Latvijas un Kirgizstānas ārlietu ministri pārrunā abu valstu sadarbības jautājumus


foto; Ārlietu ministrija
2019. gada 24. septembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās asamblejas (ANO ĢA) 74. sesijas ietvaros Ņujorkā tikās ar Kirgizstānas ārlietu ministru Čingizu Aidarbekovu (Chingiz Aidarbekov), lai pārrunātu Latvijas un Kirgizstānas divpusējo sadarbību, Eiropas Savienības (ES) un Kirgizstānas attiecības un sadarbību starptautiskajās organizācijās.

Latvijas ārlietu ministrs pauda gandarījumu par Latvijas un Kirgizstānas divpusējā dialoga aktivizēšanos, kas izpaužas arī praktiski, jo š.g. 14.-16. oktobrī ir sagaidāma Kirgizstānas parlamenta priekšsēdētāja Dastanbeka Džumabekova vizīte Latvijā, bet jau š.g. 26. septembrī Rīgā notiks Latvijas Ministru prezidenta tikšanās ar Kirgizstānas pirmo vicepremjeru Kubatbeku Boronovu.

E.Rinkēvičs apliecināja Latvijas atbalstu Kirgizstānai reformu procesā tādās jomās kā civildienesta attīstība, pašvaldību reformas, robežu pārvaldība un lauksaimniecības eksportspējas stiprināšana.

Amatpersonas arī pārrunāja Kirgizstānas un ES sadarbības jautājumus. E.Rinkēvičs vērsa uzmanību, ka Centrālāzijas reģions šogad ir bijis aktīvā ES darba kārtībā, jo ir pieņemta jauna ES stratēģija un ir notikušas augsta līmeņa ES amatpersonu vizītes Centrālāzijā. “Mēs apsveicam Kirgizstānu ar Eiropas Savienības un Kirgizstānas Padziļinātā partnerības un sadarbības līguma sarunu noslēgšanu un līguma parafēšanu. Latvija turpinās sniegt praktisku ieguldījumu Eiropas Savienības un Kirgizstānas sadarbības veidošanā,” sacīja E.Rinkēvičs.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums