Latvijas svētku nedēļa Aberdīnā, Ziemeļskotijā.

Skotijas Aberdīna Latviešu Apvienība (SALA) ar Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē, Latvijas Ārlietu ministrijas un Aberdīnas pilsētas pašvaldības atbalstu no 11. novembra līdz 18. novembrim Aberdīnas pilsētā, Ziemeļskotijā, Lielbritānijā organizē pasākumus, lai iepazīstinātu Skotijas iedzīvotājus ar Latviju un popularizēt Latvijas valsti, kā arī informētu par Latvijas svētkiem.

Latvijas svētku nedēļas laikā Aberdīnā notiks četri pasākumi:

1. daļa - Iepazīsti Rīgu un Latviju

No 11. novembra līdz pat 18. Novembrim Aberdīnas Centrālajā Bibliotēkā sadarbībā ar „Rīgas Jūgendstila centrs” muzeju tiks izstādīta starptautiskā ceļojošā izstāde „Rīgas jūgendstils. Arhitektūra un māksla”.

2. pasākums - Iziesim Latviju

11. novembrī vakarā notiks gājiens, kura mērķis būs iziet Latvijas valsts kontūru Aberdīnas ielās. Gājiena noslēgumā dalībnieki tiks aicināti no svecēm izveidot Latvijas kontūru.

3. pasākums – Izgaismo Latvijas karogu

Pirmo reizi Skotijā, un Lielbritānijā svētku nedēļas laikā Latvijas karoga krāsās tiks izgaismots viens no vecākajiem Skotijā un starptautiski atpazīstamais Aberdīnas Teātris - Viņa Majestātes teātris (His Majesty's Theatre).

4. pasākums - Noslēguma balle

Svētku nedēļa noslēgsies ar balli Aberdīnā, kura notiks Copthorne viesnīcā. Ballē uzstāsies Aberdīnas Tautas Deju kolektīvs “Četri Vēji” un piedalīsies viesmāksliniei no Latvijas - aktieris Jānis Jarāns un dziedās Andris Mucenieks.

Skotijas Aberdīna Latviešu Apvienības vadītājs Ģirts Greiškalns: “Atrodoties uz vienas 57. paralēles ir tikai pašsaprotami, ka jāveido un jāveicina sadarbība starp Ziemeļskotiju un Latviju. Mēs vēlamies izmantot šo svētku nedēļu, lai iepazīstinātu Skotijas iedzīvotājus ar Latviju un tās kultūru, popularizēt Latvijas valsti un tādā veidā arī veicināt gan ekonomiskos kontaktus, gan palielināt tūristu pieplūdumu Latvijā. Kā arī viennozīmīgi stiprināt Ziemeļskotijā dzīvojošās latviešu diasporas, kā neatņemamas Latvijas sabiedrības daļas, latvisko identitāti un piederību Latvijai. Ir tikai atbalstāms, ka līdzīgi pasākumi tiek rīkoti citās Skotijas lielākajās pilsētas, piemēram Latviešu Biedrība Skotijā Edinburgā un pēdējā laikā sarosījušies arī tautieši Glāzgovā”

Informācija, foto un video materiāli pēc pasākumiem būs pieejami Skotijas Aberdīna Latviešu Apvienība Facebook mājas lapā, kā arī var tik lūgti individuāli sazinoties ar SALA pārstāvjiem.

Par Skotijas Aberdīnas Latviešu Apvienība (SALA):

Skotijas Aberdīnas Latviešu Apvienību ir Skotijā oficiāli reģistrēta sabiedriskā labuma organizācija. SALA darbības mērķis ir veicināt sadarbību starp Skotijas Aberdīnas pilsētā un Ziemeļskotijas reģionā dzīvojošiem latviešiem, saglabāt un turpināt izkopt latviešu kultūras tradīcijas, vienlaicīgi veicinot un uzturot saikni ar organizācijām un institūcijām Latvijā, kā arī popularizēt latviešu kultūras tradīcijas skotu un citu Skotijā dzīvojošu tautību cilvēku vidū.

Skotijas Aberdīnas Latviešu apvienība (SALA)
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums