Valsts prezidents ar Rumānijas prezidentu pārrunā abu valstu kopīgās pozīcijas NATO un ES


Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja
22. oktobrī Valsts prezidents Egils Levits darba vizītes laikā Japānā tikās ar Rumānijas prezidentu V. E. Klausu Verneru Johannisu (H. E. Mr Klaus Werner Iohannis), pārrunājot Eiropas Savienības (ES), NATO un citas aktualitātes.

Tikšanās laikā prezidenti atzinīgi novērtēja Latvijas un Rumānijas divpusējo sadarbību dažādos līmeņos un apsvēra iespējas stiprināt abu valstu attiecības ekonomiskajā jomā.


Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Abas puses pārrunāja arī ciešo sadarbību un kopīgās pozīcijas NATO un ES ietvaros. Prezidenti apsprieda abu valstu prezidentūras pieredzi ES Padomē, kā arī diskutēja par aktuāliem ES jautājumiem Breksitu, daudzgadu budžetu un sadarbību ar Austrumu partnerības valstīm. Tāpat E. Levits un K. V. Johanniss pārrunāja gatavošanos NATO līderu sanāksmei Londonā šī gada decembrī, uzsverot nepieciešamību turpināt īstenot Briseles samita lēmumus attiecībā uz NATO spēku gatavības paaugstināšanu un mobilitāti. Abas puses bija vienisprātis, ka sabiedroto vienotība un cieša transatlantiskā saite ir garants drošībai un stabilitātei reģionā.

Sarunas laikā prezidenti atzina, ka Trīs jūru iniciatīva veiksmīgi attīstās un ir laba platforma reģionālās ekonomiskās sadarbības veicināšanai – tiek uzlaboti infrastruktūras savienojumi, energoresursu piegāde un energodrošība.

 

Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums