Ziņas | Latvija | Novados


SIA "Fortum Jelgava" siltumenerģijas tarifs samazināts par 3,3%

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi izmaiņas SIA "Fortum Jelgava" siltumenerģijas tarifos. Šogad 2. septembrī siltumenerģijas tarifs būs par 3,3% jeb 1,81 EUR/MWh zemāks – 52,47 EUR/MWh (bez PVN).

Valmiermuižā izrādīs filmu "Jelgava ‘94" un uzstāsies Alise Joste

Vasaras vakari ir īstais laiks, kad brīvā dabā baudīt kvalitatīvu kino un klausīties skanīgās melodijās. Jau šajā ceturtdienā Valmiermuižas parkā būs skatāma filma "Jelgava ‘94", kā arī iespēja satikties ar režisoru Jāni Ābeli. Bet piektdien būs klausāms dziedātājas Alises Jostes koncerts.

Jaunā Aizkraukles novada pašvaldību vadītāji pieprasa autoceļa P79 "Koknese-Ērgļi" atjaunošanu

Aizkraukles novada apvienojamās pašvaldības - Aizkraukles, Jaunjelgavas, Kokneses, Neretas, Pļaviņu un Skrīveru - vienojušās par atbalstu Kokneses novada domes iniciatīvai par Valsts reģionālā autoceļa P79 "Koknese – Ērgļi" atjaunošanu un kopīgā vēstule aicina to darīt steidzami. Minēto pašvaldību pārstāvji deleģējuši Kokneses novada domes priekšsēdētājam parakstīt vēstuli Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Satiksmes ministrijai, Latvijas Pašvaldību savienībai un Zemgales Plānošana reģionam, ar aicinājumu steidzami noteikt šo ceļa posmu kā prioritāri atjaunojamo Aizkraukles novadā.

Daugavpilī atklāts pirmais suvenīru pašapkalpošanās automāts

25. jūnijā Daugavpilī, Rīgas un Mihoelsa ielas krustojumā, māksliniece Sanri (Sandra Poplavska-Rimicāne) kopā ar vīru Jāni Rimicānu atklāja Latvijā pirmo mākslas - suvenīru automātu "SANRI AAATR BOX", kur varēs iegādāties oriģinālus vietējo mākslinieku un amatnieku rokām darinātus suvenīrus.

Noslēdzies skrējiens apkārt Latvijai "Gaismas ceļš"

Aizvadītajā nogalē Kolkā noslēdzās akcija "Gaismas ceļš", kuras laikā 87 skrējēju vienības nepilnu piecu dienu laikā veica 1836 km garo ceļu pa pierobežu un izgaismoja Latviju, iededzot 87 simboliskus ugunskurus. Akcija "Gaismas ceļš" sākās 16. jūnijā Krāslavā, bet jau 20. jūnija pievakarē, ar svinīgu skrējēju vienību tikšanos, noslēdzās Kolkasragā.

"Pīlādzī" notiek ēkas energoefektivitātes un sociālo dzīvokļu izveides būvdarbi

Šī gada martā ir uzsākti būvdarbi Sociālo pakalpojumu centra "Pīlādzis" ēkā, kurā šobrīd vienlaicīgi notiek energoefektivitātes paaugstināšanas, ēkas pārbūves un sociālo dzīvokļu izveides būvdarbi. Darbu ietvaros paredzēta ēkas siltināšana, proti, ēkas fasādes, cokola, bēniņu siltināšana, logu un ārdurvju nomaiņa un pilna apkures sistēmas pārbūve, plakano vakuuma saules kolektoru uzstādīšana, kā arī ēkas iekšējie apdares darbi (sienu, grīdu, durvju nomaiņa, pacēlāja ierīkošana, 3. stāva telpu remonts sociālo dzīvokļu ierīkošanai), iekšējo tīklu pārbūve (ūdensapgāde, kanalizācija, elektroinstalācija, ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma).

No 1. līdz 7. jūnijam Daugavpils pilsēta svin savu 745. dzimšanas dienu.

Informāciju par aktivitātēm , kas norisināsies Daugavpilī brīvdienās.

Daugavpils Tūrisma informācijas centrs kopā ar saviem apmeklētājiem sveiks pilsētu dzimšanas dienā

Daugavpils ir daudzveidīga un radoša pilsēta, kas atrodas Daugavas upes krastā. Tā spēj pārsteigt ar cilvēku viesmīlību, sirsnību, burvīgiem dabas skatiem, kā arī aizraujošiem tūrisma piedāvājumiem. No 1. līdz 7. jūnijam Daugavpils pilsēta svin savu 745. dzimšanas dienu.

Cēsis sadarbībā ar "ADVEN" izvēlas ilgtspējīgu centralizēto siltumapgādi un samazina tarifu

Uz ilgtspējību un profesionalitāti balstītā "ADVEN" un Cēsu pašvaldības sadarbība vairāku gadu garumā ne tikai ļāvusi nodrošināt modernu centralizētās siltumapgādes sistēmu, bet arī samazināt siltumapgādes tarifu – nākamajā apkures sezonā cēsiniekiem tarifs samazināsies par 9,6%.

Kurzemes reģions diskutē par situāciju valstī saistībā ar COVID-19 un tās ietekmi uz pašvaldību budžetiem

Šī gada 20.maijā Kurzemes pašvaldību vadītāji un vadītāju vietnieki jau otro reizi tikās attālināti Kurzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdē. Šoreiz tiešsaistē tika diskutēts ar finanšu ministru Jāni Reiru par prognozēm pašvaldību budžetiem šim un nākamajam gadam, kā arī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktoru Juriju Perevoščikovu par ar Covid-19 saistītajiem ierobežojumiem un prognozēm nākotnē.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums