Ārlietu ministrs aicina Eiropas Savienību izveidot jaunu stratēģiju attiecībām ar Turciju


foto;from-ua.com
2020. gada 13. jūlijā Briselē notika Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksme, kuras laikā ES dalībvalstu ārlietu ministri diskutēja par Covid-19 ietekmi Latīņamerikā un Karību jūras reģionā, kā arī pārrunāja situāciju Turcijā, fokusējoties uz ES-Turcijas attiecībām un Turcijas lomu reģionā.

“Pandēmijas krīze lika mums apzināties, cik svarīgi ikdienas komunikācijā ir izmantot vairāk digitālu risinājumu. Tā ir joma, kurā Eiropas Savienība un Eiropas Savienības dalībvalstis savā pieredzē var dalīties ar Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstīm, tādējādi palīdzot tām īstenot e-pārvaldes reformas,” akcentēja E. Rinkēvičs, runājot par Latīņamerikas un Karību jūras reģiona sadarbību ar ES. Ministrs arī norādīja, ka Covid-19 krīze ir parādījusi, ka ārkārtīgi svarīga ir pieeja brīvai, uzticamai, zinātnē balstītai informācijai. ES zināšanas un paraugprakse cīņā pret dezinformācijas (t.s. infodēmijas) izplatību var būt noderīga arī Latīņamerikas un Karību reģiona valstīm.

Runājot par ES un Turcijas attiecībām, E. Rinkēvičs vērsa klātesošo uzmanību, ka ES ir skaidri jāpauž sava nostāja pret Svētās Sofijas katedrāles Stambulā pārveidošanu par mošeju, kas ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā un aicināja ES izveidot jaunu stratēģiju ar Turciju. “Turcija ir nozīmīga Eiropas Savienības partnere, ar kuru svarīgi turpināt dialogu un sadarbību kopējo interešu jomās, veicinot savstarpēju sapratni. Esam ieinteresēti strādāt ar Turciju, lai risinātu kopīgos izaicinājumus,” uzsvēra ministrs.

 

Arlietu ministrijas Preses centrs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums