Aicina apmeklēt ekspertu diskusiju "Vai 4. varai pieder vara?"


public. foto
Pēdējos gados Latvijas mediji izgaismojuši vairākas plaša mēroga krāpšanas shēmas, korupciju gadījumus un amatpersonu pārkāpumus, tomēr lielā daļā gadījumu atklātās problēmas nav radušas risinājumus. Rodas pamatots jautājums, vai ceturtās varas atklātās un atspoguļotās nelikumības un pārkāpumi patiešām tiek novērsti? Vai mediju pārstāvji seko dažādo atklājumu tālākai attīstībai un vai viņiem tas vispār ir jādara? Lai skaidrotu mediju patieso ietekmi sabiedrībā un valstī notiekošajos procesos un atbildētu uz jautājumu – vai medijiem pieder reāla vai abstrakta vara, 18. februārī plkst. 13.00 Biznesa augstskolā Turība norisināsies mediju un komunikācijas ekspertu diskusija "Vai 4. varai pieder vara?".

Ekspertu diskusijā piedalīsies žurnālists, raidījumu veidotājs un vadītājs Haralds Burkovskis, tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš, redaktors, žurnālists un LETA Ārzemju ziņu nodaļas vadītājs Guntars Grīnums, Latvijas Mediju ētikas padomes valdes priekšsēdētājs Jānis Lielpēteris, Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas virziena vadītāja Jana Bunkus u.c. Diskusijas moderators: Aivis Ceriņš.

“Neraugoties uz aizvien lielāku sabiedrības šūniņu noslēgšanos savos pašatlasītas un pašradītas informācijas un sociālo mediju burbuļos, tradicionālie mediji turpina būt līme, kas satur kopā sabiedrības atsevišķās grupas, nosacīti vienotu informatīvo telpu, sabiedrisko dienaskārtību un sabiedrisko domu. Mediji izgaismo krāpšanas shēmas, atmasko korumpētus politiķus vai ierēdņus un pēta dažādu uzņēmumu darbību. To varā ir mainīt stereotipus un ietekmēt arī tiesu darbu. Nereti sabiedrībā izskan viedoklis, ko nevar paveikt pirmā, otrā un trešā vara, to paveic ceturtā! Taču, cik paliekoša ir mediju varas ietekme?” norāda diskusijas idejas autore, Komunikācijas virziena vadītāja Jana Bunkus.

Vai medijiem pieder reāla vai abstrakta vara? Vai mediji joprojām ir patieso ainu atspoguļojoša ceturtā vara vai tie, noteiktu interešu virzīti, konstruē savu realitāti? Vai mediji kā ceturtā vara uzņemas arī savu daļu atbildības? Par šiem un citiem būtiskiem jautājumiem tiks runāts ekspertu diskusijā „Vai 4. varai pieder vara?” 18. februārī plkst. 12.00 Biznesa augstskolas Turība Klusajā lasītavā.

Pasākuma apmeklējums ir bez maksas. Pasākumu aicināts apmeklēt ikviens interesents, aizpildot pieteikuma anketu.

Informējam, ka pasākumā tiks fotografēts. Iegūtie materiāli var tikt publicēti.

 

Biznesa augstskola Turība
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums