Vērienīgs Liepājas Simfoniskā orķestra koncerts kultūras pils "Ziemeļblāzma" simtgades svinībās

Ar Liepājas Simfoniskā orķestra koncertu 1.septembrī plkst.16.00 kultūras pils "Ziemeļblāzma" atzīmēs savu simts gadu jubileju. Klausītajus gaida burvīgs vakars ar Ērika Ešenvalda 4.Liepājas koncertu un pasaulslavenu opermūziku. Ieeja brīva!

Pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults stāsies tā galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs Atvars Lakstīgala. Koncerta pirmajā daļā viesi varēs baudīt Jāņa Mediņa "Ziedu valsi" no baleta "Mīlas uzvara" un nu jau lielu popularitāti guvušo Ērika Ešenvalda 4.Liepājas koncertu "Arktikas nakts vīzijas", kurā klarnetes solo izpildīs Ints Dālderis.

Savukārt koncerta otrajā daļā Latvijas Nacionālās operas solistu Sonoras Vaices (soprāns) un Viestura Jansona (tenors) izpildījumā skanēs skaistākās melodijas no pasaulslavenām operām (Bizē "Karmena", Verdi "Rigoletto", Doniceti "Mīlas dzēriens" u.c.) un operetēm (Lehāra "Smaidu zeme" un "Jautrā atraitne", Štrausa "Čigānu barons" u.c.).
"Uzaicinājumu uzstāties unikālās kultūras pils "Ziemeļblāzma" simtgades svinībās pielīdzinu godam spēlēt Rēzeknes koncertzāles "Gōrs" atklāšanas koncertā. Mūsu uzstāšanās būs cieņas un mīlestības apliecinājums īpašai personībai – Augustam Dombrovskim – cilvēkam ar valstsvīra domāšanu, filantropijas, atbildības un mecenātisma etalonam ne tikai Latvijas, bet visas Eiropas kontekstā," saka Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Tieši pirms simts gadiem – 1913.gada 1.septembrī – svinīgi tika atklāta jaunuzceltā Vecmīlgrāvja "pērle" – kultūras pils "Ziemeļblāzma", kuru tās finansētājs un idejas autors, kokrūpnieks un mecenāts Augusts Dombrovskis uzbūvēja, lai apkārtējiem iedzīvotājiem būtu pilnvērtīga sabiedriskā un kultūras dzīve, pili nododot Vecmīlgrāvja Bezalkohola biedrības apsaimniekošanā.

"Ziemeļblāzma" kļuva par vienu no ievērojamākajiem kultūras un izglītības centriem ne tikai Rīgā, bet arī visā Latvijā. Pēc Rīgas pašvaldības finansētas vērienīgas, gandrīz divus gadus ilgas rekonstrukcijas pils savā simtgadē atkal ir atdzimusi visā krāšņumā.
Pirms koncerta jau no plkst.12.30 "Ziemeļblāzmas" pils parkā norisināsies Ziedu svētki (ziedu tērpu parāde rotondā un Tējas namiņā, dekoratīvā grima ar ziedu motīviem meistarklase Tējas namiņā, kā arī ziedu tērpu parāde uz skatu torņa kāpnēm).

Liepājas Simfoniskā orķestra aktivitātēm var sekot orķestra mājas lapā http://www.lso.lv, kā arī sociālajos tīklos.

Liepājas Simfoniskais orķestrs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums