Ziņas | Pasaule | Notikumi


"RĪGAS SATIKSME" SKAIDRO ZEMĀS GRĪDAS TRAMVAJU PIEGĀDES TEHNISKO SPECIFIKĀCIJU

Delna īsteno projektu "Integritātes pakts – ES fondu uzraudzība", kura ietvaros ar Eiropas Komisijas finansiālu atbalstu uzrauga Rīgas satiksmes īstenotā projekta "Rīgas tramvaju infrastruktūras attīstība" iepirkumus. 2019. gada 6. februārī Delna uzdeva Rīgas satiksmei 13 jautājumus, lūdzot skaidrot dažādus aspektus saistībā ar plānoto zemās grīdas tramvaju iepirkumu un specifikāciju. Delna uzdeva jautājumus ar mērķi gūt izpratni par dažādām specifiskajām prasībām, kuras tika iekļautas iepriekšējos iepirkumos. Esam nopublicējuši jautājumus un atbildes, dodot iespēju sabiedrībai un žurnālistiem iepazīties ar informāciju.

Viļņā ar vienīgo koncertu Baltijā uzstāsies Maks Korž

20 aprīlī uz Siemens Arena skatuves ar vienīgo koncertu Baltijā uzstāsies populārs baltkrievu mākslinieks Maks Korž, informē portāls balticevents.info.

Jūrmalas mākslinieku biedrības Gada izstāde KALEIDOSKOPS

Jūrmalas mākslinieku biedrība jau tradicionāli reizi gadā plašā kopizstādē skatītājiem rāda pēdējā 2018.–2019. gada veikumu. Šoreiz izstādes plašums reducēts līdz Bulduru Izstāžu nama šaurajām izstāžu zālēm. Kopizstādei dots nosaukums "Kaleidoskops", un izstādes atklāšana notiks 2019. gada 1. martā plkst. 16.00 Bulduru Izstāžu nama pirmajā stāvā.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis Hamburgā atklāj Latvijas un Vācijas biznesa forumu

Pirmdien, 2019. gada 25. februārī, Valsts prezidents Raimonds Vējonis, valsts vizītes Vācijas Federatīvajā Republikā (turpmāk – Vācijā) noslēguma dienā, Hamburgā atklāja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Hamburgas Tirdzniecības kameras rīkoto biznesa forumu, kas veltīts ekonomiskās sadarbības veicināšanai.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis tiekas ar Hamburgas birģermeistaru

Pirmdien, 2019. gada 25. februārī, Valsts prezidents Raimonds Vējonis tikās ar Hamburgas birģermeistaru Pīteru Čenčeru (Dr. Peter Tschentscher). Tikšanās norisinājās valsts vizītes Vācijas Federatīvajā Republikā (turpmāk – Vācijā) laikā.

LTRK Latgales padome un no Latgales ievēlētie Saeimas deputāti turpina diskutēt par biznesa attīstību reģionā

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Latgales reģionālās padomes locekļi piektdien, 22.februārī, Daugavpilī jau otro reizi tikās ar 13.Saeimas deputātiem, kuri ievēlēti no Latgales reģiona, kur vienojās, ka jāizstrādā atsevišķs regulējums darbaspēka nodokļu jomā Latgales Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) uzņēmumiem, kā arī jāuzsāk sarunas par Daugavpils lidostas atjaunošanu.

LU Botāniskajā dārzā notiks telpaugu kopšanas kurss

Pavasaris LU Botāniskajā dārzā ir pienācis ar ilgi gaidītu notikumu – martā notiks telpaugu kopšanas kurss. Kurss "Telpaugu kopšana" ir Latvijas Universitātes Interešu izglītības programma, kas būs piemērota gan tiem, kam ikdienas darbs ir saistīts ar augu kopšanu, gan tiem, kas telpaugus audzē savam priekam. Kursā paredzētas gan teorētiskas, gan praktiskas nodarbības. Dalībai kursā jāpiesakās iepriekš.

Prezentē jaunāko iRobot robotu, kas pats iztukšo savu netīrumu tvertni

Speciālā atklāšanas pasākumā iRobot pārstāvji Latvijā iepazīstināja nākotnes tehnoloģiju interesentus un savus ilggadējos klientus ar visjaunāko iRobot® Roomba® i7+, kas vēl viedāk automatizē mājas uzkopšanas darbus.

LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMITEJA AICINA IZGLĪTĪBAS UN ZINĀTNES MINISTRI ATBILDĪGI IZTURĒTIES PRET SPORTA NOZARI LATVIJĀ

Izglītības un zinātnes (IZM) ministre Ilga Šuplinska ziņu aģentūrai LETA ir atklājusi, ka viņa ir rosinājusi apturēt finansējuma piešķiršanu sporta būvēm, līdzekļus novirzot pedagogu algām. Šuplinska aģentūrai LETA stāstīja, ka, vērtējot 2019.gada budžeta projektu, viņas uzmanību piesaistījuši 8,5 miljoni eiro, kas paredzēti vairākiem sporta objektiem.

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) uzskata, ka šāds IZM ministres paziņojums ir pretrunā ar visas sporta jomas attīstību Latvijā, un situāciju ar pedagogu algām neatrisinās.

Cenu kāpumu šogad diktēs mājokļa izmaksu kāpums

019. gada janvārī gada inflācija bijusi 3% apmērā – straujāk nekā 2018. gada decembrī, kad gada inflācijas apmērs bija 2.5%. Mēneša inflācija janvārī bijusi pēdējiem gadiem neierasti strauja, proti, 0.5%. Nevar teikt, ka tas bijis pārsteigums – pērnā gada nogalē pieejamā informācija ļāva nojaust, ka janvārī piedzīvosim cenu lēcienu. Turpmākajos mēnešos sagaidām, ka gada inflācijas tempi varētu būt tuvi, tomēr zem 3% atzīmes, un gadā kopumā cenu kāpums varētu būt līdzīgs kā pērn (2.5%). Tādējādi iedzīvotāju pirktspēja šogad turpinās uzlaboties, jo vidējās algas kāpums pārsniegs inflāciju.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli