā 115 ir iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā kā valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Tā ir viena no nozīmīgākajām pirmās Latvijas laika sabiedriskajām celtnēm, pazīstamā Latvijas arhitekta profesora Paula Kundziņa projektētais Rēzeknes Skolotāju institūts.

RĒZEKNES AUGSTSKOLA
SABIEDRISKO ATTIECĪBU NODAĻA
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums